رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه آشنایی با نانوتکنولوژی در تاریخجمعه ۲۱ اردیبهشتبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه آشنایی با نانوتکنولوژی

شروع:
جمعه ۲۱ اردیبهشت ۹۷ ۱۵:۳۰
پایان:
جمعه ۲۱ اردیبهشت ۹۷ ۱۸:۳۰
مکان: تهران
کارگاه آشنایی با نانوتکنولوژی
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

 نانو تکنولوژی مطالعه ذرات در مقیاس اتمی برای کنترل آنهاست. هدف اصلی اکثر تحقیقات نانو تکنولوژی شکل‌ دهی ترکیبات جدید یا ایجاد تغییراتی در مواد موجود است. نانوتکنولوژی امروزه در تمام علوم و حتی در مطالعات انرژی بکار برده می‌شود.در نیم قرن گذشته شاهد حضور حدود پنج فناوری عمده بودیم، که باعث پیشرفتهای عظیم اقتصادی در کشورهای سرمایه گذار و ایجاد فاصله شدید بین کشورهای جهان شد. متأسفانه در کشور ما به این فرصتها پس از گذشت سالیان طلائی آن بها داده می‌شد که البته سودی هم برای ما به ارمغان نمی آورد، همچون فنآوری الکترونیک و کامپیوتر در دو سه دهه گذشته که امروزه علیرغم توانائی دانشگاهی و داشتن تجهیزات آن، هیچگونه حضور تجاری در بازارهای چند صد میلیاردی آن نداریم. فناوری نانو جدیدترین این فرصتهاست.

علم و فناوری نانو (نانو علم و نانو تکنولوژی) توانائی بدست گرفتن کنترل ماده در ابعاد نانومتری (مولکولی) و بهره برداری از خواص و پدیده‌های این بعد در مواد، ابزارها و سیستمهای نوین است. این تعریف ساده خود در برگیرنده معانی زیادی است. به عنوان مثال فناوری نانو با طبیعت فرا رشته‌ای خود، در آینده در برگیرنده همه فناوریهای امروزین خواهد بود و به جای رقابت با فن آوریهای موجود، مسیر رشد آنها را در دست گرفته و آنها را بصورت «یک حرف از علم» یکپارچه خواهد کرد.

میلیونها سال است که در طبیعت ساختارهای بسیار پیچیده با ظرافت نانومتری (مولکولی) _مثل یک درخت یا یک میکروب_ ساخته می‌شود.

علم بشری اینک در آستانه چنگ اندازی به این عرصه است، تا ساختارهائی بی‌نظیر بسازد که در طبیعت نیز یافت نمی‌شوند. فناوری نانو کاربردهای را به منصه ظهور می‌رساند که بشر از انجام آن به کلی عاجز بوده است و پیامدهائی را در جامعه بر جا می‌گذارد که بشر تصور آنها را هم نکرده است. 

 

خدماتی که در کارگاه ارایه خواهد شد: بهره بردن از کارگاه آموزشی + پکیج شرکت کنندگان + پذیرایی + گواهی حضور در کارگاه به زبان فارسی + پیدا کردن دوستان جدید و همکاران آینده!

برگزارکنندگان

مهندس ادیب عسگرزاده

مهندس ادیب عسگرزاده

دبیر اجرایی کنفرانس های ملی و بین المللی

سخنرانان

خانم دکتر نظری

خانم دکتر نظری

دکترای نانو تکنولوژی از دانشگاه تهران

مدرس تراز الف ستاد نانوتکنولوژی

خانم دکتر پرهیزگار

خانم دکتر پرهیزگار

دکترای شیمی آلی از دانشگاه اصفهان

مدرس تراز ب ستاد نانوتکنولوژی

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
شروع پذیرش۱۵:۳۰۱۶
مراسم افتتاحیه و خوش آمدگویی۱۶۱۶:۰۵
سخنرانی آموزشی اول۱۶:۰۵۱۶:۴۵
پذیرایی در کافی شاپ مجموعه۱۶:۴۵۱۷:۰۰
سخنرانی آموزشی دوم۱۷:۰۰۱۸:۰۰
مراسم اختتامیه۱۸:۰۰۱۸:۰۵
ارایه گوهینامه های حضور۱۸:۰۵۱۸:۳۰

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
کلیه علاقه مندان به آشنایی با نانوفناوری از هر گروه سنی و با هر میزان دانش میتوانند در این کارگاه آموزشی شرکت نمایند.
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
برگه پرینت بلیط ثبت نام.
بلیت پرینت شود یا خیر؟
بله ... لطفا و حتما برگه پرینت بلیط ثبت نام همراهتان باشد.
با چه وسایط نقلیه ای میتوانم به محل برگزاری کارگاه بیایم؟
1- دسترسی با مترو: تهران، خط مترو3 آزادگان - قائم، ایستگاه میدان جهاد، ابتدای مطهری، نرسیده به لارستان، پلاک 436، ساختمان ادبا (بعد از خارج شدن از ایستگاه مترو مدت زمان پیاده روی تا ادبا 10-15 دقیقه می باشد). 2- دسترسی با وسیله نقلیه: مسیر اول: خیابان ولیعصر، ابتدای مطهری، نرسیده به لارستان، پلاک 436، ساختمان ادبا مسیر دوم: بزرگراه مدرس جنوب، خروجی شهیدبهشتی (عباس آباد)، خیابان ولیعصر، ابتدای مطهری، نرسیده به لارستان، پلاک 436، ساختمان ادبا 3- دسترسی با BRT: تهران، خیابان ولیعصر، ایستکاه مطهری، ابتدای مطهری، نرسیده به لارستان، پلاک 436، ساختمان ادبا (بعد از پیاده شدن از BRT مدت زمان پیاده روی تا ادبا 5 دقیقه است).

آدرس:تهران خیابان مطهری - نرسیده به خیابان لارستان - پلاک 436 - پشت ایستگاه اتوبوس - ساختمان ادبا