رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه آموزشی اتوکد در تاریخپنج‌شنبه ۲۳ اسفندبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه آموزشی اتوکد

شروع:
پنج‌شنبه ۹ اسفند ۹۷ ۱۴:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۲۳ اسفند ۹۷ ۱۸:۰۰
کارگاه آموزشی اتوکد
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات

شرایط کارگاه آموزشی AutoCAD

 • اعطای مدرک معتبر دو زبانه (فارسی، انگلیسی)
 • ظرفیت محدود
 • کارگاه به دو صورت "حضوری" و "غیرحضوری"برگزار می‌شود.
 • این کارگاه در 3 جلسه 4 ساعته برگزار می‌گردد.
 • شهریه: ثبت‌نام عادی (آزاد): 147000 تومان، ثبت‌نام گروهی: 118000 تومان، ثبت‌نام غیرحضوری: 103000 تومان، ثبت‌نام دانشجویی: 125000 تومان
 • محل برگزاری: تهران، میدان انقلاب، دانشگاه تهران
 • ثبت‌نام برای عموم آزاد است.

 

ارتباط با ما:

آیدی تلگرام: @kanoon_hut

تلفن همراه: 09372947842

 
درباره کارگاه

 • هدف کارگاه: در زمانه‌ای به سر میبریم که عصر کامپیوتر لقب گرفته است. از این رو سالیانی است که نقشه‌ها به صورت دستی ترسیم نشده و با رایانه ارائه میگردند. برای همین بر شاغلان این هنر لازم است که کار با نرم‌افزار AutoCAD به خصوص دوبعدی آن را فرا بگیرند تا بتوانند در هر جای دنیا نقشه‌های خود را به کارفرمایان و مجریان ارائه دهند. اتوکد محصول شرکت Autodesk جزء نخستین نرم‌افزارهای ترسیمی در سرتاسر جهان و در رشته‌هایی چون طراحی داخلی، معماری، طراحی صنعتی، طراحی فرش، عمران، مرمت ابیه تاریخی، مکانیک و مهندسی برق می‌باشد.
 • مخاطبین کارگاه : کلیه فعالان عرصه طراحی داخلی، معماری، عمران و دیگر رشته‌های فنی مهندسی که قصد تهیه نقشه‌های دو بعدی دارند.
 • انتظارات در پایان کارگاه: انتظار می‌رود فراگیران بتوانند فرمان‌های پرکاربرد در اتوکد را بیاموزند و بدانند که کجا از آن استفاده کنند. از آنجایی که در بازار کار حرفه‌ای، داشتن سرعت عمل در این نرم‌افزار مهمترین خواسته است، با بیان خلاصه دستورها و میانبرها در قالب تمرین‌های کاربردی سعی میشود فراگیران به سرعت مناسب دست یابند.

سرفصل:

آشنایی با محیط نرم‌افزار، تنظیمات اولیه اتوکد کار با تنظیمات، O snap، grid و Ortho، کار با  line و شیوه‎های ترسیمی آن (مختصات مطلق، نسبی و قطبی)، فرمان Erase، شیوه‌های انتخاب موضوع، فرمان Ray، ترسیم پرسپکتیو نقطه گریز با اتوکد، فرمان Copy، فرمان X line، ترسیم برش و نما از روی پلان در اتوکد، فرمان Mirror، فرمان Multi line، فرمان Offset، فرمان poly line، فرمان Array، فرمانpolygon  به سه شیوه مختلف، فرمان Move، فرمان Rotate ،Rectangle ، ترسیم کمان به یازده روش، Scale، Circle ترسیم دایره به شش روش، Stretch، Donut، Lengthen، Spline، Trim، Ellipse، Extend، Make Block ساخت سمپل‎ها (بلاک‌های آماده ) در اتوکد، Break، Insert Block، Chamfer، Write Block، Fillet، Point و تنظیمات نقطه در اتوکد، Explode، Divide و کاربرد آن در ترسیم کمد دیواری و پله، Hatch  و انواع هاشورها، Region،  Textو تنظیمات متنی در اتوکد، نحوه وارد کردن فرمان، Pan، Zoom، Undo، Redo، Distance، ID،  Distance،Area گرفتن،Oops ، Limits، Layer و لایه‌بندی در اتوکد، Boundary، Units، UCS، Dimension و انواع اندازه‌گیری و تنظیمات آن‌، Properties و تغییر مشخصات ظاهری.

 
توضیحات تکمیلی

 • در این کارگاه شما به صورت کاملا عملی اتوکد را یاد خواهید گرفت.
 •  پروژه‌های جذاب و کاملا عملی در کلاس همراه با استاد انجام خواهد شد و تمرینات تکمیلی برای خارج از کلاس ارائه می‌گردد. 
 •  گواهی معتبر دوزبانه از طرف کانون هنرهای تجسمی باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران پس از پایان کارگاه به هنرجویان اعطا خواهد شد. 
 •  فیلم آموزشی کارگاه در اختیار تمامی شرکت‌کنندگان قرار خواهد گرفت.
 • زمان تعیین شده برای شروع کلاس درصورتی می‌باشد که تعداد شرکت‌کنندگان به حد نصاب برسد، در صورت تغییر زمان برگزاری اطلاع رسانی انجام خواهد شد.
 • دوستانی که به صورت غیرحضوری در کارگاه‌ها شرکت کرده‌اند فیلم آموزشی کارگاه به همراه تمرین‌های ارائه شده را همراه با گواهی معتبر شرکت در کارگاه دریافت خواهند کرد.

برگزارکنندگان

کانون هنرهای تجسمی دانشگاه تهران

کانون هنرهای تجسمی دانشگاه تهران

کانون هنرهای تجسمی دانشگاه تهران یک از کانون‌های زیر نظر دانشگاه تهران می‌باشد و فعالیت‌هایی در ضمیه هنرهای مختلف مانند: گرافیک، معماری و ... دارد. اکثر فعالیت‌های این کانون در باشگاه دانشجویان واقع در میدان انقلاب-خیابان 16آذر-ساختمان باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران است.

دانشگاه تهران

دانشگاه تهران

حامیان

حامی

حامی

رزومه مدرس دوره

حسین بیادی
متولد1361 تهران
لیسانس مکانیک و کارشناسی ارشد طراحی صنعتی از دانشگاه تهران

مدرس نمونه سازمان فنی و حرفه ای کشور در سال ٨٩

*سابقه کار:
-کارشناس طراحی نما در شرکت عرصه نما
-کارشناس تولید و بهره برداری در شرکت آسمان گستربرنا
-کارشناس طراحی در سازمان هوا و فضا

 

*سابقه تدریس: (بمدت 13 سال در 35 موسسه, آموزشگاه و مجتمع آموزشی):

-مجتمع فنی و کاربردی تهران
-جهاد دانشگاهی دانشگاه علم و صنعت
-مجتمع فنی عالی نوین پارسیان
-دانشگاه علمی کاربردی واحد شهرداری تهران
-سازمان فنی و حرفه ای کشور

آدرس:تهران میدان انقلاب، خیابان 16آذر، باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران