رویداد به پایان رسیده است!
همه‌چیز درباره‌ی یادگیری حرفه‌ی کوچینگ ۳ در تاریخ چهارشنبه ۷ خرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
چهارشنبه ۷ خرداد ساعت ۱۹:۳۰

همه‌چیز درباره‌ی یادگیری حرفه‌ی کوچینگ ۳

  • رایگان
  • آنلاین
  • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


 


اگر می‌خواهید با مسیر بین‌المللی کوچینگ از صفر تا صد آشنا شوید حتما در این وبینار شرکت نمایید

 

این روزها نام کوچینگ را بسیار می‌شنوید و حتما دوره‌های زیادی را دیده‌اید که به آموزش کوچینگ یا تربیت کوچ می‌پردازند. کوچینگ یک مهارت نسبتا نوین در جهان است و حدود شش سال پیش به صورت آکادمیک و زیر نظر فدراسیون بین‌المللی کوچینگ ICF، توسط تیمور میری برای فارسی‌زبانان تمام جهان عرضه شد. اگر شما دغدغه‌ی این را دارید که بهترین مسیر آموختن مهارت‌های کوچینگ برای شما چیست این وبینار را از دست ندهید.


سرفصل‌های وبینار:

- آشنایی با تعاریف کوچینگ
- آشنایی با سطوح کوچینگ
- آشنایی با مدارک فدراسیون
- آشنایی با فدراسیون ‌بین‌المللی کوچینگ
- آشنایی با مسیر‌های دریافت مدرک بین‌المللی
- آشنایی با دوره‌های آموزش کوچینگ

 

 

 

 


اهمیت نظارت فدراسیون بین‌المللی کوچینگ بر کوچ‌ها و آکادمی‌ها


اتصال آموزشگاه‌های کوچینگ و کوچ‌ها به فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) هنگامی اهمیت پیدامی‌کند که هنگام یادگیری مهارت‌های کوچینگ با مسأله اعتبار روبرو می‌شوید؛ در این حرفه شما و سایر کوچ‌ها تحت نظارت نیستید درصورتی‌که یک مهندس، معلم یا پزشک در کارش تحت نظارت یک مرجع قانونی است.
فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) به عنوان بزرگ‌ترین و معتبرترین سازمان بین‌المللی در این زمینه، یکی از مسئولیت‌هایش این است که با در نظر گرفتن آموزشگاه، دوره‌های آموزشی آن و مقایسه آن‌ها با استانداردهای خودش، به آموزشگاه‌ها تأییدیه آموزش مهارت‌های کوچینگ می‌دهد. برای فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) این موضوعی مهم است که آموزشگاه‌ها، سطح استانداردهای آموزش کوچینگ را در سراسر دنیا حفظ نمایند.


مدرسین کوچینگ


یکی از سؤالاتی که ممکنه برای شما هنگام ثبت‌نام در یک آموزشگاه کوچینگ پیش بیاید این است که چرا فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) تأکید زیادی روی مدرس کوچینگ دارد. فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) برای مدرسینی که در حال تدریس این دوره‌ها هستند مراحلی گذاشته تا آن‌ها را پشت سر بگذارند. این مراحل بستگی به دوره‌ای دارد که مدرسین در حال تدریس آن هستند. در مرحله اول، مدرس کوچینگ باید مدرک تأییدیه‌اش را از فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) گرفته باشد. بستگی به دوره‌ای که مدرس آن را تدریس می‌کند ممکن است نیار به مدرک ACC و برای برخی دوره‌ها حداقل نیاز به مدرک PCC می‌باشد. یعنی مدرس، مهارت‌های کوچینگ خود را به جایی رسانده باشد که ICF آن را تأیید کرده و تجربه‌‌ی کافی در زمینه‌ی کوچینگ دارد. در مرحله دوم مدرس باید دوره‌ی Train The Trainer که مختص به آموزش مدرس کوچینگ هست را گذرانده باشد، که این آموزش نیز در آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان با تأییدیه ICF برگزار می‌شود، یعنی استاندارد دارد و با نظارت فدراسیون برگزار می‌شود. سومین مرحله این است که سیستم آموزشگاه چه چیزی است که تضادی در رعایت اصول اخلاقی به‌وجود نیاید. زیرا، اصول اخلاقی یکی از مهم‌ترین مسائلی است که ICF بر روی آن تأکید کرده و هم برای آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان (FCA) مهم است و هم آن را رعایت می‌کند، زیرا مارا از دیگران متفاوت می‌کند.


چگونه کوچ و آموزشگاه کوچینگ معتبر انتخاب کنم؟


اگر شما به دنبال آموزشگاه کوچینگ برای تبدیل‌شدن به یک کوچ حرفه‌ایی می‌گردید، این نشان می‌دهد که احتمالاً شما یک فرد حرفه‌ایی هستید. افراد در هر حرفه‌ای که می‌خواهند وارد شوند برایشان مهم است که چه سازمانی بر روی آن حرفه نظارت می‌کند و استانداردهای آن حرفه را چه کسی تعیین کرده است. ما از خودمان می‌پرسیم، درکوچینگ چه چیزهایی را باید بدانیم تا رشد کنیم؟ در بسیاری از حرفه‌ها معمولاً سازمان‌هایی هستند که به‌صورت قانونی نقش نظارت را بر عهده‌دارند؛ اما متأسفانه در حرفه کوچینگ، موضوع نظارت هنوز قانونی نشده و هرکسی می‌تواند خود را کوچ نامیده و کار کوچینگ انجام دهد. پس اینجا نقش یک سازمان بین‌المللی که اعتبار جهانی دارد می‌تواند به عنوان ناظر بسیار پررنگ و تعیین کننده باشد. اعتباری که در تمام جهان قابل پذیرفته شدن است.

سخنرانان

حمید حکاکی
حمید حکاکی
مدیر مارکتینگ آکادمی FCA انگلستان
کاوه وزیری
کاوه وزیری
مشاور دوره‌های بین‌المللی کوچینگ

برگزارکنندگان

افق مدیریت
افق مدیریت
آکادمی کوچینگ FCA انگلستان
آکادمی کوچینگ FCA انگلستان

برگزار‌کننده

آواتار

افق مدیریت

رویداد های برگزارشده۷
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۲۰ نفر