رویداد به پایان رسیده است!
دومین وبینار مدیریت وراه اندازی باشگاه های ورزشی وبدنسازی -همراه با صدور گواهینامه آموزشی توسط هاب کارآفرینی ایران در تاریخ پنج‌شنبه ۲۵ مهر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۲۵ مهر ساعت ۱۸:۰۰

دومین وبینار مدیریت وراه اندازی باشگاه های ورزشی وبدنسازی -همراه با صدور گواهینامه آموزشی توسط هاب کارآفرینی ایران

  • رایگان
  • آنلاین
  • کارآفرینی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

هدف از برگزاری این وبینار


 صفر تا صد تاسیس ومدیریت یک  باشگاه ورزشی
 
معضل اضافه وزن، هم اکنون به یکی از مهم ترین عوامل خطرآفرین برای سلامتی تبدیل شده است. زندگی ماشینی و آپارتمانی در کنار کمبود فضاهای سبز در شهرها و آلودگی هوا موجب شده است، تا افراد از تحرک کافی برخوردار نباشند.

معضل اضافه وزن، هم اکنون به یکی از مهم ترین عوامل خطرآفرین برای سلامتی تبدیل شده است. زندگی ماشینی و آپارتمانی در کنار کمبود فضاهای سبز در شهرها و آلودگی هوا موجب شده است، تا افراد از تحرک کافی برخوردار نباشند. بیشتر پزشکان در کنار نسخه های عریض و طویل و البته گزاف دارویی خود؛ مورد دیگری را به آن اضافه می کنند که عبارت از داشتن فعالیت مستمر و منظم است. باشگاه های ورزشی با فراهم کردن امکانات و شرایط مناسب برای ورزش کردن جزو اولین پیشنهادها برای این موضوع مهم هستند. از این رو در سال های گذشته باشگاه داری آن هم از نوع ورزشی اش رونق چشمگیری یافته است.

دراین وبینار تلاش داریم با توجه به درآمد زایی بالای باشگاه های ورزشی و همچنین رونق پیدا کردن آن در میان افراد جامعه به چگونگی تاسیس یک باشگاه بپردازیم.

گام نخست: گرفتن کارت مربیگری

اگر حکم قهرمانی یا لیسانس تربیت بدنی دارید؛  راه شما برای گرفتن کارت مربیگری بسیار هموار است وگرنه باید برای به دست آوردنش زمان و پول صرف کنید. به این صورت که، ابتدا باید به هیئت ورزش های همگانی سری بزنید؛ بعد از ثبت درخواست، در کلاس های تئوری و عملی مربوط شرکت کنید. بعد از این که دوره ها را با موفقیت پشت سر گذاشتید، کارت مربیگری برایتان صادر می شود. ناگفته نماند که این روند بستگی به شرایط آن زمان فدراسیون دارد؛ که خوش بینانه ترین حالت دو ماه و بدبینانه ترین حالت ممکن است، حتی تا یک سال هم، طول بکشد. به دست آوردن این کارت حدود 500 هزار تومانی خرج برمی دارد.

گام دوم: گرفتن مجوز برای تاسیس باشگاه

قبل از هر اقدامی، برای گرفتن مجوز باید تکلیف دو مورد مهم را برای خود مشخص کنید؛ انتخاب همکار و انتخاب رشته های ورزشی در باشگاه.

انتخاب همکار

بهتر است، فردی را که برای همکاری انتخاب می کنید؛ از لحاظ روحی و اخلاقی به شما بسیار نزدیک باشد. وجود موسس (سرمایه گذار) و مدیر با کارت مربیگری الزامی است. طبق قوانین موجود در هیئت ورزشی، تنها موسس است که می تواند، همزمان سمت مربیگری را هم داشته باشد. پس چنان چه می خواهید از هزینه هایتان کم کنید، همت کنید و هر دو وظیفه موسس ومدیریت را خود بر عهده بگیرید.

