کارگاه آشنایی با مباحث تعامل انسان و ربات

شروع رویداد
پنج‌شنبه ۱۸ شهریور ۹۵ ۱۶:۰۰
پایان رویداد
پنج‌شنبه ۱۸ شهریور ۹۵ ۱۹:۰۰
مکان رویدادتهران
اضافه به تقویم
کارگاه آشنایی با مباحث تعامل انسان و ربات
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۲۱-۶۱۱۱۸۴۱۳
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

دورۀ تعامل انسان و ربات

Human & Robot Interaction --  دورۀ تعامل انسان و ربات

ورود ربات ها به فضای کاری یکسان با انسان ها و همکاری با آن ها به عنوان یک مسیر طبیعی برای ورود به دنیای رباتیک پیشرفته تلقی می شود. این همزیستی پتانسیل بسیار زیادی برای ایجاد یک تأثیر قابل توجه در فضای کاری انسان ها، سلامت آن ها و بسیاری از جوانب دیگر زندگی انسان را داراست. روشن است که معرفی ربات ها به محیط زیست انسان ها بدون تأثیر بر روی سطوح اجتماعی نخواهد بود. با در نظر گرفتن این واقعیت، دانشمندان زیادی به دنبال کمیت سازی این موضوع و استفاده از آن در راستای درک بهتر و توسعه اجتماع انسان دارند. یکی از اولین برنامه های کاربردی در نظر گرفته شده در این زمینه معرفی ربات همنشین (معاشر) برای کودکان مبتلا به اوتیسم جهت درک بهتر و توسعه روابط اجتماعی آن ها است. این شاخه از پژوهش های رباتیکی معمولاً به عنوان مطالعه تعامل انسان و ربات شناخته می شود.

این اصطلاح کلی در حال حاضر با زمینۀ خاص تعامل اجتماعی انسان و ربات در حال حاضر به نام مجموعه HRI معادل Human & Robot Interaction شناخته می شود. هدف از برگزاری این دوره آشنایی شرکت کنندگان با مباحث نوین تعامل انسان و ربات است. در این دوره افزون بر معرفی ربات ها و آموزش چگونگی کار کردن با آنها، ادوات مورد نیاز برای تعامل با آنها معرفی خواهند شد.

در این کارگاه با ربات های زیر آشنا خواهید شد:

برای اطلاعات بیشتر پیرامون آزمایشگاه تعامل انسان و ربات اینجا را کلیک فرمایید. 

آدرس:تهران انتهای خیابان کارگر شمالی، بعد از پل بزرگراه حکیم، جنب خوابگاه شهید چمران، ساختمان شمارۀ 3 ژئوفیزیک، سالن B-217، آزمایشگاه تعامل انسان و ربات دانشگاه تهران