کارگاه آموزشی تفکر انتقادی و روش حل مساله

شروع:
جمعه ۲۲ مرداد ۹۵ ۱۰:۰۰
پایان:
جمعه ۲۲ مرداد ۹۵ ۱۲:۳۰
کارگاه آموزشی تفکر انتقادی و روش حل مساله
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

از روز عید فطر تا 22 مرداد در رویداد تفکر انتقادی ثبت نام کنید و کد تخفیف %40 برای ثبت نام دوستان، همکاران یا اعضای خانواده تان هدیه بگیرید. این کد تخفیف به صورت خودکار در ایمیل تایید ثبت نام شما برایتان ارسال می گردد.

___________________________________________

طبق تعریف موسسه ی P21 که وظیفه ی ترسیم فریم وُرک یادگیری در قرن 21 را داراست، تفکر انتقادی (Critical Thinking) یکی از چهار آیتم آموزش درست (Education) به حساب می آید.

___________________________________________

2500 سال پیش سقراط شاید فکرش را هم نمی کرد که پیگیری هایش و سماجتش برای قبول نکردن سَرسَری یک موضوع یا پدیده بنای طرز تفکری را فراهم آورد که امروزه روز آن را تفکر انتقادی (Critical Thinking) می نامیم. 

 

می گویند - حداقل آنچه افلاطون به ما گفته است - سقراط طور خاصی سوال می پرسید تا کشف کند دو عامل شفافیت و منطق را در صحبت های طرف مقابلش. استاد اهل کوتاه آمدن نبود؛ تا مشاهداتش را کامل نمی کرد، دلایل و حدسیات را نمی سنجید، مفاهیم اساسی مرتبط را آنالیز نمی کرد و نتایج و اثرات آن ایده را حتی در عمل پیش بینی نمی کرد دست بردار نبود. 

 

در کارگاه تفکر انتقادی می خواهیم سفر زمان کنیم. ببینیم امروز چه کنیم تا نقادانه موضوعات مهم و تاثیر گذار در کار، تحصیل و زندگی مان را رصد کنیم. چگونه در انبوه تصمیمات مختلفی که هر روز باید بسازیم شان موفق عمل کنیم و خروجی های درجه یک داشته باشیم. بنیاد تفکر انتقادی 8 وجه آن را معرفی کرده است؛ در این کارگاه با تمامی آن ها آشنا می شویم و البته تمرین می کنیم تک تک شان را.

 

سپس از تعریف تفکر انتقادی مدرن که چندی ست در سراسر جهان در جریان است رونمایی می کنیم. هنر این نیست که سقراط و آنچه طرح ریزی کرد را نادیده بگیریم چون که قدیمی ست. هنر این است که آنچه او را زبانزد همه کرده به طور دقیق بشناسیم و فرمولش را در سبک زندگی مان به کار گیریم. می خواهیم دقیق شویم و مو را از ماست بیرون بکشیم. می خواهیم حواس مان را جمع کنیم و فوکس کنیم. می خواهیم یک مساله را خوب آنالیز کنیم و خطا نرویم. می خواهیم ایده ها و مشاورات بی نظیر بدهیم.

 

در کارگاه تفکر انتقادی، به تفکر تحلیلی نیز می پردازیم. این که اصولا تفکر تحلیلی (Analytical Thinking) چیست و چه منافات یا منافع مشترکی با تفکر انتقادی دارد از قسمت های هیجان انگیز رویدادمان است:

برای حل مساله، به تفکر خلاقانه (Creative Thinking) نیز نیاز است. در این رویداد به تشریح تفاوت جز به جز تفکر انتقادی و تفکر خلاقانه می پردازیم و بررسی می کنیم هر یک چه کمکی می توانند به ما در انتخاب روش حل مساله داشته باشند. تفکر جانبی (Lateral Thinking) زیر مجموعه ی تفکر خلاقانه قرار می گیرد:

 

احسان گرجی میزبان شما در این کارگاه از سلسله رویدادهای OrangeInk است. وی متخصص آموزش (Education)، مدیریت (Management)، رهبریت (Leadership)، تیم وُرک (Teamwork) و مدیریت منابع انسانی و سرمایه های انسانی (HR & HP) است. وی 10 سال سابقه ی آموزش دارد و دارای شش سال سابقه ی مدیریت، رهبریت، مدیریت منابع انسانی و آموزش تیم وُرک است. او از پیشگامان تعریف مدیریت سرمایه های انسانی (HPM) در کشور است. 

___________________________________________

برخی تصاویر رویدادهای پیشین ما

 

___________________________________________

دیدگاه مخاطبان ما درباره ی کارگاه ها و نشست های سال 94

 

  

___________________________________________

برای آشنایی بیشتر با ما اینجا کلیک کنید. اخبار ما را از دو کانال زیر پیگیری نمایید.
 

دانلودها

درسنامه ی شماره ی یک

درسنامه ی شماره ی دو

درسنامه ی شماره ی سه

درسنامه ی شماره ی چهار

درسنامه ی شماره ی پنج

درسنامه ی شماره ی شش

آدرس:تهران خیابان کارگر شمالی - خیابان گردآفرید - مرکز همایش های انصار