کاور
پنج‌شنبه ۲۹ خرداد ساعت ۱۴:۰۰

چرا کسب وکارها شکست می خورند ؟

  • از ۲۹۰,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • کارآفرینی
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات


چراکسب وکارشکست می خورند؟

ایام نوروز، بهترین فرصت برای کارآفرینان ومدیران ایرانی است تا با بررسی عملکردسال گذشته خود ومطالعه برروی دلایل وعوامل کامیابی ها ویا تلخکامی های خود در کسب وکار ، به بازاندیشی وبازنگری آنچه که انجام داده اند ، پرداخته ودراین میان مهم ترین عوامل پیروزی وکامیابی سازمان وکسب وکارخود را شناسایی وبا تمرکز برروی آنها ، درپی رشد واعتلای کسب وکار خود باشند.

به این منظور هاب کارآفرینی ایران با همکاری انتشارات امیران ، در راستای ماموریت ها ورسالت خود در حوزه کسب وکاروکارآفرینی ، درواپسین روز های سال 1398 ، ضمن برگزاری وبینار چرا کسب وکارها شکست می خورند ، فایل الکترونیکی یکی پرفروش ترین کتاب های کارآفرینی وکسب وکار یعنی :

چراکسب وکارها شکست می خورند ؟

را در اختیار شما قرار می دهند تا با شرکت دراین برنامه و دانلود این کتاب  برروی تجهیزات الکترونیکی خود(شامل تبلت، گوشی ، کامپیوتر، MP3  یاMP4 وغیره )در ایام نوروز ، از آخرین اطلاعات وتحقیقات موجود در زمینه عارضه یابی دلایل ظهور وافول کسب وکارهای ایرانی آگاه شده ودر روزهای پس از تعطیلات در مسیر حفظ وبقای کسب وکارخود گام برداشته وضمن حضور دراین وبینار ، با سرمنشاء ودلایل اصلی شکست کسی وکارهای ایرانی آشنا شده ومانع از بروز آنها در کسب وکارخود شوید .

   فراموش نکنیم که :

کسب وکارها، ثروت ملی جوامع هستند. در حفظ ونگهداری آنها کوشا باشید

به امید روزی که جمله MADE IN IRAN  خود گویای کیفیت محصولات وخدمات کشور عزیزمان ایران باشد

                                                                                                                                                        


هدف از برگزاری این رویداد


 

مهمترین مزیت راه اندازی کسب و کار شخصی آن است که برنامه مربوط به شغل و کسب و کارتان برعهده خودتان قرار می گیرد و خودتان تصمیم می گیرید که چه کار کنید . اما

با وجود این مزیت ، مسائل و مشکلات زیر را در نظر داشته باشید:

1-   ممکن است برای سود آوری در کسب و کار تازه راه اندازی شده ، به زمان زیادی نیاز داشته باشید و درآمدتان در سال های اول کم باشد . همچنین ممکن است درآمدتان در نوسان و متغیر باشد .

2-   اگر در راه ا ندازی کسب و کارتان اشتباهی مرتکب شوید ، کس دیگری مسئولیت آن را بر عهده نمی گیرد و تمام مسئولیت ها متوجه صاحب کسب و کار است .

3-   به طور کلی صاحبان کسب و کارها (به خصوص کسب و کارهای جدید ) در مقایسه با صاحبان دیگر مشاغل ، باید زمان بیشتری را به کار خویش اختصاص دهند . اکثر کارآفرینان این مورد را عامل اصلی موفقیتشان خوانده اند .

4-   با رشد و توسعه کسب و کارتان ، باید یاد بگیرید بخشی از مسئولیت ها و وظایفتان را به دیگران بسپارید ، زیرا اداره تمام امور به کسب و کار توسعه یافته برای یک نفر مقدور نیست.

پس با توجه به اهمیت و ضرورت راه اندازی کسب و کارشخصی ، شغل آینده خویش را با تاکید بر ایجاد کسب و کار شخصی برنامه ریزی کنید.

دلایل شکست یک کسب و کار :

چرا یک کسب و کار با شکست مواجه می شود :

موفقیت در یک کسب و کار هیچ گاه بصورت خود به خودی و یا براساس شانس نیست . این موفقیت اصولاً به سازمان دهی دقیق و بصیرت فرد بستگی دارد . شروع یک کسب و کار همیشه ریسک پذیر است . با توجه به گزارشات سایت بیزینس مانیتورایران [1]" بیش از 50% کسب و کارهای کوچک  واستارت آپی در سال های اول با شکست مواجه شده و 90% آن ها در 5 سال اول از بین می روند.

 ما در کتاب خود ،  دلایل زیر را برای شکست کسب و کارها بیان کرده ایم:

1-                عدم وجود تجریه

2-                نداشتن سرمایه کافی

3-                نداشتن جایگاهی مناسب

4-                عدم وجود کنترل قوی

5-                سرمایه گذاری بیش از اندازه در دارائی های ثابت

6-                قراردادهای اعتباری ضعیف

7-                استفاده شخصی از سرمایه های تجاری

8-                رشد بدون انتظار

9-                رقابت

10-            فروش پایین

ما با بیان این موارد قصد ترساندن شما را برای شروع یک کسب و کاررا نداریم . بلکه می خواهیم شما را برای مسیر پر فراز و نشیبی که در پیش دارید آماده کنیم . ناچیز پنداشتن مشکلات شروع یک کسب و کار یکی از بزرگترین موانع کارآفرینی است . در هر صورت اگر صبور باشید و به سختی کار کنید به موفقیت دست می یابید . و هیچ گاه فکر نکنید که قادرید همه کارها را به تنهائی انجام دهید . یکی از بهترین روش ها برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار استفاده از راهنمائی های دیگران است . شخصی که دارای تجربیات مرتبط با کسب و کار است، می تواند شما را در این امر راهنمائی کند . یکی از عوامل در پیشرفت و موفقیت یک کسب و کار تصمیم گیری می باشد ، یکی از بهترین تصمیم ها یادگیری این موضوع است که چگونه تصمیم گیرنده خوبی باشید . این امر نیازمند تعهد ، درک و مهارت می باشد که بسیار مهم و ارزشمند است.

ما دراین برنامه ی آموزشی به دنبال تبیین دلایل شکست ها وتشریج راه های مواجهه با آنها برای حفظ کسب وکار شما هستیم .[1] - www.businessmonitor.ir

سخنران

آقای دکتر حیدرامیران
آقای دکتر حیدرامیران
رئیس هیات مدیره هاب کارآفرینی ایران

رئیس هیات مدیره هاب کارآفرینی ایران

موسس انتشارات امیران

موسس سایت بیزینس مانیتورایران

دبیراجرایی جایزه استارت آپ های برترایران

موسس شتاب دهنده ی کارآفرین

موسس گروه سرمایه گذاری کارآفرین

برگزارکنندگان

حامیان

حامی

حامی

حامی

حامی

حامی

حامی

حامی

حامی


یک توصیه مهم :


برای آشنایی بیشتر با موضوع توصیه می کنیم حتما کتاب زیر را مطالعه کنید : 

برگزار‌کننده

آواتار

هاب کارآفرینی ایران

  معرفی مختصر (اهداف) هاب کارآفرینی ایران هاب کارآفرینی ایران که درسال 1395 و با مدیریت آقای دکتر حیدرامیران تشکیل گردیده است ، تسهیل گر وراهنمای کسب وکارهای ایرانی در مسیر موفقیت است. هاب کارآفرینی ایران به عنوان یک سازمان خصوصی ، در پی تسهیل وساده

رویداد های برگزارشده۱۲۶
  • شروع: پنج‌شنبه ۲۹ خرداد ساعت ۱۴:۰۰
  • پایان: پنج‌شنبه ۲۹ خرداد ساعت ۲۰:۰۰

آدرس: تهران تهران - خ ولی عصر- روبروی پارک ملت- جنب بازار صفویه- شماره 2665- ساختمان صورتی - طبقه دوم - واحد 17, تلفن 22059814, 22041812

اشتراک‌گذاری رویداد