کاور
"وبینار آشنایی با برنامه‌ریزی انطباق‌پذیر در شرکت‌ها" در تاریخ چهارشنبه ۱ بهمن ساعت ۱۹:۳۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات

برنامه‌ریزی، اولین وظیفه مدیران است که موفقیت سازمان به آن وابسته است. هیچ کس برای شکست برنامه‌ریزی نمی‌کند، بلکه افراد در برنامه‌ریزی کردن صحیح شکست می‌خورند و پیامد این شکست، شکست برنامه و سازمان آن‌هاست.

برای موفقیت در برنامه‌ریزی، باید توجه داشت که برنامه‌ریزی در خلاء صورت نمی‌گیرد. سازمان‌ها در بستری از شرایط و عوامل مختلف برنامه‌‌های خود را تدوین و اجرا می‌کنند؛ بستری که مملو از عوامل نامطمئنی است که برنامه‌ریزان را با چالش جدی مواجه می‌کند؛ عوامل نامطمئنی که امروز، پیش‌بینی آن‌ها امکانپذیر نیست. در چنین شرایطی، روش‌های متداول برنامه‌ریزی پاسخگوی نیاز سازمان‌ها نیست و بایستی از روش‌های مناسب این شرایط استفاده کرد.

از جمله روش‌هایی که برای برنامه‌ریزی در شرایط نامطمئن ارائه شده است، برنامه‌ریزی انطباق‌پذیر است که منجر به ارائه برنامه‌های استوار خواهد شد. این وبینار شما را با این روش و چگونگی بکارگیری آن آشنا می‌کند. ‌ 

 

سرفصل مطالب: 

یک مثال کاربردی،

تعریف برنامه‌ریزی

در چه شرایطی برنامه‌ریزی می‌کنیم؟

سیستم‌های پیچیده انطباق‌پذیر چیست؟ و چرا سازمان‌، یک سیستم پیچیده انطباق‌‌پذیر است؟

برنامه‌ریزی انطباق‌پذیر و تفاوت آن با روش‌های متداول

ابزارهایی برای برنامه‌ریزی انطباق‌پذیر

جمع‌بندی

 

توضیحاتی درباره نحوه ارائه مطالب:

ضمن احترام به تمامی بزرگوارانی که در حوزه آموزش فعال هستند، و با تذکر در این خصوص که نکاتی که عرض می‌کنم صرفا توضیح درباره نحوه کار خود من است و هیچ تعریضی به سایر بزرگواران نیست، لازم می‌دانم نکات زیر را در خصوص دوره‌هایی که برگزار می‌کنم، به عرض برسانم: 

کتاب‌ها و منابع مختلفی در حوزه مدیریت و سازمان منتشر می‌شود، که منبع برگزاری دوره‌های مختلف است. بخشی از این کتاب‏‏‌ها صرفا به دنبال جذب مخاطب و تیراژ بالاتر هستند؛ این کتاب‌ها بسیار جذاب نگاشته شده‌اند؛ حرف‌های بسیار زیبا و عامه‌پسندی دارند که اگر چه به ظاهر بسیار کاربردی است اما آن‌چه در عمل، به مخاطب کمک می‌کند تا سازمان خود را بهبود دهد شور و انگیزه‌ای است که در او ایجاد شده است؛ نه راهکارهای عملیاتی کتاب. این کتابها و دوره‌هایی که مبتنی بر آن‌ها شکل می‌گیرد، در جای خود بسیار ارزشمند است. اما برای داشتن یک سازمان موفق، کافی نیست. 

دسته دوم، کتاب‌ها و منابعی است که صرفا مخاطب دانشگاهی دارند و دستاوردهای تحقیقاتی را با زبانی علمی و ثقیل بیان کرده‌اند؛ و طبیعتا برای مخاطبان عمومی جذابیتی ندارند و امکان عملیاتی‌ کردن آن‌ها در کار، به تنهایی و بدون کمک از مشاورین خبره، دشوار است. 

با توجه به دسته‌بندی فوق، تاکنون تلاش کرده‌ام تا مطالبی که ارائه می‌کنم، اگرچه به قیمت کاهش جذابیت ظاهری دوره، مبتنی بر مطالب علمی و البته قابل فهم برای مخاطبان مختلف به همراه تجارب عملی‌ام باشد. به عبارت دیگر، سعی می‌کنم مطالب دسته دوم را که مطالب بسیار ارزشمندی است، به بیانی قابل فهم برای مخاطبان ارائه کنم و از طریق پرسش و پاسخ، شرایط بهره‌مندی عموم مخاطبان را از مطالب علمی روز و پیاده‌سازی آن‌ در سازمان‌شان فراهم کنم.   

بنابر این، دوره حاضر می‌تواند هم برای مخاطبان سازمانی که درگیر کار اجرا هستند و هم برای دانشگاهیان مناسب باشد. ان‌شاءالله. 

 

 

سخنرانان

سیدمحمدصادق سیدخاموشی
سیدمحمدصادق سیدخاموشی
مشاور مدیریت

برگزار‌کننده

آواتار

سیدمحمدصادق سیدخاموشی

دانش آموخته دکترای مدیریت از دانشگاه علامه طباطبائی

رویداد های برگزارشده۶

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

پنج‌شنبه ۱۷ تیر

دوره آنلاین ITIL 4: Drive Stakeholder Value

 • آنلاین
 • از ۵,۰۰۰ تومان
 • شرکت رایزن سامانه گستر
سه‌شنبه ۱۹ مرداد

دوره آنلاین ITIL4 Direct, Plan and Improve (DPI)

 • آنلاین
 • از ۲,۷۹۰,۰۰۰ تومان
 • دیجی وایز آکادمی
تا ۲۸ اسفند

DBA مدیریت کسب وکار

 • آنلاین
 • ۵,۰۰۰ تومان
 • کارخانه استارت آپی گلرنگ(دانشگاه گلرنگ)
تا ۲۹ اسفند

مهارت های مدیریتی

 • آنلاین
 • رایگان
 • مدیرآوا