ایوند با محدود کردن حق استفاده از اینترنت مخالف است.#صیانت_از_حقوق_کاربراناطلاعات بیشتر
کاور
"چگونه میل جنسی خود را از خواب زمستانی بیدار کنیم" در تاریخ شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
شرکت در دوره
حضور در کارگاه به همراه دریافت فیلم کارگاه در عرض یک هفته
-
۱۰۰,۰۰۰ تومان
اتمام ظرفیت اتاق

اهمیت رابطه جنسی

بر اساس پژوهش‌های انجام شده، رابطه جنسی بین 15 الی 20 درصد رضایت از زندگی زناشویی را تامین می‌کند. در واکنش به این یافته افراد واکنش‌های مختلفی از خود نشان می‌دهند. یکی از واکنش‌های رایج این است که عدد بیان شده فراتر از این است. البته این انتقاد بی معنا و بی ربط نیست. سکس نقشی متناقض دارد. شما اگر رابطه جنسی خوبی داشته باشید، 15-20 درصد از رضایت از زندگی مشترک شما تامین شده است اما وقتی رابطه جنسی خراب باشد، جنبه‌های دیگر هم تحت تاثیر قرار گرفته و به کل زندگی تلخ می‌شود. مثلاً ممکن است زوجی شب قبل سکس بدی تجربه کرده باشند و فردا صبح سر مسائل دیگری همچون آماده کردن صبحانۀ بچه‌ها یا دیر آماده شدن آنها دعوا کنند.

 

چالش فقط این نیست!

چالش بزرگ زوج‌ها این است که بتوانند بین رابطه جنسی و صمیمیت خودشان یک تعادل برقرار کنند. چرا چالش بزرگ؟ چون صمیمیت و عشق از جنس پیش‌بینی پذیری است. ما با آدمی راحت هستیم و کنارش آرامش داریم که بتوانیم او را پیش‌بینی کنیم. مثلاً چه چیزی را دوست دارد، از چه چیزی متنفر است و... اما اگر فرد مقابل هر روز یک چیز متفاوت را دوست داشته باشد یا از آن متنفر شود، عملاً بودن کنار او هیچ آرامشی برای ما به دنبال نخواهد داشت. اما رابطه جنسی نقطه مقابل است. ما از رابطه جنسی زمانی لذت می‌بریم که در طی آن اتفاقات جدید رخ بدهد. در واقع رابطه جنسی دنیای سورپرایز و رمز و راز است. تکراری شدن آن، عملاً موجب از بین رفتن تمایل ما برای داشتن رابطه جنسی می‌شود. مثل اینکه کسی جوجه کباب دوست داشته باشد و هر روز برای ناهار مجبور باشد جوجه کباب بخورد. در نهایت جوجه کباب برایش تبدیل به کابوس می‌شود!

 

مشکلی فراگیر

بر اساس آمار موجود، از هر 5 زن و شوهری که ازدواج کرده‌اند و 3 پارتنری که با هم رابطه جنسی خارج از ازدواج دارند، یک زوج دچار مشکل در میل جنسی هستند. این مشکل به حدی فراگیر است که گاهاً افراد آن را امری طبیعی می‌دانند. در نهایت آنها به سه گروه عمده تقسیم می‌شوند. (1) آنهایی که تصمیم می‌گیرند که به زندگی مشترک و رابطه خود پایان بدهند، (2) آنهایی که تصمیم می‌گیرند به زندگی مشترک یا رابطه خود ادامه دهند اما رابطه جنسی نداشته باشند و (3) آنهایی که به سراغ استفاده از انواع داروهای گیاهی و شیمیایی می‌روند.

 

 

اضطراب حاصل از سکس

یکی دیگر از رایج‌ترین دلایل برای اینکه میل جنسی افراد به خواب زمستانی برود این است که رابطه جنسی برای آنها تبدیل به کابوس می‌شود. اینکه افراد احساس کنند رابطه جنسی یک آزمون، مسابقه یا امتحان است که باید از آن سربلند و پیروز خارج شوند موجب می‌شود دچار اضطراب شوند. مثلا اینکه یک مرد همیشه باید نعوظ کامل داشته باشد، در هر رابطه جنسی باید دخول رخ بدهد، هر دو نفر باید همزمان ارگاسم شوند و دیگر افسانه‌هایی که در ذهن افراد جا گرفته است در نهایت موجب می‌شود که افراد ترجیح بدهند کمتر رابطه جنسی داشته باشند. علاوه بر این، بعضی از افراد تحت تاثیر فیلم‌های پورنوگرافی احساس می‌کنند که باید عملکرد خاصی داشته باشند. این قبیل اضطراب‌ها در نهایت به نابودی میل جنسی منجر می‌شود.

 

قطاری که از ریل خارج شد

از بین رفتن میل جنسی و مشکل در سکس، مثل خارج شدن قطار از ریل است. بسیاری از افراد با مطالعه یا زوج درمانی ریل را تعمیر می‌کنند اما در نهایت موفق نمی‌شوند که قطار را به ریل برگردانند. در نتیجه همچنان زندگی جنسی آنها دچار مشکل بوده و به اصطلاح خاموش خواهد بود. ما در این کارگاه در مورد این صحبت می‌کنیم که چگونه باید این قطار را به ریل برگردانیم. همچنین مطالب این کارگاه به افرادی که در رابطه جنسی خود دچار مشکل نیستند کمک خواهد کرد که از رابطه جنسی خود بیش از پیش لذت ببرند.

 

از راه درستش میل جنسی را شعله‌ور کن

شاید شما هم جزء افرادی باشید که با استفاده از انواع داروهای گیاهی، قرص‌ها یا خوراکی‌هایی که توصیه شده تلاش کرده‌اند میل جنسی خود را بگردانند یا افزایش دهند. در این وبینار روش‌هایی را به شما آموزش می‌دهیم که بدون نیاز به مصرف هیچ مکملی، رابطه جنسی فوق العاده‌ای داشته باشید.

سخنران

مرتضی عقدایی
مرتضی عقدایی
روان‌درمانگر و مشاور

کارشناس روانشناسی بالینی از دانشگاه علامه طباطبایی

کارشناس ارشد مشاوره خانواده از دانشگاه شهید بهشتی

حیطه تخصصی: زوج درمانی و مشاوره پیش از ازدواج

سرفصل مطالب

عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی--
تفاوت سکس در دنیای قدیم و جدید--
چه چیزهایی میل جنسی را از بین می‌برد؟--
برای برگرداندن میل جنسی باید چه کرد؟--
تمرین‌های مربوط به برگرداندن میل جنسی و لذت بخش کردن آن--

سوالات متداول

ابدا! اتفاقا مطالب این وبینار به شدت به عنوان آموزش‌های پیش از ازدواج کارای داشته و با یاد گرفتن آنها از اتفاقات ناخوشایند بسیاری پیشگیری می‌کنیم
خیر. در صورت تمایل می‌توانید بلیت را تهیه کنید و فیلم وبینار برای شما ارسال می‌شود. فیلم وبینار نهایتا تا یک هفته بعد از برگزاری ارسال خواهد شد
بله! برای دوستانی که در روز وبینار حضور دارند این امکان وجود دارد که تا 24 ساعت پس از پایان وبینار برای عودت وجه درخواست کنند و طی 48 ساعت کاری هزینه به آنها برگردانده خواهد شد. شرایط مذکور برای دوستانی که فیلم وبینار را دریافت می‌کنند 24 ساعت بعد از ارسال لینک خواهد بود.

برگزار‌کننده

آواتار

بهشت ما

بهشت ما به صورت تخصصی در حیطه آموزش‌های مربوط به عشق، رابطه و پیش از ازدواج فعالیت می‌کند. 

رویداد های برگزارشده۱

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

تا ۲۶ آذر

کارگاه شخصیت شناسی Mbti

 • آنلاین
 • ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان
 • yaresabz.ir
تا ۱۷ اسفند

اسطوره‌ها

 • آنلاین
 • از ۱۵۹,۰۰۰ تومان
 • گروه آموزشی مدیریت فکر
پنج‌شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۰

کارگاه کاربردی مکانیسم‌های دفاعی

 • آنلاین
 • رایگان
 • سلف آپ
تا ۲۵ اسفند

باشگاه کوچینگ 1400

 • آنلاین
 • رایگان
 • خانه کارآفرینی بین‌المللی