رویداد به پایان رسیده است!
چهارمین دوره مسابقه ارائه پژوهش در سه دقیقه در تاریخ دوشنبه ۲۷ آذر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

چهارمین دوره مسابقه ارائه پژوهش در سه دقیقه

شروع:
دوشنبه ۲۷ آذر ۹۶ ۱۳:۰۰
پایان:
دوشنبه ۲۷ آذر ۹۶ ۱۵:۰۰
چهارمین دوره مسابقه ارائه پژوهش در سه دقیقه
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

مهلت ثبت نام تمدید گردید. 

ضرورت برگزاری و سوابق مسابقه

در آذرماه سال 1393 به مناسبت هفته پژوهش برای نخستین بار در کشور مسابقه ای با عنوان «ارائه پژوهش در سه دقیقه» در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، توسط انجمن علمی مهندسی مکانیک برگزار شد.

یکی از الزامات پژوهش خوب علاوه بر موضوع و محتوا، ارائه مناسب آن است. از این رو با در نظر گرفتن این عامل و با هدف به چالش کشیدن قدرت بیان و توانایی ارائه دانشجویان، انجمن علمی مکانیک درصدد برگزاری این مسابقه برآمد.

ملاک­ها و معیار­های داوری و انتخاب برگزیدگان

در این مسابقه هر شرکت کننده پژوهش خود را ظرف مدت سه دقیقه به وسیله یک اسلاید استاتیک برای هیئت داوران - اساتید برجسته مهندسی مکانیک - و نیز مخاطبان حاضر در سالن ارائه می دهد. معیارهای داوری عبارتند از مهارت و تسلط در ارائه پژوهش، قابل فهم بودن آن برای مخاطبان حاضر، خلاقیت در ارائه مطلب، کیفیت اسلاید و نیز سطح علمی پژوهش.

مراحل، جدول­ زمانی وتاریخ­های مهم مسابقه

آخرین مهلت ارسال آثار

1396/9/20

اعلام اسامی برگزیدگان مرحله مقدماتی مسابقه

1396/9/24

تاریخ برگزاری مسابقه

1396/9/27 ساعت 13 الی15

 

برگزیدگان و جوایز

مقام

جایزه

رتبه اول

هفتصد هزار تومان

رتبه دوم

پانصد هزار تومان

رتبه سوم

سیصد هزار تومان

لازم به توضیح است که به تمامی شرکت­ کنندگان مسابقه گواهی معتبر شرکت در مسابقه و به 20 پژوهش برتر گواهی پژوهش برگزیده از طرف دبیر کمیته داوران مسابقه اعطا خواهد شد.

چگونگی برگزاری مسابقه

 این مسابقه از دو مرحله تشکیل شده است؛ در مرحله اول سطح علمی تمام پژوهش­ های ارسال شده از طریق چکیده­ های ارسالی شرکت کنندگان توسط داوران بررسی می­ گردد، سپس شرکت کنندگان می بایست در مرحله دوم اسلاید مربوط به ارائه را ارسال نموده و همچنین با استفاده از یکی از دو روش پیشنهاد شده، انجام پژوهش توسط خود را اثبات نمایند. پژوهش ­های برگزیده در روز مسابقه توسط شرکت ­کنندگان در مقابل داوران و مخاطبان حاضر در سالن ارائه می­گردد و جوایز مسابقه به سه ارائه دهنده برتر اعطا خواهد شد.

 

 راهنمای ثبت ­نام و قوانین مسابقه

تمامی دانشجویان و فارغ ­التحصیلان رشته مهندسی مکانیک و رشته های مرتبط می­ توانند در این مسابقه شرکت نمایند. برای ثبت­ نام کافی­ است پس از مطالعه دقیق آیین ­نامه و راهنمای ثبت نام وارد لینک ثبت­ نام شده و مراحل ثبت ­نام طبق توضیحات انجام شود. علاقمندان می توانند آیین نامه کامل مسابقه را از لینک زیر دریافت نمایند.

 

 

 

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر یا بروز هرگونه مشکل در ثبت ­نام می ­توانید همه روزه از ساعت 9 الی 16 با شماره­ های زیر در تماس باشید.

شماره تماس : 02184063261 انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک، 09194106933 آقای دشتی

پست الکترونیک: 3min.mech.kntu@gmail.com

 

آدرس:تهران میدان ونک - خیابان ملاصدرا - خیابان پردیس - پلاک 7 - دانشکده مکانیک دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی