رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه آموزشی نقش صلحِ درون در توانمندسازی زنان در تاریخیکشنبه ۱۶ دیبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه آموزشی نقش صلحِ درون در توانمندسازی زنان

شروع:
یک‌شنبه ۱۶ دی ۹۷ ۱۰:۰۰
پایان:
یک‌شنبه ۱۶ دی ۹۷ ۱۳:۰۰
کارگاه آموزشی نقش صلحِ درون در توانمندسازی زنان
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات

 «صلح» مفهوم گسترده ای است که در سراسر دنیا با مفاهیم و اصول بسیار گسترده ای مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. متاسفانه دنیای امروز مفهوم رئالیست صلح از بعد « نبود جنگ» و پرهیز از خشونت‌ورزی را سرمنزل مفاهیم صلح مطرح می‌کند. در حالی که نیل به صلح واقعی در شرایط نبود جنگ محقق نمی گردد؛ بهترین مثال در این راستا دوران جنگ سرد است که گرچه جنگی در جریان نبود و جوامع به ظاهر در آرامش می زیستند، ولی مبنا و بنیان این آرامش «ترس» بود.

شایان ذکر است؛ تئوری های جدید صلح و توسعه به اصلاح ساختارهای صلح در جامعه تأکید بسیاری دارد که در این راستا می توان به آشتی با خویشتن و یافتن صلح درون برای تأثیر مثبت بر اطرافیان اشاره کرد. صلح در یک جامعه زمانی نمود می کند که تک تک نفرات حاضر در جامعه صلح را در درون خود یافته و در ایفای نقش "شهروند صلح طلب" فعال باشند. پروژه مؤسسه بین المللی "تغییر" نیز بر همین راستا تأکید دارد و تاکنون در جریان رویدادهای متعدد صلح افراد بسیاری را از سراسر دنیا تحت آموزش قرار داده و این فعالیت مثبت در راستای ارسال پیام صلح و دوستی را تاکنون کشورهای بسیاری پیاده کرده است. این آمار و ارقام در پی آموزش سفیران صلح در سراسر جهان انجام گرفته و این مؤسسه را به یکی از برجسته ترین مؤسسات ترویج صلح جهانی تبدیل کرده است.

 این مؤسسه امسال در سومین سال حضور خود در ایران دوره های آموزش صلح درون و مدیریت استرس را برگزار خواهد کرد. در طی دو سال گذشته بالغ بر هزار ایرانی، در جریان کارگاه های آموزشی برگزار شده در دانشگاه ها، مدارس، بیمارستان، سازمان های مردم نهاد و مؤسسات صلح با مفاهیم صلح درون آشنا شده و پارادایم مورد توجه جمع کثیری از قشر فعال در عرصه صلح و توسعه قرار گرفته است.

 

ضرورت اجرای طرح

کشور ایران در یکسال گذشته با بحران های متعدد سیاسی و اقتصادی دست و پنجه نرم کرده است که تأثیرات روانی آن به صورت واضح و مبرهن بر تک تک نفرات جامعه قابل مشاهده است؛ در چنین شرایطی انجام گامی موثر در راستای صلح در جامعه امری آرمانی به نظر می رسد. از سوی دیگر نیز جمع کثیری از شهروندان در تمام زندگی خود تحت تأثیر عوامل سیاسی، اقتصادی و فرهنگی همواره «ماده گرایی» را عامل اصلی آرامش روح و روان می دانند غافل از اینکه بررسی آماری کشورهای توسعه یافته اروپایی و سطح نگران کننده افسردگی در میان ساکنان این جوامع خط بطلانی بر این تئوری می کشد.

مؤسسه بین المللی «تغییر» در حقیقت به دنبال توسعه مفاهیم کهن صلح و آرامش فردی بوده و هدایت و تمرکزی جدید برای الویت بندی در زندگی فردی ایجاد می کند تا جستجوی برقراری صلح و آرامش در جوامع توسعه یافته و در حال توسعه از دنیای بیرونی فاصله گرفته و به دنیای درونی نفوذ کند. در واقع این مؤسسه با هدایت و آموزش افراد جامعه برای تبدیل شدن از شهروندانی منفعل و منفی به نفراتی مثبت و کارآمد بوده و گامی نوین در جهت برقراری صلح جهانی طراحی کرده است.

 

اهداف طرح

·        تأکید بر اهمیت آموزش صلح در جوامع و ترویج فرهنگ صلح

·        ارتقاء و افزایش آگاهی مردم جوامع ایران در زمینه پارادایم های نوین صلح از جمله اهمیت صلح درون

·        برداشتن گامی مؤثر برای همکاری مشترک و پایدار مؤسسات ملی و بین المللی فعال در عرصه آموزش فرهنگ صلح با برگزاری کارگاه های آموزشی مشترک

·        ایجاد فضایی مؤثر و امن برای انجام گفتگوهای پرمفهوم براساس دانش روز دنیا در علم صلح

·        آشنایی عمیق تر با مفاهیم رفتارهای بدون خشونت، صلح درون، خودآگاهی، مدیریت خشم و مخاصمات

·        همکاری با سازمان های بین المللی متعدد فعال در این پروژه با هدف برقراری طرح های پایدار و تداوم فعالیت های مشترک طلح طلبانه بدور از فعالیت های سیاسی

سخنرانان

خانم یانا یانچه وا یانوا

خانم یانا یانچه وا یانوا

مدرس بین المللی صلح

برگزارکنندگان

انجمن ایرانی مطالعات زنان

انجمن ایرانی مطالعات زنان

Initiative of Change Switzerland

Initiative of Change Switzerland

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
با توجه به همه گیر بودن و اهمیت آموزش صلح برای تمامی نفرات جامعه این رویداد عمومی می باشد
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر
آیا امکان پس دادن بلیت و عودت وجه وجود دارد؟
خیر

آدرس:تهران تهران، خیابان استاد نجات اللهی (ویلا)، نبش ورشو، خانه اندیشمندان علوم انسانی