کاور
سه‌شنبه ۲۱ اسفند ساعت ۱۸:۰۰

همه چیز درمورد پالونیا 09915131382

  • رایگان
  • شاهرود
  • کسب و کار
سانس دو
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ ساعت ۰۸:۰۰
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

درباره پالونیا


برای دریافت اطلاعات کامل در مورد پالونیا روی تصویر زیر کلیک کنید

آشنایی با پالونیا

 

درخت پائولونیا Paulownia یا پالونیا درختی خزان پذیر و دارای گل‌های خوشبوی زیبایی است. این درخت دارای خوشه‌های گل ایستاده به رنگ ارغوانی روشن با گل‌های بسیار خوشبو به رنگ سفید آبی است که در اردیبهشت ماه ظاهر می‌شوند. چوب درخت پالونیا بسیار سبک و نرم می‌باشد که سود درخت پالونیا از چوب آن است. عموما ارتفاع این درخت بین ۸ تا ۲۵ متر می باشد، از این رو درخت سایه دار تلقی می‌شود. این گیاه، درختی است با برگ‌های پهن و بسیار بزرگ به طول ۳۰سانتی‌متر و عرض تا ۲۰سانتی‌متر و قلبی شکل. عمر زیستی این درخت به‌طور متوسط ۳۰۰ سال است.

پالونیا یا درخت پرنسس دارای چندین گونه می باشد. گونه‌های مختلف آن بومی کشور چین است اما به جز این کشور در شمال آمریکا، ویتنام و مناطق دیگر شرق آسیا، به ویژه ژاپن و کره نیز هستند. درخت پالونیا علاوه بر جنبه زینتی آن که بخاطر گل هایش می باشد بعنوان درختی درآمدزا برای مصارف چوبی نیز کاشته می‌شود. پالونیا درختی بسیار سازگار می باشد که در انواع خاک و آب و هوا و شرایط اقلیمی رشد می کند، این درخت در دشت های کم ارتفاع و زمین های مرتفع تا ارتفاع ۲۰۰۰متری کشور چین کاشته شده است، در کشور آمریکا نیز این درخت به وفور یافت می شود، سود درخت پالونیا آنقدر جذاب بوده که کشورهای صنعتی و پیشرفته ای مانند آلمان و فرانسه در کشت پالونیا و تکثیر آن اقدامات گسترده و زیادی انجام داده اند و پس از حدود ۲۰ سال ورود به ایران، در سالهای اخیر با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است.

پالونیا,عکس گل پالونیا,عکس درخت پالونیا


درباره مزرعه کارآفرینی


 

گروه مزرعه کارآفرینی، با کادری مجرب و متخصص، با تمرکز بر تولید نهال و توسعه کشت های پرسود و با توجیه اقتصادی بالا در کشاورزی تشکیل گردیده است.

تولید و فروش نهال درختان مثمر و غیر مثمر باکیفیت و استاندارد پالونیا (پائولونیا)، سنجد، گل محمدی و تولید انواع نشاء از جمله فعالیت های فعلی این گروه می باشد.

مشاوره تخصصی و ارائه برنامه کامل جهت دستیابی به حداکثر بهره وری از زمان قبل از خرید نهال تا کاشت و در طول مدت بهره برداری از دیگر خدمات این گروه می باشد که توسط کارشناسان باتجربه و متخصص صورت میگیرد.

  کشت پالونیا در کشورهای دیگر به عنوان یک ضرورت و با هدف  تولید چوب مناسب با کاربرد  همه٬جانبه در زمان کوتاه است، کشورهایی چون امریکا، کانادا، روسیه، استرالیا و …که صاحب جنگل های وسیع و طبیعی و در شمار کشورهای صادر کننده چوب های الواری وعلوم و تکنولوژی جنگل و صنایع چوب و کاغذ در جهان هستند و یقیناً دغدغه جنگل و تنوع زیستی را بهتر از ما درک می کنند؛ امروزه همه آن ها به کشت و کار پالونیا در مزارع و باغ های خود روی آورده اند.

   بر اساس نتایج تحقیقات در جهان و ایران، درخت پائولونیا به هیچ وجه رفتار تهاجمی نداشته و مهاجم و تهدید کننده نیستند و مشاهدات میدانی در ایستگاه تحقیقاتی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با قدمتی بیش از سه دهه نیز غیرمهاجم بودن پالونیا را در کشت خالص یا هم کشتی با گیاهان زراعی تأیید کرده است.

   جالب است بدانید که در جلسه هم اندیشی که به دعوت  سازمان حفظ نباتات در اردیبهشت ماه سال ۹۷ در محل سازمان برگزار شد، غیرمهاجم بودن پالونیا گونه فورتونی و  تومنتوسا (تامنتوزا) با اکثریت آرا تصویب شده است.

