پنجمین رویداد ربات (روز بُردگیم‌های استراتژیک و تاکتیکی)

شروع:
شنبه ۲۵ آذر ۹۶ ۱۷:۳۰
پایان:
شنبه ۲۵ آذر ۹۶ ۲۲:۳۰
مکان: تهران
موضوع:سرگرمی / بازی
پنجمین  رویداد ربات (روز بُردگیم‌های استراتژیک و تاکتیکی)
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

روز بردگیم‌های استراتژیک و تاکتیکی

چرا ربات؟

اتفاقی که خیلی زیاد تو کافه پیش میاد اینه که گروهی از دوستان میان و یکی دو نفر از گروهشون خیلی جذب بازی‌های طولانی و استراتژی سنگین قفسه پر طمطراق کافه می‌شن. ولی بقیه اعضای گروهشون نه حوصله بازی طولانی دارن و نه وقتشو. بعد ما باید خاموش شدن برق ذوق چشمان این عزیزان رو تماشا کنیم و ببینیم که آروم می‌شینن سر میز و می‌گن «هرچی جمع بگه»!

دیگه وقتشه که وارد عمل بشیم و یه برنامه‌ای بذاریم که این افراد مهجور همدیگه رو پیدا کنن و سر فرصت و حوصله بشینن پای بازی‌های سنگین! شنبه اولین رویداد رُبات (روز بردگیم‌های استراتژیک و تاکتیکی) رو برگزار می‌کنیم تا هم به سادگی بتونین همبازی پیدا کنین هم با هزینه خیلی کمتر بازی‌های مورد علاقه‌تون رو با همبازی‌های جدید بازی کنین.

در پنجمین رویداد ربات قراره اینارو بازی کنیم:

Cry Havoc

Blood Rage

Game of Thrones

Caverna

T'zolkin

Scythe

Dead of Winter

Power Grid


هزینه

هزینه بازی در این رویداد فقط ۱۰.۰۰۰ تومنه و ۱۵.۰۰۰ تومن مابقی برای سفارش دادن از منوی کافه محفوظه. (هزینه بازی در یک روز عادی برای بازی‌های طولانی چیزی نزدیک به ۴۰.۰۰۰ تومن می‌شه.)

 

نکات کنکوری

- بازی‌هایی که قراره در این روز بازی کنیم خیلی بازی‌های پیچیده‌ای هستن و خلاصه اگه تا حالا بازی‌های رومیزی یا بردگیم انجام ندادین پیشنهاد نمی‌کنم از این بازی‌ها شروع کنین. مگر اینکه خیلی با حوصله هستین.

- اگه بتونین قبل از روز رویداد کمی راجع به قوانی بازی‌ها مطالعه کنین خیلی خوب می‌شه چون زمان یادگیری بازی رو بشدت کم می‌کنه. لینک دفترچه قوانین بازی‌ها و ویدئوهای آموزشی رو در صفحه توضیحات بازی‌ها گذاشتیم.

- تورو خدا دیر نیاین که کلا وقت کمه و هم توضیحات بازی‌ها طول می‌کشه هم خود بازی‌ها. متاسفانه اگه کسی دیرتر از زمان تعیین شده برسه مجبوریم بازی رو بدون اون شخص شروع کنیم.

- نکته آخر اینکه رویداد ربات (روز بردگیم‌های استراتژیک و تاکتیکی) هیچ ارتباطی به رباتیک، رشته برق‌، رشته مکانیک یا هیچ چیز دیگه‌ای نداره. منطقا وقتی در کافه برد برگزار می‌شه معنیش اینه که یک ربطی به بازی‌های رومیزی داره.

Game of Thrones


سبک بازی : استراتژیک ، جنگی ، Area Control
تعداد : 3 الی 6

زمان بازی : 240 دقیقه

 

برای مطالعه دفترچه راهنما اینجا را کلیک کنید
برای مشاهده ویدیوی آموزشی اینجا را کلیک کنید.

 

در نسخه دوم بازی Game Of Thrones سه تا شش بازیکن نقش اصلی خانه های هفت پادشاهی وستروس را ایفا می کنند، زیرا آنها از طریق استفاده از دیپلماسی و جنگ، برای کنترل Iron Throne استفاده می کنند.آیا شما قدرت را از طریق نیروی خود می گیرید، از واژه های عاشقانه استفاده کنید تا راه خود را بر روی تاج و تخت بگذارید، یا شهروندان را به سمت خود تجمع دهید؟ از طریق برنامه ریزی استراتژیک، دیپلماسی استراتژیک، و بازی کارت هوشمندانه، نفوذ خود را بر روی Westeros گسترش می دهد! 

 

 

 

 

Blood Rage

سبک : استراتژیک ، جنگی ، Area Control

تعداد : 2 الی 4 نفر

زمان بازی : 300 دقیقه

برای مطالعه دفترچه آموزشی اینجا را کلیک کنید.

برای مشاهده ویدیو آموزشی اینجا را کلیک کنید.

"زندگی نبرد است؛ نبرد شکوه است؛ شکوه همه چیز است!"

در Blood Rage، هر بازیکن کنترل جنگجویان، رهبر و کشتی قبیله وایکینگ خود را دارد. Ragnarök آمده است، و این پایان جهان است! آخرین شانس وایکینگ ها برای رفتن به یک شکوه افتخار است و مکان خود را در Valhalla در کنار اودین نگه می دارد! برای وایکینگ مسیرهای زیادی برای افتخار وجود دارد. شما می توانید سرزمین را برای پاداش های خود مورد تجاوز و سرقت قرار دهید، مخالفان خود را در جنگ های حماسی فرو ببرید، مأموریت ها را انجام دهید، آمار قبیله خود را افزایش دهید، یا حتی در نبرد پیروز شوید.

بیشتر استراتژی های بازیکنان توسط کارت های طراحی شده در ابتدای هر یک از سه دوره بازی (یا قرون وسطی) هدایت می شوند. این هدایای "خدایان" شما را برای خاندان شما از جمله: افزایش قدرت وایکینگ و استراتژی های نبرد بی نظیر، ارتقاء به قبیله خود و یا حتی کمک از موجودات افسانه ای از اساطیر اسراییلی. آنها همچنین ممکن است از مأموریت های مختلفی از ولایات خاص برخوردار باشند که تعداد زیادی وایکینگ خود را به ولهالا ارسال کنند. اکثر این کارت ها با یکی از خدایان نروژی هماهنگ شده اند و به نوعی استراتژی که آنها حمایت می کنند اشاره می کنند. به عنوان مثال، ثور به افتخار بیشتر برای پیروزی در نبرد، Heimdall به شما پیش بینی و شگفت انگیز می دهد، Tyr شما را در نبرد تقویت می کند، در حالی که Loki حیرت انگیز در واقع شما را برای از دست دادن جنگ پاداش، و یا مجازات برنده است.

 

 

Cry Havok

سبک: استراتژیک ، جنگی ، Area Control
تعداد: 2 الی 4 نفر

زمان : 300 دقیقهبرای مطالعه دفترچه آموزشی اینجا را کلیک کنید.
برای مشاهده ویدیو آموزشی اینجا را کلیک کنید.

Cry Havoc یک بازی جنگی مبتنی بر کارت، نامتقارن، کنترل منطقه ای است که در یک داستان علمی تخیلی وحشیانه تنظیم شده است. هر یک از بازیکنان یکی از چهار جناح منحصر به فرد را با توانایی ها و واحدهای مختلف فرمان می دهد. این بازی شامل 54 مینیاتوری سفارشی، یک برد بزرگ و بیش از 100 کارت منحصر به فرد است که همه آنها با آثار هنری جدید خیره کننده است.

Caverna

سبک : استراتژیک ، اقتصادی ، Woker Placement

تعداد : 1 - 7 نفر

زمان : 300 دقیقهبرای مطالعه دفترچه آموزشی اینجا را کلیک کنید.


برای مشاهده ویدیو آموزشی اینجا را کلیک کنید.


دنبال همانند پیشینیان خود (Agricola)، Caverna : The Cave Farmers یک بازی کارگر محور است، با تمرکز بر کشاورزی. در این بازی، شما ریش ریشدار یک خانواده کوچک کوتوله است که در یک غار کوچک در کوه زندگی می کند. شما با یک کشاورز و همسرش شروع به بازی می کنید، و هر یک از اعضای خانواده کشاورزی نشان دهنده یک اقدام است که بازیکن می تواند هر نوبت را بگیرد. با هم، جنگل خود را در مقابل غار خود بکشید و عمیق تر به کوه بکشید. شما غارها را به عنوان محل اقامت فرزندان خود و همچنین فضاهای کاری برای شرکت های کوچک تهیه می کنید.

برای شما چقدر سنگ معدن می خواهید؟ شما به سلاح هایی نیاز دارید که به شما امکان می دهد که در سفرهای خود به کسب اقلام پاداش و اقدامات بروید. در حین حفاری از طریق کوه، شما ممکن است در سراسر منابع آب و پیدا کردن معادن سنگ و سنگ قیمتی که به شما کمک می کند ثروت خود را افزایش دهد. درست در جلوی غار شما، می توانید ثروت خود را حتی بیشتر با کشاورزی افزایش دهید: شما می توانید جنگل را برای کاشت حوزه ها و حصارها برای نگهداری حیوانات خود ببرید. شما همچنین می توانید خانواده خود را در حالی که مزرعه در حال رشد خود را در حال اجرا است گسترش دهید. در نهایت، بازیکن با کارآمد ترین صفحه خانه پیشرفته برنده می شود.


Tzolk'in: The Mayan Calendar

سبک: استراتژیک، اقتصادی ، Set Collection
تعداد : 2 الی 4 نفر

زمان : 300 دقیقهبرای مشاهده دفترچه آموزشی اینجا را کلیک کنید.


برای مشاهده ویدیو آموزشی اینجا را کلیک کنید.


Tzolkin: تقویم مایا ارائه دهنده یک مکانیزم جدید است : قرار دادن پویای کارگران.بازیکنان نمایندگی از قبایل مختلف مایان، کارگران خود را بر روی چرخ دنده های غول پیکر قرار می دهند، و به عنوان چرخ دنده ها، کارگران را در نقاط مختلف به کار می گیرند.

در یک نوبت بازیکنان می توانند یک یا چند کارگر را در پایین ترین نقطه قابل مشاهده چرخ دنده قرار دهند یا یک یا چند کارگر را انتخاب کنند. هنگام قرار دادن کارگران، آنها باید ذرت بپردازند، که به عنوان یک ارز در بازی استفاده می شود. هنگامی که یک کارگر را انتخاب می کنند، آنها بر اساس موقعیت کارگر اقدامات خاصی انجام می دهند. عملیات هایی که بعدا بر روی چرخ دنده ها قرار می گیرند بیشتر ارزشمند هستند، بنابراین عاقلانه است که زمان را برای شما بگذارند - اما بازیکنان می توانند نوبت خود را پر کنند؛ اگر آنها همه کارگران خود را بر روی دنده ها داشته باشند، باید برخی از آنها را انتخاب کنند.

این بازی پس از یک انقلاب کامل چرخ دنده مرکزی Tzolkin به پایان می رسد. راه های زیادی برای پیروزی وجود دارد. خلوت خدایان با قرار دادن جمجمه های کریستال در غارهای عمیق یا ساختن معابد بسیاری، تنها دو مسیر از این مسیر است ...

 

Dead of Winter: A Crossroads Game

سبک: همکاری ، استنتاج ، Hand Management
تعداد: 1 الی 5 نفر

زمان: 240 دقیقه

برای مطالعه دفترچه راهنما اینجا را کلیک کنید.

برای مشاهده ویدیو آموزشی اینجا را کلیک کنید.

 

در این بازی هر یک از بازیکنان مدیریت گروهی از بازماندگان را در حمله زامبی ها به عهده دارند و برای بقا باید با هم همکاری کنند و به یک هدف مشترک برسند.

شما در این بازی برای بقا باید در محله های خطرناک به دنبال غذا، دارو ، اسلحه و ... باشید تا بتوانید از حمله زامبی ها جان سالم به در ببرید و روزهای بیشتری را زنده بمانید.

 

Scythe

سبک:استراتژیک ، جنگی ، Area Control

تعداد : 1 الی 5 نفر
زمان : 240 دقیقهبرای مطالعه دفترچه راهنما اینجا را کلیک کنید.

برای مشاهده ویدیو آموزشی اینجا را کلیک کنید.

زمان ناآرامی در دهه 1920 اروپا است. خاکستر از اولین جنگ بزرگ برف را تیره می کند. دولت شهر سرمایه داری که به سادگی به عنوان "کارخانه" شناخته می شود، درهای خود را بسته است و توجه چندین کشور نزدیک را به خود جلب کرده است.

Scythe یک بازی Engine Building است که در یک دوره جایگزین 1920s قرار دارد. این زمان کشاورزی و جنگ، شکاف قلب و چرخ دنده های زنگ زده، نوآوری و غرور است. در Scythe، هر بازیکن نماینده شخصیتی از یکی از پنج جناح اروپای شرقی است که سعی دارند ثروت خود را کسب کنند و جناح جبهه خود را در زمین در اطراف کارخانه مرموز ادعا کنند. بازیکنان قلمرو را تسخیر می کنند، نیروهای جدید را جذب می کنند، منابع را به دست می آورند، روستاییان را به دست می گیرند، ساختار می کنند، و مکانیزم های هیولا را فعال می کنند.

هر بازیکن بازی را با منابع مختلف (قدرت، سکه، تسخیر مبارزه و محبوبیت) شروع می کند، یک موقعیت شروع متفاوت و یک هدف پنهان. موقعیت های شروع به ویژه برای کمک به منحصر به فرد هر یک از جناح و طبیعت نامتقارن بازی (هر جناح همیشه در همان محل شروع می شود) کالیبره شده است.Power Grid

سبک: استراتژیک، اقتصادی ، Auction / Route Building

تعداد: 2 الی 6 نفر

زمان: 300 دقیقه

برای مطالعه دفترچه راهنما اینجا را کلیک کنید.


برای مشاهده ویدیو آموزشی اینجا را کلیک کنید.

 

هدف Power Grid، برق رسانی به بيشترينِ شهرهاست بازیکنان مسیرهای پیشنهادی بین شهرهای را برای اتصال نشان می دهند و سپس با یکدیگر به خرید نیروگاه هایی که برای استفاده از شهرهایشان استفاده می کنند پیشنهاد می کنند.

با این حال، با خرید گیاهان، گیاهان جدیدتر و کارآمدتر در دسترس قرار می گیرند، بنابراین تنها با خرید، شما به طور بالقوه اجازه می دهد دیگران به تجهیزات برتر دسترسی پیدا کنند.

علاوه بر این، بازیکنان باید مواد خام (زغال سنگ، نفت، زباله و اورانیوم) که نیاز به قدرت دارند گفته شود گیاهان (به جز گیاهان بادی / گیاهان خورشیدی که نیاز به سوخت ندارند) قابل بازیافت است و تلاش برای ارتقاء گیاهان برای حداکثر کارایی در حالی که همچنان ثروت کافی را حفظ می کنید به سرعت شبکه خود را برای به دست آوردن ارزانترین مسیرها گسترش دهید.

 


آدرس:تهران خیابان مطهری نرسیده به سهروردی ساختمان 120 طبقه -1