رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه اثربخش نویسی محتوا (قلم سیاه) در تاریخدوشنبه ۲۰ شهریوربه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه اثربخش نویسی محتوا (قلم سیاه)

شروع:
دوشنبه ۳۰ مرداد ۹۶ ۱۶:۰۰
پایان:
دوشنبه ۲۰ شهریور ۹۶ ۲۰:۰۰
کارگاه اثربخش نویسی محتوا (قلم سیاه)
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

کارگاه عملی

 کارگاه کپی رایتینگ قلم سیاه

حدود 18 ساعت پشت قلم می‌نشینیم و می‌نویسیم
اثربخش و اثربخش‌تر 

-- ظرفیت این کارگاه تکمیل شده است --

ثبت‌نام در کارگاه شهریور ماه (آخرین کارگاه کپی‌رایتینگ قلم سیاه در سال 96)

 

این کلاچ است، بغلی ترمز و آن یکی گاز، فقط دقت داشته باشید آرام کلاچ را بالا آورده و بعد گاز را فشار دهید، تا زمانی که کلاچ را کامل نگرفته‌اید، دنده را جابجا نکنید.
این نوشته اگر طولانی‌تر و با جزئیات بیشتر هم ادامه داشته باشد کسی را راننده نمی‌کند، کپی‌رایتینگ هم وضعیتی مشابه دارد، با توضیحات و صحبت‌های یک طرفه نمی شود کپی رایتینگ را آموزش داد، باید شنید و بعد پشت فرمان نشست و شروع به حرکت کرد. خاموش کردن و ریپ زدن‌ها و شاید گه‌گاهی تصادف‌هاست که راننده می‌سازد. 

کپی‌رایتینگ درست مثل رانندگی پشت قلم و کاغذ نشستن می‌خواهد؛ باید دست به قلم شد.
در این کارگاه لحظه به لحظه می‌نویسیم و تمرین می‌کنیم، ایده می‌دهیم و ایده می‌دهند و خلاصه دست به قلم هستیم و آنچه یاد می‌گیریم را عملی تمرین کرده و پیاده می‌کنیم.  

 

همه ما نوشتن را با قلم سیاه شروع کرده‌ایم، مداد سیاهی که آرام و با احتیاط مابین خطوط کاغذ حرکت داده و کلمه‌ای را می‌نوشتیم، یا شاید بهتر است بگوییم کلمه‌ای را هنرمندانه طراحی می‌کردیم، حرفه ای شدیم و دیگر کلمات را طراحی نکرده و بی‌توجه به تک‌تک کلمات آنها را پشت هم نوشته و تکرار می‌کنیم.
امروز قرار است دوباره به کلمات فکر کنیم، تمرکز کرده و دوباره هنرمندانه آنها را طراحی کنیم، قرار است در کارگاه قلم سیاه نوشتن را شروع کنیم، اینبار اثربخش نویسی را شروع کرده و نوشته‌هایی ترغیباتی بنویسیم .

انتخاب کلمات، جمله‌نویسی‌ها و ... تنها یک بخش از کپی‌رایتینگ یا اثربخش‌نویسی هستند، برای اثربخش‌نویسی لازم است مفهوم یا Concept را استخراج کنیم، بعد به سراغ کلمات برویم، برای کوتاه‌نویسی از کلمات دنباله‌دار و کلمات در سایه استفاده کنیم، و بعد بر روی استایل نوشته خود کار کرده و لحن و صدایی که در محتوای خود استفاده کرده‌ایم را اصلاح کنیم.

 

متن‌هایی بهتر بنویسید، در کپی رایتینگ، بهتر یعنی اثربخش‌تر، بهتر یعنی همراه کردن مخاطب، بهتر یعنی برقراری ارتباط با مخاطب .

در این کارگاه می‌آموزید چطور عناوینی بنویسید که مخاطب را ترغیب به خواندن متن‌ کند، و چطور متن‌هایی بنویسید که خواننده بیشتر و البته بهتری داشته باشید. 

مدرس

سجاد بهجتی

سجاد بهجتی

استراتژیست محتوا و کپی‌رایتر

سرفصل‌ها

 از نوشتن خطی به نوشتن مثلثی
- مثلث نوشتن
- هدف و محور در نوشته‌ها
- Copywriter یا Content Writer؟

 

  برای مخاطب نویسی یا با مخاطب نویسی
- مخاطب، مشتری، رهگذر
- صدا کردن مخاطب
- هیپنوتیزم ذهنی مخاطب
- جلب توجه‌ها و پرت توجه‌ها

 

 تیتر و عنوان نویسی‌های همراه کننده
- عناوین کشدار و کلمات دنباله‌دار
- تیتر نویسی چاپی و عنوان نویسی دیجیتال
- تکنیک‌های تیتر نویسی PPPP، AWDA، سایه و ...

 

 خط‌ها و متن‌های متقاعد کننده
- مدل‌های متن نویسی
- جملات و عبارات چسبناک
- درخواست‌های نامحسوس و محسوس

برای من مناسب است؟

اطلاعات زیادی از نویسندگی ندارم، این کارگاه برای من هم مناسب است؟
بله، اثربخش نویسی اکتسابی است و میتوان اصول اثربخش نویسی را یادگرفت، و با تمرین زیاد حرفه‌ای شد و در نهایت متن‌های ترغیباتی نوشت.
فعالیت من تولید محتوا در فضای آنلاین است، این دوره چه کمکی به من می‌کند؟
این کارگاه برای اثربخش نویسی محتواست، بخش زیادی از محتوا در حال حاضر در فضای آنلاین تولید می‌شود و به همین دلیل بسیاری از تمرین‌ها و روش‌هایی که در کارگاه گفته می‌شود مربوط به تولید محتوا در فضای آنلاین است. با شرکت در این کارگاه می‌توانید به نوشتن نگاه عمیق‌تری پیدا کنید و بجای نوشته‌های تبلیغاتی، نوشته‌هایی ترغیباتی بنویسید.
محتوای زیادی تولید کرده‌ام، برای من چه فایده‌ای دارد؟
کارگاه کپی‌رایتینگ قلم سیاه با تمرین‌های زیاد است، در تمرین‌ها افراد متناسب با سابقه و فعالیتی که داشته‌اند ظاهر می‌شوند، بعضی افراد بسیار قوی و برخی دیگر ضعیف‌تر. اما رویکردی که در کارگاه برای شما هم جذاب خواهد بود این موضوع است که انتخاب کلمات و نوشتن تنها بخشی از تولید محتواست، کانسپت و استایل دو بخش مهم در تولید محتوا هستند که میتوانند در اثربخشی آن تاثیر زیادی داشته باشند و در این کارگاه بر روی این دو بخش هم تمرکز زیادی داریم.

جزئیات برگزاری

 

از 30 مرداد به مدت ۴ هفته
یعنی 30 مرداد، 6 شهریور، 13 شهریور، 20 شهریور
از ساعت 16 الی 20

محدوده کلاس خیابان بهشتی، خیابان پاکستان 

آدرس:تهران خیابان شهید بهشتی، خیابان تاکستان