کاور
"چطور در کسب‌وکارهای حوزه هاردتک علاوه بر فروش محصولات، با ارائه خدمات درآمدزایی کنیم؟" در تاریخ چهارشنبه ۱۵ بهمن ساعت ۱۹:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

چطور در کسب‌وکارهای حوزه هاردتک علاوه بر فروش محصولات، با ارائه خدمات درآمدزایی کنیم؟

کارآفرینی، به‌کارگیری فناوری‌های نوین، تلاش برای توسعه و تجاری‌سازی یک ایده نوآورانه و راه‌اندازی کسب‌وکار، همگی با هدف سودآوری و کسب ارزش‌افزوده صورت می‌گیرد. به عبارت بهتر، زمانی می‌توان دم از موفقیت کسب‌وکار زد که محصولی تولید شده و به بازار راه یافته باشد تا با جلب رضایت مشتریان و مصرف‌کنندگان، علاوه بر جبران هزینه تولید و سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته، سود مناسبی برای صاحبان کسب‌وکار به ارمغان آورد. اما این سودآوری، تنها منحصر به فروش محصول یا فناوری نیست.

یک اشتباه رایج بین کارآفرینان استارت‌آپی، به‌ویژه در حوزه فناوری‌های سخت (هاردتک)، تمرکز صرف بر ایده فناورانه و محصول مرتبط با آن است. این در حالی است که طی مسیر توسعه فناوری و تولید محصول، مجموعه‌ای از قابلیت‌های فناورانه در شرکت ایجاد می‌گردد که از آن می‌توان برای درآمدزایی و کمک به گردش بهتر امور استفاده نمود. در این حالت، بنیان‌گذاران می‌توانند «فروش خدمات» را به‌عنوان گزینه‌ای کارآمد برای رفع و رجوع محدودیت‌های مالی و حتی در مقیاس بزرگ‌تر، ایجاد یک جریان پایدار درآمدی در نظر گیرند. گردش مالی ایجاد شده از این طریق، تا حدی اهمیت دارد که گاهی نیاز به جذب سرمایه را نیز پوشش می‌دهد.

مثال‌های فراوانی از این مدل کسب‌وکار وجود دارد؛ شرکتی استارت‌آپی را در نظر بگیرید که در حال توسعه و تجاری‌سازی نوعی فناوری جدید شیمیایی است. با وجود آن‌که محصول نهایی استارت‌آپ تکمیل نشده است، اما تیم کاری به دلیل مجموعه تجهیزات گردآوری شده و آزمایشات مداوم، قابلیت آزمایش و کنترل کیفی برخی مواد شیمیایی را برای متقاضیان دانشگاهی و صنعتی دارد. درست است که هدف غایی بنیان‌گذاران، توسعه و تجاری‌سازی فناوری خود و عرضه محصول شیمیایی به بازار است، اما ارائه خدمات به متقاضیان هم می‌تواند گزینه جذابی باشد. به‌عنوان یک مثال دیگر، استارت‌آپ‌های فعال در صنعت کامپیوتر و الکترونیک، می‌توانند از بسترهای «IT» مورد استفاده و البته فضای شکل گرفته در فضای دیجیتال، فروش خدمات را در صدر اولویت‌های کاری خود قرار دهند.

از آنجا که بحث بودجه و محدودیت‌های مالی، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های استارت‌آپی محسوب شده و بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا، در پی راهی برای تأمین منابع مالی مورد نیاز خود هستند، موضوع فروش خدمات در هاردتک، به‌عنوان یکی از ابزارهای پاسخگویی به این چالش، در دستور کار شتاب زمستانه کاریز قرار گرفته است. 

وبینار «چطور در کسب‌وکارهای حوزه هاردتک، علاوه بر فروش محصولات، با ارائه خدمات درآمدزایی کنیم؟»، با حضور «محمد کی‌ارسلان»، هم‌بنیان‌گذار استارت‌آپ‌های آناییز و ریموشن و مدیر شتاب‌دهنده فاروس برگزار می‌گردد. این وبینار، پاسخی به نیاز روزافزون استارت‌آپ‌های کشور به مقوله درآمدزایی و متنوع سازی سبد درآمدی آن‌ها است. در این وبینار، تجارب فروش خدمات در کنار فروش محصول بیان گردیده و مخاطبین درخواهند یافت که چگونه می‌توان سبد درآمدی استارت‌آپ را متنوع و پایدار ساخت.

اگر ایده‌ای نوآورانه در ذهن دارید و در پی تجاری‌سازی آن هستید، اگر کسب‌وکاری نوپا به راه انداخته‌اید و هنوز نتوانسته‌اید درآمدی به دست آورید، اگر از علاقه‌مندان یا فعالان اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی هستید، در این وبینار شرکت کرده و با تجربه فروش خدمات در حوزه هاردتک آشنا شوید. 

 

 

گفتنی است، پس از تجربه موفقیت‌آمیز وبینارهای مختلف از سوی کاریز و استقبال مخاطبین از آن‌ها، این برنامه اقدام به برگزاری منسجم و یکپارچه رویدادهای خود در قالب تقویم زمستانه کاریز نموده است. این رویداد بزرگ که تحت عنوان «شتاب زمستانه در هاردتک» و با عناوین متنوع و کاربردی از نیازهای مختلف استارت‌آپ‌ها در حوزه فناوری‌های سخت (هاردتک) برگزار می‌گردد، تلاشی از سوی کاریز برای کمک به توسعه فرهنگ کارآفرینی و نوآوری در کشور و پاسخ به نیاز روزافزون استارت‌آپ‌های داخلی به آموزش‌ها و مبانی کاربردی مدیریت کسب‌وکار محسوب می‌شود. در شتاب زمستانه کاریز، ۲۰ رویداد آنلاین با موضوعات منحصربه‌فرد در حوزه فناوری‌های سخت، با شعار پنج دنده تا قهرمانی (تیم، سرمایه، مجوز، فرصت و پتنت) برگزار می‌گردد. وبینار حاضر، بخشی از سلسله وبینارهای مالکیت فکری و ثبت اختراع تقویم زمستانه کاریز می‌باشد. به افرادی که در همه این وبینارها حضور فعالی داشته باشند، گواهی حضور نیز اعطا می‌گردد.

 

 

سخنرانان

محمد کی‌ارسلان
محمد کی‌ارسلان
هم‌بنیان‌گذار استارت‌آپ‌های آناییز و ریموشن و مدیر شتاب‌دهنده فاروس
محسن ابراهیمی
محسن ابراهیمی
شبکه نوآوری کاریز

برگزارکنندگان

شبکه نوآوری کاریز
شبکه نوآوری کاریز
اکوسیستم استارتاپی هاردتک

زمان‌بندی

عنوانشروعپایان
معرفی کاریز۱۸:۰۰۱۸:۰۵
ارائه۱۸:۰۵۱۸:۵۰
پرسش و پاسخ۱۸:۵۰۱۹:۰۰

برگزار‌کننده

آواتار

کاریز، اکوسیستم استارتاپی فناوری های سخت / هاردتک

کاریز یک فناوری ایرانی است… فعالیت در اکوسیستم‌های نوآوری و کارآفرینی و موفقیت در آن به خصوص در حوزه هاردتک، در گرو تعهد ذهنی و عملی به مفهوم «همکاری و مشارکت» است. هیچ پروژه فناورانه بزرگی بدون همکاری بین چند متخصص از حوزه‌های گوناگون به موفقیت نمی

رویداد های برگزارشده۳۱
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۲۵۰ نفر

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

سه‌شنبه ۱۹ اسفند

وبینار چالش‌های حقوقی استارتاپ‌ها

 • آنلاین
 • ۲۰۰,۰۰۰ تومان
 • اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش
دوشنبه ۱۸ اسفند

كارگاه طراحي و تدوين مدل هاي كسب و كار

 • آنلاین
 • ۱۵,۰۰۰ تومان
 • بخش کارآفرینی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی
جمعه ۲۲ اسفند

تست نفوذ مقدماتی

 • آنلاین
 • ۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان
 • گروه آموزشی پایار
سه‌شنبه ۷ اردیبهشت

جایزه استارت آپی استاد محمدکریم فضلی

 • آنلاین
 • رایگان
 • دانشگاه گلرنگ