رویداد به پایان رسیده است!
کارآفرین شو در تاریخ پنج‌شنبه ۵ تیر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۵ تیر ساعت ۰۹:۰۰

کارآفرین شو

  • رایگان
  • تهران
  • کارآفرینی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

کارآفرین کیست ؟


به جرات می توان گفت کارآفرینی جمع ویژگی های متضادی است که لازم است درقالب ترکیبی ژنتیک وچند وجهی در یک فردجمع شده وتبدیل به موجودی شود که ما از وی به عنوان کارآفرین وبه خصوص کارافرین سطح دهم ، یاد می کنیم .

کارآفرینی بدون توجه به اصول ومبانی پایه ای وبدون توجه به آنهامثل ساختن عمارتی در آب وبدون بن وریشه می ماند. از این دیدگاه می توان گفت که کارآفرینی ، بسان ایجاد یک امپراتوری است که قبل از هرچیز ، باید مبانی فکری وایدئولوژی آن پایه گذاری شده وسپس آنرابه دنیای آورد.

در اولین برداشت می توان گفت که کارآفرینی یک مکتب است ، یک ایدئولوژی و یک نظام هماهنگ و سیستماتیک از مجموعه ی رویکردها وباورهایی است که کارآفرین سازاست .

به زعم من ، عدم توجه به این ریشه ها (اصول ومبانی ) ، بسان ساختن عمارت وامپراتوری کارآفرینی برروی مردابی است که هر آن احتمال فرو افتادن در آن وجود دارد .وآن دسته از کارآفرینانی که در این عرصه به مبانی کارآفرینی پرداخته ودر این زمینه ممارست نموده وماهر شده اند ، قطعا شانس بیشتری برای موفقیت در دنیای کارآفرینی نسبت به بقیه ی افراد خواهند داشت . اصول کارآفرینی زیر ساخت فلسفی وجهان بینی کارآفرینی است که می تواند هم در ساخت وهم در حفظ امپراتوری کارآفرینی بسان ابزاری قوی وکارآمد در اختیار کارآفرینان قرار بگیرد .

دانستن و توجه ورعایت اصول کارآفرینی از آن جنبه مهم وتعیین کننده می باشد که می تواند چارچوبی مناسب و ساختار یافته ای برای دیدن وشکار به موقع فرصت ها در اختیار ما قرارداده ودر عین حال ، راه حلی موثر برای مواجهه با چالش ها باشد .اصول کارآفرینی ، چراغ راه کارآفرین در سفر کارآفرینی است .این اصول را فرابگیریم و به آنها توجه و با آنها زندگی کنیم . چرا که آدمی با جهان بینی وفلسفه ی خود زندگی می کند وکارآفرینی بدون داشتن جهان بینی مناسب وهمه جانبه وقوی ، امکان وشانس ساخت یک امپراتوری قوی وبزرگ را ندارد .

اصول کارآفرینی ، سیستم عامل مناسب و به روز وموثر هر کارآفرین در دوره ی کارآفرینی وی است .که ضمن شخصیت بخشی به وی ، قواعد وچگونگی تعامل او با افراد، اشیاء وپدیده های پیرامونی را تعریف وبه روابط متعامل آنها با کارآفرین رنگ وبو بخشیده واز طریق اعتبار بخشی به گذشته ، معنی دادن به حال وتعریف آینده ی کارآفرین ، چراغ راه او در مسیرسراسر ابهام وتاریکی کارآفرینی است .این اصول ، ریشه ها وطنابی محکم در اختیار ما قرار می دهد تا باوجود انجام حرکات زیگزاگ واعوجاج دررفتارها، احساسات وافکارمان ، هم چنان در مسیر بوده وراه را گم نکرده ودر ناامیدترین لحظات وغرورانگیزترین اوقات ، با کنترل وهدایت بازه ی احساسی خود در مسیری مطلوب ، به سرانجام مقصود برسیم.

