رویداد به پایان رسیده است!
آیا شما شخصیت کارآفرینی دارید ؟ در تاریخ چهارشنبه ۴ تیر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
چهارشنبه ۴ تیر ساعت ۱۸:۰۰

آیا شما شخصیت کارآفرینی دارید ؟

  • ۱۰,۰۰۰ تومان
  • آنلاین
  • کارآفرینی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

برای کارآفرینی در حوزه (فناوری های سخت) دیپ تک چه شخصیتی باید داشته باشید؟


 

 

 

 

 

 

 آیا شما برای کارآفرینی ساخته شده اید یا نه ؟

یادتان باشد که قرار نیست همه کارآفرین بشوند ، مهم این است که شما در جایگاهی که قرار دارید و از کاری که انجام می دهید لذت ببرید. با خودتان رو راست باشید ، عنوان کارآفرین عنوان بسیار جذابی است ، ولی نیاز به یکسری توانمندی ها و ویژگی های فردی دارد ، یک سئوالی که همیشه مطرح می شود و در دنیا بر سر آن بحث زیادی صورت گرفته است این است که آیا کارآفرینان زاده می شوند یا تربیت می شوند ، تئوری ها و نظریه های بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد ، من شخصا معتقد هستم که اگر افراد در یک محیط ویژه رشد کنند احتمال بروز رفتار کارآفرینانه بسیار بالا خواهد بود. در بروز یک رفتار کارآفرینانه دو عامل مهم وجود دارد ، یکی محیطی که فرد در آن بزرگ شده و اتفاقاتی که در زندگی برایش رخ داده ، و دوم ویژگی های شخصیتی وی ( که این مورد هم بگونه ای با محیط رابطه دارد).
در این رویداد میخواهیم توجه شما را به ویژگی های شخصیتی کارآفرینان جلب کنیم ، و یک آزمون علمی رو معرفی کنیم که میتوانید با انجام آن به این آگاهی دست پیدا کنید که در هر یک از این ویژگی ها شما چه نمره ای دارید .این آگاهی خیلی مهم است و نقش بسیار ویژه ای در موفقیت و شکست شما می تواند ایفا نماید.

 

 

#کارآفرینی با ریسک و مخاطره مالی و اعتباری ( آبرو ) همراه است ، از طرفی ریسک راه اندازی یک #استارتاپ بسیار بالاست ، شما باید تاجایی که می توانید جوانب مختلف یک ایده استارتاپی را مد نظر قرار دهید.ولی باید در نهایت کمی ریسک پذیر باشید. و ریسک پذیری یک از ویژگی های شخصیتی کارآفرینان معمولا محسوب میشود.

آیا در زندگی برای خودتون هدف تعیین کردین ؟ آیا این هدف ها رو دنبال می کنید ؟ دوست دارید در زمینه حرفه ای و کاریتون ارتقا پیدا کنید ؟ اگر این کارها رو انجام میدهید یعنی اینکه شما براتون مهم هست که موفق بشید ! البته موفقیت یک تعریف درونی داره ویک تعریف بیرونی ، که این روزها بیشتر روی جنبه های بیرونی موفقیت صحبت میشه ( موقعیت شغلی ، ازدواج ، خرید خانه و….) یادتون باشه مهمتر از موفقیت بیرونی ، موفقیت درونی است، اینکه شما از درون چقدر با خودتون حال می کنید و راضی هستید. کلا کارآفرین ها انجام دادن و تیک زدن هدفاشون براشون مهم هست .

 

آیا شما از اون دسته آدمهایی هستید که وقتی نمره خوبی در امتحان میگیرید ، میگید این نمره رو بواسطه تلاش هام گرفتم و در مقابل وقتی نمره پایینی می گیرید ، بیان می کنید که ، عجب استاد بدی بود ، دیدی چه نمره ای به ما داد !
افرادی که مسئولیت رفتار خودشان را می پذیرند و خودشان عامل اصلی موفقیت و شکست می دانند ، افرادی هستند که از مرکز کنترل درونی بیشتری برخوردار هستند، این افراد معتقد هستند که مهمترین نقش در سرنوشت ، بر عهده خودشان است.

شعار یکی از رویداد های آموزشی کارآفرینی این بود: ، No Talk , All Action ، یعنی اینکه حرف زدن و ایده پردازی کافیه ، وقت عمل فرا رسیده ، شروع به کار کن

.واقعیت اینه که کارآفرینان روحیه خوبی در زمینه عملی کردن ایده هایشان دارند ، و شروع کننده و انگیزه دهنده خوبی هستند ، آنها علاوه بر ایده پردازی دست به کار هم میشوند ، شاید شما هم از آن دسته آدمهایی باشید که مثلا با دیدن یک اپلیکیشن موبایل بگویید : ا… این ایده رو من داشتم …. داشتم داشتم دیگه اینجا مهم نیست ، مهم این است که چه کسی آن ایده را عملی کند. کارآفرینان ، برای ایده هایشان تصمیمات عملیاتی و اجرایی می گیرند و عملگرایی از ویژگی های شخصیتی کارآفرینان میباشد.

 

 

افرادی هستند که باید قبل از شروع به هر کاری همه جوانب با جزییات برای آنها روشن باشد تا تصمیم به شروع کار بگیرند ، بعضی مواقع درگیر شدن در این همه جزییات ممکن هست که مانع از انجام به کاری بشود. شیوه کارآفرینان به این صورت است که قبل از شروع هر کاری ، ریسک های احتمالی را در نظر می گیرند و اطلاعات اصلی را بدست می آورند ، و با اینکه مواردی هنوز برایشان مبهم است ، یک قدم به جلو حرکت می کنند ، آنها این توان را دارند که در حین انجام کار ابهامات و عدم قطعیت ها را بپذیرند و به سمت جلو حرکت کنند.

 

 

شما چقدر با رویا هایتان زندگی می کنید ؟ آیا اصلا رویا پردازی می کنید ؟ اینکه یک شرکت داشته باشید ، صد ها نفر در مجموعه شما کار کنند ، روز به روز بازار های مختلف را تسخیر کنید و… اصلا یک روز کاری خودتان را در ۵ ساله آینده را تا حالا متصور شدید ؟ این ویژگی ، یکی از شاخصه های اصلی کارآفرینان است ، آنها بواسطه این رویا پردازی ها انرژی می گیرند ، و قوه خلاقیت آنها تحریک می شود .البته رویا پردازی و بلند پروازی و توهم رابطه نزدیکی با همدیگه دارند که باید به آن توجه کنیم.

دنبال آرامش هستید یا به دنبال چالش های جدید ؟ دوست دارید جدول حل کنید؟ آیا از معما حل کردن خوشتان می آید ؟ کارآفرینان عاشق حل کردن مسایل هستند ، آن هم مسایل مربوط به کسب و کارشان ، اینکه بتوانند از هر طریقی که شده یکی از چالش های کسب و کارشان را حل کنند ، برایشان بسیار لذت بخش است. آنها به حل کردن فکر می کنند و در این راه از هر روشی استفاده می کنند ، آموزش ، مشورت ، مطالعه ، خرید اطلاعات و….

 

 

در این رویداد ما به شما میگیم آیا شخصیت کارآفرینی دارید یا نه؟

ویژگی های شخصیتی یه کارآفرین چیه؟

....

برگزارکنندگان

کاریز نوآوری
کاریز نوآوری
اکوسیستم استارتاپی فناوری های دیپ تک
ستاد نانو
ستاد نانو
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

سخنرانان

ریحانه خلیل پور
ریحانه خلیل پور
مشاور اسبق منابع انسانی دیجی کالا مدیر اسبق مدیریت استعداد سراوا بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت تلنتیم

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
صرفا علاقه مندی به راه اندازی کسب و کار و روحیه کارآفرینی
من دانشجو هستم و فعلا قصد راه اندازی کسب و کار را ندارم، حضور در این رویداد برای من مفید است؟
بله. دراین رویداد میتوانید متوجه شید که یک شخصیت کارآفرینی دارید یا کمک کننده
منظور از فناوری سخت چیه؟
فناوری هایی مثل نانو، بایو و ... غیر IT . ا

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
شروع وبینار۱۸۱۹

برگزار‌کننده

آواتار

کاریز، اکوسیستم استارتاپی فناوری های سخت / هاردتک

کاریز یک فناوری ایرانی است… فعالیت در اکوسیستم‌های نوآوری و کارآفرینی و موفقیت در آن به خصوص در حوزه هاردتک، در گرو تعهد ذهنی و عملی به مفهوم «همکاری و مشارکت» است. هیچ پروژه فناورانه بزرگی بدون همکاری بین چند متخصص از حوزه‌های گوناگون به موفقیت نمی

رویداد های برگزارشده۲۷
رویداد های فعال۲
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۲۲۰ نفر