رویداد به پایان رسیده است!
پخش انیمه The Wind Rises در تاریخ جمعه ۲۱ تیر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
جمعه ۲۱ تیر ساعت ۱۳:۰۰

پخش انیمه The Wind Rises

  • ۱۰,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • غیره
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

خلاصه داستان


باد برمی‌خیزد (風立ちぬ Kaze Tachinu؟) نام انیمه‌ای ژاپنی، محصول ۲۰۱۳ و در ژانر تاریخی فانتزی است که هایائو میازاکی کارگردانی آن را برعهده داشته‌است.[۲] این فیلم بر اساس مانگایی با عنوان مشابه است که آن هم بر اساس داستانی کوتاه از تاتسوئو هوری، نویسنده، شاعر و مترجم قرن بیستم ژاپن است. باد وزیدن گرفته، زندگی‌نامه‌ای تخیلی از جیرو هوریکوشی است که طراح میتسوبیشی ای۵ام (نمایش‌داده‌شده در فیلم) و نسخه مشهور بعدی‌اش، میتسوبیشی ای۶ام زیرو محسوب می‌شود. هر دوی این‌ها، هواپیماهایی جنگی بودند که امپراتوری ژاپن در جنگ جهانی دوم استفاده می‌کرد.
این فیلم بر مبنای زندگی جیرو هوریکوشی طراح هواپیماهای جنگنده زیرو در جنگ جهانی دوم - که در حمله به پرل هاربر استفاده شد - ساخته شده و بر دورانی متمرکز است که ژاپن با رکورد اقتصادی، شیوع بیماری‌های مسری و بلایای طبیعی دست و پنجه نرم می‌کرد…


برگزارکنندگان


 فوجیوارا یک سایت تماما درمورد ژاپن است که  بررسی ها و مقالات مربوط به لایف استایل تا انیمه و مانگای ژاپن درآن یافت میشود. فوجیوارا قصد دارد تا زوایای مختلف ژاپن را به شما نشان دهد؛ کشوری که یکی از فوق العاده ترین اقتصادها و فرهنگ ها را دارد و از هر نظر در جهان یک الگو هست. آخرهفته های انیمه تنها یکی از برنامه های این مجموعه در راستای درک بهتر انیمه های ژاپنی است؛ پس با ما همراه باشید تا کمی بیشتر درمورد این کشور فوق العاده بدانیم.
کافه بردگیم در سال ۱۳۹۶ با تم بازی های فکری تخته ای تاسیس شد و تا به روز به گسترش بازی های رومیزی پرداخته است. کافه بردگیم علاقه زیادی به مشارکت در مسائل فرهنگی دارد اللخصوص انیمیشن، در نتیجه به تیم فوجبوارا بستری مناسب برای برگزاری جلسات پخش انیمیشن داده است.


منتقد


رضایوسف دوست 
دانش آموخته ی ارشد زیست شناسی دریا که مانند بسیاری از اهالی سینما رشته اش هیچ ربطی به علاقه ی اصلیش سینما ندارد. محبوب اولش کوروساواس و به چند محبوب داشتن اساسا اعتقادی ندارد. عشق حقیقی را در نگاه به چشمان ژاپن یافته است و بدین منظور با هر اسباب و وسیله ای خود را به این کشور نزدیک کرده و از بین این هنرها انیمه و مانگا به مزاقش خوشایندتر آمده است لذا در جهت بسط دادن مناسبات فرهنگی فی مابین خودش و آن کشور علیه به همه ی درهای آن کشور از هنر و فرهنگ و سیاست و تاریخ کوفته است

آدرس

تهران تهران _ خ انقلاب - خ فخر رازی - خ ژاندارمی - پلاک ۶۶ - کافه برد گیم

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

فوجیوارا

رویداد های برگزارشده۹
رویداد های فعال۰