در اینجا ، اجازه می خواهم با نگاهی به مفهوم کارآفرینی ، شما را بیش از پیش آماده ی آشنایی با اصول ومبانی کارآفرینی نمایم.

کارآفرین کیست ؟

خیلی سعی کردم به خود بقبولانم که در این زمینه به منابع ومراجع موجود مراجعه نموده ودر نگارش این قسمت از آنها استفاده نمایم .ولی باور بفرمایید نتوانستم خودم را قانع کنم که از دلم و براساس یافته های خودم، این واژه طلایی را برای شما تعریف نکنم.

لذا با وجود آنکه در فصول دیگر به سئوال مهم کارآفرین کیست ؟ به طور مفصل خواهم پرداخت ، اما مایلم دراینجا به تعریفی شخصی از کارآفرینی بپردازم.

به زعم من کارآفرین :

"فردی است که به اتکای جهان بینی خاص ومتمایز خود ، با روحیه ای عالی و مملو از امید و سرشار از ایمان به خود، در پی شناسایی وتامین نیازها و رفع مشکلات جامعه به روشی بهتر و موثر از دیگران است .تا از این طریق هم برای جامعه ، هم برای خانواده وهم برای خود ارزش آفرینی نموده ورفاه بشری را ارتقاء بخشیده ودر حد اشرف مخلوقات ظاهر شود.

کارآفرین عاشق ، امیدوار ، حساس ، ترقی خواه، صبور ، موثر ، فرصت طلب وفرصت ساز ، ارزش آفرین و خلاق است .کارآفرین انسان دوست وطن پرست است ، کارآفرین تلاشگر اقتصادی است که  از طریق ساخت یک منظومه وشبکه ی  تعاملی وهمکاری با همه ی بازیگران اقتصادی در پی تحقق استراتژی برد(جامعه)- برد(مشتری وتامین کنندگان )- برد(خود) است .کارآفرین رفتاروحرکاتی بابرکت وارزش آفرین داشته ودر چارچوب ارزش های انسانی واجتماعی گام برداشته وبرآیند نهایی کارها وتلاش های او به نفع جامعه ی بشری است .


برخی از مهم ترین مشخصات کارآفرینان موفق


 

1-    شور و انگیزه

اگر تنها یک عبارت وجود داشته باشد که خصوصیت بنیادین کارآفرینی را توصیف کند، آن عبارت شور و انگیزه است.عجیب است که کارآفرینان این همه شور واشتیاق دارند وبا حرارت هستند اصلااین شور وحرارت در آنها خاموش شدنی نیست .

آیا چیزی وجود دارد که بتوانید بارها و بارها بدون احساس خستگی روی آن کار بکنید؟
آیا چیزی وجود دارد که بیدار نگه‌تان دارد، فقط به این دلیل که هنوز آن را به اتمام نرسانده‌اید؟
آیا چیزی وجود دارد که خودتان آن را ساخته باشید و می‌خواهید بارها و بارها آن‌ را اصلاح و بهبود ببخشید؟
آیا چیزی وجود دارد که بیش‌ترین لذت را از آن می‌برید و می‌خواهید آن را تا آخر عمر ادامه دهید؟
موفقیت تابع شور، شوق، عزم، و اراده است.

2-   ریسک‌پذیری

ریسک پذیری یکی از برجسته‌ترین ویژگی های کارآفرینان موفق است. کارآفرینان افراد ریسک‌پذیری‌اند که آماده‌ی یک شیرجه‌ی عمیق در دریایی مملو از چیزهای غیرقابل پیش‌بینی هستند. ولی همه‌ی افراد ریسک‌پذیر، کارآفرینانی موفق نیستند. از جنبه‌ی ریسک‌پذیری، چه تفاوتی میان کارآفرینان موفق و افراد دیگر وجود دارد؟ کارآفرینان موفق آماده‌ی ریسک کردن بر روی پول و زمان‌شان در ناشناخته‌ها هستند، ولی هم‌چنین آنها در برخورد با "‌ناشناخته‌های ناشناخته‌"‌ منابع، برنامه‌ها و ظرفیت‌ها ذهنی و انرژی‌شان را حفظ می‌کنند. یک کارآفرین موفق، هنگام ارزیابی یک ریسک، از خود می‌پرسد آیا این ریسک به اندازه‌ی حرفه، زمان، و پول من می‌ارزد؟ و اگر این سرمایه‌گذاری پرخطر بازگشتی برای‌ام نداشته باشد، آن‌وقت چه باید کرد؟

3-  خودباوری، کار سخت، و تعهد هدفمند

کارآفرینان از آن‌چه انجام می‌دهند، لذت می‌برند. آنها به خودشان باور و به کارشان اعتماد و تعهد دارند. گاهی اوقات، ممکن است در تمرکز شدید و ایمان به ایده‌ی‌شان کمی سرسختی از خود به نمایش بگذارند. ولی این روی دیگر سکه‌ی نظم و تعهدی است که از خود نشان می‌دهند.کارآفرینان، متعهدانه در پی انجام ماموریت ورسالت خود هستند .کارآفرین می داند که تنها در سایه ی سخت کوشی وممارست است که می تواند اهداف بزرگ را محقق نماید .

 

 

4-   سازگاری و انعطاف‌پذیری

پر شور و هیجان یا حتی سرسخت بودن در آن‌چه انجام می‌دهید، خیلی خوب است. ولی عدم انعطاف‌پذیری در مورد مشتری یا نیازهای بازار، کار را به شکست منتهی می‌کند. به خاطر داشته باشید، یک خطرپذیری کارآفرینانه، تنها شامل انجام کارهایی نیست که به آنها باور دارید، بلکه این است که بتوانید یک کسب و کار موفق از آن بیرون بکشید. نیازهای بازار، پویا و پرتحرک هستندو تغییرات، پدیده‌ای تکرارشونده است. وآنچه که امروزپرطرفدار است ممکن است فردا از رونق بیفتد. کارآفرینان موفق آماده‌ی پذیرش هرگونه پیشنهادی هستند که به بهینه‌سازی منجر شود یا آماده‌ی انجام هر کاری هستند که کیفیت محصول یا خدمات خود را بهبود ببخشند و نیازهای بازار و مشتری را برطرف کنند. تولید محصول بر اساس سلایق خود، شاید بیش‌تر شبیه یک سرگرمی باشد، ولی یک محصول واقعی باید نیازهای بازار را برطرف کند.

5-   درک کامل از محصول یا خدمات ارائه شده  و بازار

کارآفرینان از ویژگی های محصولی که ارائه می‌دهند، با خبر هستند. آنها هم‌چنین از بازار و پویایی آن مطلع‌اند. بی‌خبر ماندن از تغییرات نیازهای بازار، تحرکات رقیبان، و عوامل خارجی دیگر می‌تواند حتی بهترین محصولات را نیز با شکست مواجه کند.

6-   مدیریت پول ومنابع مالی

یکی دیگر از ویژگی های کارآفرینان موفق، مدیریت پول و هنر آنها در تامین منابع مالی است. هر خطرپذیری کارآفرینانه‌ای مدتی طول می‌کشد تا به سوددهی برسد. تا آن‌ وقت، سرمایه محدود است و آن را باید عاقلانه خرج کرد. کارآفرینان موفق از نیاز اجباری به مدیریت پول آگاه هستند و برای تعهدات مالیِ حال و آینده‌شان برنامه‌ریزی می‌کنند . حتی بعد از تامین منابع مالی یا اجرایی شدن کامل طرح‌ها، یک کارآفرین موفق، کنترل کاملی بر گردش پولی خود دارد، زیرا می‌داند پول و منابع مالی، مهم‌ترین جنبه‌‌ی هر کسب و کار‌ی است.

