رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه تجربه زیست خلاقانه در تاریخ پنج‌شنبه ۱۰ امرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۱۰ مرداد ساعت ۰۹:۰۰

کارگاه تجربه زیست خلاقانه

  • رایگان
  • تهران
  • غیره
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


تجربه زیست خلاقانه رویدادی بر مبنای هم آموزی است یعنی با هم و در کنار هم با تمرین، تمرین و تمرین تفکر طراحی را خواهیم آموخت. فضای کارگاه بر اساس مشارکت فعالانه و کار تیمی بنا نهاده شده است. اتفاقاتی که تجربه خواهیم کرد با این قصد طراحی شده‌اند تا ظرفیت خلاقیت خود را آزاد کنیم تا فراگیری «تفکر طراحی» نه صرفا یادگیری یک ابزار بلکه زمینه ساز نوع تفکر و نگاه جدیدی باشد تا بتوانیم از از این روش برای درک، صورت‌بندی و حل مسائل مختلف خودمان استفاده کنید.
پایه‌ و اساس این تجربه بهره‌گیری از روش تفکر طراحی (Design Thinking) است. تفکر طراحی در سال‌های اخیر توسط مدرسه طراحی دانشگاه استنفورد (d.school of Stanford) توسعه داده شده است. در این شیوه، یادگیری و تمرین مهارت‌های چندگانه، در مرحله‌ی اول، به شناخت دقیق خواست‌ها و نیازهای ذینفعان مسئله می‌پردازد. شناختی که بیش از نیازهای ظاهری و خواست اولیه‌، بر پایه‌ی احساسات، تفکرات درونی و نیازهای واقعی آنها شکل می‌گیرد. در مرحله‌ی بعد با تعریف دقیق مسئله، به ایده‌پردازی و ارائه‌ی راه حل‌های ممکن برای حل مسئله مبادرت می‌ورزد. در این بخش به طور طبیعی راه‌حل‌های چندگانه‌ای در قالب طرح‌های متفاوت بدست می‌آید. برای مقایسه‌ی این طرح‌ها، امکان سنجش آن‌ها در مقیاس نمونه‌ی کوچک‌تر و در حد امکان واقعی، برای مرحله‌ی بعد در نظرگرفته شده‌است. به کمک این روش، می‌توان آزمایشی نزدیک به واقعیت از نمونه‌ها صورت داد و آن‌ها را با معیار بهتری مقایسه نمود؛ همه برای باور رها ساختن انرژی خلاقانه.

پس از بیش دویست ساعت تجربه برگزاری کارگاه، هر کارگاه برای ما (گروه طراحی سپیدار) تجربه‌ای تازه و منحصر به فرد از حیث یادگیری و محتوا است که در بستر همراهی و مشارکت و اتفاقات خاص هر کارگاه رخ می‌دهد. این بار نیز با همکاری و همراهی موزه ملی علوم و فناوری ایران رویدادی 5 ساعته برگزار خواهیم کرد پر از ابهام، الهام، تفکر، شکست، فرصت، دیدن، شنیدن و یادگیری.

تسهیل‌گران

محمدمهدی توکلیان
محمدمهدی توکلیان
طراح و معمار
امین جناب
امین جناب
طراح و معمار
سروش رحیمیان
سروش رحیمیان
طراح کسب‌وکار
حسین سپهری
حسین سپهری
طراح تجربه

برگزارکنندگان

موزه ملی علوم و فناوری ایران
موزه ملی علوم و فناوری ایران
گروه طراحی سپیدار
گروه طراحی سپیدار

آدرس

تهران خیابان طالقانی، نرسیده به تقاطع نجات الهی (ویلا)، پلاک ۳۴۴، موزه ملی علوم وفناوری ایران

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

موزه ملی علوم و فناوری ایران

رویداد های برگزارشده۱۵
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۵۰ نفر