رویداد به پایان رسیده است!
وبینار چطور یک هکر کلاه سفید وب یا موبایل بشیم؟ در تاریخ سه‌شنبه ۷ امرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
سه‌شنبه ۷ مرداد ساعت ۱۸:۰۰

وبینار چطور یک هکر کلاه سفید وب یا موبایل بشیم؟

  • رایگان
  • آنلاین
  • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

درباره‌ی وبینار


شاید یکی از مشکلات و دغدغه‌های همه‌ی ما هنگامی که قصد یادگیری یک تخصص جدید را داریم، پیدا کردن مسیر آموزشی درست و انتخاب بهترین منابع برای یادگیری باشد. ممکن است برخی از ما در اطراف خود به متخصصین با تجربه دسترسی داشته، و از راهنمایی‌های آن‌ها بهره ببریم. اما این امکان برای بسیاری از افراد وجود ندارد. همین مساله سبب شده تا تقاضای بالایی برای انتخاب مسیر آموزشی درست به وجود آمده و از طرف دیگر پیشنهادهای متعددی را نیز در فضای مجازی مشاهده کنیم. مسیر یادگیری تست نفوذ هک نیز یکی از همین موارد پر طرفدار است. اما مشکل دیگر این است که تجربه و تخصص بسیاری از افرادی که مسیرهای پیشنهادی خود را منتشر کرده‌اند قابل بررسی و تایید نیست.

به همین دلیل در آکادمی راوین (و به پیشنهاد خود مخاطبین در شبکه‌های اجتماعی آکادمی) تصمیم گرفتیم تا وبیناری با همین موضوع در زمینه‌ی«مسیر آموزش هک وب و موبایل» برگزار کنیم تا دو نفر از افراد موفق و بنام در زمینه‌ی تست نفوذ و هک وب و موبایل، مسیر یادگیری تخصص خود و همچنین تجربیاتشان در این زمینه را به صورت رایگان با علاقه‌مندان به اشتراک بگذارند. «یاشار شاهین زاده» به عنوان یکی از متخصصین قدیمی‌تر و با تجربه در این زمینه و «برنا نعمت‌زاده» به عنوان جوانی که در زمینه‌ی ارزیابی امنیت وب و باگ‌بانتی (داخلی و بین‌المللی) به موفقیت‌های خوبی رسیده و با سرعت بالایی در حال رشد است.

 

 


مدت زمان وبینار


این وبینار به مدت ۳ ساعت (از ساعت ۱۸:۰۰ تا ۲۱:۰۰) در روز سه شنبه مورخ ۰۷/۰۵/۹۹ برگزار می‌شود. یک ساعت آخر نیز به پاسخ سخن‌ران‌ها به سوالات شرکت‌کنندگان اختصاص داده شده است.

 

 


محتوای وبینار


هدف از برگزاری این وبینار، ارایه‌ی مسیرهای بهینه در یادگیری تخصص تست نفوذ و هک «وب و موبایل» به علاقه‌مندان است. بنابراین مطالب این وبینار به صورت خلاصه به شرح زیر است:

  • بررسی مسیرهای ممکن برای یادگیری هک کلاه‌سفید وب و موبایل
  • معرفی منابع مفید در این زمینه
  • ارایه‌ی تجربیات سخن‌ران‌ها در زمینه‌ی مسیر یادگیری خود و مشکلات احتمالی این مسیر

سخن‌ران‌ها

یاشار شاهین‌زاده
یاشار شاهین‌زاده
محقق ارشد امنیت سایبری

علاقه‌مند به امنیت، بازی و تفریح. ۳۰ سال زندگی کردم، دوست دارم ۳۰ سال دیگه هم زندگی کنم. دو پارادوکس بزرگ زندگیم اینه که رشته‌ی تحصیلیم لیزر و اپتیک هست،‌ ربطی به کارم نداره، اسمم هم یاشار هست اما ترک نیستم.

زندگی من به سه قسمت تقسیم میشه، قسمت اول کار روزانه‌ی من هست که مثل بقیه مردم میرم سر کار. قسمت دوم سعی در برآورده کردن علایق کاری خودم، مثل همین وبلاگ. قسمت سوم هم خانواده، مسافرت و تفریح. تلاش می‌کنم توی قسمت دوم، باگ‌بانتی کار کنم،‌ هم درآمد خوبی داره هم هیجان خاص خودش رو.

برنا نعمت‌زاده
برنا نعمت‌زاده
محقق ارشد امنیت سایبری

قبل از ورود به زمینه‌ی امنیت سایبری ، به برنامه‌نویسی سیستمی مشغول بودم و بعد از آشنایی با حوزه ی وب، به برنامه‌نویسی سمت سرور برای طراحی و پیاده‌سازی وب اپلیکیشن‌های مختلف پرداختم. با تکنولوژی‌های مختلف وب به صورت مفهومی آشنا شدم و سعی کردم زیرساخت وب اپلیکیشن‌های مختلف رو بهتر بشناسم تا بفهمم هر جز از این سیستم‌ها چطوری کار می‌کنه. بعد از مدتی ، این سوال در ذهنم پیش اومد که من یاد گرفتم یه سیستم رو طراحی و پیاده‌سازی کنم پس حالا چرا اجزای این سیستم رو هم نشکنم و هر جز رو مورد نفوذ و ارزیابی قرار ندم؟ این سوال باعث شد به تست نفوذ وب و اکسپلویت آسیب‌پذیری‌های مختلف وب بپردازم که بعد از مدتی به صورت حرفه‌ای در زمینه‌ی Bug Bounty و تست سرویس‌های تحت وب شرکت‌های بزرگ مشغول شدم و در حال حاضر هم فعالیت اصلیم در همین زمینه هست. در کنار تست نفوذ وب به دلیل علاقه ای که به رمزنگاری و ریاضیات دارم،‌ در این زمینه هم به صورت مستمر مطالعه می‌کنم.

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
آشنایی ابتدایی با مفاهیم باگ بانتی، آشنایی ابتدایی با اصطلاحات و تعاریف حملات سایبری متداول در زمینه‌ی وب و موبایل، آشنایی با فرآیند کلی ارزیابی امنیت در زمینه‌ی وب و موبایل
این وبینار به چه افرادی توصیه می‌شود؟
علاقه‌مندان ورود به دنیای باگ‌بانتی و همچنین علاقه‌مندان یادگیری تست نفوذ و هک وب یا موبایل
برای شرکت‌کنندگان در این دوره، مدرک صادر می‌شود؟
خیر

برگزارکنندگان

آکادمی راوین
آکادمی راوین

برگزار‌کننده

آواتار

آکادمی راوین

آکادمی راوین برگزارکننده دوره‌های تخصصی در زمینه امنیت سایبری است. تمام دوره‌های این موسسه در هر دو مسیر «آبی» و «قرمز» بر اساس آخرین دانش روز دنیا و هم سطح دوره‌های ارایه شده در موسسات بزرگ بین‌المللی، طراحی شده و توسط به‌نام‌ترین مدرسین ایرانی و غ

رویداد های برگزارشده۴۰
رویداد های فعال۱۱
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۹۰ نفر