چهارمین کارگاه آموزشی اصول بازاریابی محتوایی

شروع رویداد
پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷ ۰۸:۳۰
پایان رویداد
پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷ ۱۴:۰۰
مکان رویدادتهران
موضوع رویدادکسب و کار / مارکتینگ
اضافه به تقویم
چهارمین  کارگاه آموزشی اصول بازاریابی محتوایی
برگزارکننده‌ی رویداد
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

 

 چهارمین دوره موفق و جذاب اصول بازاریابی محتوایی به لطف استقبال شما عزیزان برگزار می گردد. 

 

سازمان جهاد دانشگاهی شریف برگزار می کند:


عنوان: اصول بازاریابی محتوایی

  • مدرک رسمی جهاد دانشگاهی صنعتی شریف


{{شاه بیت غزل بازاریابی، بازاریابی محتوایی  است. اگر می خواهید محصولات، خدمات و یا برندتان را بازاریابی کنید و یا خوب بفروشید محکوم هستید که دانش بازاریابی محتوا را فرا بگیرید.}}

اهداف دوره را در انتهای این متن قرار دادیم، بهتر دیدیم قبل از مطالعه اهداف دوره داستان زیر را مطالعه کنید تا ضرورت شرکت در دوره بیشتر مشخص شود. 


در کسب و کار اینترنتی ، راه 30 ساله ثروت را سه ساله طی کنید، با داشتن یک استراتژی بازاریابی محتوا خوب.

او سه ساله راه 30 ساله را رفته بود.

تنها 26 سال داشت، تازه مقطع کارشناسی ارشد را به پایان رسانده بود و دفترچه اعزام به خدمتش در دستش بود. اما در همین مدت ثروت خوبی جمع کرده بود.

یک ماشین سواری مزدا، پول رهن یک خانه مناسب در منطقه یک تهران و سر و وضع بسیار مناسب. همه این اندوخته را به قول خوش در عرض 3 سال یعنی از زمان آخرین سال مقطع کارشناسی به بعد، به دست آورده بود. در عرض سه سال پولی را که یک کارمند باید در طی دوران 30 سال خدمت خود جمع کند، به دست آورده بود.  بیش از 130 مشتری ثابت در حوزه فعالیتش که مباحث مدیریت استراتژیک و مدیریت راهبردی و مسائل مدیریت کیفیت بود داشت. خوشحال بود از اینکه زمان ممیزی مجدد برنامه‌های عملیاتی اکثر مشتریانش فرا رسیده بود و این یعنی منبع مالی قوی‌تری در جیبش داشت.

  اما راز این موفقیت چه بود؟

دنیای کنونی به قدمت کسب و کارتان دیگر نگاه نمی‌کند، کاری به محل دفتر و زرق و برقش ندارد. مشتری به نتایج ارائه شده توسط موتورهای جستجوگر اعتماد و اطمینان می‌کند.

 مشتری هر چه شما را چابک تر و در قالب تیم‌های کوچک تر ببیند برایش این معنی را دارد که هزینه تمام شده شما کمتر و لذا قیمتتان مناسب‌تر است. از طرف دیگر شما در بالاترین رنک موتور جستجوگر گوگل در صفحه اول و در بین گزینه‌های اول تا سوم قرار دارید و این یعنی اینکه شما مورد اعتماد هستید. و رمز موفقیت او همین بود، توجه به بازاریابی اینترنتی و طرح ریزی یک استراتژی بازاریابی محتوای کاربردی و خوب.  او به خوبی درک کرده بود که بازاریابی محتوا چیست ؟

دوست ما هم از یک وب سایت ساده در دوران دانشجوی مقطع لیسانس شروع کرده بود. با این تفاوت نسبت به بقیه که ضمن اینکه هدف‌مند رفتار کرده بود، اصول و قواعد کامل بازاریابی محتوا را نظیر ارائه محتوای ارزشمند،‌ سئو سایت، استراتژی محتوایی مناسب و ... رعایت کرده بود. در عرض دو سال بیش از 2500 مخاطب و بازدید کننده ثابت برای وب سایتش فراهم کرده بود. با اقدامات مناسب و توجه به کلمات کلیدیکسب و کارش در نتایج جستجوی گوگل در صفحه اول و جزء سه رتبه اول بود. با اجرای پروژه‌های کوچک رزومه مناسب و قابل قبولی در ابتدای کار فراهم کرده بود و بدین‌گونه اعتماد مشتریان را جلب کرده بود. با ارائه کار خوب و باکیفیت و قیمت مناسبی در این مدت باعث شده بود که ثروت به سمتش جذب شود. از همان ابتدا با یک مدل کسب و کار اینترنتی پیش رفته بود. محصولات و خدماتش جدید نبود اما او با تغییر در شیوه‌های ارائه خود را مانند یک استارت آپ معرفی کرده بود و توانسته بود در میان خیل عظیم رقبای قوی  در نتایج جستجوی گوگل در رتبه‌های اول تا سوم باشد.

  • کلید ثروتمند شدن کسب و کارهای اینترنتی، داشتن یک استراتژی بازاریابی محتوا خوب و عملیاتی است. 

جمله معرفی که اکنون به گوش می‌رسد این است که : “دیگر نمی‌توانید به مشتری امروز بفروشید. مشتری، خود باید بخرد.” شما باید با ارائه محتواهای ارزشمند، مفید و مرتبط به مخاطبین آگاهی بدهید تا آنها با هوشمند‌تر و آگاه‌تر شدن قدرت تصمیم گیری بیشتری داشته باشند و با اعتماد به شما به واسطه محتوای  ارزشمندی که ارائه می دهید به سمت شما جذب شوند و اینکار در سایه یک استراتژی بازاریایی محتوا امکان‌پذیر است.


اهداف جزئی دوره:

  • شناخت مفاهیم از طریق:‌ شناخت مفهوم استراتژی و انواع استراتژی، شناخت مفهوم بازار و انواع بازاریابی، شناخت وظیفه‌ی استراتژیست محتوا، شناخت بازار محتوا و صنعت محتوا و همچنین شناخت اینکه محتوا چگونه به پول تبدیل می‌شود.
  • شناخت بازاریابی محتوا از طریق: شناخت درس بازاریابی درونگرا و برند به عنوان ناشر، شناخت استراتژی بازاریابی محتوا، شناخت جایگاه و اولویت بازاریابی محتوا، شناخت ساختار کلان بازاریابی محتوا، شناخت تفاوت بازاریابی محتوا و تبلیغات، شناخت طیف گام ( سه آمیخته مهم بازاریابی)، شناخت عناصر بازاریابی محتوا، شناخت چرخه عمر مشتری، شناخت قیف فروش و بازاریابی محتوا
  • شناخت استراتژی محتوا از طریق:‌ شناخت برنامه جامع تولید محتوا، شناخت محتوای ارزشمند، شناخت هدف‌گذاری مجدد، شناخت شاخص‌های محتوای ماندگار ، شناخت داستان سازی و بازی سازی و درک اهمیت آنها، شناخت تیم محتوا، شناخت ماتریس چند وجهی بیگ بنگ محتوا، شناخت مدیریت محتوا، شناخت انواع محتوا،
  • شناخت ارزیابی محتوا از طریق:‌ شناخت تحلیل محتوا و کاربردهای آن، شناخت ارزیابی شاخص‌های سنجش موفقیت بازاریابی محتوا
  • شناخت دو مفهوم ضروری از طریق:‌ شناخت بازاریابی مفهومی و شناخت مدیریت تجربه مشتری به عنوان دو مفهوم مرتبط و کلیدی، شناخت پرسونای مخاطب و کاربردی آن در تولید محتوا، شناخت باشگاه مشتریان و نقش و جایگاه آن در تولید محتوا، شناخت تالار گفتگو و نقش و جایگاه آن در تولید محتوا
  • شناخت ابزاریهای تکنولوژی مرتبط از طریق:‌ شناخت تست A/B ، شناخت شبکه های اجتماعی، شناخت ابزارهای تکنولوژی، شناخت سئو، شناخت گوگل آنالکتیک،شناخت ایمیل مارکتینگ،شناخت نرم افزارهای مدیریت محتوا،شناخت اقتصاد رفتاری

گروه مخاطب

الف) مشاوران، دانشجویان و متخصصان رشته بازاریابی و علاقه مندان به یادگیری رشته بازاریابی محتوا که به دنبال تبدیل تخصص خود به ثروت هستند.

ب) صاحبان کسب و کار که پی به اهمیت نقش بازاریابی محتوا برده اند و به دنبال ارزش آفرینی برای برند خود و مشتریانشان هستند.

ج) کسانی که علاقه مند به راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستند.

د) کسانی که در حال حاضر کسب و کار اینترنتی دارند و می خواهند مشکلات بازاریابی و فروش وب سایتشان را حل کنند.

ه) مدیران عامل شرکت های کوچک و متوسط، مدیران بازاریابی ، تبلیغات و فروش و روابط عمومی.

و) مدیران و کارشناسان شرکت های تبلیغاتی ، طراحان وب سایت ، مسئولین IT شرکت ها ، مشاوران و مدرسان که به هر نحوی با محتوا سر و کار دارند.

بطور خلاصه:

همه. چه صاحبان کسب و کارهای بزرگ چه صاحبان کسب و کارهای کوچک. چه کسب و کارهای سنتی چه کسب و کارهای دیجیتال همه برای بازاریابی، تبلیغات و رساندن پیام خود به دیگران نیاز دارند که پیام‌های درست و جذاب را در زمان مناسب و مکان مناسب به مخاطبین هدف برسانند و این کار سیستمی را بازاریابی محتوا انجام می دهد لذا واجب است که همه به این علم آگاهی داشته باشند. در مجموع مهم نیست شما چه کسب وکاری دارید، یک مدرس، یک هنرمند، تولید کننده یا کارخانه دار، کسب و کار خانگی و ... اگر در اینترنت و فضای مجازی فعالیت می کنید باید دیده شوید و برای دیده شدن به بازاریابی محتوا نیاز دارید.

 ارائه مدرک معتبر توسط جهاد دانشگاه صنعتی شریف

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر می تونید با شماره تلفن 88263612 و همراه 09124645803 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید به سایت زیر مراجعه نمایید:

irancontentmarketing.ir

سخنرانان

سعید محمدی ارانی

سعید محمدی ارانی

استراتژیست محتوا

به اعتقاد من، هر کسی داستان خودشو داره و بازاریابی محتوا یعنی همین. یعنی اینکه داستان برند و محصولاتمون رو به گوش مخاطب برسونیم و کمک کنیم تا قدرت تصمیم گیری بیشتری پیدا کنند و با ارائه محتواهای ارزشمند، به موقع و مداوم توی زندگیشون اثرگذار باشیم.

آدرس:تهران تهران- ضلغ شمال غربی دانشگاه صنعتی شریف، خیابان شهید قاسمی- پلاک 71، مرکز آموزش‌های مهارت‌های پیشرفته جهاد دانشگاهی شریف۶۶۰۷۵۲۳۸