7-  برنامه‌ریزی (ولی نه تاکید بیش از حد برآن )

کارآفرینی کاری است که در آن باید یک کسب و کار را از هیچ به وجود آورد و هم‌زمان، منابع محدود را نیز مدیریت کرد (منابعی هم‌چون زمان، پول، و ارتباطات شخصی). کارآفرینی یک تعهد بلندمدت است، و تلاش برای برنامه‌ریزی حتی‌الامکان از همان آغاز راه، حرکتی خردمندانه است. با این حال، در حقیقت، برنامه‌ریزی برای همه چیز، و داشتن راه‌حل برای هر ریسک احتمالی ممکن است شما را از برداشتن حتی نخستین قدم نیز باز دارد. کارآفرینان موفق خود را برای هر چیزی آماده می‌کنند، ولی مهم‌تر از همه، آنها همیشه این طبیعت و طرز فکر را در خود زنده نگه می‌دارند که همواره قادر به مقابله با احتمالات پیش‌بینی نشده بوده وهمیشه چند برنامه وطرح موازی را برای رسیدن به موفقیت در اختیار داشته باشند.

تحلیل امکان‌سنجی انجام دهید؛ میزان حداقلِ زمان و سرمایه لازم را محاسبه کنید؛ با همان منابع محدود کار را آغاز کنید. اگر از حداقل‌های‌تان عبور کردید، به دنبال راه‌های جایگزین بوده  و خود را برای برون‌رفت‌ از بحران‌های بعدی آماده کنید.

8-   قابلیت‌های ارتباطی

چگونه از روابط‌تان برای حل مشکلات استفاده می‌کنید؟ وآیا از این روابط استفاده می کنید ؟ بسیاری از آدم‌ها با همفکری‌های دلسوزانه احساس آرامش می‌کنند: دوستان، همکاران و همسایه‌ها خیلی خوشحال می‌شوند که در کنارهم مدام در مورد گرانی ، تورم،یاکاهش تقاضا، بیکاری ، یا رقابت‌های ناعادلانه گله و شکایت کنید؛ ولی این تاثیری در حل مشکلات‌تان ندارد. کارآفرینان موفق در این موارد چه می‌کنند؟ آنها به مشاوران و راهنمایانی مراجعه می‌کنند که تجربه و روابط گسترده‌تری داشته باشند و از آنها توصیه‌های ارزشمندی دریافت می‌کنند و دایم به دنبال راه حل های موثر وامروزی می گرددند. داشتن چنین قابلیت ارتباطی، نظیراستفاده از مشاوران باتجربه و ارتباط خوب وصمیمی با افراد حاذق و توانمند ، از ویژگی‌های کلیدی کارآفرینان موفق است.

9-   آمادگی برون‌رفت از احساس و بار سنگین شکست ها

همه‌ی تلاش‌ها با موفقیت ختم نمی‌شوند. احتمال شکست در خطرپذیری‌های کارآفرینانه بسیار زیاد است. گاهی اوقات، اتخاذ یک راه “‌عملی‌”‌ برای برون‌رفت و امتحان یک راه جدید بسیار عاقلانه‌تر از این است که به سرمایه‌گذاری در کار پرخطری که متحمل هزینه‌های نابرگشتنی است ادامه دهیم. بسیاری از کارآفرینان مشهور در نخستین اقدامات‌شان طعم شکست را چشیده‌اند. ولی با آرامش و دوراندیشی می‌دانند چه وقت باید جلوی ضرر را بگیرندوچگونه باید خود را از بار سنگین احساسی وعاطفی شکست نجات بدهند .

10-  کارآفرینان خود را مورد سوال قرار می‌دهند – ولی در این کار زیاده‌روی نمی‌کنند

