کاور
شنبه ۱۷ آبان ساعت ۱۸:۰۰

کارگاه آنلاین نگارش پایان نامه، پروپوزال و فن ارائه

  • از ۱۴۸,۰۰۰ تومان
  • آنلاین
  • تحصیلی
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

نظرسنجی دوره


کسب رضایت 86 درصدی دانشپذیران گرامی دوره های قبل

 


پایان نامه خوب چه ویژگی هایی دارد؟


واضح  و روشن‌بودن سبک پژوهش


پایان نامه باید به سبکی واضح نوشته شود؛ یعنی نباید زبان نامفهوم در آن به کار گرفته شود. برای این منظور پایان نامه به فصل‌ها و بخش‌های کوچک تر تقسیم می شود به طوری که خواننده به آسانی بتواند مراحل پیشرفت بحث را دنبال کند باید رشته‌ای از بحث‌های منسجم و پی در پی در پایان نامه وجود داشته باشد تا خواننده بتواند متوجه شود که چگونه مطالب یک بخش یا فصل از پایان نامه به بخش یا فصل دیگر منتهی شده است.

 

وضوح اهداف پژوهش


پایان نامه باید اهداف روشن و واضحی داشته باشد که در آغاز مشخص شود و به تعبیری دلیل و چارچوب منطقی برای باقیمانده کار فراهم کند. سپس پایان نامه شیوه‌ای که پژوهش قرار است از آن طریق به اهدافش برسد را توضیح دهد. اگر فقط به بخشی از آن اهداف می‌توان رسید، پس باید این مطلب توضیح داده شود. در نهایت اینکه باید در فصل نتیجه گیری اهداف، مورد بازخوانی قرار بگیرد و شیوه هایی که برای بیان آن اهداف به کار گرفته شده است. بحث شود. اهداف هم چنین به دلیل تأثیرگذاری در انتخاب جنبه‌های نظری و روش شناسی کار بسیار مهم هستند. بعد از همه ی اینها طرح پژوهش باید متناسب با اهداف طرح باشد.

 

 

بازخوانی و مرور پیشینه‌ها


برای داشتن یک پایان نامه خوب و مفید باید یک بازخوانی و مرور کافی بر پیشینه پژوهش وجود داشته باشد. متونی که انتخاب می‌شود باید به اندازه کافی به روز باشد تا نشان دهدکه پایان نامه بر پژوهش‌های اخیربنا شده است. بدون شک متن‌های برگزیده‌ای از مطالعات و مقالات مختلف نباید آن قدر فراوان باشند که در روند متن تأثیر بگذارد و نثر نوشته شده دانشجو را مبهم و نامفهوم سازند؛ بنابراین باید تعادلی بین اندازه و تعداد نقل قول‌ها و متن اصلی پایان نامه وجودداشته باشد.

 

وضوح چکیده


پایان نامه خوب باید یک چکیده خوب و واضح در شروع کار داشته باشد. چکیده، باید نمایی کلی و مختصر از تمام طرح پژوهش که در پایان نامه توصیف شده را فراهم کند.

عنوان مختصر و جامع


در نهایت مهم است که عنوان پایان نامه فراموش نشود. انتخاب یک عنوان خوب خودش تقریباً کار هنری محسوب می‌شود. عنوان نباید بیش از حد طولانی باشد، بلکه باید دقیقاً ماهیت پایان نامه را نشان دهد و به طور مطلوبی شامل برخی از کلیدواژه‌های مربوط به موضوع پژوهش باشد.

 

دقت در گرامر و نقطه‌گذاری

مسائل مربوط به نگارش پایان نامه دارای اهمیت هستند، باید توجه دقیقی به جزئیات شود. اشتباهات کوچک در پایان نامه می‌تواند بزرگ به چشم بیاد. پایان نامه باید به دقت غلط گیری و اصلاح شود تا غلط های چاپی، نقطه گذاری و نکات دستوری اشتباه آن به حداقل برسد.

 

رعایت ارجاعات به طور صحیح


ارجاعات باید به دقت بررسی شود و به طوری که جزئیات منابع و کارهای ذکر شده در بخش‌های مختلف پایان نامه هماهنگ باشد. 


هدف کارگاه


نگارش اصولی یک پایان نامه از دغدغه های همیشگی دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه است؛ دغدغه ای که از ترم های دوم و سوم شروع می شود و گاه حتی تا ترم های هفت و هشت هم، بدون آنکه به راه حل مشخصی برسد، ادامه پیدا می کند. این دغدغه وقتی جدی تر و عمیق تر می شود که دانشجو در جریان آماده سازی پروژه پایانی دانشگاه متوجه می شود حتی روی کمک های استاد راهنما هم نمی تواند حساب کند، چون اغلب اساتید آنقدر دغدغه و مشکل دارند که کمتر فرصت می کنند راهنمایی های لازم را در اختیار دانشجو قرار بدهند.

