*تامین مالی "ویژه استارتاپ ها"*

شروع رویداد
پنج‌شنبه ۲۴ اسفند ۹۶ ۰۹:۰۰
پایان رویداد
پنج‌شنبه ۲۴ اسفند ۹۶ ۱۳:۰۰
موضوع رویدادمالی / تامین مالی
اضافه به تقویم
*تامین مالی "ویژه استارتاپ ها"*
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۶۶۱۲۸۰۶۸ (۰۲۱) و ۰۹۱۰۰۰۴۷۱۲۶ و ۰۹۰۱۷۴۰۷۳۰۶
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات

 این رویداد صرفا برای ارائه پاورپوینت کارگاه تامین مالی ویژه استارتاپ ها که در دی ماه 96 توسط تیم نوآفرینان برگزار شد، ایجاد شده است. برای دریافت پاورپوینت یک بلیط تهیه فرمایید.

پس از ثبت نام، یک ایمیل برای شما ارسال خواهد شد که لینک دانلود پاورپوینت در بخش "پیام برگزار کننده" قرار داده شده است.

درباره کارگاه

یکی از مهم ترین نگرانی ها برای استارتاپ­ها، مفاهیم مالی و تامین مالی کسب وکار است. این نگرانی و دغدغه درست بعد از اینکه میزان سرمایه لازم برای شروع کسب وکار یا گسترش اون رو محاسبه کرده باشید به سراغتون میاد.

مساله اصلی اینه:  چطور میتونیم این پول رو تهیه کنیم؟

استارت آپ ها شرکت هایی هستند که ایده های ناب و خلاقانه را بدون داشتن سرمایه شخصی، به مرحله تجاری شدن و سودآوری می رسانند. در مسیر اجرایی کردن این ایده اگرچه امید، برنامه‌ریزی، الهام گرفتن از دیگران نیازهای اصلی به حساب می‌آیند، اما تامین منابع مالی مورد نیاز هم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. شرکت های نوپا در شروع کار هزینه های زیادی دارند و معمولا در این زمینه با مشکل مواجه می شوند. فارغ از اینکه استارتاپ و یا کسب و کار نوپای شما در کدام مرحله از طول عمر خود باشد و یا به همخوانی محصول-بازار رسیده باشد و … بالاخره نیاز به سرمایه برای تامین هزینه های جاری و یا رشد و توسعه خواهید داشت.

از آنجا که استارت آپ­ها تصویر روشنی از عوامل اصلی و تعیین کننده منبع تأمین مالی مناسب استارتاپ‌ها شامل: ریسک، بازده، میزان سرمایه‌گذاری و افق زمانی سرمایه‌گذاری، ارائه نمی­دهند، ممکن است در جذب سرمایه با چالش‌هایی مواجه شده و در نهایت، به دلیل کمبود منابع مالی شکست بخورند. سرمایه گذاری در مراحل ابتدایی کسب و کارهای نوپا ریسک بسیاری دارد زیرا عمده این کسب وکار ها به دلایل مختلف موفق نمی‌شوند. به همین دلیل عمده سرمایه‌گذاران اعتماد زیادی برای سرمایه‌گذاری روی این تیم‌ها ندارند.

سرمایه گذاری در یک استارت آپ، مراحل مختلفی دارد که هر یک در جای خود باید مورد توجه قرار بگیرند صاحبان ایده در مراحل ابتدایی اجرایی کردن ایده خود، می‌توانند با تکیه بر سرمایه‌های شخصی کار را پیش می­برند اما نمی‌توانند این رویه را تا زمان تجاری‌سازی ایده ادامه دهند. در مرحله ابتدایی منابع موردنیاز توسط خود ایده‌پردازان یا از سوی اطرافیان، سرمایه‌گذاران فرشته یا روش‌های دیگری مانند سرمایه‌گذاری جمعی تأمین می‌شود. در مراحل رشد،  استارتاپ‌ها به دلیل ناشناخته بودن و نداشتن دارایی‌های مشهود نمی توانند از منابع وام‌دهنده مانند بانک­ها برای جذب سرمایه  استفاده کنند. بنابراین این ایده‌پردازان باید به دنبال سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر یا جسوری باشند که حاضرند در بلندمدت از کسب وکارهای نوپا حمایت مالی کنند.

مراحل سرمایه گذاری در استارتاپ ها شامل موارد زیر  می­باشد:

 سرمایه گذاری دانه (Seed Capital): نخستین منبع برای ورود سرمایه به کسبو کار است که بیشتر از طریق منابع شخصی و خانوادگی تامین می­شود.

سرمایه گذاری فرشته (Angel Investors): این سرمایه گذاران هزینه های یک شرکت نوپا را از منابع مالی شخصی تامین نموده و سرمایه لازم برای رشد، توسعه تجارت، بازاریابی و گسترش تیم کاری را تامین می­کنند.

سرمایه گذاری خطر پذیر (Venture Capital): این سرمایه گذاران به رشد و توسعه شرکت­های نوپا کمک می­کنند. تامین سرمایه توسط این سرمایه گذاران با توجه به ارزیابی های مختلف، در مراحل گونانگون صورت می­گیرد.

تامین مالی میانه و وام های کوتاه مدت و عرضه اولیه سهام از دیگر راه­های جذب سرمایه کی­باشند که در مراحل رشد یک کسب وکار و بسته به میزان سرمایه مورد نیاز میتوان از آن استفاده نمود. نکته ای که باید مورد توجه قرار بگیرد، زمان مراجعه به هر کدام از سرمایه گذاران یاد شده است. در این کارگاه علاوه بر آشنایی با  مراحل و روش های جدب سرمایه برای کسب و کارهای نوپا، با نمونه­های عملی و مثال های عینی جذب سرمایه نیز آشنا خواهید شد.

سرفصل های کارگاه

بخش اول:

چرخه رشد یک استارتاپ

چه زمانی نیاز به جذب سرمایه گذار داریم؟

 

بخش دوم:

روش های تامین سرمایه برای استارتاپ

سرمایه گذار خطر پذیر (VC)

فرشتگان کسب و کار ) Angel Investors)

چه سرمایه گذاری برای ما مناسب است؟ از چه سرمایه گذاری دوری کنیم؟

چگونگی یافتن و برقراری ارتباط با سرمایه گذاران

چگونگی ارائه طرح و ایده برای سرمایه گذار

مراحل تامین مالی  از روش های فوق

 

بخش سوم:

وام

زمان مناسب برای دریافت وام توسط کسب و کارهای نوپا

مزایا و معایب وام برای استارتاپ ها

 

بخش جهارم:

تامین مالی جمعی (Crowdfunding)

کراودفاندینگ چیست؟

معایب و مزایای کراودفاندینگ

مراحل تامین مالی از روش کراودفاندینگ

مدرس با تجربه کارگاه

محی سنیسل

محی سنیسل

موسس پلتفرم تامین مالی جمعی دونیت

پوستر کارگاه

رویداد آنلاین است