رویداد به پایان رسیده است!
وبینار دوره جامع آمادگی اپلای (آشنایی با اصول اخذ پذیرش تحصیلی و مهارت های دریافت بورسیه (فول فاند)) در تاریخ پنج‌شنبه ۲۳ اسفند به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
پنج‌شنبه ۹ اسفند ساعت ۱۰:۰۰

وبینار دوره جامع آمادگی اپلای (آشنایی با اصول اخذ پذیرش تحصیلی و مهارت های دریافت بورسیه (فول فاند))

  • از ۴۰,۰۰۰ تومان
  • آنلاین
  • تحصیلی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


دوره جامع آمادگی برای اپلای

دوره آموزشی آشنایی با اصول اخذ پذیرش تحصیلی و مهارت های دریافت بورسیه (فول فاند)

 (مناسب برای تمامی رشته ها)

 

 

اگر جستجوهای تان، شما را به این صفحه رسانده و حالا مشغول خواندن این متن هستید، پس شما هم در فکر آغاز یک سفرید! یا شاید هم این سفر را شروع کرده اید و در حال طی کردن مراحل و خوان های ریز و درشتش هستید! سفری که ویژه جوانان بلندپرواز و آینده نگری است که احساس می کنند می خواهند سهم بیشتر و بزرگ تری از زندگی داشته باشند و به چیزی که تقدیر برایشان رقم زده قانع نیستند. رفتن از ایران برای ادامه تحصیل در یک دانشگاه برتر بین المللی، آرزوی خیلی از دانشجویان است. دلایل و انگیزه ها متفاوت است، اما هرچه هست، بسیاری از دانشجویان نخبه و باپشتکار، تلاش می کنند از این فرصت استفاده کنند و یک تحول و تغییر اساسی در آینده شان به وجود بیاورند.

اگر شما هم مدتهاست به موضوع ادامه تحصیل در خارج از ایران فکر می کنید و به دنبال راهی برای موفقیت در اپلای هستید، پس این نوشته را تا انتها بخوانید.

هر ساله هزاران دانشجو، با هدف ادامه تحصیل، اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی کرده و راهی دانشگاه های اروپایی و آسیایی و آمریکایی می شوند. دائما در رسانه ها اخبار موفقیت دانشجویان و نخبگان ایرانی را در دانشگاه های مختلف دنیا می شنویم و در دانشگاه محل تحصیل مان، دوستان و همکلاسی هایی را می بینیم که تا دیروز در کنار ما بودند، اما حالا به یک دانشگاه برتر بین المللی رفته اند تا زندگی جدیدی را در آن سوی دنیا شروع کنند.

اقدام به مهاجرت تحصیلی یا «اپلای» یکی از بزرگ ترین تصمیمات زندگی هر دانشجویی است. تصمیمی که تاثیر فوق العاده ای در آینده دانشجو دارد و می تواند مسیر زندگی او را صد و هشتاد درجه تغییر دهد. اهمیت خاص این تصمیم باعث می شود که مواجه شدن با آن و یافتن یک پاسخ درست و مناسب برای آن بسیار سخت شود. این تصمیم، تصمیم راحتی نیست. اگر شما هم با سوال بزرگ اپلای مواجه شده اید (یعنی این سوال که آیا برای ادامه تحصیل، به خارج از کشور بروم؟) قطعا به خوبی می دانید که این سوال، تمام ذهن و فکر فرد را درگیر می کند و پشت سر خود سوالات بی پاسخ زیادی را به همراه می آورد. 

-       آیا شرایط و رزومه من برای مهاجرت تحصیلی مناسب است؟

-       چه زمانی باید اقدام به اپلای کنم؟

-       بهتر است چه کشور و چه دانشگاهی را برای تحصیل انتخاب کنم؟ با چه معیارهایی؟

-       آیا می توانم هزینه های زندگی و تحصیل در خارج از کشور را تامین کنم؟

-       چه مدارک و مستنداتی لازم است و چطور آماده شان کنم؟

-       چطور استاد پیدا کنم؟ چطور CV و SOP بنویسم؟ چطور فاند خوبی برای تامین هزینه هایم پیدا کنم؟ و ...

اینها نمونه ای از سوالاتی است که هر کسی که اقدام به اپلای کند باید پاسخی برای شان بیابد. اما آیا پیدا کردن پاسخ این سوالات کار ساده ای است؟ واقعیت این است که خیلی ها فقط رویای این سفر را دارند بدون اینکه حتی یک قدم برایش بردارند. خیلی ها هم بوده اند که با خیال اینکه ادامه تحصیل در خارج کار ساده ای است، بدون محاسبه و فکر و برنامه ریزی اقدام کردند، اما وسط راه ماندند و پشیمان شدند و دست آخر به زندگی روزمره و هرروزه شان، با همه ملالت و خستگی و آشفتگی هایش بازگشتند و این رویا را به فراموشی سپردند. به همین خاطر است که نمی شود به راحتی به سوال اپلای پاسخ داد و باید ابتدا همه جوانبش را به خوبی بررسی کرده و در مورد مشکلات و مسائلش راهکار پیدا کرد.

 

 

اما در عین حال، خیلی از دانشجوها هم برای رسیدن به آرزوی شان یک برنامه حساب شده و دقیق ریختند و با انگیزه و اراده ای محکم، یک سال از عمرشان را صرف تحقق این رویا کردند، و حالا هم مشغول تحصیل و زندگی در جایی خارج از ایران هستند.

آیا شما هم با موضوع رفتن درگیر هستید؟ آیا شما هم دائما این احساس برای تان پیش می آید که در اینجا، به آن زندگی ای که دنبالش هستید نمی رسید و آن طور که باید، سهم و قدرتان شناخته نمی شود؟ آیا شما هم خودتان را لایق یک زندگی بهتر از این می دانید، اما وقتی به دور و برتان نگاه می کنید به این نتیجه می رسید که هیچ راهی برای رسیدن به این زندگی ایده آل وجود ندارد؟ آیا شما هم جزو آن دسته از جوان هایی هستید که تصمیم گرفته اید یک تحول واقعی را در زندگی تان به وجود بیاورید و می خواهید برای ساختن آن آینده رویایی، یک قدم محکم و حساب شده بردارید؟ آیا شما هم یک رویای بزرگ دارید؟

اگر اینطور فکر می کنید، باید به شما بگویم که شما عضو گروه بزرگی از دانشجویان نخبه ایرانی هستید که به دنبال دست یافتن به فرصت های بزرگند. شما تنها نیستید. خیلی از دانشجویان و جوانان دیگر هم مثل شما فکر می کردند، بنابراین تصمیم گرفتند راه متفاوتی را در پیش بگیرند. آنها وارد مسیر سخت پذیرش تحصیلی شدند تا بتوانند از این طریق فرصت تحصیل و زندگی و کار در یک کشور پیشرفته و بزرگ را به دست بیاورند؛ و بسیاری از آنها موفق شدند و حالا مشغول تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا هستند. آیا شما هم می خواهید همین مسیر را انتخاب کنید؟ البته امیدوارم به خوبی بدانید که این مسیر، چه مسیر دشواری است و چه مشکلات و موانعی در برابر شما وجود دارد. شک نداشته باشید که این سفر، سفری طولانی و پراسترس و دشوار است و خیلی از دانشجویان نمی توانند به نتیجه دلخواه شان برسند. مشکلات و موانع زیاد است و گاهی یک اشتباه کوچک، فرصت اپلای را از بین می برد. به همین خاطر است که این «آرزو» برای خیلی ها تبدیل به «واقعیت» نمی شود.  

آیا آماده اید؟ آیا واقعا توانایی اش را دارید که در حالی که دوستان و همکلاسی های تان مشغول استراحت و تفریح هستند، از راحتی و خوشی های تان بزنید و درگیر پیچ و خم های گرفتن پذیرش از دانشگاه های خارجی شوید؟ آیا می دانید که از زمانی که سفر اپلای را آغاز می کنید، دست کم (تاکید می کنم: دست کم) یک سال زمان لازم است تا به مقصد برسید؟ و آیا می دانید که حتی وقتی از ایران خارج می شوید و زندگی تان را به عنوان یک دانشجو در خارج از ایران شروع می کنید، باز هم مشکلات و موانع زیادی جلوی راه تان خواهد بود؟

می دانم که با خیلی از این مشکلات آشنا هستید. و می دانم که بی دلیل نیست که علی رغم همه این مشکلات، باز هم علاقه مندید درباره این سفر بیشتر بدانید و از جزییات آن بیشتر آگاه شوید. همه بچه هایی که برای شرکت در دوره های آمادگی اپلای به «تحقیق یار» می آیند، به دنبال یافتن راه مناسب و مطمئنی برای موفقیت در پذیرش تحصیلی هستند. می خواهند مسیر تازه ای را در زندگی شان ایجاد کنند، می خواهند رویای شان را به واقعیت تبدیل کنند. این جمله ای است که در جلسه اول دوره، تقریبا از همه این دانشجویان می شنوم: «می خواهم تحصیلاتم را در خارج از کشور ادامه بدهم تا در آینده یک زندگی فوق العاده را برای خودم و خانواده ام به وجود بیاورم.»

 

 

اما در این میان یک سوال مهم وجود دارد؛ سوالی که هر کسی که تصمیم به رفتن می گیرد، بلافاصله از خودش می پرسد: «نقطه شروع اپلای کجاست و راز موفقیت در گرفتن پذیرش تحصیلی چیست؟»

شاید مثل خیلی از دانشجویان دیگر، برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا بعضی از دانشجویان در اقدام شان برای ادامه تحصیل موفق می شوند و بعضی ها نمی شوند. چه فرقی بین این دو دسته وجود دارد؟ در مورد خود شما چطور؟ آیا اگر برای اپلای اقدام کنید، جزو دسته موفق ها قرار می گیرید یا جزو دسته دوم؟ اگر شما بخواهید این مسیر را شروع کنید، و یا حتی اگر این مسیر را آغاز کرده اید و در ابتدای راه هستید، آیا می توانید با اطمینان بگویید که موفق می شوید؟ اصلا آیا معیاری وجود دارد که بشود از همان ابتدا، احتمال موفقیت یا عدم موفقیت در اپلای را دریافت؟ اگر هست این معیار چیست؟

خیلی از دانشجویان، وقتی در ابتدای راه اپلای، با این مسائل و مشکلات برخورد می کنند ناامید می شوند و دست از تلاش می کشند. بعضی از دانشجویان هم هستند که از همان ابتدا ترجیح می دهند که درگیر این مسائل نشوند و در عوض، با پرداخت میلیون ها تومان پول، پرونده پذیرش خود را به دست یک وکیل می سپارند که در واقع با این کار، سرنوشت موفقیت در اپلای را از دستان مطمئن خودشان خارج می کنند. دلیل این دانشجویان این است که می گویند با این مسیر آشنا نیستند و به همین دلیل، ترجیح می دهند درگیر این پرونده نشوند و کار را به دست یک فرد مطلع بسپارند. اما آیا می دانستید که تعداد بسیار زیادی از کسانی که ادعا می کنند وکیل پرونده های اپلای هستند، خودشان تا به حال حتی یک تجربه موفق اپلای نداشته اند و بسیاری از این موسسات نیز مورد تایید وزارت علوم نیستند و بنابراین کارشان غیرقانونی است؟ به عبارت دیگر، این افراد که ادعا می کنند وکیل مهاجرت هستند، فرق چندانی با خود شما ندارند! آنها صرفا با استفاده از منابع مختلف، به ویژه با تکیه بر اینترنت، اطلاعاتی را در مورد کشورهای مختلف و شرایط پذیرش آنها کسب کرده اند و همین اطلاعات را به شما می فروشند.

مهم تر از آن؛ آیا می دانستید که حتی اگر وکیل هم بگیرید و توان پرداخت دستمزدهای میلیونی وکلای مهاجرت را داشته باشید، باز هم مجبورید مهم ترین کارها را، چه در زمان آماده سازی مدارک و پر کردن اپلیکیشن و چه در زمان گرفتن ویزا، خودتان انجام دهید؟ قانونا هیچ کس به جز شما نمی تواند برای مصاحبه ویزا به سفارت برود و هیچ کس غیر از شما نمی تواند مستندات و مدارک مورد نیاز را به کارمند سفارت تحویل بدهد. قانونا هیچ کس غیر از شما نباید با استاد راهنما مکاتبه کند و اگر هم این اتفاق بیفتد، در نهایت، این شما هستید که مجبورید در جلسه مصاحبه اسکایپی، جلوی استاد بنشینید و با او صحبت کنید. پس پرداخت این دستمزدهای کلان چه فایده ای دارد اگر در تمام مراحل این پروسه، خود شما باید حضور داشته باشید و کارها را پیش ببرید؟

به همین دلیل است که همه دانشجویانی که واقعا در عمل موفق شده اند از بهترین دانشگاه های آمریکا و اروپا پذیرش فول فاند بگیرند، تمام فرایند پذیرش را خودشان انجام داده اند و چنین کار سرنوشت سازی را به یک غریبه نسپردند. چه در زمان انتخاب کشور و دانشگاه، و چه در زمان آماده سازی مدارک و پر کردن فرم درخواست، و چه در زمان اخذ ویزا، این خود دانشجو بود که کارهای لازم را انجام داد و در نهایت یک تجربه موفق را به دست آورد. اما این دانشجویان چه چیزی داشتند که باعث موفقیت شان شد؟  

دانشجویان موفق ایرانی که همین حالا مشغول تحصیل در دانشگاه های هاروارد، MIT، استنفورد، آکسفورد و کمبریج هستند، دانشجویانی مثل شما بودند و در ایران و در دانشگاه هایی مثل دانشگاه های شما تحصیل می کردند. آنها چیزی بیشتر از شما نداشتند، شاید حتی بگوییم در اغلب موارد در مسائل مالی، یا مهارت های شخصی، یا توانایی های اجتماعی نسبت به خیلی ها پایین تر بودند. اما با این حال یک ویژگی مشترک در همه این دانشجویان وجود دارد که باعث موفقیت آنها در فرایند اپلای شد. ویژگی ای که البته برای به دست آوردنش تلاش کردند، و تا لحظه آخر روی آن تمرکز داشتند و پرورشش دادند.

اما این ویژگی مشترک چیست؟

کاش می شد این ویژگی مشترک را در یک یا دو کلمه خلاصه کرد تا همه بتوانند به روشنی و خیلی سریع به آن دست پیدا کنند. اما واقعیت این است که همه چیزهای بزرگ و ارزشمند، همان قدر که بزرگ و ارزشمندند، به همان نسبت دستیابی به آنها هم سخت تر است. می شود نام این ویژگی را «یک نقشه جامع» گذاشت؛ «یک نقشه جامع موفقیت». یک راهکار یا یک نسخه مشخص که برای رسیدن به موفقیت ضروری است. اما این نقشه موفقیت چیست و چطور می شود آن را به دست آورد؟

 

 

من، مهدی پاک نهاد، بیش از 5 سال از وقتم را روی کیس های اپلای تحقیق کردم و دلایل موفقیت یا عدم موفقیت شان در فرایند اپلای را مورد مطالعه قرار دادم. علاقه ام به موضوع اپلای از دوره لیسانس شروع شد، اما اولین تجربه پذیرش تحصیلی ام مربوط به دوره کارشناسی ارشد است. در دوره لیسانس، با اینکه بسیار علاقه داشتم که تحصیل در یک دانشگاه بین المللی و معتبر را تجربه کنم، اما برای این کار اعتماد به نفس کافی نداشتم. تصورم این بود که رزومه و شرایط مناسبی برای پذیرش ندارم و به همین دلیل هم فرصت این تجربه بزرگ را در آن مقطع از دست دادم. اما در دوره ارشد، بعد از تجربه تلخی که از اعتماد به یک دوست برای کمک به پذیرشم برایم پیش آمد، تصمیم گرفتم هر طور که شده خودم اقدام به اپلای کنم که نتیجه اش اخذ پذیرش از دانشگاه وین اتریش شد. به دلایلی در آن مقطع از سفر به اتریش منصرف شدم و تحصیلم در مقطع دکتری را در دانشگاه تهران آغاز کردم. در طول تحصیل در مقطع دکتری، چند فرصت برای شرکت در کنفرانس های بین المللی پیش آمد که از آنها نهایت استفاده را بردم، اما همچنان علاقه مند بودم که تجربه یک تحصیل بلندمدت در دانشگاه های مورد علاقه ام در اروپا یا آمریکا را به دست بیاورم. به همین خاطر، در همان دوره PhD، برای شرکت در یک فرصت مطالعاتی، اقدام به اپلای کردم و در کمتر از یک سال، از پنج دانشگاه برتر دنیا (کمبریج انگلستان، زوریخ سوییس، وین اتریش، لوون بلژیک، و دی پال آمریکا) پذیرش گرفتم. در نهایت فرصت مطالعاتی ام را در سوئیس و سپس در آمریکا گذراندم و به ایران برگشتم.

در طول سال هایی که با موضوع اپلای درگیر بوده ام، بسیاری چیزها را در بین دانشجویان متقاضی اپلای دیدم و متوجه نکات و ریزه کاری های فراوانی در این فرایند شدم. راه پرپیچ و خم اپلای را مراحل و ایستگاه های فراوانی تشکیل می دهند که اگر برای عبور از آنها نقشه روشن و از پیش آماده ای در اختیار نداشته باشیم، به احتمال فراوان گم خواهیم شد. و گم شدن، سرنوشت تاسف انگیز بیش از 70 درصد کسانی بوده است که اقدام به اپلای کردند و هزینه و وقت و انرژی زیادی را در این راه گذاشتند، اما به خاطر همان چیزی که در ابتدا گفتم، یعنی فقدان یک نقشه جامع که روشنگر راه موفقیت اپلای باشد، سر از بیراهه ها درآوردند.

من متوجه شدم که می توان برای فرایند اخذ پذیرش تحصیلی یک نقشه جامع و فراگیر طراحی کرد که شامل همه اجزا و مراحل اصلی باشد. وقتی که مسیر اپلای خودم را مرور کردم و وقتی با دوستانی که در پذیرش تحصیلی موفق شده بودند صحبت کردم، متوجه شدم که می شود این فرایند را در چند گام اصلی بازسازی کرد و به یک الگوی فراگیر رسید. برایم بسیار جالب بود که فهمیدم علیرغم تمام تفاوت هایی که بین کشورها، دانشگاه ها، شرایط و دستورالعمل های تحصیلی و قوانین و مقررات آموزشی وجود دارد، تمام متقاضیان پذیرش در کشورهای مختلف، عملا این گام های مشترک را طی می کنند تا تحصیل شان در دانشگاه مقصد را شروع کنند. به بیان دیگر، الگویی وجود دارد که هر متقاضی پذیرش، برای رسیدن به هدف نهایی، الزاما از آن تبعیت می کند و در چارچوب گام های آن پیش می رود. این طور شد که توانستم «نقشه جامع موفقیت در اپلای» را طراحی کنم. نقشه ای که 12 گام اصلی دارد و از نقطه شروع اپلای تا گام آخر که ورود به کشور جدید است را در برمی گیرد. و حالا بسیار خوشحالم که می توانم این الگو را با شما در میان بگذارم.

 

 

دوره های جامع آمادگی برای اپلای

دوره های جامع آمادگی برای اپلای، دوره هایی است که در قالب 5 جلسه آموزشی و طول یک ماه، علاقه مندان به پذیرش تحصیلی را با اصول و مهارت های لازم برای اپلای آشنا می کند. در این دوره ها، 12 گام اصلی برای اخذ پذیرش تحصیلی مورد بحث قرار می گیرد و پلان اپلای هر دانشجو، مطابق با این نقشه کلی، تدوین می شود. در این دوره تلاش می کنیم شما را با اصول موفقیت در پذیرش تحصیلی آشنا کنیم و مطابق نیاز هر کدام از دانشجویان، یک برنامه دقیق و کامل را برای اقدام به پذیرش در اختیار متقاضی قرار دهیم.

پنجشنبه 9 اسفندماه، جلسه معارفه و طرح کلیات دوره انجام شد. اما از 16 اسفند، بحث اصلی دوره شروع می شود و شما همچنان فرصت دارید از مباحث اصلی دوره استفاده کنید. در جلسات پیش رو، این سرفصل ها مورد بحث قرار می گیرند:

1- جلسه اول: کلیات و مقدمات اپلای (9 اسفند برگزار شد)

2- جلسه دوم: انتخاب کشور و دانشگاه، یافتن استاد و انجام مکاتبه

3- جلسه سوم: آماده سازی CV، SOP، Recom، و معرفی آزمون های زبان (آیلتس، تافل، GRE)

4- جلسه چهارم: Application form، Skype interview، Admission Letter، Fund

5- جلسه پنجم: ویزا، اعزام، آغاز اقامت

 

اطلاعات دوره:

زمان دوره: جمعه، 26 بهمن ماه 97، الی پنجشنبه، 23 اسفند

مدرس دوره: دکتر مهدی پاک نهاد

مخاطبین دوره: دانشجویان لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری در تمامی رشته ها، و کلیه علاقه مندان به اپلای و مهاجرت تحصیلی

 

محورهای کارگاه:

-       بایدها و نبایدها، و فواید و مضرات تحصیلات در خارج از کشور

-       آشنایی با 5 مرحله اصلی پروسه اپلای

-       آشنایی با 12 گام اصلی در نقشه موفقیت اپلای

-       تنظیم و تدوین چک لیست اپلای

-       طراحی نقشه جامع اپلای و طرح ریزی مراحل اصلی آن

-       برنامه ریزی و زمان بندی مناسب برای انجام مراحل مختلف اپلای

-       نقطه شروع اپلای و نحوه آغاز کردن پروسه پذیرش

-       آشنایی با کشورهای مشهور و شناخته شده جهت اپلای (در آمریکا، کانادا، استرالیا، اروپا و آسیا) 

-       نحوه انتخاب کشور و دانشگاه برای اپلای و معیارهای مناسب این انتخاب

-       چگونگی اطلاع از ددلاین ها، و مدارک مورد نیاز (requirements) در هر یک از دانشگاه ها

-       آشنایی با انواع آزمون های زبان (TOEFL/IELTS/GMAT/GRE  )

-       رزومه تحصیلی (CV) و نحوه آماده سازی، تقویت، و غنی سازی آن

-        اصول نگارش توصیه نامه (LOR) و انگیزه نامه(SOP)

-       اصول نگارش پروپوزال پژوهشی

-       آشنایی با مقالات ISI و نحوه نشر آنها در ژورنال های معتبر بین المللی (Q1 و Q2)

-       نحوه ارتباط با اساتید و اداره پذیرش دانشگاه ها (Admission Office)

-       اصول مصاحبه اسکایپی و مهارت های موفقیت در مصاحبه با استاد (Supervisor Interview)

-       آشنایی با روش های متداول تامین مالی یا بورسیه ها (کمک هزینه یا فاند، RA و TA، اسکالرشیپ، فلوشیپ، و ...) و روش های دریافت آنها

-       معرفی مهم ترین و متداول ترین مدارک مورد نیاز دانشگاه ها در فرایند اپلای (Application form, Language Proficiency Certificate, Letter of Recommendation, SOP, CV, Proposal Research)  

-       آشنایی با مدارک مرتبط با سفارت و ویزا و اعزام نهایی (admission letter, Fund, I-20, Visa)

-       آشنایی با شرایط کاری و فرصت های پیش رو در کشور محل تحصیل، پس از پایان تحصیل

-       آشنایی با برخی معضلات معمول فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دانشجویان بعد از مهاجرت

-       مهم ترین علل موفقیت یا عدم موفقیت در تحصیلات دانشجویان در خارج از کشور

 

درباره مدرس کارگاه

مدرس: دکتر مهدی پاک نهاد

·      فارغ التحصیل دکترا از دانشگاه تهران

·       دارنده پنج دعوتنامه (Admission Letter) از پنج دانشگاه برتر جهان (کمبریج انگلستان، زوریخ سوییس، وین اتریش، لوون بلژیک، و دی پال آمریکا)

·      برنده بورس تحقیقاتی یک ساله از دانشگاه دی پال آمریکا (2018-2017)

·      مولف و مترجم پنج عنوان کتاب (از جمله کتاب های تکنیک های پروپوزال نویسی، کتاب جامع مقاله نویسی ISI، نقشه جامع موفقیت در پذیرش تحصیلی (اپلای)، اصول ارائه و سخنرانی علمی، و ...)

·      مولف ده ها مقاله علمی پژوهشی

·      بیش از 7 سال تحقیق و تدریس در زمینه مبانی روش تحقیق آکادمیک و توامندسازی دانشجویان در فرایند پذیرش تحصیلی

 

 

سخنرانان

دکتر مهدی پاک نهاد
دکتر مهدی پاک نهاد

برگزارکنندگان

موسسه علمی آموزشی تحقیق یار
موسسه علمی آموزشی تحقیق یار
زیر نظر موسسه انتشاراتی کتاب کسرا

برگزار‌کننده

آواتار

تحقیق یار

موسسه علمی آموزشی تحقیق یار (زیر نظر موسسه انتشاراتی کتاب کسرا) 

رویداد های برگزارشده۹
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر