رویداد به پایان رسیده است!
وبینار یادگیری زبان انگلیسی (Self Study) در تاریخ شنبه ۱۸ امرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
شنبه ۱۸ مرداد ساعت ۱۸:۰۰

وبینار یادگیری زبان انگلیسی (Self Study)

  • ۱۰۰,۰۰۰ تومان
  • آنلاین
  • تحصیلی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

سخنرانان

سعید عربی
سعید عربی
مدیر عامل

توضیحات


یکی از چالش های بزرگ در طول فرایند اپلای، اخذ مدرک زبان انگلیسی است. بزرگترین مانع بر سر راه 60 تا 70 درصد دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان، اخذ مدرک زبان انگلیسی است. محبوب ترین آزمون های زبان در بین دانشجویان ایرانی دو آزمون زبان آیلتس و تافل است که به طور گسترده در کشورمان در حال برگزاریست. با توجه به محدودیت هایی که کمپانی ETS در برگزاری آزمون کتبی تافل در کشور دارد، این آزمون به صورت اینترنتی برگزار می شود؛ در حالیکه آزمون آیلتس به صورت کتبی در مراکز مختلف در سطح کشور در حال برگزاریست. این دو آزمون از نظر ماهیت و استراتژی سنجش زبان انگلیسی با یکدیگر مشابه هستند و سیستم ارزیابی آنها بر اساس کسب نمره در 4 مهارت، شنیدن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن است. عمده ترین تفاوت این دو آزمون در نحوه برگزاری آنهاست، که همانطورکه اشاره شد، آزمون تافل به صورت اینترنتی و آزمون آیلتس به صورت کتبی برگزار می شود. تفاوت در سیستم اعلام نمرات، تفاوت در استراتژی طرح سوالات و تفاوت در سیستم پاسخگویی به سوالات، از دیگر تفاوت های این دو آزمون می باشد. 

چالشی که همه دانشجویان متقاضی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور با آن مواجه می شوند، انتخاب کردن نوع آزمون زبان انگلیسی ست. این چالش بعضا با ایجاد شدن سوالاتی در ذهن متقاضی تبدیل به یک مساله پیچیده شده و روند تصمیم گیری را کندتر می کند. سوالاتی مانند:

- کدام آزمون دارای اعتبار بیشتریست؟

- کدام آزمون راحت تر است؟

- هزینه کدام آزمون به صرفه تر است؟

- دانشگاه مقصد مد نظر من، کدام مدرک زبان را می پذیرد؟

- خدمات پس از آزمون کدام یک بهتر است؟

سوالاتیست که در صورت ندانستن پاسخ درست و قطعی آنها، مسلما روند اپلای را با مشکل مواجه خواهد کرد. این درحالیست که پس از انتخاب آزمون مناسب، چالشی دیگر بر سر راه متقاضی قرار خواهد گرفت. متاسفانه، امروزه در کشور ما، شیوه یادگیری زبان انگلیسی تبدیل به یک تجارت بدون چهارچوب و بی قاعده شده است که در بهترین حالت برای گرفتن نمره ایده آل در آزمون های تافل و آیلتس، سال ها بهمراه هزینه های بسیار زیاد، زمان صرف می شود. با کمی تامل در این زمینه به خوبی می توان دریافت که اگرچه ثبت نام در کلاس های ترمی و آمادگی تافل و آیلتس یکی از معمول ترین راه هاست، اما یادگیری زبان به صورت خودآموز راهی کم هزینه و تقریبا مطمئن برای تقویت زبان انگلیسی ست. دانستن اصول یادگیری زبان انگلیسی به شیوه خودآموز، نه تنها باعث صرفه جویی در زمان، بلکه منجربه صفر شدن هزینه های مربوط به آن نیز خواهد شد. تا کنون روش های بسیار زیادی در زمینه یادگیری خودآموز زبان انگلیسی ارائه شده است که در اکثر این روش ها نهایتا متقاضی را ملزم به خرید محصولی می کنند. روش های ارائه شده غیر اصولی و در اکثر موارد غلط، باعث سردرگم شدن متقاضیان خواهد شد.

برگزار‌کننده

آواتار

تیم تخصصی توپگ اپلای

تیم تخصصی توپگ اپلای

رویداد های برگزارشده۱۱
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۵۰ نفر