 

 

هم چنین، در مقاطع بالاتر تحصیلی، در دوران کارشناسی ارشد و بعد دکترا، دانشجو با بحران دیگری روبرو می شود و آن هم نوشتن پروپوزال است اینکه از کجا شروع کنند و به کجا برسانند. نوشتن پروپوزال، سخت ترین نقطه ی شروع کار پایان نامه ی ارشد و دکترا می باشد.می توان ادعا کرد اگر پروپوزالی مورد تایید استادان قرار بگیره حدود 40 درصد کار تمام شده است.

 

 

در کنار نوشتن درست پروپوزال و پایان نامه، مسئله ای که بیشتر دانشجویان از مواجهه شدن با آن واهمه دارند، ارائه پروپوزال یا پایان نامه است. 

 

 

به همین دلیل، ما کارگاهی را با موضوع «نگارش پایان نامه، پروپوزال و فن ارائه» طراحی کردیم تا دانشجویان به طور کامل با همه مسائل و مباحث اصلی در زمینه پایان نامه نویسی و اصول آن، پروپوزال نویسی و اصول آن  و در نهایت فن ارائه پروپوزال و دفاع از پایان نامه و باید ها و نبایدهای این حیطه آشنا شوند.


محورهای کارگاه


 

سرفصل های مهم این کارگاه عبارتند از:

 

 نگارش گزارشات و متون فنی

نگارش مقالات کنفرانسی

ارکان و اصول نگارش علمی پایان نامه

استخراج مقاله از پایان نامه

اصول و نحوه نوشتن پروپوزال آکادمیک

انتخاب عنوان و نکات مهم در نگارش بخش های مختلف

ارجاع دهی و رفرنس نویسی

ارائه فنی و دفاع از پایان نامه

نحوه انجام اصلاحات پایانی وتحویل نهایی پایان نامه

 

 

 

 


شرایط کارگاه نگارش پایان نامه، پروپوزال و فن ارائه


🔷 اعطای مدرک بین المللی از OxfordCert انگلستان

 

🔷پشتیبانی نامحدود

حضور اساتید حرفه ای و پشتیبانی نامحدود (بعد از این وبینار در گروه های تخصصی عضو میشوید که استاد تا تسلط کامل شما پاسخگوی سوالات شما خواهد بود)

🔷ظرفیت دوره محدود می باشد.

🔷 این دوره بصورت "آنلاین" از طریق سایت skyroom برگزار می شود و قبل از شروع کلاس، لینک ورود به کلاس برایتان ارسال می شود.

 

 


زمانبندی کارگاه نگارش پایان نامه، پروپوزال و فن ارائه


روز اول: شنبه 17 آبان، ساعت 20-18

روز دوم: سه شنبه 20 آبان، ساعت 20-18

روز سوم: شنبه 24 آبان، ساعت 20-18

روز چهارم: سه شنبه 27 آبان، ساعت 20-18

روزپنجم:  شنبه 1 آذر، ساعت 20-18

 

 

مدرس

حسین صانعی
حسین صانعی
دانش آموخته دانشگاه تهران و مدرس کارگاههای نگارش فنی متون علمی

درباره مدرس


💠 فارغ التحصیل کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران

💠مدرس کارگاههای نگارش فنی متون علمی

💠کسب عنوان پایان نامه کاربردی برتر سال 97

💠دارای 4 عنوان مقاله داخلی و بین المللی

💠همکار پژوهشی معاونت علمی ریاست جمهوری

💠 همکار پژوهشی شرکت DHZ-Solution نروژ


ارتباط با ما


✅دفتر مرکزی: خیابان قدس، پلاک 37، ساختمان فناوری دانشگاه تهران، طبقه 4

✅شماره تماس: 09903702395 - 02171053133 داخلی 4

✅آیدی تلگرام: @Ac_Article
@pezhvak_spt

برگزارکنندگان

گروه آموزشی پژواک دانش
گروه آموزشی پژواک دانش

برگزار‌کننده

آواتار

گروه آموزشی پژواک دانش

گروه آموزشی پژواک دانش به همت جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه تهران و امیرکبیر به منظور ارتقا سطح کیفی دانش و ارائه خدمات آموزشی به دانشگاهیان و مردم عزیز ایران در سال 1396 تاسیس شده است. مشخصه اصلی مجموعه، ارائه دوره ها به صورت کاربردی‌‌، با کیفیت با

رویداد های برگزارشده۱۰۳
رویداد های فعال۵
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۶۰ نفر
  • شروع: شنبه ۱۷ آبان ساعت ۱۸:۰۰
  • پایان: شنبه ۱ آذر ساعت ۲۰:۰۰
رویداد آنلاین است.

اشتراک‌گذاری رویداد

connectکانکت برای این رویداد فعال است

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم