کاور
یک‌شنبه ۱۵ تیر ساعت ۱۹:۰۰

وبینار رایگان تجربیات پیاده‌سازی OKR در شرکت foodpanda

  • رایگان
  • آنلاین
  • کارآفرینی
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

در این وبینار چه خواهد گذشت!


یکی از مسئولیت‌های اجتماعی هر فرد یا هر شرکتی انتقال تجربه‌های اندوخته شده به سایرین است. من قصد دارم در سری وبینارهای رایگان گفت و گو محور، در ارتباط با انتقال تجربیات شرکت‌های بین‌المللی در حوزه‌هایی مانند چابکی، اسکرام، OKR و غیره با کمک دوستانی که در این شرکت‌ها تجربه اندوخته‌اند، گامی در ارتقای دانش‌مان در این حوزه‌ها بردارم.

اما اولین وبینار در این سری در خصوص تجربیات پیاده‌سازی و استفاده از OKR در شرکت foodpanda، از زیرمجموعه‌های شرکت Delivery Hero است. به همین واسطه گپ و گفتی با دانیال نوری، مدیر محصول فعلی foodpanda، و مدیر محصول سابق بیمه بازار، بامیلو و تخفیفان خواهیم داشت. دانیال نوری عزیز، در حدود یک سالی است که در یکی از دفاتر شرکت بزرگ foodpanda در کشور سنگاپور مشغول به کار است. 

اما برای دوستانی که می‌خواهند کمی آشنایی با OKR پیدا کنند، شاید چند پاراگراف زیر مفید باشد!

همواره یکی از چالش‌های اصلی مدیریت این است که آیا اولویت‌ها، استراتژی‌ها و شاخص‌های پیشرفت استراتژی‌‎ها دغدغه تمامی کارکنان آن سازمان است و به آنها توجه می شود! و اینکه آیا امکان شناسایی موانع و رسیدگی فوری به آنها در تمامی سطوح سازمان وجود دارد یا خیر.

در ادامه بد نیست به چند آمار بسیار تعجب برانگیز دقت نماییم:

طبق نظرسنجی انجام شده تنها 55 درصد از مدیران می توانند یکی از پنج اولویت سازمانشان را نام ببرند! (HBR, 2015)
طبق یک نظرسنجی دیگر، تنها 32 درصد از کارکنان در آمریکا و 13 درصد در کل دنیا در کارشان درگیر (engage) هستند. (Gallup, 2016)
این آمارها که بسیار خیره کننده هستند، نشان از یک مشکل بنیادین می دهند. مشکلی که فریم ورک اهداف و نتایج کلیدی (OKR) سعی می کند برای آن راه حلی پیشنهاد نماید. امروزه در بسیاری از شرکت های استارت آپی و همچنین غیراستارت آپی و بزرگ، در مورد فریم ورک OKR صحبت می شود. اما OKR چیست؟

فریم ورک "اهداف و نتایج کلیدی" یا همان OKR اولین بار توسط آقای Andy Grove، مدیر عامل اینتل، پیشنهاد شد. البته نه با سبک و سیاق امروزی، بلکه با تفاوت های اساسی نسبت به مدل امروزی. کسی که OKR را به شکل امروزی توسعه داد، کسی نبود جز آقای John Doerr که در اینتل کنار آقای Andy Grove کار می کرد و سعی کرد با کار کردن روی این فریم ورک آنرا در گوگل پیاده کند. John Doerr با نوشتن کتاب "Measure What Matters" سهم مهمی در توسعه این فریم ورک بازی کرده است. اما OKR چه مشکلی را حل می کند؟

یکی از مشکلاتی که بسیاری از مدیران شرکت های بزرگ بر اساس یک نظرسنجی به آن اشاره کرده اند، پیاده سازی استراتژی های سازمانی در لایه های پایین سازمان و تا سطح افراد تیم است. OKR ابزاری است که برای تحقق این هدف، حرف های بسیار زیادی دارد. مسئله دیگری که وجود دارد این است که ما در سطح تیم ها از روش های اجایل برای برنامه ریزی و توسعه استفاده می کنیم. اما اگر این چابکی در سطح استراتژی های سازمانی یا به بیان بهتر هدف گذاری های سازمانی وجود نداشته باشد، چگونه می توان انتظار داشت که در سطح تیم ها و افراد چابکی را مشاهده نماییم؟!

OKR کمک می کند تا در بازه های زمانی سه ماهه، با درگیر کردن تمامی افراد یک سازمان بتوانیم هدف گذاری اجایلی داشته باشیم و استراتژی های سازمان را در لایه های پایین پیاده سازی کنیم. و در واقع از این مرحله به بعد با رویکردهای اجایل مانند اسکرام، کانبان یا XP، چابکی را در سطح تیم ها پیش می بریم. می توان گفت که اجایل و OKR مکمل یکدیگر هستند.

در این وبینار سعی خواهیم کرد که با تجربیات بین‌المللی در حوزه پیاده‌سازی OKR آشنا شویم. اینکه بدانیم شرکت‌های بزرگ و معروف در سطح دنیا، چگونه از فریم‌ورک‌های معروفی مانند OKR استفاده می‌کنند، علاوه بر اینکه می‌تواند بسیار جذاب باشد، بر دانش ما نیز خواهد افزود.


مخاطبان وبینار


مدیران ارشد سازمان ها که به دنبال آشنایی با OKR و چگونگی پیاده سازی آن در سازمان هستند

مدیران بخش استراتژی که به منظور چابک کردن روش های برنامه ریزی استراتژیک قصد آشنایی با این فریم ورک را دارند

مدیران محصول به منظور آشنایی با نحوه تدوین نقشه راه محصول بر اساس OKR سازمان 

اجایل کوچ ها/اسکرام مسترها به منظور تسهیل کردن و اجرایی کردن چابکی در تمامی سطوح سازمان

مدیران منابع انسانی به منظور شناخت بیشتر نسبت به OKR و ارتباط مناسب آن با سیستم مدیریت عملکرد کارکنان

و تمامی افراد علاقه مند به هدف گذاری چابک در کسب و کار و زندگی شخصی

سخنرانان

مرتضی احمدی
مرتضی احمدی
Agile Coach at Snapp
دانیال نوری
دانیال نوری
Product Manager at foodpanda

برگزار‌کننده

آواتار

مرتضی احمدی

اجایل کوچ در اسنپ

رویداد های برگزارشده۵
رویداد های فعال۱
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۲۰ نفر
  • شروع: یک‌شنبه ۱۵ تیر ساعت ۱۹:۰۰
  • پایان: یک‌شنبه ۱۵ تیر ساعت ۲۰:۳۰
این رویداد از سرویس وبینار ایوند استفاده می‌کند.

اشتراک‌گذاری رویداد

connectکانکت برای این رویداد فعال است