انتخاب مربی و رشته ورزشی

از چند مربی حرفه ای دعوت به همکاری کنید. با در نظر داشتن تقاضای جامعه، نوع رشته هایی را که می خواهید؛ در باشگاه تان آموزش دهید، انتخاب کنید. اکنون رشته های متنوعی مانند ایروبیک، پلاتس، تیارکس و... وجود دارد.

انتخاب مکان و گرفتن مجوز

 به دنبال مکان مناسبی برای باشگاه تان بگردید و محل انتخابی را رهن یا اجاره کنید. سالن های حاشیه اصلی خیابان، مزایا و مشکلات خاص خود را دارند. از مزایای آن ها، این است که بیشتر در معرض دید عموم هستند و این یعنی از هزینه های تبلیغات شما کاسته می شود. اما مشکل بزرگ آن ترافیک و کمبود جای پارک است. که زیاد به مذاق مشتریان خودرو سوارتان خوش نمی آید. برای رهن و اجاره یک سالن در منطقه متوسط شهر، باید چیزی حدود 10میلیون تومان به عنوان ودیعه و2 میلیون تومان اجاره ماهانه در نظر بگیرید.

پس از انتخاب و اجاره محل باشگاه، باید درخواست کتبی خود را به اداره ورزش جوانان شهرستان متبوع ارائه دهید، حالا نوبت بازرسی کارشناسان فرا رسیده است. تاییدیه نظریه ترافیکی اماکن عمومی و مجوز استحکام بنا هم لازم دارید؛ تا مجوز برای شما صادر شود. دریافت مجوز حدود یک میلیون تومان خرج روی دستتان می گذارد.

گام سوم: آماده سازی و تجهیز سالن

ابتدا باید سالن را از نظر امکانات مدیریتی و مکانی آماده کنید و بعد به سراغ تجهیز ورزشی سالن بروید. گفتنی است، که باشگاه ها براساس متراژ، تهویه هوا و تاسیسات گرمایشی و سرمایشی به سه درجه تقسیم می شوند.

آماده سازی سالن

 آماده سازی سالن خرج زیادی روی دست تان می گذارد، آماده سازی سالن، یعنی پوشاندن کف باشگاه با کف پوش، آیینه کاری دیوارها، نصب کمدهای تعویض لباس و میز مدیریت. میزان هزینه ها بستگی به متراژ سالن، سلیقه شما و صد البته موجودی جیب تان دارد.

مرحله دوم: تجهیز سالن

وقتی برای خرید وسایل ورزشی سری به بازار می زنید همه نوع تنوع را مشاهده می کنید . همین تنوع، انتخاب شما را با سختی همراه می کند. شما باید با کمترین هزینه، وسایلی با ماندگاری بالا، کیفیت خوب و خدمات پس از فروش عالی (نظیر تعمیر و تعویض قطعات) انتخاب و خریداری کنید.

یک ایده هوشمندانه

شما می توانید با اندکی هزینه و البته گرفتن مجوز از وزارت بهداشت، فضای کوچکی از سالن خود را، با دکوری جذاب به یک کافی شاپ تبدیل کنید. کافی شاپ ها، به عنوان یک منبع درآمد عالی در سالن های ورزشی بسیار مورد توجه موسسان آن هاست. اگرخودتان را جای ورزشکاران بگذارید، می بینید؛ که پس از ورزشی پر تحرک، نوشیدنی های لذت بخشی مانند: عرقیجات گیاهی چربی سوز یا پروتئین های مکمل، حسابی می چسبد. بنابراین این بوفه کوچک و کم هزینه، کم کم به محلی برای گذراندن وقت و رفع خستگی ورزشکاران تبدیل می شود و این به معنای وجود یک فرصت مناسب، برای فروش اقلام رژیمی و مکمل های غذایی پیشنهادی مربیان به ورزشکاران است.

تبلیغات

یکی دیگر از کارهای ساده و کم هزینه که سود سرشاری برایتان دارد، استفاده از انواع شیوه های تبلیغاتی برای باشگاه تان است. بنرها و تراکت های تبلیغاتی ابتدایی ترین شیوه تبلیغاتی است که البته به دلیل ملاحظات زیست محیطی اصلا آن را توصیه نمی کنیم. استفاده از فضاهای مجازی و درج آگهی در روزنامه های پر خواننده یکی از بهترین شیوه های تبلیغات است.

ما در این وبینار به موضوع مدیریت وراه اندازی باشگاه های ورزشی وبدنسازی به عنوان یک کسب وکار ومهم ترین الگوهای کسب درامد در آن می پردازیم .


چگونه باشگاه بدنسازی راه‌اندازی کنیم؟


چگونه باشگاه بدنسازی راه‌اندازی کنیم؟
در روزهایی که تمرینات سنگین و نفس‌گیر در باشگاه‌های بدنسازی به یک سبک زندگی تبدیل شده است، کسب و کارهایی در دل این تمرینات روییده و در بازار مشاغل طنین‌انداز می‌شود.
 باشگاه بدنسازی به عنوان یکی از کسب‌وکارهای نسبتا نوپا و جوان کشور چند سالی است که با تمام کاستی‌ها همچنان بر مدار موفقیت قرار گرفته و نسب موفقیت آن به شکست چندین برابر است. 

برای راه‌اندازی باشگاه در وهله اول نیاز به دریافت مجوز است. شرایط دریافت مجوز باشگاه بدنسازی عبارت است از: داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم،  موسس نباید دارای شغل دولتی باشد، تاهل یک الزام است.

در صورت فعالیت باشگاه در دو بخش آقایان و بانوان حتما باید یکنفر به عنوان مدیر و یکنفر به عنوان مدیر بانوان انتخاب شود. مدیران باشگاه هم به تنهایی دارایی شرایطی هستند که نشان می‌دهد هر کس نمی‌تواند نسبت به مدیریت این فضا اقدام کند.

پس از طی این مراحل مدارک مورد نظر باید تهیه شده و به اداره اماکن شهر مربوطه تحویل شود.

مهم‌ترین مدارک مورد نیاز درخواست مجوز باشگاه عبارت است از: تعیین نام باشگاه، تکمیل فرم تاسیس ارائه شده از سوی اماکن، کروکی محل باشگاه، آرم و مهر باشگاه، کارت پایان خدمت، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی عدم اعتیاد، تعهدنامه فدراسیون پزشکی، مدرک مربیگری و …

پس از تکمیل و ارائه مدارک و فرم‌های مورد نظر اداره اماکن نسبت به احراز صلاحیت اقدام کرده و حدود یک کاه تا ۴۵ روز دیگر مجوز لازم صادر می شود. اما راه اندازی یک کسب‌و کار تنها به داشتن مجوز نیست.

بلکه باید ملزومات مورد نظر هم تهیه شود. برای تهیه ملزومات نیاز به بررسی میزان سرمایه اولیه و چگونگی تخصیص آن در مراحل مختلف است.

سرمایه اولیه
بررسی میزان سرمایه اولیه برای راه‌اندازی کسب‌وکار: این سرمایه در چه بخش‌هایی هزینه می‌شود؟ تجهیزات موردنیاز این کسب‌وکار چه میزان از سرمایه را از آن خود می‌کنند؟

ما دراین وبینار به طور کامل به این موضوع اشاره خواهیم کرد .

چالش‌ها و ریسک‌ها
کسب‌وکار با چه چالش‌ها و مشکلاتی روبه‌رو است؟ صاحب کسب‌وکار چه ریسک‌هایی را باید به جان بخرد؟ این ریسک‌ها چگونه برطرف می‌شود؟

یکی از موضوعات مهم این وبینار ، اشاره به این چالش ها وتهدیدهاست .

اما ، یکی از مهم‌ترین چالش‌های این کسب و کار یافتن ملک مناسب با موقعیت جغرافیایی مناسب است. اگر باشگاه در موقعیت درست راه‌اندازی نشود درآمدزایی آن بدون شک منفی است.

