رویداد به پایان رسیده است!
ورکشاپ تخصصی بین المللی دکوراسیون داخلی تهران در تاریخ جمعه ۱۵ شهریور به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
چهارشنبه ۱۳ شهریور ساعت ۰۸:۳۰

ورکشاپ تخصصی بین المللی دکوراسیون داخلی تهران

  • رایگان
  • تهران
  • فنی، مهندسی و صنعت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


ورکشاپ تخصصی بین المللی دکوراسیون داخلی تهران
به بزرگ ترین رویداد تخصصی آموزش دکوراسیون داخلی در تهران خوش آمدید. 

داوطلب گرامی دوره ویژه دکوراسیون داخلی با اعتباردهی بین المللی و داخلی با همکاری دانشگاه آزاد در شهریور ماه 1398 در سالن همایش های  دانشگاه آزاد واحد  تهران جنوب برگزار می گردد. این دوره مشمول آموزش جدیدترین و برترین تکنیک های مرتبط با دکوراسیون داخلی و شامل آموزش های پایه و تخصصی توسط برترین اساتید ارشد در حوزه دکوراسیون داخلی می باشد. 

در این دوره آموزشی هنرجویان علاقه مند به حوزه دکوراسیون داخلی توسط اساتید مجرب و متدهای اجرایی جذاب و جدید مهم ترین عناوین مرتبط با طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی را بدون نیاز به پیش زمینه تحصیلی و علمی مرتبط می آموزند.  لازم به ذکر است موسسه ایوان خانه معمار با بیش از دو دهه سابقه در حوزه آموزش های تخصصی معماری و دکوراسیون داخلی به همراه تیم اساتید مجرب خود در دپارتمان معماری داخلی تا به امروز بیش از صد دوره موفق دکوراسیون داخلی در سال 1398 و بیش از 15 دوره کمپ فشرده تخصصی دکوراسیون داخلی برگزار نموده است.

همچنین شرکت در دوره دکوراسیون داخلی و مارکتینگ برای ورود به بازار اجرایی نیازمند داشتن هیچ گونه پیش زمینه ذهنی و تحصیلی مرتبط با رشته معماری و دکوراسیون داخلی نبوده و به دلیل جدید و بدیع بودن محتویات این دوره هر دو جامعه غیرمعماران و معماران قابلیت برداشت مطالب مفید و یادگیری و همچنین کسب مشاوره برای ورود به حوزه اجرایی دکوراسیون داخلی از اساتید دپارتمان را به یک اندازه خواهند داشت. 

کلیه شرکت کنندگان این دوره قادر خواهند بود از خدمات حاضر در محل برای کسب مشاوره جهت ورود به بازار کار اجرایی استفاده نمایند. مشاوره با کلیه تیم اساتید بعد از زمان بندی دوره در محل امکان پذیر می باشد. همچنین شرایط اسکان برای کلیه داوطلبانی که از شهرهای دیگر تمایل به حضور در این رویداد را دارند در هتل بزرگ فرهیختگان دانشگاه آزاد فراهم شده است.

 

لیست دروس و منابع دوره به شرح زیر می باشد:

- سبک شناسی تخصصی طراحی داخلی

- چیدمان در سال های 2018 و 2019 

- طراحی ویترین های تجاری

- طراحی غرفه های نمایشگاهی 

- نقش نورپردازی در معماری داخلی

- مارکتینگ و بازاریابی فروش در دکوراسیون داخلی 

- از ایده تا اجرا در دکوراسیون داخلی ( ملزومات اجرایی دکوراسیون)  

مدارک دوره:

کلیه هنرجویان این دوره می توانند زیر نظر دانشگاه آزاد مدرک تخصصی دکوراسیون داخلی دریافت نمایند. علاوه بر این مدرک کلیه هنرجویان مدرک آکادمی هاروارد انگلستان را جهت اعتباردهی دوره آموزشی خود دریافت می نمایند همچنین مدرک موسسه ایوان خانه معمار به صورت دوزبانه روی دوره برای کلیه شرکت کنندگان وجود دارد. 

