ایوند با محدود کردن حق استفاده از اینترنت مخالف است. شما نیز به این کارزار بپیوندید.#صیانت_از_حقوق_کاربراناطلاعات بیشتر
کاور
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
جلسه اول: آشنایی با طراحی سازمان - رایگان
دوستانی که هنوز تصمیم نگرفته‌اند که در دوره شرکت کنند، می‌توانند با استفاده از کد تخفیف زیر، به صورت رایگان در جلسه اول ثبت‌نام کنند و سپس در خصوص شرکت در دوره تصمیم‌گیری نمایند.
کد تخفیف: First100
۲۴ مهر
۱۰,۰۰۰ تومان
بلیت زودهنگام
چنانچه تا پیش از برگزاری جلسه اول، برای کل دوره ثبت نام نمایید، میتوانید از تخفیف ۳۰ درصدی بهره مند شوید؛ یعنی به جای ۵۰۰ هزار تومان، ۳۵۰ هزار تومان بپردازید.
۲۴ مهر
۳۵۰,۰۰۰ تومان
بلیت
دانشجویان با ارسال تصویر کارت دانشجویی خود، می توانند از تخفیف 50 درصدی بهره‌مند شوند.
Ssadegh@yahoo.com
۱ آبان
۵۰۰,۰۰۰ تومان

سخنرانان

سیدمحمدصادق سیدخاموشی
سیدمحمدصادق سیدخاموشی
دکترای مدیریت، مشاور مدیریت، مدرس دانشگاه

توضیحات

یکی از نکاتی که بخصوص در سازمان‌ها  و شرکت‌های کوچک، کم‌تر به آن توجه شده است بحث طراحی سازمان است. طراحی سازمان، چیزی فراتر از رسم یا تعیین نمودار (چارت) سازمانی است؛ اما بسیاری از مدیران داشتن یک نمودار سازمانی را کافی می‌دانند؛ نموداری که اغلب توسط خود آن‌ها تعیین می‌شود. 

شرایط کنونی کسب‌وکارها و آن‌چه در طی سال‌های اخیر بر کسب‌وکارها گذشته، نشان می‌دهد که رویکرد تجربی مدیران جوابگوی نیاز سازمان‌ها و شرکت‌ها نیست. رویکرد سازمان‌های بزرگ و گسترش فعالیت مشاوران مدیریت و طراحان سازمانی موید این امر است. 

اما این نیاز در بسیاری از شرکت‌های کوچک‌تر، احساس نشده است و هم‌چنان مدیران بر اساس تجارب شخصی اقدام به طراحی سازمان (یا بهتر بگویم فقط نمودار سازمانی) مبادرت می‌کنند؛ بخصوص شرکت‌هایی که بنیانگذاران آن‌ها از مهندسان هستند. ویژگی مهندسان (که خود من هم روزگاری یکی از آن‌ها بودم و در طی سال‌های گذشته نیز از نزدیک با مهندسان نخبه همکاری داشتم) این است که همه مسائل را می‌خواهند از طریق مهندسی حل کنند. 

شرکت‌های کوچکی هم که نیاز مذکور را حس کرده‌اند، امکانات مالی‌شان اجازه استخدام مشاوران توانمند مدیریت و طراحی سازمان را به ‌آن‌ها نمی‌دهد. 

این دوره با رویکردی گام‌به‌گام به این دو دسته، کمک می‌کند تا بتوانند طراحی سازمان‌شان را خودشان و بر اساس اصول علمی انجام دهند و ان‌شاءالله از مزایای آن بهره‌مند شوند.  

هم‌چنین با توجه به این‌که این دوره بر اساس متون علمی روز و مطرح دنیا در حوزه طراحی سازمان، ارائه می‌شود می‌تواند برای دانشجویان رشته‌های مدیریت و MBA مفید باشد. 

  

سرفصل مباحث

جلسه اول: آشنایی با طراحی سازمان

جلسه دوم و سوم: استراتژی و محیط سازمان

جلسه چهارم و پنجم: ساختار و پیکره‌بندی

جلسه ششم و هفتم: طراحی وظایف و فرآیندها و افراد

جلسه هشتم: رهبری و جو سازمانی

جلسه نهم: هماهنگی، کنترل و سیستم‌های اطلاعاتی

جلسه دهم: مکانیزم‌های تشویقی

جلسه یازدهم و دوازدهم: پویایی‌های طراحی، سازمان‌های جدید و جمع‌بندی  

 

 

توضیحاتی درباره نحوه ارائه مطالب:

ضمن احترام به تمامی بزرگوارانی که در حوزه آموزش فعال هستند، و با تذکر در این خصوص که نکاتی که عرض می‌کنم صرفا توضیح درباره نحوه کار خود من است و هیچ تعریضی به سایر بزرگواران نیست، لازم می‌دانم نکات زیر را در خصوص دوره‌هایی که برگزار می‌کنم، به عرض برسانم: 

کتاب‌ها و منابع مختلفی در حوزه مدیریت و سازمان منتشر می‌شود، که منبع برگزاری دوره‌های مختلف است. بخشی از این کتاب‏‏‌ها صرفا به دنبال جذب مخاطب و تیراژ بالاتر هستند؛ این کتاب‌ها بسیار جذاب نگاشته شده‌اند؛ حرف‌های بسیار زیبا و عامه‌پسندی دارند که اگر چه به ظاهر بسیار کاربردی است اما آن‌چه در عمل، به مخاطب کمک می‌کند تا سازمان خود را بهبود دهد شور و انگیزه‌ای است که در او ایجاد شده است؛ نه راهکارهای عملیاتی کتاب. این کتابها و دوره‌هایی که مبتنی بر آن‌ها شکل می‌گیرد، در جای خود بسیار ارزشمند است. اما برای داشتن یک سازمان موفق، کافی نیست. 

دسته دوم، کتاب‌ها و منابعی است که صرفا مخاطب دانشگاهی دارند و دستاوردهای تحقیقاتی را با زبانی علمی و ثقیل بیان کرده‌اند؛ و طبیعتا برای مخاطبان عمومی جذابیتی ندارند و امکان عملیاتی‌ کردن آن‌ها در کار، به تنهایی و بدون کمک از مشاورین خبره، دشوار است. 

با توجه به دسته‌بندی فوق، تاکنون تلاش کرده‌ام تا مطالبی که ارائه می‌کنم، اگرچه به قیمت کاهش جذابیت ظاهری دوره، مبتنی بر مطالب علمی و البته قابل فهم برای مخاطبان مختلف به همراه تجارب عملی‌ام باشد. به عبارت دیگر، سعی می‌کنم مطالب دسته دوم را که مطالب بسیار ارزشمندی است، به بیانی قابل فهم برای مخاطبان ارائه کنم و از طریق پرسش و پاسخ، شرایط بهره‌مندی عموم مخاطبان را از مطالب علمی روز و پیاده‌سازی آن‌ در سازمان‌شان فراهم کنم.   

بنابر این، دوره حاضر می‌تواند هم برای مخاطبان سازمانی که درگیر کار اجرا هستند و هم برای دانشگاهیان مناسب باشد. ان‌شاءالله. 

 

 

سوالات متداول

اولا، زمانی که صحبت از سازمان می‌شود، تفاوتی بین شرکت‌های کوچک، شرکت‌های بزرگ، سازمان‌های دولتی، نهادهای عمومی، موسسات خیریه و... نیست. همه این‌ها سازمان هستند. در طی دوره بیشتر در این مورد صحبت خواهد شد. ثانیا، بنابر این، این دوره برای همه شرکت‌ها و حتی گروه‌های استارتاپی که هنوز روزهای آغازین خود را می‌گذرانند قابل استفاده است.
امکان برگزاری این دوره به صورت متمرکز (طی سه روز) وجود دارد. اما با توجه به جهت‌گیری کاربردی این دوره، در پایان هر جلسه با توجه به محتوای ارائه شده، ملاک‌هایی برای ارزیابی وضعیت سازمان ارائه می‌شود. برگزاری دوره به صورت فعلی (یعنی هر هفته یک جلسه) به شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهد تا بر اساس مطالب ارائه شده، در فاصله بین جلسات سازمان خود را ارزیابی نمایند و جلسات به صورت کاربردی‌تر پیش برود.
تلاش شده تا مطالبی که ارائه می‌شود، ضمن حفظ محتوای علمی، برای سطوح مختلف قابل استفاده باشد. لذا پیش‌نیاز علمی خاصی برای شرکت در دوره ضرورت ندارد.
در صورتی که از کیفیت دوره و محتوای ارائه شده راضی نبودید، می‌توانید اعلام کنید تا اصل مبلغ ثبت‌نام به شما عودت داده شود.

زمان‌بندی

عنوانشروعپایان
آشنایی با طراحی سازمان۱۸:۰۰۱۹:۳۰

حامیان

برگزار‌کننده

آواتار

سیدمحمدصادق سیدخاموشی

دانش آموخته دکترای مدیریت از دانشگاه علامه طباطبائی

رویداد های برگزارشده۷
رویداد های فعال۱

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

تا ۲۸ مهر

کنکاش مدیر موفق

 • آنلاین
 • ۴,۸۵۰,۰۰۰ تومان
 • تجارت هوشمند هیراد (کارگزار معاونت علمی و صندوق نوآوری و شکوفایی)
تا ۲۰ مهر

دوره اقتصاد کلان

 • آنلاین
 • ۶,۸۵۰,۰۰۰ تومان
 • موسسه آموزش عالی آزاد آتیه ایرانیان
تا ۲۸ اسفند

DBA مدیریت کسب وکار

 • آنلاین
 • ۵,۰۰۰ تومان
 • دانشگاه گلرنگ -واحد تجاری سازی
تا ۲۹ اسفند

مهارت های مدیریتی

 • آنلاین
 • رایگان
 • مدیرآوا