شاید از خود بپرسید، آیا من یک کارآفرین هستم؟ و این پرسش اساسی می‌تواند شما را در شک و تردید فرو ببرد. حتی اگر استعداد و قدرت کارآفرینان موفق ومعروف را نداشته باشید ، ولی باز هم بتوانید سوالات دشوار و چالش‌انگیزی از خود بپرسید – آیا می‌توانم این کار را انجام دهم؟ آیا می‌خواهم فلان کار را انجام دهم؟ آیا می توانم در اینکار موفق شوم ؟ آیا مثل دفعه ی قبل شکست نمی خورم ؟ اما ، توصیه می کنیم به جای آن‌که دنبال پیدا کردن شباهت های خود با یک کارآفرین کامل باشید، به دل‌تان گوش فرا دهید. آیا قرص و محکم است؟آیا به خود ایمان دارید؟ آیا خود را درحد یک امپراتور توانمند وقدرتمند می بینید؟ آیا آمادگی زمین خوردن وبرخواستن های متعددهستید ؟ آیا آماده هستید تا از نوشروع کنید ؟

اگر پاسخ این سئوالات بله است ، پس شروع کنید ونگران نباشید، شما همان کارآفرین امپراتور هستید .

بنابرین می توان گفت که ایجاد وبرخورداری از ویژگی های شخصی و نمایش مناسب و صحیحِ آنها به همراه علاقه و اشتیاق درست، وجهت گیری های موثر استراتژیک وکارآفرینانه ودیدن فرصت های جذاب ، مهم ترین عوامل تعیین‌کننده‌ی موفقیت یا شکست یک کارآفرین هستند.


اصول کارآفرینی برای تولید ومدیریت ثروت


 

اصولی که می خواهم در مورد آن برای شما صحبت کنم ، را براساس تجارب ویافته های خود طی 30 سال فعالیت ها واقدامات کارآفرینانه وبه شهادت موفقیت وعدم موفقیت مردان وزنان کارآفرینی استخراج نموده ام که توفیق داشته یا در این مسیر زیبا همراه ، دوست ، همکار وشریک آنها باشم ویا از نزدیک خودم با ورود به برخی از کسب وکارها با پوست وخون آنها را درک کرده ام. فکر می کنم ، این اصول پایه های امپراتوری کارآفرینان موفق وکارآفرینان سطح دهمی است که واقعا خود مشتاقانه مایلم به آن تبدیل شوم .امیدوارم این اصول برای شما هم جذاب وانرژی بخش باشد برای من که اینگونه بوده است :

1- بزرگ اندیش ومثل یک امپراتور بیندیشید

-  برروی ساخت و توسعه یک امپراتوری بزرگ تمرکز کنید ویا در دل یک امپراتوری بزرگ کار کنید ویا کمک کنید یک امپراتوری بزرگ شکل بگیرد

-      دایم به فکر توسعه ی امپراتوری خود باشید

-       برای خود یا برای یک امپراتور لایق (روبه رشد ویا مستعدرشد)کار کنید

-      اولین کار میلیونرها ، تعیین اهداف بزرگ است

-      پول وسیله ای برای قدرتمندتر شدن نسبت به دیگران است

-      تلاش برای ثروتمندشدن یعنی تلاش برای مسلط شدن بر دیگران وساخت مسیر زندگی آنها است

-      بدون افکار بزرگ ، اقدام بزرگی صورت نمی گیرد

-      باورها ما را به اسارت می کشند ، مراقب آنها باشیم

-      منطقه امن را خراب و وارد حوزه ی کارآفرینی شوید

2- باورهای خود را اصلاح وپایش کنید

-         زود رنج نبوده وزود قهر نکنید

-         با افراد شایسته معاشرت کنید

-         خود را به قضاء وقدر نسپرید

-         به اصول علت ومعلول وکشت ودرو  اعتقاد وباور داشته باشید

-         همیشه بهترین ها را بخواهید

3- با سرعت تمام ثروتمندشوید –زیرا آهسته ثروتمندشدن دستورالعمل نابودی ماست

-         پس اندازرا نه برای پس انداز ، بلکه برای سرمایه گذاری انجام بدهید

-         باید هر چیزی که زمان وپول زیاد می خواهد داشته باشید

-         ذهنیت ، آهسته وبه مرورثروتمندشدن کشنده وتحقق آن محال است

-         هرچه برای ساخت چیزی زمان بیشتری صرف شود ، احتمال نابودی آن زیاد است

-         اگر سبک زندگی ما براساس پس انداز باشد ، یعنی ما برده ی پول شده ایم

-         در کسب وکار ، فقط لازم است صلاحیت خوبی داشته باشید تا پول خوبی به دست آورید

