کارگاه آموزشی دیپلماسی عمومی

شروع:
پنج‌شنبه ۲۴ آبان ۹۷ ۰۸:۳۰
پایان:
پنج‌شنبه ۲۴ آبان ۹۷ ۱۲:۳۰
کارگاه آموزشی دیپلماسی عمومی
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

دوره تمدید شد

با گسترش ارتباطات و افزایش تعامل بین مردم و جوامع مختلف، دیپلماسی رسمی بین حکومت‌ها و مقامات رسمی به اندازه کافی کارآمد نبود. از طرف دیگر، فضای مجازی و ارتباطات، تعامل مردم کشورهای مختلف را به شدت افزایش داده و خود آنها با هم ارتباط دارند.

به همین دلیل، دیپلماسی عمومی به عنوان یک چارچوب و فرایند برای هدفمند کردن این ارتباطات و تعامل با مردم کشورهای دیگر شکل گرفت و تکامل یافت. امروزه دولت‌ها نقش فعال چندانی در دیپلماسی عمومی و بین مردمی ندارند و هر کسی می‌تواند از این ابزار برای ارتباط و تعامل هدفمند با ملل و فرهنگ دیگر استفاده کند.

کارگاه دیپلماسی عمومی درباره مبانی نظری و انواع دیپلماسی عمومی در زیرشاخه‌های مختلف آن است. علاوه بر این، نمونه های کاربردی تجربه‌های کشورهای دیگر در نهادسازی یا برنامه‌هایی که در این خصوص اجرا کرده‌اند نیز برای هر مورد ارائه خواهد شد تا شرکت‌کنندگان بتوانند با استفاده از این نمونه‌ها فهم بهتری از امکانات و قابلیت‌های دیپلماسی عمومی و ابزارهای آن داشته باشند.

سخنرانان

حمیدرضاغلامزاده

حمیدرضاغلامزاده

دبیرکل بنیادجوانه صلح

دانشجوی دکترای مطالعات امریکا دانشگاه تهران

برگزارکنندگان

بنیاد جوانه صلح

بنیاد جوانه صلح

سازمان مردم نهاد

یه سازمان مردم نهاد که در زمینه صلح و دیپلماسی عمومی فعالیت می کنیم.

زمان‌بندی

نیم روزه
عنوانشروعپایان
آموزش دیپلماسی عمومی۸.۳۰۱۲.۳۰

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
انگیزه
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
کافیه قلم و کاغذ همراهتون باشه
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر
آیا امکان پس دادن بلیت و عودت وجه وجود دارد؟
تا سه روز قبل از برگزاری کارگاه بله
این دوره مناسب چه کسانی است؟
از آنجایی که شهروندان به یکی از بازیگران دیپلماسی عمومی تبدیل شده‌اند، کارگاه دیپلماسی عمومی برای هر کسی که با افراد خارجی ارتباط دارد یا خواهد داشت می‌تواند مفید باشد. اما به طور خاص، این دوره برای افراد زیر از جذابیت و کاربرد بیشتری برخوردار خواهد بود: - فعالان سازمان‌های مردم‎نهاد در عرصه بین‌الملل - دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و پژوهشگران رشته‌های o علوم سیاسی، o روابط بین‌الملل، o حقوق بین‌الملل، o مطالعات منطقه‌ای، o مطالعات جهان، o مطالعات یا مدیریت رسانه و o مطالعات یا مدیریت فرهنگی - کارکنان سازمان‌های مرتبط با بین‌الملل از قبیل: o سازمان فرهنگ و ارتباطات o وزارت امور خارجه o وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی o مجلس شورای اسلامی o جامعه المصطفی o جامعه المرتضی o دانشگاه ادیان و مذاهب - خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها - روابط عمومی نهادها و ارگان‌ها - همکاران مناطق آزاد تجاری - فعالان عرصه تبلیغات و برندسازی

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی

آدرس:تهران تهران. خیابان طالقانی . خیابان نجات الهی کوچه اراک(بین سپهبد قرنی و نجات الهی)پلاک 42 طبقه اول