 

 هزینه پکیج ها: 

هنرجوی گرامی شما در اولین قدم برای ثبت نام این ورکشاپ می بایست فرم ثبت نام رایگان درج شده در این سایت را پر بفرمایید. سپس واحد مشاوره برای پرداخت وجه پیش ثبت نام با شما تماس خواهند گرفت. مبلغ پیش ثبت نام 200 هزار تومان و کل شهریه قابل تقسیط تا 10  شهریور ماه می باشد. جهت اطلاع از پکیج ها و قیمت ها به بخش سوالات متداول و توضیح پکیج ها در پایین همین صفحه مراجعه نمایید. 

سوالات متداول

آیا من برای شرکت در این رویداد نیاز به زمینه تحصیلی مرتبط در رشته دکوراسیون داخلی و معماری دارم؟
خیر - داوطلب محترم هدف از برگزاری این ورکشاپ تخصصی آمادگی شما برای ورود به حوزه کاری دکوراسیون داخلی است. هر آنچه که برای ورود شما به این حرفه از لحاظ آموزشی نیاز باشد توسط اساتید محترم و مجموعه ایوان خانه معمار با سابقه برگزاری بلندمدت دوره ها و ورکشاپ های تخصصی دکوراسیون داخلی به شما ارائه می گردد و به هیچ وجه شما نیازمند داشتن زمینه قبلی نیستید.
در این دوره چه مدارکی دریافت می کنم؟
هدف غایی آموزش، انتقال مطالب مفید به کلیه هنرجویان می باشد. ولیکن نظر به این که بسیاری از مخاطبین این رویداد با هدف ارتقا علمی، آموختن مهارتی جدید و ورود به بازار کار، ارائه مدرک به سفارت خانه ها و بهبود رتبه علمی خود را دارند، برآن شدیم تا مدرک دانشگاه آزاد اسلامی ,آکادمی آکسفورد سرت انگلستان و همچنین مدرک دوزبانه موسسه ایوان خانه معمار برروی دوره برای هنرجویان قرار داده شود. هنرجویان صحت مدارک ایوان خانه معمار را به راحتی می توانند با مراکز معتبر اعتباردهی چک نمایند.
آیا شرکت در این دوره برای معماران و طراحان داخلی هم مفید خواهد بود؟
بله - در این دوره اساتید جدید ترین اطلاعات روز طراحی دکوراسیون داخلی را به شما آموزش خواهند داد. طبق تجربه برگزاری های گذشته بیش از 80 درصد منابع ذکر شده در این رویداد برای معماران و طراحان داخلی جدید و بسیار مفید بوده است. کلیه منابع این رویداد ترجمه های رسمی اساتید موسسه ایوان خانه معمار و کلیه نمونه های موردی مرتبط با طراحی داخلی های سال 2019 می باشند.
شرکت در این همایش چه مزیتی برای کاربر ایجاد می نماید؟
بازار دکوراسیون داخلی در کشور ایران به بازاری رقابتی تبدیل شده است. در روزهای اخیر شاهد رشد بی سابقه بازار اجرایی دکوراسیون داخلی هستیم که در این بازار شلوغ وجود تخصص و حرفه حرف اول را میزند. لذا آشنایی با منابع و علم روز در شاخص و برجسته شدن شما در بازار اجرایی تاثیرگذار خواهد بود. به دلیل نوپا بودن این تخصصها، نیروی متخصص بسیار اندکی در کشور وجود دارد. لذا یادگیری این مباحث آینده شغلی شما را تضمین کرده و به شما کمک می کند تا به دانش بنیادی راه اندازی و توسعه استارتاپها مسلط شوید.
برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با چه شماره ای تماس بگیرم؟
شما جهت مشاوره فردی ویژه خود می توانید به رایگان با شماره 02122872307 و 02122886447 و 02122869122 تماس حاصل نموده و یا به صورت حضوری به آدرس موسسه ایوان خانه معمار ضلع شمال غرب پل سیدخندان بین خیابان ارسباران و پیشداد پلاک 6 سربزنید.
آیا هنرجویان شهرستانی هم می توانند از این دوره استفاده کنند؟
کلیه هنرجویان شهرستانی می توانند از مزیت شرکت در این دوره و اقامت در هتل بزرگ فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی استفاده نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با موسسه ایوان خانه معمار تماس حاصل نمایید.
بلیت های این رویداد به چه صورتی قابل تهیه است؟
بلیت های این رویداد به چهار بلیت زیر تقسیم شده است: 1) بلیت vip 2) بلیت پکیج طلایی 3) بلیت پکیج نقره ای 4) بلیت پکیج برنز
هزینه پکیج vip چقدر است و شامل چه مواردی است؟
پکیج ثبت نام vip در این رویداد شامل ارائه کلیه خدمات از قبیل مدرک های دانشگاه آزاد اسلامی ,مدرک آکادمی آکسفورد سرت انگلستان با قابلیت پیگیری، مدرک دوزبانه تخصصی دکوراسیون داخلی موسسه ایوان خانه معمار،یک جلسه مشاوره بازار کار با هدف چک کردن رزومه اجرایی برای معماران و با هدف ایجاد رزومه اجرایی برای غیرمعماران و ارسال رزومه هنرجو به بیش از 100 مرجع استخدامی و پذیرایی و ناهار و اقامت در هتل بزرگ فرهیختگان دانشگاه آزاد می باشد. قیمت این پکیج 2 میلیون تومان بوده و پیش ثبت نام در این پکیج با مبلغ 500 هزار تومان امکان پذیر می باشد.
هزینه پکیج طلایی چقدر و شامل چه مواردی است؟
پکیج ثبت نام طلایی در این رویداد شامل ارائه کلیه خدمات از قبیل مدرک های دانشگاه آزاد اسلامی ,مدرک آکادمی آکسفورد سرت انگلستان با قابلیت پیگیری، مدرک دوزبانه تخصصی دکوراسیون داخلی موسسه ایوان خانه معمار، یک جلسه مشاوره بازار کار با هدف چک کردن رزومه اجرایی برای معماران و با هدف ایجاد رزومه اجرایی برای غیرمعماران و ارسال رزومه هنرجو به بیش از 100 مرجع استخدامی و پذیرایی و ناهار می باشد. قیمت این پکیج 1500 هزارتومان بوده و پیش ثبت نام در این پکیج با مبلغ 200 هزار تومان امکان پذیر می باشد.
هزینه پکیج نقره ای چقدر و شامل چه مواردی است؟
پکیج ثبت نام نقره ای در این رویداد شامل ارائه کلیه خدمات از قبیل ,مدرک آکادمی آکسفورد سرت انگلستان با قابلیت پیگیری، مدرک دوزبانه تخصصی دکوراسیون داخلی موسسه ایوان خانه معمار، یک جلسه مشاوره بازار کار با هدف چک کردن رزومه اجرایی برای معماران و با هدف ایجاد رزومه اجرایی برای غیرمعماران و پذیرایی و ناهار می باشد. قیمت این پکیج 900 هزار تومان بوده و پیش ثبت نام در این پکیج با مبلغ 200 هزار تومان امکان پذیر می باشد.
هزینه پکیج برنز چقدر و شامل چه مواردی است؟
پکیج ثبت نام برنز در این رویداد شامل ارائه کلیه خدمات از قبیل مدرک دوزبانه تخصصی دکوراسیون داخلی موسسه ایوان خانه معمار، یک جلسه مشاوره بازار کار با هدف چک کردن رزومه اجرایی برای معماران و پذیرایی و ناهار می باشد.قیمت این پکیج 760 هزار تومان بوده و پیش ثبت نام در این پکیج با مبلغ 200 هزار تومان امکان پذیر می باشد.
راه ارتباطی برای ثبت نام چگونه است؟
جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانید با شماره تماس 02122872307 و 02122869122 و همچنین شماره تلگرامی 09335223407 ارتباط بگیرید.

برگزارکنندگان

موسسه ایوان خانه معمار
موسسه ایوان خانه معمار
دانشگاه آزاد اسلامی
دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران جنوب

سخنرانان

دکتر سید جواد طباطبایی
دکتر سید جواد طباطبایی
استاد دانشگاه شهید بهشتی

پایه گذار روش cbl در آموزش دانشکده های معماری, مدرس دانشگاه های شهید بهشتی, هنر تهران, هنر اصفهان,سوره تهران,رسام کرج و....

پژوهش رساله دکتری در زمینه آموزش سازه به دانشجویان معماری و

بیش از صد کار اجرایی

دکتر بابک رستمی
دکتر بابک رستمی
استاد دانشگاه هنر تهران

مدرس دانشگاه های صنعتی شریف,تهران,صنعتی خواجه نصیر, هنر تهران, سوره تهران

همکاری به عنوان طراح و مشاور در چندین پروژه سد سازی از جمله: سد تمبی و سد گلستان

طراحی معماری و اجرای ساخت دفتر مرکزی موسسه فرهنگی هنری پلان و ده ها کار اجرایی دیگر

مهندس علی کولیوند
مهندس علی کولیوند
طراح غرفه های تجاری

علی کولیوند طراح و مجری غرفه نمایشگاهی به مدت ۱۱ سال

عضو انجمن غرفه سازان ایران

دارای گرید از انجمن غرفه سازان ایران و شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی تهران

برنده جایزه غرفه برتر در نمایشگاه های متعدد

مهندس معمار سروناز شریفی
مهندس معمار سروناز شریفی
طراح دکوراسیون داخلی

سروناز شريفي در سال ٨٩ پس از پايان تحصيلات خود در هر دو رشته معمارىداخلى و مهندسى معمارى در ايالات متحده امريكا،به ايران بازگشت تا دين خود را به معمارى اصيل و بينظير ايرانى ادا كند. در سال ١٣٨٩ با تاسيس شركت مهندسى سازه پايدار ابراج فعاليت حرفه اى خود را در زمينه طراحى داخلى و معمارى كشور آغاز كرد ،از آن زمان تا كنون با طراحى و اجراى بيش از دهها پروژه مسكونى و تجارى در كشورهاى ايران،آمريكا و كانادا سهم به سزايى در بازار طراحى و معمارى ساختمانهاى لوكس ايفا كرده است.مهندس سروناز شريفى همچنين در زمينه ترجمه كتب معمارى و نگارش و چاپ مقالات علمى در زمينه تئورى معمارى همواره سعى بر آن داشته و دارد كه در عرصه تئورى معمارى نيز نقش پررنگ و قابل توجهى ايفا نمايد.اين مجموعه مهندسى با بكار گرفتن نيروهاى متخصص و با تجربه در زمينه هاى نظارت،اجرا و طراحى توانسته رضايت كارفرمايان ايرانى و غير ايرانى بسیاری را تاكنون جلب نمايد.

مهندس حسن نوبهار
مهندس حسن نوبهار
استاد مورد تایید سازمان نظام مهندسی

جناب آقای مهندس حسن نوبهار

کارشناس ارشد طراحی داخلی از دانشگاه بهشتی تهران - مهندس پایه یک نظام مهندسی در طراحی، نظارت و اجرا - مدرس برتر دوره های اجرا و نظارت نظام مهندسی تهران

