کارآفرینی ناب و مدل کسب و کار (Lean Startup & Business Model)

شروع رویداد
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۹۴ ۰۸:۳۰
پایان رویداد
پنج‌شنبه ۱۳ اسفند ۹۴ ۱۲:۳۰
مکان رویدادتهران
موضوع رویدادکارآفرینی / استارتاپی
اضافه به تقویم
کارآفرینی ناب و مدل کسب و کار (Lean Startup & Business Model)
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۲۱۶۶۱۶۶۲۰۷
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

چند سالی است که متدولوژی جدیدی در دنیای کارآفرینی مطرح‌شده است که از آن با عنوان نظم نوین کارآفرینی یاد می‌شود. باوجود این‌که زمان زیادی از پیدایش این متدولوژی نمی‌گذرد پیرامون این متدولوژی کنفرانس‌ها و رویدادهای زیادی در سرتاسر دنیا برگزار شده است و کسب‌وکارهای نوپای فراوانی خود را با این متدولوژی هماهنگ کرده‌اند. همچنین کتاب‌های متعددی پیرامون آن نوشته‌شده است. کتاب اصلی این متدولوژی در سال 2013 پرفروش‌ترین کتاب سایت آمازون شد. حتی این متدولوژی سیلابس‌های درسی چندین مدرسه کسب‌وکار برتر دنیا را نیز تحت تأثیر خود قرار داده است. نام این متدولوژی The Lean Startup است که به فارسی «نوپای ناب» ترجمه شده است.
ترکیب این متدولوژی با ابزارهای قدرتمندی که در سال‌های اخیر در مباحث روز کارآفرینی مطرح‌شده است توانسته نقشه راه و زیرساخت‌های لازم برای مدیریت کسب‌وکارهای نوپا در حوزه‌های مختلف فراهم می‌کند. یکی از این ابزارها که چند سالی است به علت کاربردی بودنش مورد استقبال قرارگرفته است ابزار «بوم مدل کسب‌وکار» است.
به‌کارگیری این ابزارها و متدولوژی‌ها به‌منظور بالا بردن احتمال موفقیت کسب‌وکارهای نوپا در حوزه‌های مختلف ضروری به نظر می‌رسد. امروز شاهد هستیم که این متدولوژی وارد حوزه‌های فراوانی شده است و نمونه‌های موفقی از پیاده‌سازی آن در حوزه‌های مختلف قابل‌مشاهده است. به همین دلیل به کسب‌وکارهای نوپا اکیداً توصیه می‌شود که با این ابزارها و متدلوژی آشنا شده و آن‌ها را در مراحل راه‌اندازی کسب‌وکارهای خود به‌کارگیرند.
هدف این رویداد ارائه خدمات آموزشی و مربی‌گری در فضایی کاملاً کاربردی و عملی در زمینه راه‌اندازی کسب‌وکار با استفاده از ابزار بوم مدل کسب‌وکار و متدولوژی نوپای ناب است.
در پایان این کارگاه افراد با رویکرد جدیدی که در دنیا برای راه‌اندازی کسب‌وکار پیشنهاد می‌شود آشنا می‌گردند و با مثال‌ها و موردکاوی‌های متعدد متدولوژی نوپای ناب را در عمل یاد می‌گیرند.

آدرس:تهران دانشگاه شریف - طبقه دوم مجتمع خدمات فناوری - اتاق جلسات C