رویداد به پایان رسیده است!
وبینار شخصیت شناسی در کسب‌وکار بر پایه الگوی نئو در تاریخ یکشنبه ۹ آذر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
یک‌شنبه ۹ آذر ساعت ۱۶:۰۰

وبینار شخصیت شناسی در کسب‌وکار بر پایه الگوی نئو

 • رایگان
 • آنلاین
 • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


 • ثبت‌نام در این سلسله وبینارها به صورت فردی دارای هزینه است و  برای شرکت های دانش بنیان (یا شرکت‌هایی که در سامانه reg.daneshbonyan.ir درخواست ارزیابی داده‌اند) تا 2 نفر رایگان است.
 • در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و دریافت کد تخفیف ویژه شرکت های دانش بنیان با شماره 09362025883 تماس بگیرید. همچنین لینک ورود به وبینار برای شرکت کنندگان پیامک خواهد شد.
 • جهت ثبت‌نام به صورت دانش‌بنیانی، ورود کد ملی و ایمیل (برای 1 یا 2 نفر) الزامی است.
 • جهت دریافت مدرک لازم است تا بلیط دریافت گواهینامه را خریداری کرده و مشخصات شامل نام و کد ملی را وارد نمایید.
 • این وبینارها ضبط نخواهند شد. 

 

یکی از علمی ترین و پرکاربردترین مدلهای اندازه گیری ویژگیهای شخصیتی در مباحث روانشناسی و مدیریتی الگوی پنج عامل شخصیتی یا نئو می باشد.

در این مدل برخلاف الگوهای تیپ شناسی شخصیتی مانند اینیاگرام و MBTI ما محدودیت مدل شخصیتی نداریم درحالیکه در مدل MBTI تمام افراد فقط در 16 تیپ شخصیتی و در مدل اینیاگرام افراد در 9 الگوی شخصیتی تقسیم بندی می شوند. نکته مهم دیگر اینکه برخلاف مدل تیپ شناسی شخصیتی MBTI که افراد یا باید درونگرا یا برونگرا باشند در این مدل افراد از نظر برونگرایی-درونگرایی در یک طیف قرار دارند و ممکن است فردی هم ویژگیهای درونگرایی و هم برونگرایی را با هم داشته باشد.

در مدل شخصیت شناسی پنج عاملی نئو ما 5 ویژگی شخصیتی اصلی داریم که عبارتند از:روان نژندی، برونگرایی، بازبودن ذهنی، توافق پذیری و وجدانی بودن.

در این وبینار به کاربرد های این مدل شخصیت‌شناسی در کسب‌وکار پرداخته خواهد شد. 

اهداف برگزاری این دوره : آشنایی مدیران و صاحبین کسب و کارهای کوچک و استارت آپی با مفاهیم اولیه شخصیت شناسی و رفتارشناسی کاربردی در مدیریت و کسب و کار و بکار گیری این مهارت برای فرآیندهای جذب و استخدام، تیم سازی، ارتقای پرسنل و خودشناسی افراد می باشد.

دستاورد این دوره : شرکت کنندگان در این دوره پس از فراگیری مباحث این وبینار قادر خواهند بود با نقاط قوت و ضعف (نقاط قابل بهبود) خود آشنا شده و همچنین قادر به شناسایی ویژگیهای رفتاری و شخصیتی دوستان، همکاران و مشتریان خود گردند.

 

سرفصل ها:

 •  تعریف رفتار و شخصیت 
 • طبقه بندی الگوهای شخصیت شناسی و رفتارشناسی
 •  بررسی کاربردهای شخصیت شناسی در مدیریت و کسب و کار
 • بررسی مدل شخصیتی پنج عامل اصلی شخصیتی یا نئو
 • بررسی پنج ویژگی شخصیتی اصلی و30 ویژگی شخصیتی زیرشاخه در مدل نئو
 • بررسی روش انتخاب نیروی شایسته و کارآمد بر اساس مدل شخصیتی نئو

 

سخنرانان

داریوش سنقری
داریوش سنقری
مشاور شخصیت‌شناسی و روانشناسی

فارغ التحصیل رشته مدیریت استراتژیک MBA و رشته مدیریت عالی کسب و کار DBA از موسسه بهار و همچنین فارغ التحصیل رشته روانشناسی شخصیت کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات

بیش از 17 سال سابقه بازاریابی و فروش در حوزه صنعت سلامت (شرکتهای تجهیزات پزشکی و دارویی)

بیش از 6 سال مشاوره منابع انسانی در حوزه جذب و استخدام و آموزش برای سازمانها و موسسات خصوصی و دولتی

نویسنده و مدرس در حوزه روانشناسی شخصیت و مشاور در حوزه منابع انسانی با تمرکز بر فرآیند جذب، استخدام و ارزیابی نیروهای فعلی سازمان همکاری با کانونهای ارزیابی به عنوان تحلیلگر آزمونهای شخصیتی و روانشناختی

بیش از 5000 نفر ساعت آموزش سازمانی و فردی در حوزه آزمونهای شخصیتی و رفتاری از جمله مدلهای MBTI , DISC , Neo PI-R به صورت حضوری و مجازی

برگزار‌کننده

آواتار

الوبیزنس

الوبیزنس یک شبکه از مشاوران برتر کسب وکار است که شامل اپ اندروید، آی او اس و نسخه تحت وب است. مشاوران در حوزه هایی نظیر تامین مالی و سرمایه گذاری، بازاریابی و فروش، صادرات و واردات، مدیریت منابع انسانی، مالیات و امورمالی، بیمه و قانون کار، ثبت و امور

رویداد های برگزارشده۶۸
رویداد های فعال۹
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۸۰ نفر