دکتر آرتور امید آذری
دکتر آرتور امید آذری
معمار و طراح و استاد دانشگاه رجایی

ارائه روش های نوین در پرورش تفکر معماری

سوابق اجرایی

۱٫ ویلای مسکونی/ تهران- دماوند- زان

۲٫ ساختمان مسکونی آفتاب/ تهران- لویزان

۳٫ کارخانه نکا نوین/ بزرگراه تهران- قم

۴٫ ساختمان آپادانا/ تهران- شیان

۵٫ ساختمان باران/ تهران- دربند

۶٫ ساختمان مسکونی/ تهران- نیاوران

۷٫ ساختمان موج/ تهران- پاسداران

۸٫ ساختمان مسکونی/ تهران- بزرگراه ارتش

۹٫ ساختمان آرین/ تهران- بزرگراه هروی و

۱۰٫ساختمان مسکونی/ تهران- قیطریه و

۱۱٫ ساختمان آبشار/ تهران- پاسداران و

۱۲٫ ساختمان مسکونی/ تهران- شیان و

۱۳٫ ساختمان مسکونی/ تهران- جردن و

۱۴٫ ساختمان مسکونی/ آذربایجان غربی- ماکو و

۱۵٫ ویلای مسکونی/ مازندران- کلاردشت و

۱۶٫ فست فود کفش دوزک/ تهران- تهرانپارس و

۱۷٫ ویلای خانه ای روی آب/ تهران- دماوند و

۱۸٫ساختمان مسکونی/ تهران- دولت و

۱۹٫ ساختمان عسل/ تهران- پاسداران و

۲۰٫ ساختمان مسکونی/ تهران- پاسدران و

۲۱٫ طراحی داخلی واحد مسکونی/ تهران-

پاسداران و

۲۲٫طراحی داخلی واحد مسکونی/ تهران- قیطریه

۲۳٫طراحی و معماری پروژه مقداد تعاونی مسکن

کارکنان شورای نگهبان (تکش) ۱۷۰ واحد

سوابق طراحی

۱٫ ساختمان تجاری/ قزوین- الموت و

۲٫ ساختمان موزه فرش/ آذربایجان غربی- ماکو و

۳٫ برج دوقلو/ آذربایجان غربی- اردبیل و

۴٫ شهرک فرودگاه/ خوزستان- اهواز و

۵٫ ساختمان مسکونی/ خوزستان- اهواز- ساحل کارون و

۶٫ ساخنمان نمایشگاه ملی/ تهران- آزادی و

۷٫ ساختمان خورشیدی/ قزوین- الموت

۸٫ طراحی المان میدان/ خوزستان- اهوازسوابق اجرایی

۱٫ ویلای مسکونی/ تهران- دماوند- زان و

۲٫ ساختمان مسکونی آفتاب/ تهران- لویزان و

۳٫ کارخانه نکا نوین/ بزرگراه تهران- قم و

۴٫ ساختمان آپادانا/ تهران- شیان و

۵٫ ساختمان باران/ تهران- دربند و

۶٫ ساختمان مسکونی/ تهران- نیاوران و

۷٫ ساختمان موج/ تهران- پاسداران و

۸٫ ساختمان مسکونی/ تهران- بزرگراه ارتش و

۹٫ ساختمان آرین/ تهران- بزرگراه هروی و

۱۰٫ساختمان مسکونی/ تهران- قیطریه و

۱۱٫ ساختمان آبشار/ تهران- پاسداران و

۱۲٫ ساختمان مسکونی/ تهران- شیان و

۱۳٫ ساختمان مسکونی/ تهران- جردن و

۱۴٫ ساختمان مسکونی/ آذربایجان غربی- ماکو و

۱۵٫ ویلای مسکونی/ مازندران- کلاردشت و

۱۶٫ فست فود کفش دوزک/ تهران- تهرانپارس و

۱۷٫ ویلای خانه ای روی آب/ تهران- دماوند و

۱۸٫ساختمان مسکونی/ تهران- دولت و

۱۹٫ ساختمان عسل/ تهران- پاسداران و

۲۰٫ ساختمان مسکونی/ تهران- پاسدران و

۲۱٫ طراحی داخلی واحد مسکونی/ تهران-

پاسداران و

۲۲٫طراحی داخلی واحد مسکونی/ تهران- قیطریه

۲۳٫طراحی و معماری پروژه مقداد تعاونی مسکن

کارکنان شورای نگهبان (تکش) ۱۷۰ واحد

سوابق طراحی

۱٫ ساختمان تجاری/ قزوین- الموت و

۲٫ ساختمان موزه فرش/ آذربایجان غربی- ماکو و

۳٫ برج دوقلو/ آذربایجان غربی- اردبیل و

۴٫ شهرک فرودگاه/ خوزستان- اهواز و

۵٫ ساختمان مسکونی/ خوزستان- اهواز- ساحل کارون و

۶٫ ساخنمان نمایشگاه ملی/ تهران- آزادی و

۷٫ ساختمان خورشیدی/ قزوین- الموت

۸٫ طراحی المان میدان/ خوزستان- اهواز

دکتر مولایی
دکتر مولایی
استادیار معماری

رزومه دکتر محمد مهدی مولایی در لینک سایت

شالیزه
شالیزه
نوذری

زمان‌بندی

روز اول
روز دوم
روز سوم
عنوانشروعپایان