پس :

-         زندگی خود را کنترل کنید

-         در هر چیزی بهترین شوید

-         به خود اجازه بدهید شکست بخورید

-         شکست ، یعنی تجربه ی جدید برای موفقیت وپیروزی

-         هرگز از زندگی لذت بخش رویگردان نباشید ، بهترین چیزها را بخواهید

-         هر چه بیشتر روی چیزی کار وتمرکزکنیم بهتر به آن می رسیم

-         فراموش نکنید ، در درون هرفرد موفقی ، تنفری مطلق از آرام وآهسته ثروتمندشدن وجود دارد .

-         ثروتمندترین مردم از پول ، پول در می آورند وزمان خود را صرف اینکار نمی کنند

4- دخالت وتاثیر زمان را از کسب درآمد جدا کنید

-         یک دستگاه / ربات /انجین /ویا عامل تولید ثروت بسازید

-         در قرن 21 که تکنولوژی (مثل اپلیکیشین) جای افراد را در تولید ثروت گرفته است، اینکار به راحتی انجام می شود

-         چنانچه از اصول تولید ثروت تبعیت کنیم ، حتی اگر تصمیمات اشتباه هم بگیریم ، اتفاقی برای موتورتولید ثروت ما نمی افتد

-         چون مقدار کاری که می توانیم انجام بدهیم محدود است ، یا باید ارزش کار خود را بالا ببریم ویا زمان را از تولید ثروت جدا کنیم

-         نیاید ثروت ما براساس زمان محاسبه شود

-         باید وقت خود را صرف دستگاهی کنیم که بدون توجه به زمان ، برای ما پول تولید کند واین به برکت داشتن فن آوری خوب وکارآمد ویاکارمندان بسیار زیادویا هر دوی اینها ممکن است .

-         باید روی سیستم هایی کار کنیم که برای ما پول تولید می کنند

-         برای ارزیابی موفقیت خود در این مورد همیشه از خودمان بپرسیم آیا وقتی من حضور ندارم ، ماشین تولید ثروت ام هم کار می کند ؟

-         برای ثروتمندشدن باید بیاموزیم که بیشتر وقت خود را به استخدام  کردن افراد واستفاده از زمان آنها برای خود ویا ساخت ماشین تولید پول صرف کنیم .

5-  بپذیرید که باید بهترین باشید

-راه اندازی کسب وکار باید اولویت ما باشد تا موفق شویم

-         باید باور کنید که بهترین و نخبه  هستید تا موفق شوید

-         نباید فقط خوب باشید ، بلکه باید متفاوت باشید

-         بزرگ ترین مانع در مسیر ثروتمندشدن ، باور مردم به متوسط بودن شان هست

-         اگر در باره چیزی/ موضوعی با قاطعیت فکر کنیم اتفاق می افتد

-         برای بهترشدن باید وارد چالش ها شویم، زیرا افراد متوسط هرگز وارد چالش ها نمی شوند .

-         آرزوی ثروتمند بودن یعنی اینکه هدف ما باید عالی باشد نه متوسط

-         تاکنون پیش آمده معلمی به مابگوید :

هی : تو فرصت داری فوق العاده ثروتمندشوی وبرای خودت جزیره بخری ؟ هرگزاین موضوع را از معلمین خود نشنیده ایم ، چرا آنها باید از تجربه ای برای ما بگویند که خودشان آنرا نداشته اند

6-  بدانید هر اتفاقی در زندگی کارآفرینانه شما رخ می دهد  ، شما مسئول آن هستید

-         مقصر شمردن دیگران ، اعمال آنها را تغییر نمی دهد. شما هستید که باید خود را تغییر بدهید

