رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه آموزشی مدل‌های ذهنی مدیران موفق در تاریخچهارشنبه ۴ مهربه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه آموزشی مدل‌های ذهنی مدیران موفق

شروع:
چهارشنبه ۴ مهر ۹۷ ۱۷:۳۰
پایان:
چهارشنبه ۴ مهر ۹۷ ۲۰:۳۰
مکان: تهران
موضوع:مدیریت / غیره
کارگاه آموزشی مدل‌های ذهنی مدیران موفق
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

 مهم‌ترین اثر مدل ذهنی بر تصمیم‌های ماست؛ به‌گونه‌ای که می‌بینیم دو نفر که مدل ذهنی متفاوتی دارند در یک موقعیت مشخص تصمیم‌های متفاوتی می‌گیرند.


در کشور چین، دو مرد روستایی می‌خواستند برای یافتن شغل به شهر بروند. یکی از آن‌ها می‌خواست به شانگهای برود و دیگری به پکن.
اما در سالن انتظار قطار، آنان برنامه خود را تغییر دادند زیرا مردم می‌گفتند که شانگهایی‌ها خیلی زرنگ هستند و حتی از غریبه‌هایی که از آنان آدرس می‌پرسند پول می‌گیرند اما پکنی‌ها ساده‌لوح هستند و اگر کسی را گرسنه ببینند نه‌تنها غذا، بلکه پوشاک به او می‌دهند.
فردی كه می‌خواست به شانگهای برود با خود فكر كرد: «پكن جای بهتری است، كسی در آن شهر پول نداشته باشد، بازهم گرسنه نمی‌ماند. با خود گفت خوب شد سوار قطار نشدم وگرنه به گودالی از آتش می‌افتادم.»
فردی كه می‌خواست به پكن برود پنداشت كه شانگهای برای من بهتر است، حتی راهنمایی دیگران نیز سود دارد، خوب شد سوار قطار نشدم، در غیر این صورت فرصت ثروتمند شدن را از دست می‌دادم.
هر دو نفر در باجه بلیت‌فروشی، بلیت‌هایشان را باهم عوض كردند. فردی كه قصد داشت به پكن برود بلیت شانگهای را گرفت و كسی كه می‌خواست به شانگهای برود بلیت پكن را به دست آورد.
نفر اول وارد پكن شد.
متوجه شد كه پكن واقعاً شهر خوبی است.
ظرف یك ماه اول هیچ كاری نكرد. همچنین گرسنه نبود.
در بانک‌ها آب برای نوشیدن و در فروشگاه‌های بزرگ شیرینی‌های تبلیغاتی را كه مشتری‌ها می‌توانستند بدون پرداخت پول بخورند، می‌خورد.
فردی كه به شانگهای رفته بود، متوجه شد كه شانگهای واقعاً شهر خوبی است هر كاری در این شهر حتی راهنمایی مردم و غیره سودآور است.
فهمید كه اگر فكر خوبی پیدا شود و با زحمت اجرا گردد، پول بیشتری به دست خواهد آمد.
او سپس به كار گل و خاك روی آورد. پس از مدتی آشنایی با این كار، 10 كیف حاوی از شن و برگ‌های درختان را بارگیری كرده و آن را «خاك گلدان» نامید و به شهروندان شانگهایی كه به پرورش گل علاقه داشتند فروخت.
در روز 50 یوان سود برد و با ادامه این كار در عرض یك سال در شهر بزرگ شانگهای یك مغازه باز كرد. او سپس كشف جدیدی كرد؛ تابلوی مجلل بعضی از ساختم آن‌های تجاری كثیف بود. متوجه شد كه شرکت‌ها فقط به دنبال شستشوی عمارت هستند و تابلوها را نمی‌شویند.
از این فرصت استفاده كرد. نردبان، سطل آب و پارچه كهنه خرید و یك شركت كوچك شستشوی تابلو افتتاح كرد.
شركت او اكنون 150 كارگر دارد و فعالیت آن از شانگهای به شهرهای هانگجو و ننجینگ توسعه‌یافته است.
او اخیراً برای بازاریابی با قطار به پكن سفر كرد.
در ایستگاه راه‌آهن، آدم ولگردی را دید كه از او بطری خالی می‌خواست. هنگام دادن بطری، چهره كسی را كه پنج سال پیش بلیت قطار را با او عوض كرده بود به یاد آورد.

مدل ذهنی شما کدام است؟

 لطفاً باتدبیر بلیتتان را عوض کنید!

آدرس:تهران خیابان بهشتی (عباس آباد)، خیابان پاکستان، انتهای خیابان دوم، پلاک 27