دوره جامع سبک شناسی تخصصی طراحی داخلی 1 ۸ صبح ۱۳ شهریور ماه۱۰ صبح ۱۳ شهریور ماه
زمان استراحت کوتاه 1۱۰ صبح ۱۳ شهریور ماه۱۰:۳۰ صبح ۱۳ شهریور ماه
دوره متریال و مواد و مصالح در دکوراسیون داخلی۱۰:۳۰ صبح ۱۳ شهریورماه۱۲:۳۰ صبح ۱۳ شهریور ماه
پذیرایی نهار از حضار۱۲:۳۰ ظهر ۱۳ شهریور ماه۱۳:۳۰ ظهر ۱۳ شهریورماه
نقش نورپردازی در معماری و دکوراسیون داخلی۱۳:۳۰ ظهر ۱۳ شهریورماه۱۵:۳۰ بعداز ظهر ۱۳ شهریورماه
پرسش و پاسخ 1۱۵:۳۰ بعد از ظهر ۱۳ شهریورماه۱۶ بعد از ظهر ۱۳ شهریور ماه
مشاوره با شرکت های مرتبط با دکوراسیون داخلی۱۶ بعد از ظهر ۱۳ شهریورماه۱۷ بعد از ظهر ۱۳ شهریورماه
عنوانشروعپایان
دوره جامع چیدمان در سال های 2018 و 2019 ۱۴ شهریور ماه ساعت ۸ ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۰
استراحت کوتاه۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۰ ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۰:۳۰
دوره جامع طراحی ویترین های تجاری 1 ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۰:۳۰ ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۲:۳۰
پذیرایی ناهار از حضار ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۲:۳۰ ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۳:۳۰
سخنرانی 2: از ایده تا اجرا و ملزومات اجرایی - مهندس حسن نوبهار ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۳:۳۰ ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۵:۳۰
پرسش و پاسخ 2 ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۵:۳۰ ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۶
مشاوره با شرکت های مرتبط با معماری و دکوراسیون داخلی۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۶ ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۷
عنوانشروعپایان
دوره جامع طراحی ویترین های تجاری 2 ۱۴ شهریور ماه ساعت ۸ ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۰
استراحت کوتاه ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۰ ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۰:۳۰
دوره جامع طراحی غرفه ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۰:۳۰ ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۲:۳۰
پذیرایی ناهار از حضار ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۲:۳۰ ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۳:۳۰
سخنرانی 3: مارکتینگ و بازاریابی در دکوراسیون داخلی و معماری ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۳:۳۰ ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۵:۳۰
پرسش و پاسخ 3 ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۵:۳۰ ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۶
مراسم اختتامیه ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۶ ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۷

آدرس

تهران تهران-مجتمع دانشگاهی علوم انسانی ولیعصر(عج)-میدان امام حسین(ع)– ابتدای خیابان دماوند– جنب بیمارستان بوعلی پلاک ۴۴۹۲, تلفن: 22869122-021

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

ایوان خانه معمار

دپارتمان معماری داخلی

رویداد های برگزارشده۲۰
رویداد های فعال۱
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۲۰ نفر