رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه عملی و کاربردی هنر تحقیق و مقاله نویسی در حقوق: با آخرین دستاوردها و تجارب عینی و کاربردی (با ارایه گواهی رسمی ۱۰ ساعته) در تاریخ پنج‌شنبه ۱۲ اردیبهشت به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ساعت ۰۸:۳۰

کارگاه عملی و کاربردی هنر تحقیق و مقاله نویسی در حقوق: با آخرین دستاوردها و تجارب عینی و کاربردی (با ارایه گواهی رسمی ۱۰ ساعته)

 • رایگان
 • تهران
 • علوم انسانی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


 • دکتر طاهر حبیب زاده، سردبیر فصلنامه حقوق و فناوری اطلاعات، مولف کتب و مقالات علمی متعدد در حقوق و مبدع دوره های پژوهشگری عملی در حقوق در کشور
 • این کارگاه سالی یک بار برگزار می شود و امسال ۴ امین سال برگزاری این کارگاه است. گواهی شرکت در کارگاه برای مدت ۱۰ ساعت در پایان کارگاه ارائه خواهد شد. 
 • سال به سال بنا بر این است که متدها و روش ها و نکات جدید اضافه شود و امسال نزدیک به ۱۸۰ الی ۲۰۰ اسلاید در کارگاه ارایه می شود و صفر تا ۱۰۰ مهارت های مقاله نویسی به شما عرضه می شود. 
 • احتمال زیاد در کارگاه های مشابهی شرکت کرده اید اما سعی این کارگاه بر این است چیزی متفاوت از آنچه تجربه کرده اید ارایه کند.
 • قبل از ثبت نام در این کارگاه حتما و حتما و حتما از شرکت کنندگان سال قبل نظر سنجی کنید و سپس ما را همراهی کنید.
 • هدف ما افزایش مهارت های شما به عنوان یک حقوقی است و دکتر طاهر حبیب زاده به عنوان مدرس حقوق بیش از هر کسی به این دغدغه واقف بوده و تلاش حداکثری برای ارایه آخرین داشته های خود است که محصول سال ها پژوهش جدی در حقوق است. 
 • چیزی که تضمین ماست ارایه بیش از ۳۰۰ نکته و مهارت با ارایه استادی پر انرژی و مجرب است که می تواند شما را ۸ ساعت تمام در کارگاهی بدون خستگی و احساس کسالت پای بحث های مهارتی مقاله نویسی بنشاند... این یک تبلیغ نیست، یک حقیقت اثبات شده است. 
 • دکتر حبیب زاده معتقد است:

مقاله نویسی به معنی واقعی کلمه یک هنر است و مثل هر هنر دیگر تکنیک و فنون خاص خود را دارد. کسانی که به دنبال نوشتن نوشته های علمی حرفه ای هستند و خواهان آنند که بالاترین استانداردهای روز را در فعالیت های علمی خود داشته باشد، ناگزیر خواهند بود تا به این هنر آراسته باشند و الا نوشته ها زیاد است و نوشته های حرفه ای مفید و موثر، بسیار اندک است. دلیلش هم مهم نیست: از عشق به نوشتن علمی و خوب گرفته تا کسب امتیازات مرسوم برای ارتقا در محیط علمی می تواند دلیل شما باشد. 

سخنرانان

دکتر طاهر حبیب زاده کارشناسی ارشد و دکترا را در انگلستان گذرانده است. موفق به اخذ فوق‌ لیسانس حقوق تجارت بین‌الملل و درجۀ دکتری حقوق فناوری اطلاعات با تکیه بر حقوق تجارت الکترونیکی از دانشگاه‌ منچستر انگلستان شده اند. اینک به عنوان عضو هیات علمی دانشکده حقوق دانشگاه امام صادق (ع) مشغول هستند.


توضیحات


در مورد مدرس کارگاه:

۱ـ دکتر حبیب زاده را باید یک «پژوهشگر فعال حوزه حقوق» دانست. سال ها پژوهشگری در دانشگاه های معتبر دنیا، نشانگر تجربه ویژه ایشان در حوزه تخصصی پژوهشگری حقوق است.

۲ـ استاد حبیب زاده، جزو هیأت داوری مقالات تعدادی از مجلات علمی ـ پژوهشی معتبر کشور است که این تجربه داوری، گنجینه خوبی از شناسایی «اشتباهات رایج در مقاله نویسی» و نیز «نقاط قوت» و «خلاقیت های ویژه نویسندگان» را برای ایشان به ارمغان آورده است.

۳ـ دکتر حبیب زاده از اساتیدی است که به صورت حرفه ای و مستمر به مدت بیش از ده سال، مقالات علمی ISI را پیگیری، رصد و مطالعه می  کنند. همچنین مقالات علمی ـ پژوهشی و ترویجی و  نوشته های ماهانه ایشان، حاوی مطالب نو و کاربردی از نظر شکلی و ماهوی است.

۴ـ ایشان سال هاست که به صورت پایدار به انتشار مطالب به روز علمی خصوصا در حوزه حقوق تجارت و کسب و کار الکترونیکی و حقوق فناوری اطلاعات در سایت رسمی شان مشغول هستند و تاکنون نزدیک به ۱۲۰ مقاله و یادداشت علمی به قلم ایشان منتشر شده است. سایت دکتر حبیب زاده به نشانی  drhabibzadeh.com را حتما ملاحظه کنید.

۵ـ روش تدریس و ارائه دکتر حبیب زاده، متفاوت است. دقت و وسواس فراوان ایشان در آماده سازی محتوا مثال زدنی است؛ 

***

در کنار تالیف و تدوین ۹ عنوان کتاب و بیش از ۱۲۰ یادداشت و مقاله علمی، برخی افتخارات ایشان عبارتند از:

 • برگزیده جایزه دکتر کاظمی آشتیانی بنیاد ملی نخبگان (جایزه استادیار جوان) – ۱۳۹۶
 • برگزیده اول کمیته علوم انسانی رقابت نخبگان ایرانی در اروپا، آسیای میانه و روسیه – ۱۳۹۳
 • برگزیده کتاب سال دانشجویی در رشته حقوق – ۱۳۹۱
 • برگزیده جشنواره بین المللی فارابی در علوم انسانی- ۱۳۹۱

 

محورهای دقیق این کارگاه 
 

۱ـ چرا مقاله بنویسیم؟

۲ـ قواعد کلی مقاله نویسی چیست؟

۳ـ فرق مقاله با دیگر نوشته های علمی در چه می باشد؟

۴ـ شاکله مقالات ISI و نحوه انتشار آن چگونه است؟

۵ـ بخش های اساسی یک مقاله علمی کدام ها هستند؟

۶ـ نحوه تعیین حوزه پژوهش با دید مقاله نویسی

۷ـ نحوه تعیین عنوان مقاله

۸ـ نحوه تنظیم چکیده مقاله و اجزای آن

۹ـ کلید واژه های یک مقاله و اهمیت آنها

۱۰ـ نحوه تنظیم مقدمه مقاله و بخش های مختلف: قاعده مثلث قاعده بالا

۱۱ـ اصول نوشتاری پاراگراف علمی

۱۲ـ بدنه مقاله و نحوه تقسیم بندی منطقی آن

۱۳ـ نحوه تحلیل بخش های مختلف بدنه مقاله

۱۴ـ نحوه تنظیم نتیجه گیری: قاعده مثلث قاعده پایین

۱۵ـ شیوه های مختلف درج منابع در پاورقی و در فهرست منابع و ماخذ

۱۶ـ اهمیت بازخوانی مقاله توسط نویسنده در زمان های بعدی

۱۷ـ انتخاب ادبیات نوشتاری مناسب و نقش خلاقیت نویسنده

۱۸ـ سایر نکات تکمیلی ظریف

۱۹ـ نحوه انتخاب مجله مناسب برای انتشار مقاله

۲۰ـ اگر مقاله مان با ایرادات داوری مجله مواجه شد چه کنیم؟

آیا پذیرایی ناهار بخشی از هزینه ثبت نام است؟

بله - علاوه بر ۳ وعده پذیرایی مختصر، یک وعده پذیرایی ناهار برای کلیه شرکت کنندگان  تدارک دیده شده است.
گواهی شرکت در کارگاه برای مدت ۱۰ ساعت در پایان کارگاه ارائه خواهد شد. در صورت تغییر محل دو هفته قبل به اطلاع  شرکت کنندگان خواهد رسید. در هر حال محل برگزاری تهران است و تلاش بر برگزاری در یک محل بسیار مناسب و با امکانات است. 
 

سخنرانان

دکتر طاهر حبیب زاده کارشناسی ارشد و دکترا را در انگلستان گذرانده اند. موفق به اخذ فوق‌ لیسانس حقوق تجارت بین‌الملل و درجۀ دکتری حقوق فناوری اطلاعات با تکیه بر حقوق تجارت الکترونیکی از دانشگاه‌ منچستر انگلستان شده اند. اینک به عنوان عضو هیات علمی دانشکده حقوق دانشگاه امام صادق (ع) مشغول هستند. سردبیر فصلنامه حقوق و فناوری اطلاعات نیز می باشند و تجربه بررسی بیش از ۳۰۰ مقاله علمی در حقوق را در کارگاه به همراه خلاقیت های فردی ارایه خواهند کرد.

 • شروع: پنج‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ساعت ۰۸:۳۰
 • پایان: پنج‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ساعت ۱۷:۳۰

آدرس: تهران تهران - پل مدیریت - دانشگاه امام صادق ع