   متأسفانه برخی از شخصیت‌های دانشگاهی  بدون تحقیقات فردی و یا ارائه  مستندات علمی اقدام به اظهار نظرها یا نقل قول از این یا آن یا برداشت ها و حدس و گمان های شخصی می پردازند که نتایجی جز تشویش اذهان و کند کردن روند رشد و تولید، اشتغال زایی، تامین مواد اولیه صنایع و کارگاه ها، سبز و آبادانی کشور و رفع برخی از چالش های زیست محیطی در کشور ندارد.

سرده پالونیا دارای ۹ گونه اصلی و تعدادی دورگه های طبیعی و ارقام اصلاح شده است و قابلیت های چون رشد خیلی سریع، زود بازده بودن با کاربردهای مختلف، سازگاری تحسین برانگیز در مقابل تغییرات و نوسانات شرایط مختلف اقلیمی و خاکی هستند و محدودیت هایی چون EC بالا، شوری آب و خاک و بالا بودن سطح سفره آب زیر قشری کمتر از دو متر، خاک های ماندابی، رس بالای ۲۴ درصد و دمای مطلق ۱۵-  و پایین تر از آن در سردترین ماه های سال است.

با این پیش فرض که گیاهان تندرشد در هم‌کشتی با گیاهان دیگر رقیب جدی به حساب می آیند نیز در مورد درخت پائولونیا صادق نیست زیرا ریشه گیاهان زراعی در سطح خاک عمق کمتر از ۴۰ سانت و ریشه های قوی پالونیاها در عمق بیش از ۶۰ سانت استقرار پیدا می کنند  و در مصرف آب و مواد کانی محلول چندان رقابتی با هم ندارند و مشاهدات میدانی نیز این پدیده را تأیید می کند و به همین دلیل پالونیاها مقام بالایی را در نظام هم‌کشتی و چندکشتی در جهان بدست آورده اند و در زیر تاج و در بین ردیف های درخت پائولونیا می توان گیاهان زیادی از انواع درختان مثمر و غیر مثمر، درختچه ها، بوته ها، علفی های یکساله یا پایا کشت نمود.

  چون پالونیاها به کمترین سایه حساس هستند توصیه بر این است که از کشت تلفیقی درخت پالونیا با گونه های خیلی تند رشد بویژه گونه های همیشه سبز و یا با گونه هایی که آللوپاتی دارند و مواد شیمیایی زیان آور از قبیل رزین، تانن نظیر گردو، صنوبر و توسکا و برخی از سوزنی برگان خیلی تند رشد، همچنین گیاه ماندابی برنج پرهیز شود.

✅ بهتر است عزیزان بجای استفاده از واژگانی چون « ممکن است، احتمالاً، شاید، شاید، حدس و گمان، اما و اگر  مطالب خود را بر روی یافته های قطعی خود یا محققین داخلی و خارجی با ذکر منبع آن تدوین و سپس منتشر کنند.

(متن از استاد فرزانه جناب مهندس نوروزعلی حسن عباسی محقق پالونیا و پدر معنوی پالونیای فورتونی در ایران)

متن کامل مقاله تحلیلی را در لینک زیر بخوانید:

پالونیا مهاجم است؟

https://mazraekarafarini.com/

عکس درخت پالونیا


قیمت نهال پالونیا


قیمت نهال گلدانی پالونیا

 

طرح پیش فروش نهال ریشه لخت پالونیا با 50% تخفیف ویژه در شهریور 1399 - موعد تحویل : دی 1399

نهال پالونیا ریشه لخت

قیمت روز نهال پالونیا

قیمت روز نهال پالونیا

 


خرید اینترنتی نهال پالونیا


برای خرید اینترنتی نهال پالونیا میتوانید به سایت مزرعه کارآفرینی https://mazraekarafarini.com/ مراجعه نمایید.

همچنین میتوانید با شماره تلفن 09915131382 برای اخذ مشاوره های لازم تماس بگیرید.

آدرس

شاهرود بلوار دانشگاه، پارک علم وفناوری استان سمنان

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

بازار کشاورزی آنلاین مزرعه کارآفرینی

مزرعه کارآفرینی؛ ارزش‌آفرینی در کشاورزی مزرعه کارآفرینی، مرکز ارزش‌آفرینی و کارآفرینی در کشاورزی و رونق کسب و کار، شبکه ای از تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان متعهد ملزومات تولید و کارآفرینی در کشاورزی گروه مزرعه کارآفرینی، بستر فعالیت مجموعه ای از افرا

رویداد های برگزارشده۹
رویداد های فعال۴
  • شروع: سه‌شنبه ۲۱ اسفند ساعت ۱۸:۰۰
  • پایان: جمعه ۲۷ فروردین ساعت ۱۹:۰۰
این رویداد حضوری برگزار می‌شود.

با توجه به شرایط بیماری کرونا لطفا موارد ایمنی مربوط به رویداد حضوری را در لینک زیر مطالعه کنید.

اشتراک‌گذاری رویداد

connectکانکت برای این رویداد فعال است