رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه آموزشی مدیریت‌مالی برای مدیران غیر‌مالی (50 ساعت) در تاریخ پنج‌شنبه ۸ اسفند به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
پنج‌شنبه ۵ دی ساعت ۰۸:۰۰

کارگاه آموزشی مدیریت‌مالی برای مدیران غیر‌مالی (50 ساعت)

  • رایگان
  • تهران
  • مالی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

چرا دانش مدیریت مالی برای مدیران غیر مالی مهم است؟


عدم تخصص و گاهی عدم تعلق واحد مالی به شرکت باعث زیان‌های پیش پا افتاده‌ای به شرکت می‌شود که به راحتی قابل جلوگیری است. پیش نیاز لازم برای مدیرعامل، داشتن سواد مالی بمنظور جلوگیری از وقوع این زیان‌هاست. انباشت این زیان‌ها می‌تواند باعث ورشکستگی شرکت بشود. داشتن سواد مالی متناسب با هر صنعت به مدیرعامل کمک می‌کند برنامه‌ریزی مناسبی برای شرکت انجام داده و هر لحظه آن را تحت کنترل داشته باشد.

در این کارگاه به پرسش‌های متداول مدیران غیرمالی پاسخ داده خواهد شد. شاید این پرسش‌ها پرسش‌های شما نیز باشند:


1- چطور یک مدیر می تواند صورت های مالی تهیه شده توسط واحد مالی را بخواند؟ 2- چطور می توان وضعیت یک شرکت را با توجه به صورتهای مالی، تجزیه و تحلیل کرد؟ آیا شرکت در روند رشد خود است یا افول؟ برای رشد پایدار شرکت نیاز به ایجاد چه تغییری در وضعیت مالی و استراتژیهای مرتبط با آنهاست؟ 3- اقلام اظهارنامه های مالیاتی، مالیات بر ارش افزوده، خرید و فروش فصلی و بیمه چیست؟ نحوه به دست آوردن میزان سود شرکت چگونه است؟ 4- چگونگی به بهای تمام شده محصولات و انحراف بهای تمام شده واقعی از بهای تمام شده بودجه شده دست پیدا کنیم؟ 5- چگونه درآمدها و هزینه های آتی شرکت را در قالب بودجه بندی عملیاتی و مالی پیش بینی کنیم؟ و دستکاری عمدی در مبالغ بودجه را متوجه شویم؟ 6- چگونه استراتژی تامین مالی و مدیریت نقدینگی شرکت را ممیزی کنیم؟ 7- چگونه با اتخاذ راه های مناسب سرمایه گذاری، سود حداکثری برای شرکت به ارمغان بیاوریم؟ 8- ارزش زمانی پول را چطور در محاسبات خود وارد کنیم؟

در این کارگاه چه سرفصل‌هایی آموزش داده می‌شود؟


• آشنایی با گزارشگری مالی • اصول تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی • آشنایی با وظایف قانونی • هزینه یابی و مدیریت هزینه ها • آشنایی با بودجه‌بندی • مدیریت نقدینگی و تأمین منابع مالی • مدیریت سرمایه‌گذاری • ریاضیات مالی و ارزش زمانی پول به همراه بررسی تورم، نرخ بهره، ریسک • مطالعه موردی

چه کسانی مخاطب این کارگاه هستند؟


مدیران اجرایی سازمان‌ها، استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان

شرکت‌کنندگان در این دوره چه چیزی بدست می‌آورند؟


شرکت کنندگان این دوره به یک دید مالی درون‌سازمانی و برون‌سازمانی برای دستیابی به اطلاعات مربوط و قابل اتکا بمنظور تصمیم‌گیری مناسب برای کسب‌و‌کار خود دست خواهند یافت.

مدرک شرکت در دوره


در انتهای دوره گواهی معتبر شرکت در دوره از طرف دانشگاه صنعتی امیرکبیر به شرکت کنندگان اعطا خواهد شد

مدرّس

علی میرزایی
علی میرزایی
مدیر مالی گروه علی بابا

برگزارکنندگان

گروه رَستا
گروه رَستا
دانشگاه صنعتی امیرکبیر
دانشگاه صنعتی امیرکبیر

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
دانش اولیه اصول حسابداری برای شرکت در این کارگاه لازم است

آدرس

تهران خیابان انقلاب غرب، قبل از تقاطع انقلاب-ولیعصر، کوچه سعید، بن بست نائینی، ساختمان زکریای رازی، دانشکده مدیریت دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سالن اجتماعات دانشکده

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

گروه رَستا (رونق سرمایه و تولید ایرانیان)

گروه رَستا (رونق سرمایه و تولید ایرانیان) از زیرمجموعه های بنیاد توسعه فردا و فعال در زمینه آموزش‌های مالی کاربردی و همچنین تامین مالی کسب و کارها است.

رویداد های برگزارشده۲
رویداد های فعال۰