باید بسته به میزان امکانات و تجهیزات موقعیت جغرافیایی را در نظر گرفت. در بسیاری از محله‌های تهران هم افراد نمی‌توانند برای یک جلسه باشگاه نزدیک به ۱۰۰ هزار تومان ورودی پرداخت کنند. در وهله اول باید موقعیت‌یابی مناسب را انجام داد.»

یک باشگاه در محدوده راه آهن روزانه نهایتا ۵۰ مشتری دارد که در بهترین حالت هر مشتری ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان پرداخت می‌کند.
 

قیمت‌گذاری خدمات یکی دیگر از مشکلات باشگاه‌داران است و نظارت درست و کافی بر روی این موضوع انجام نمی‌شود. موضوع دیگر این است فضای باشگاه باید دارای سقفی بلند و تهویه مناسب باشد به همین دلیل هر ملکی را نمی‌توان برای باشگاه در نظر گرفت. به نوعی پیدا کردن یک لوکیشن پاشنه آشیل این کسب و کار است.

همچنین نیاز است دیوار باشگاه‌ها دارای عایق صوتی بوده و از سوی دیگر ارتفاع مناسبی داشته باشد، به همین دلیل تغییر کاربری یک فضا به باشگاه بدنسازی با هزینه‌های زیادی برای ایجاد ساختاری مناسب با این ورزش همراه خواهد بود.

همچنین باشگاه‌های وی آی پی به دلیل خاص بودن مشتریان با معضلی به نام مدیریت بر رضایتمندی مشتریان رو به رو هستند. از آنجایی که مشتریان این باشگاه‌ها افراد خاص و ویژه‌ای بوده و برای حضور در سالن مبالغ قابل ملاحظه‌ای را پرداخت می‌کنند توقعات متفاوتی دارند که برآورده کردن آن‌ها به مدیریت مناسبی احتیاج دارد.

اشتغال‌زایی
میزان اشتغال‌زایی این کسب‌و‌کار چقدر است؟ این کسب‌و‌کار برای چند نفر و چگونه اشتغال‌زایی می‌کند؟ حاشیه سود آن چقدر است؟

دراین وبینار با موضوع سودهی باشگاه های ورزشی نیز آشنا خواهید شد .

 


سرمایه اولیه لازم برای تاسیس یک باشگاه بدنسازی


سرمایه اولیه لازم برای تاسیس یک باشگاه بدنسازی
در شرایطی که تمرینات سنگین و نفس گیر ورزشی در باشگاه های بدنسازی، برای عده زیادی به یک قسمت از سبک زندگی شان تبدیل شده است، کسب و کار های متعددی در دل این بازار به وجود می آید و رقابت در این زمینه روز افزون میشود. شاید شما هم فکر راه اندازی و تاسیس یک باشگاه بدنسازی را در سر داشته باشید که به این وبینار رسیدید.

حتما اولین سوال شما اینست که برای تاسیس یک باشگاه بدنسازی به چه میزان سرمایه اولیه نیاز دارید؟ در این وبینار سعی ما بر آنست که شما را هر چه بیشتر با مسیر پیش رویتان آشنا کنیم.

بیش از هر چیزی شما اول باید بتوانید تا حدودی سرمایه اولیه مورد نیاز و بازده مالی آن برای خود را پیش بینی کنید تا پیش از اقدام، از میزان تقریبی سود آگاهی داشته باشید و از موجود بودن

سرمایه کافی در حساب بانکیتان اطمینان حاصل کنید.

برای بررسی میزان سرمایه اولیه برای تاسیس یک باشگاه بدنسازی نیاز به یک طرح توجیهی دارید، که در آن دستگاههایی که باید خریداری شود و قیمت آنها، تعداد مربی و پرسنل، مشتریان هدف شما و انتظاراتشان و مواردی از این قبیل مورد بررسی قرار گیرد. نسبت به مشتریان مورد نظر شما، منطقه ای از شهر را انتخاب میکنید و حال وقت بررسی و پیدا کردن ملک مناسب برای تاسیس باشگاه شماست. توجه داشته باشید که انتخاب ملک هم روی میزان سرمایه اولیه شما تاثیر داره و هم روی درآمد شما، چون شهریه عضویت در باشگاه شما را تحت تاثیر قرار میدهد.

ویژگی های ملک مناسب برای باشگاه بدنسازی که حتما باید مد نظر داشته باشید، انتخاب سالنی با مساحت حداقل 200 مترمربع ، به ارتفاع 3 متر جهت تهویه ونورگیری مناسب سالن و در آخر اینکه دسترسی آن به خیابان اصلی مناسب باشد. دسترسی باشگاه بانوان حتما باید کاملا مستقل و جدا باشد و با اماکن عمومی دیگر ورودی مشترک نداشته باشد. پس از بررسی و پیدا کردن ملک مورد نظر برای تکمیل طرح توجیهی، نوبت به اقدام برای تهیه تجهیزات بدنسازی می رسد که به طور کلی این 3 شاخصه را رعایت فرمایید:

تناسب هزینه وسایل با توان مالی شما و یا توان پرداخت اقساط
تناسب هزینه وسایل با شهریه دریافتی از ورزشکاران
تناسب مدل دستگاههای باشگاه شما با دیگر باشگاه های رقیب شما در منطقه.
حال با توجه به نوع خدمات دهی به ورزشکاران، نحوه استخدام مدیر، مربیان و پرسنل خدماتی، حقوق در نظر گرفته شده برای آنها و آموزش های لازمه را باید مد نظر قرار دهید.

در نهایت پس از تکمیل طرح توجیهی خواهید دانست که به چه میزان سرمایه اولیه جهت تاسیس یک باشگاه بدنسازی نیاز خواهید داشت و سود ماهیانه ی شما حدودا چقدر خواهد بود. اکنون اگر هنوز تصمیم دارید که باشگاه بدنسازی خود را راه اندازی کنید، پیشنهاد میکنم حتما دراین وبینار شرکت کنید .


متد های درآمد زایی از باشگاه های بدنسازی


یکی از کسب‌وکار‌هایی که این روزها جذابیت‌های خاص خود را دارد، تاسیس یک باشگاه بدنسازی است. 
کسب‌وکاری که مشتریان آن از گروه‌های مختلف جامعه هستند و همه به نوعی و به دلایل مختلف تمایل به داشتن بدنی خوش فرم و سالم دارند. با توجه به کثرت باشگاه‌های بدنسازی و رقابت میان آنها، این باشگاه‌ها هم به سمت متد‌های کسب‌وکاری و بازاریابی پیش می‌روند تا در این رقابت پیروز شوند و موفق باشند. یعنی امروزه صرف راه‌اندازی و تاسیس یک باشگاه بدنسازی برای موفقیت و کسب درآمد کافی نیست و اگر یک باشگاه بدنسازی می‌خواهد موفق باشد، باید نسبت به سایر رقبایش دارای مزیت رقابتی باشد تا مشتریان و متقاضیان از میان انبوه باشگاه‌های بدنسازی آن باشگاه را انتخاب کنند. در این بین مزیت‌های رقابتی زیادی را می‌توان مطرح کرد و مزیتی که شاید بیشتر از سایر مزایا مورد توجه باشد، امکانات و برخورد خوب پرسنل یک باشگاه با اعضایش است تا بتواند محیط باکیفیتی را که یکی از مشخصه‌های آن جو دوستانه است، داشته باشد. با توجه به بازار رقابتی باشگاه‌های بدنسازی ، دراین وبینار به روش ها ومتدهای درامدزایی باشگاه های بدن سازی ورزشی خواهیم پرداخت .

سخنران: آقای دکتر کامران برآهنگ

دکتر كامران برآهنگ
دکتر كامران برآهنگ
کوچ ارشد هاب کارآفرینی ایران

كامران برآهنگ

مربي بين المللي فيتنس و تغذيه از اروپا و امريكا

با سابقه ١٥ ساله مديريت و راه اندازي باشگاههاي ورزشي در ايران و خاورميانه

دكتراي كارافريني

دکتر كامران برآهنگ
دکتر كامران برآهنگ
کوچ ارشد هاب کارآفرینی ایران

كامران برآهنگ

مربي بين المللي فيتنس و تغذيه از اروپا و امريكا

با سابقه ١٥ ساله مديريت و راه اندازي باشگاههاي ورزشي در ايران و خاورميانه

دكتراي كارافريني

دکتر كامران برآهنگ
دکتر كامران برآهنگ
کوچ ارشد هاب کارآفرینی ایران

كامران برآهنگ

مربي بين المللي فيتنس و تغذيه از اروپا و امريكا

با سابقه ١٥ ساله مديريت و راه اندازي باشگاههاي ورزشي در ايران و خاورميانه

دكتراي كارافريني

دکتر كامران برآهنگ
دکتر كامران برآهنگ
کوچ ارشد هاب کارآفرینی ایران

كامران برآهنگ

مربي بين المللي فيتنس و تغذيه از اروپا و امريكا

با سابقه ١٥ ساله مديريت و راه اندازي باشگاههاي ورزشي در ايران و خاورميانه

دكتراي كارافريني

برگزارکنندگان

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی۱۴۱۴:۲۰
آشنایی با باشگاه بدنسازی وورزشی۱۴:۲۰۱۴:۴۰
اصول مدیریت وراه اندازی این باشگاه ها ۱۴:۴۰۱۵
راه های راه اندازی باشگاه ورزشی وبدنسازی ۱۵۱۵:۳۰
راه های تعیین هزینه ودرامد این باشگاه ها ۱۵:۳۰۱۵:۵۰
پرسش وپاسخ ۱۵:۵۰۱۶

حامیان

حامی

حامی

حامی

حامی

حامی

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
آشنایی با کارآفرینی وکسب وکار ورزشی
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
کاغذ یادداشت وکامیپوتر ولپ تاپ
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر
آیا امکان پس دادن بلیت و عودت وجه وجود دارد؟
خیر
آیا می توانم از خدمات مشاوره ی استاد استفاده کنم ؟
بله با خرید بلیت خدمات مشاوره ، از هم اکنون می توانید از خدمات مشواره ای استاد بهره مند شوید .

توضیحات


 


سایر رویدادهای مارا دنبال کنید


شما می توانید سایر رخدادهای  هاب کارآفرینی ایران  را از طریق مراجعه به لینک های زیر در سایت ایوند دنبال کنید : 

https://evnd.co/aI2ga  https://evnd.co/1Dh63

https://evnd.co/V7Ly8 
 https://evnd.co/C3rQm

https://evnd.co/0BadY 
 https://evnd.co/udFsY

https://evnd.co/tEd5G 
 https://evnd.co/UrLLz

https://evnd.co/mYoWe 
 https://evnd.co/aJUUf

https://evnd.co/lqe3t 
 https://evnd.co/DJ7FO

https://evnd.co/wRXnO 
 https://evnd.co/f9a4j

https://evnd.co/9DEzt

برگزار‌کننده

آواتار

هاب کارآفرینی ایران

  معرفی مختصر (اهداف) هاب کارآفرینی ایران هاب کارآفرینی ایران که درسال 1395 و با مدیریت آقای دکتر حیدرامیران تشکیل گردیده است ، تسهیل گر وراهنمای کسب وکارهای ایرانی در مسیر موفقیت است. هاب کارآفرینی ایران به عنوان یک سازمان خصوصی ، در پی تسهیل وساده

رویداد های برگزارشده۱۲۶
  • شروع: پنج‌شنبه ۲۵ مهر ساعت ۱۸:۰۰
  • پایان: پنج‌شنبه ۲۵ مهر ساعت ۲۰:۰۰
رویداد آنلاین است