رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه برنامه ریزی و مدیریت پروژه با نرم افزار Msp در تاریخ شنبه ۱۵ تیر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
شنبه ۲۵ خرداد ساعت ۱۸:۰۰

کارگاه برنامه ریزی و مدیریت پروژه با نرم افزار Msp

  • ۲,۹۰۰,۰۰۰ تومان
  • یزد
  • فنی، مهندسی و صنعت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


فرآيند کنترل پروژه يک چرخه‌ي تکرارشونده است که در طي آنمدير پروژه با استفاده از ابزارهاي مختلف اندازه‌گيري و سنجش و پس از دريافت بازخورد از ديگران، انحرافات احتمالي در روند اجرايي پروژه را نسبت به برنامه‌ي زماني، بودجه، ريسک و کيفيت ازپيش‌تعيين‌شده مي‌سنجد و سپس تصميم مي‌گيرد که آيا براي اصلاح روند فعلي نيازي به اعمال تغييرات اجرايي هست يا نه.

فرآيند کنترل پروژه پنج مرحله‌ي اصلي دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهيم کرد.

1- مشخص کردن سنجه‌ها
در مرحله‌ي اول بايد تعيين کنيد که چه متغيرهايي در طول پروژه اندازه‌گيري خواهند شد و اين اندازه‌گيري هر چند وقت يک بار انجام خواهد شد. براي تعيين اين موارد بايد نکاتي هم‌چون هزينه‌هاي اندازه‌گيري، خواسته‌هاي مديران بالادستي و سياست‌هاي سازمان، جزئيات فني و مهلت‌هاي نهايي انجام کار (ددلاين‌ها) را در نظر بگيريد و در نهايت يک برنامه‌ي زمان‌بندي اوليه براي بازرسي‌ها و اندازه‌گيري‌ها تهيه کنيد که وظيفه‌ي افراد هم در آن مشخص باشد.

 
 
2- رصد کردن پروژه
روند اجراي پروژه را در طول بازه‌ي زماني مشخص‌شده در مرحله‌ي قبل، رصد کنيد. بعد ببينيد پروژه‌ي اجراشده تا اين‌جاي کار با برنامه‌ريزي‌هاي قبلي چه‌قدر فاصله دارد. دو نوع داده در اين مرحله جمع‌آوري مي‌شود:
– داده‌هاي واقعي از اجراي پروژه که شامل زمان، بودجه و منابع مصرف‌شده و ميزان پيش‌رفت پروژه و کارهاي انجام‌شده تا اين مرحله است.
– داده‌هاي مربوط به تغييرات غيرقابل‌پيش‌بيني که شامل تغييرات خاص در بودجه، برنامه‌ي زماني و مقياس پروژه مي‌شود و ارتباط مستقيمي با روند اجراي پروژه ندارد.

 
 
3- تهيه‌ي گزارش
گزارش‌ها در مقاطع زماني تعيين‌شده و به شکلي مختصر و مفيد ارائه دهيد. منتظر حل شدن يک مشکل براي گزارش دادن درمورد آن نباشيد. از طولاني کردن گزارش و آوردن اطلاعات بي‌مورد اجتناب کنيد.

 
 
4- تحليل گزارش
در داده‌هاي تهيه‌شده به دنبال الگوهاي مختلف بگرديد. اگر چنين الگوهايي پيدا نکرديد، احتمالا نيازي به اقدامات اصلاحي براي بازگشت پروژه به مسير درست نخواهد بود.

 
 
5- ساير اقدامات لازم
هر جا که به نظرتان لازم بود، سراغ ساير اقدامات مشخص‌شده براي بهبود روند اجراي پروژه برويد. مثلا برنامه‌ريزي‌هاي قبلي براي اجراي پروژه را به‌روز کنيد يا مشکلات بزرگ پيش‌آمده را به اطلاع ذي‌نفعان پروژه برسانيد.

 
 
جمع‌بندي
فرآيند کنترل بخشي ضروري و جدايي‌ناپذير از پروژه‌هاست. شما به عنوان يک مدير حرفه‌اي پروژه بايد بتوانيد روند اجرايي پروژه را زير نظر بگيريد و هر جا که تفاوتي با برنامه‌ريزي‌هاي قبلي ديديد، نسبت به اقدامات درست درمورد آن تصميم بگيريد.
جمع‌آوري و تحليل داده‌هاي مختلف و در نهايت، تهيه‌ي گزارش و انجام اقدامات لازم پس از تجزيه و تحليل آن، اجزاي اصلي فرآيند کنترل پروژه را تشکيل مي‌دهند

سخنرانان

دکتر محمدعلی زارع
دکتر محمدعلی زارع
مدیرعامل شرکت برسا صنعت

سوالات متداول

وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
لپتاب
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر
آیا امکان پس دادن بلیت و عودت وجه وجود دارد؟
بله

برگزار‌کننده

آواتار

دکتر محمدعلی زارع

مدیرعامل شرکت برسا صنعت یزد

رویداد های برگزارشده۱
  • شروع: شنبه ۲۵ خرداد ساعت ۱۸:۰۰
  • پایان: شنبه ۱۵ تیر ساعت ۲۰:۰۰

آدرس: یزد حد فاصل نعل اسبی و میدان عالم، طبقه فوقانی پلیس+10