چهارمین همایش آموزشی رباتیک دانش آموزی دانشگاه تهران

شروع:
پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷ ۰۹:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷ ۱۲:۰۰
مکان: تهران
چهارمین همایش آموزشی رباتیک دانش آموزی دانشگاه تهران
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

 

معرفی مرکز مهندسی رباتیک دانشگاه تهران:

مرکز مهندسی رباتیک با بهره گیری از اساتید برجسته دانشگاه تهران، تجهیزات پیشرفته رباتیکی و بهترین فضاهای آموزشی در حوزه های آموزش، ترویج، مسابقات، نوآوری و تجاری سازی فناوریهای رباتیک در دانشکده مهندسی رباتیک دانشگاه تهران فعالیت می نماید.

اهداف همایش:

  • آشنایی عملی دانش آموزان با کاربردهای رباتیک در یادگیری برنامه نویسی و فناوری.
  • آشنایی عملی دانش آموزان با فناوریهای روز رباتیک در حوزه آموزش.
  • افزایش حس نوآوری دانش آموزان در خلق فناوریهای رباتیک.

 

معرفی کارگاه های آموزشی

کارگاه Dash and Dot: هدف از این کارگاه آشنایی دانش آموزان با رباتهای آموزشی بوده که قابلیت تعامل و بازی دو طرفه با کاربر خود را دارد. نرم افزار این ربات دانش آموزان در سنین 7 الی 10 سال را قادر ساخته تا به صورت گرافیکی و جذاب مهارتهای برنامه نویسی را فرا گیرند.

 کارگاه Wedo 2.0: در این کارگاه دانش آموزان مقطع سنی 7 تا 10 سال با بسته های رباتیک آموزشی  LEGO Wedo 2  به صورت عملی کار خواهند کرد. این ابزار به افزایش حس خلاقیت و نوآوری دانش آموزان در تجسم، ساخت، برنامه نویسی و حل مساله کمکهای شایانی می نماید.

 کارکاه LEGO EV3: این کارگاه برای مقطع سنی 10 تا 13 سال در نظر گرفته شده است. دانش آموزان در این کارگاه با مباحث طراحی، ساخت و برنامه نویسی رباتهای پیشرفته LEGO EV3 آشنا خواهند شد. همچنین، به کمک این رباتها دانش آموزان می توانند با مفاهیم فناوری، برنامه نویسی و علوم پایه آشنایی عملی پیدا نمایند.

 کارگاه المپیاد جهانی رباتیک، فوتبال: در این کارگاه دانش آموزان درسنین 10 تا 13 سال می آموزند که چگونه به کمک فناوریهای رباتیک می توانند بازی مهیج و پر نشاط فوتبال را انجام داده و بر چالشهای فنی این امر فائق آیند.

 کارگاه المپیاد جهانی رباتیک، رگولار: دنیای امروز و آینده سرشار ازمسائلی همانند آلودگی محیط زیست و چگونگی به کارگیری انرژی های نو همانند انرژی خورشیدی می باشد. در این کارگاه دانش آموزان می آموزند که چگونه فناوریهای رباتیک به آنها کمک خواهد نمود تا بر این چالشها غلبه نمایند.

 

** توجه:  با توجه به اینکه ظرفیت همایش محدود بوده هر دانش آموز می تواند تنها با یک نفر از والدین همراهی شود.

** توجه: والدین گرامی توجه نمایند، حضور آنها نیاز به خریداری بلیط ندارد و تنها به ازای تعداد فرزندان خود که در همایش شرکت می کنند بلیط خریداری شود.

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی۹:۰۰۹:۳۰
پذیرایی از شرکت کنندگان۱۰:۰۰۱۰:۳۰
کارگاه رباتـیک مقدماتـی با استفاده از بستـه Dash and Dot برای سنین 7 تا 10 سال ۱۰:۳۰۱۱:۱۵
کارگاه رباتـیک مقدماتی با استفاده از بسته LEGO EV3 برای سـنین 10 تا 13 سال ۱۰:۳۰۱۱:۱۵
کارگاه المپـیاد جـهانـی رباتـیک WRO شـاخه رگولار برای سـنین 10 تا 13 سـال ۱۰:۳۰۱۱:۳۰
رباتـیک مقدماتـی با استفاده از بستـه LEGO WeDo 2 برای سنین 7 تا 10 سال ۱۱:۳۰۱۱:۴۵
کارگاه المپیاد جـهانـی رباتـیک WRO شـاخه فوتـبـال بـرای سـنین 10 تا 13 سـال۱۱:۴۵۱۲:۴۵

سوالات متداول

آیا برای والدین نیاز به خریداری و تهیه بلیط همایش می باشد؟ آیا برای والدین نیاز به خریداری و تهیه بلیط همایش می باشد؟ آیا برای والدین نیاز به خریداری و تهیه بلیط همایش می باشد؟ آیا برای والدین نیاز به خریداری و تهیه بلیط همایش می باشد؟ آیا برای والدین نیاز به خریداری و تهیه بلیط همایش می باشد؟ آیا برای والدین نیاز به خریداری و تهیه بلیط همایش می باشد؟
خیر. هر کدام از فرزندان شما می توانند به همراه یکی از والدین خود در همایش حضور داشته باشند و نیاز به تهیه بلیط برای والدین نمی باشد.
دانش آموزان در چه رده سنی می توانند در این همایش شرکت نمایند؟
رده سنی این همایش 7 الی 13 سال می باشد. در صورتی که بیش از 13 سال سن دارید در همایشهای دانش آموزی بعدی دانشگاه تهران که متعاقبا اعلام خواهد شد شرکت نمایید.
اهداف همایش برای دانش آموزان چیست؟
آشنایی عملی دانش آموزان با کاربردهای رباتیک دریادگیری برنامه نویسی و فناوریهای جدید. آشنایی عملی دانش آموزان با فناوریهای روز رباتیک در حوزه آموزش. افزایش حس نوآوری دانش آموزان در خلق فناوریهای رباتیک.
اهداف هر یک از کارگاههای همایش چیست؟
کارگاه رباتیک مقدماتی Dash and Dot: هدف از این کارگاه آشنایی دانش آموزان با رباتهای آموزشی بوده که قابلیت تعامل و بازی دو طرفه با کابر خود را دارد. نرم افزار این ربات دانش آموزان در سنین 7 الی 10 سال را قادر ساخته تا به صورت گرافیکی و جذاب مهارتهای برنامه نویسی را فرا گیرند. کارگاه رباتیک مقدماتی Wedo 2.0: در این کارگاه دانش آموزان مقطع سنی 7 تا 10 سال با بسته های رباتیک آموزشی LEGO Wedo 2 به صورت عملی کار خواهند کرد. این ابزار به افزایش حس خلاقیت و نوآوری دانش آموزان در تجسم، ساخت، برنامه نویسی و حل مساله کمک های شایانی می نماید. کارکاه رباتیک مقدماتی LEGO EV3: این کارگاه برای مقطع سنی 10 تا 13 سال در نظر گرفته شده است. دانش آموزان در این کارگاه با مباحث طراحی، ساخت و برنامه نویسی رباتهای پیشرفته LEGO EV3 آشنا خواهند شد. همچنین، به کمک این رباتها دانش آموزان می توانند با مفاهیم فناوری، برنامه نویسی و علوم پایه آشنایی عملی پیدا نمایند. کارگاه المپیاد جهانی رباتیک، شاخه فوتبال: در این کارگاه دانش آموزان درسنین 10 تا 13 سال می آموزند که چگونه به کمک فناوریهای رباتیک می توانند بازی مهیج و پر نشاط فوتبال را انجام داده و بر چالشهای فنی این امر فائق آیند. کارگاه المپیاد جهانی رباتیک، شاخه رگولار: دنیای امروز و آینده سرشار ازمسائلی همانند آلودگی محیط زیست و چگونگی به کارگیری انرژی های نو همانند انرژی خورشیدی می باشد. در این کارگاه دانش آموزان می آموزند که چگونه فناوریهای رباتیک به آنها کمک خواهد نمود تا بر این چالشها غلبه نمایند.
آیا دانش آموزان برای شرکت در همایش نیازی به آشنایی قبلی با رباتیک دارند؟
خیر. سطح علمی و عملی کارگاههای همایش به گونه ای طراحی گردیده که دانش آموزان علاقه مند در رده سنی 7 الی 13 سال بدون دانش و آشنایی قبلی می توانند درهمایش شرکت نمایند.
آیا دانش آموزان باید با والدین خود در طول همایش همراهی شوند؟
بله. با توجه به اینکه ظرفیت همایش محدود بوده هر دانش آموز باید تنها با یک نفر از والدین همراهی شود.
من با بسته ها و کیت های رباتیک دیگری غیر از آنچه در این همایش ارایه شده کار کرده و آشنایی دارم، آیا شرکت دراین همایش همچنان برای من مفید است؟
بله. این همایش از آخرین فناوریهای دنیا در حوزه رباتیک آموزشی و بهترین طرح درسهای تدوین شده در دانشگاه تهران برای رده سنی 7 الی 13 سال بهره می برد.
آیا دانش آموزان برای شرکت در کارگاههای Dash and Dot و LEGO Wedo2.0 نیازی به داشتن تجهیزات شخصی و آوردن آن به همایش دارند؟
خیر. این تجهیزات در در محل همایش و کارگاهها موجود بوده و دانش آموزان نیازی به آوردن این تجهیزات به محل همایش ندارند.
آیا دانش آموزان برای شرکت در همایش نیازی به آوردن تجهیزات شخصی رباتیک شامل LEGO EV3 دارند؟
خیر. این تجهیزات در در محل همایش و کارگاهها موجود بوده و دانش آموزان نیازی به آوردن این تجهیزات به محل همایش ندارند. اما در صورتیکه قصد شرکت در کارگاهای LEGO EV3، فوتبال و رگولار را داشته و ابزار شخصی LEGO EV3 نیز دارید پیشنهاد می گردد که به همراه خود به محل همایش بیاورید.
آیا بهتر است به صورت حضوری در همایش شرکت نمایم یا آنلاین؟
دانش آموزان در شهر تهران باید به صورت حضوری در همایش شرکت نمایند. کارگاه آنلاین تنها یک ساعت بوده و برای دانش آموزان شهرستانی تعبیه گردیده است.
آیا این همایش برای دانش آموزانی که آشنایی قبلی با رباتیک دارند نیز مفید خواهد بود؟
بله. سطوح و تنوع کارگاههای همایش به گونه ای طراحی شده که برای دانش آموزان با آشنایی قبلی نیزبسیار مفید خواهد بود.
هر دانش آموز شرکت کننده در چند کارگاه می تواند حضور پیدا نماید؟
برنامه زمان بندی همایش به گونه ای تنظیم گردیده که هر دانش آموز می تواند در دو کارگاه حضور یابد.
علاقه مند به شرکت در مسابقات داخلی و جهانی رباتیک هستم، آیا این همایش به من در راستای هدفم کمک می نماید؟
بله، کارگاههای فوتبال و رگولار برای آشنایی دانش آموزان علاقه مند به شرکت در المپیاد جهانی رباتیک طراحی گردیده که بزرگ ترین رویداد دانش آموزی جهان در حوزه رباتیک می باشد.

حامیان

آدرس:تهران خیابان کارگر شمالـی، بالاتر از تقاطع جلال آل احمد دانشکده فنی دانشگاه تهران، دانشکده مهندسی مکانیک