رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه آموزشی روش تهیه صورتهای مالی در تاریخ پنج‌شنبه ۳۱ خرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه آموزشی روش تهیه صورتهای مالی

شروع:
پنج‌شنبه ۳۱ خرداد ۹۷ ۰۹:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۳۱ خرداد ۹۷ ۱۶:۰۰
مکان: تهران
کارگاه آموزشی روش تهیه صورتهای مالی
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر


صورتهای مالی!! بیشتر برایم بگو …

از اینجا شروع می کنم، سهامداران شرکت از مدیرعامل و هیئت مدیره درخواست گزارش عملکرد می کنند، باید خیلی فوری یک سیاهه شفاف، مطمئن و صادقانه تهیه کنیم، این فهرست باید خیلی دقیق و مرجع های آن خیلی ساده و قابل پیگیری باشند، اما در چه زمانی و با چه زحمتی ؟

مگر شدنی است که در مدت زمان کوتاهی که داریم اطلاعات مالی چندین ماه را صورت کنیم ؟

یا یک سناریوی دیگر؛ رئیس شعبه بانک با پرداخت یک وام حسابی موافقت کرده اما می خواهد بداند شرکت ما توانایی و تعهد بازپرداخت اقساط را دارد یا خیر …

فکر کنم متوجه شدم !!

درست متوجه شدید، صورتهای مالی، مجموعه فهرست هایی هستند که برای اطلاع از وضعیت عملکرد و جریانهای مالی و نقدینگی شرکت و از طریق افشای انواع حسابهای تعهدی و نقدی قبلی بدست می آیند.

خب؛ کار کمی سخت نیست ؟ مبنایی ، استانداردی … راهنمایی هست؟

جالب همینجاست! صورتهای مالی اساسا بر پایه استاندارد شماره یک سازمانی حسابرسی ایران و مبتنی بر فرمولهای نمونه ای که هر سال این سازمان ارائه می کند تهیه می شوند و از این جهت اتفاقا خیلی شیرین و ساده تهیه شدنی هستند، به شرطه آنکه اصولش را بدانید.
البته یادمان باشد اگر در برخی موارد استاندارد خاصی برای تهیه صورتهای مالی پیش بینی نشده باشد، وظیفه ما به عنوان یک عضو از تیم مالی به کار گیری رویه هاست.

با وجو استانداردها بازهم نیاز به کارگاه دارم ؟

این فقط یک پیشنهاد است، کارگاه روش تهیه صورتهای مالی، به دلیل سبک خاص برگزاری اش، ماجرای متفاوتی دارد. اولا تمام کارگاه تجربی و عملیاتی است، یعنی قرار نیست مدرس برای شما فرهست وار یک سری مفاهیم را تعریف کند و برود. خیر، در کارگاه روش تهیه صورتهای مالی، شما کاملا مفاهیم استانداردها، تعریف ها و نمودارها را دقیقا یادمی گیرید، انواع تمرینها را با داده های متنوع تکرار و تست می کنیدو نهایتا با یک فرم نمونه استاندارد آشنا شده و با همراهی مدرس آن را تکمیل می کنید …

اجرای اینها در عمل دو هفته وقت یک شرکت را می گیرد …

عجله نکنید!! حرفمان تمام نشده، در بخش آخر کارگاه شما یاد می گیرید چگونه و تنها با استفاده از نرم افزار اکسل در مدت کمتر از دو ساعت، صورت مالی تهیه کنید. آنهم دقیق بدون آنکه موی لای درزش برود.
بله، باور آن سخت است که با دانستن مجموعه تکنیکهایی که در این کارگاه می آموزید، در کمتر از دو ساعت یک صورت مالی بسیار دقیق را برای طرفهای کاری مشاوره ای و کارفرمای خود تهیه خواهید کرد …

یکبار فهرست آنچه می آموزم را مرور می کنید ؟

شما در این کارگاه ظرف یک روز از صبح تا غروب به صورت کاملا منظم، یک دوره کامل آموزشی را طی می کنید که شامل موارد زیر است :
۱. فراگیری استاندارد حسابداری شماره ۱ تحت عنوان نحوه ارائه صورتهای مالی
۲. آشنایی با صورتهای مالی نمونه(نشریه شماره ۱۶۶) سازمان حسابرسی
۳. فراگیری نحوه طبقه بندی حساب‌های تراز آزمایشی در صورتهای مالی
۴. آشنایی نسبی با سایر استانداردهای حسابداری پر کاربرد در تهیه صورتهای مالی
۵. یادگیری چگونگی افشا اطلاعات غیر ریالی در یادداشتهای توضیحی صورتهای مالی
۶. تهیه صورتهای مالی یک واحد تجاری با اطلاعات واقعی در قالب نرم افزار اکسل

خب همه چیز درست پیش رفته فقط ببخشید، ظهر …

بله البته، شما صبحانه و پذیرایی و میان وعده و نهار مهمان ما هستید. اگر اطلاعات بیشتری نیاز داشتید، صمیمانه منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم. مشاوران آموزشی ما با شماره ۶۶۵۶۹۹۸۰ پاسخگوی تمام سوالات شما هستند.

آدرس: تهران خیابان آزادی، بلوار اکبری، خیابان قاسمی، جهاد دانشگاهی صنعتی شریف