-         وقتی دیگران را مقصر می شماریم مسئولیت را از خود سلب می کنیم

-         از ذهنیت قربانی  ومظلوم بودن که عوام دچار آن هستند،  دوری کنید

-         همه می دانیم که مقصر کیست ، اما مقصر دانستن دیگران اتلاف وقت است

7-  ذهنیت وفور نعمت را در خود پرورش داده و شاکر نعمات زندگی خود باشید

-         شاکر نعمات زندگی باشید

-         دیگران نه براساس حرف ها، بلکه براساس باوروعملکرد شما به شما فکر می کنند

-         آنهایی که معمولا از بی پولی شکایت می کنند همیشه بی پول می مانند

-         از صمیم قلب ایمان به موفقیت خود داشته باشید

-         از خرج کردن پول برای رشد تجارت ، خوردن وزندگی کردن نهراسید

-         همیشه به چگونه پول بیشتری در بیاورم فکر کنید

8- ”ای کاش“ را فراموش کنید وبر ”چه کنم ”متمرکز شوید

-         فقط روی موضوعات مهم واساسی متمرکز شوید

-         ای کاش را کنار بگذارید وبه روش های کاری ونحوه انجام کارها متمرکز شوید

-         سعی نکنید در اولین بار کامل وبی نقص باشید، به خود فرصت خطا بدهید

-         فقط زمانی به مشکلات بپردازید که اتفاق افتاده اند

-         بپذیریم که اشتباه یعنی درسی که در آینده برای ما پولساز خواهد بود- نباید به قول کارمندان ، اشتباه نکردن ، دلیل اقدام نکردن  ما شود

-         گذشته را فراموش کنید و برای آینده اقدام کنید

-         عبور از کاشکی واگر عامل موفقیت است

9- دوستان و مربیان و راه بلدان شایسته ، رقابت جو وتلاش گر(نه مرتاض ) انتخاب کنید و با آنها معاشرت کنید

به دوستان پر انرژی وامیدوار نزدیک بشوید
هم نشینی با افراد ناموفق برای رسیدن به موفقیت مفید نیست
خود را در بین افراد موفق ، شاد وبا انگیزه محصور کنید
برای پولدار شدن یا باید با افراد پولدار ویا با افراد آشنا با فرآیند ثروت آفرینی هم دم بشوید
تنها راه عبور از ترس از شکست، این است که از موفق نشدن وعقب ماندن بیشتر بترسید
هرگز به همه ی خواسته ای خود نمی رسیم ، چون عمیق وکافی به آنها فکر نمی کنیم
 

 

10-برای آنکه ثروتمند شوید کمک کنید تا دیگران هم ثروتمند شوند.

-         برای آنکه رویای شما محقق شود ، کمک کنید تا رویای دیگران هم محقق شود.

-         بدون اینکه برای دیگران وذی نفعان مفید باشید ف نمی توانید موفق وثروتمند شوید

11-     هدف گذاری را سرلوحه کار خود قرارداده و با آن صحت وسقم روش ها ومسیرونتایج کار خود را سنجید

12-            به طور مرتب وشبانه روزی ، برای تحقق اهدافی که تعیین کرده اید ، نقشه بکشید

-         پس از تعیین هدف ، فقط به روش تحقق آن فکر کنید

-         هدف را مشخص ونقشه ای برای رسیدن به آن بکشید

-         اتفاق بزرگ ، حاصل اقدامات کوچک تراست که دورهم جمع می شوند

-         پس از تعیین هدف ، فقط به نحوه تحقق آن فکر کنید

13-           فقط برآنچه که برای شما درآمدزاست ، تمرکز کنید

-         استراتژیک فکر کردن یعنی انجام کارهایی که ما را به هدف می رسانند و عدم انجام کارهایی که نباید انجام بدهیم

-         باید بدانیم که بیشتر از انجام کار ، به درآمد می رسیم تا یادگیری در باره نحوه انجام آن

-         فرد ثروتمند، فردی است که دیگران را درک می کند وبه حال آنها مفید است

-         برای پولدار شدن باید مردم را واداشت آنطور که شما می خواهید عمل کنند

-         ثروتمندان سعی می کنند به مردم هیجان بدهند – آنها هیجانات را به مردم می فروشند

-         برای پولدار شدن ، بیشترین احساس وهیجان را در مردم ایجاد کنید

14-           به جای اطلاع گیری از محیط به دنبال یادگیری از محیط باشید

-        تمام عمر ، یک آموزنده ودانش آموزباشید

15-           به جای تامین نیازهای کشف شده مردم ، به دنبال تامین نیازهای کشف نشده مردم باشید

16-             کارمندان شایسته را برای تحقق اهداف وبه کارگیری ومدیریت کارمندان دیگر به کاربگیرید

-         بدون دیگران نمی توان ثروتمندشد

-         امان از این مردم، نه می شود با آنها کار کردونه می شود آنها را رها کرد

-         مردم را درک کنیدوباآنها راحت وصمیمی باشید

-         با اطرافیان وهمکاران خودبه تساهل وتسامح رفتار کنید

-         مماشات با مردم راسرلوحه ی کار خود قرار بدهید

-         خواسته ها ، نیازها وانتظارات مردم را بشناسید وروش مشعوف کردن آنها را فرابگیرید

17-          به هر قیمتی تلاش کنید ثروتمندشوید وبهای آنراهم بپردازید

-         با جرات باشید ومسئولیت بپذیرید ،زیرا ثروتمندشدن در گرو،  ترک عادات است

-         به افراد ناموفق گوش نکنید

-         من ثروتمند می شوم باید شعار شما باشد

18-           نوآوروخلاق باشید

19-            به جای قابلیت سازی برای تولید به دنبال قابلیت سازی برای رقابت باشید

20-            کار تیمی را بیاموزید وبه آن وفادار باشید

21-            یا پیرو باشید ویا رهبر- راه وسط موجب پولداری وبزرگ شدن شما نمی شود

22-           به استقبال تغییرات در همه چیزوهمه ی امور بروید

23-          به اصل مشتری مداری، ایمان مطلق وکامل داشته باشید 

24-          فروشنده ی خوبی باشید


هدف این برنامه


این برنامه در پی آن است تا نیارهای کارآفرینی دو گروه زیر در زمینه کارآفرینی وکسب وکار تامین نماید : 

1- علاقمندان به ایجاد کسب وکار توسعه ی کسب وکارهای موجود 

2- علاقمندان به ارایه خدمات بیزینس کوچینگ 

دراین برنامه ی آموزشی ، هر دو گروه تحت آموزش وراهبری قرار خواهند گرفت .

 

برگزارکنندگان

حامیان برنامه

حامی

حامی

حامی

حامی

حامی

حامی

حامی

حامی

حامی

حامی

حامی

حامی

سخنران

آقای دکتر حیدرامیران
آقای دکتر حیدرامیران
رئیس هیات مدیره هاب کارآفرینی ایران

رئیس هیات مدیره هاب کارآفرینی ایران

موسس انتشارات امیران

موسس سایت بیزینس مانیتورایران

دبیراجرایی جایزه استارت آپ های برترایران

موسس شتاب دهنده ی کارآفرین

موسس گروه سرمایه گذاری کارآفرین

آدرس

تهران تهران - خ ولی عصر- روبروی پارک ملت- جنب بازار صفویه- شماره 2665- ساختمان صورتی - طبقه دوم - واحد 17, تلفن 22059814, 22041812

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

هاب کارآفرینی ایران

  معرفی مختصر (اهداف) هاب کارآفرینی ایران هاب کارآفرینی ایران که درسال 1395 و با مدیریت آقای دکتر حیدرامیران تشکیل گردیده است ، تسهیل گر وراهنمای کسب وکارهای ایرانی در مسیر موفقیت است. هاب کارآفرینی ایران به عنوان یک سازمان خصوصی ، در پی تسهیل وساده

رویداد های برگزارشده۱۲۸
رویداد های فعال۵۷