رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه تصمیم گیری در تاریخجمعه ۶ مهربه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه تصمیم گیری

شروع:
جمعه ۶ مهر ۹۷ ۱۰:۰۰
پایان:
جمعه ۶ مهر ۹۷ ۱۴:۰۰
کارگاه تصمیم گیری
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

کارگاه اصلا چیه؟

ما تصمیم داریم کارگاه آموزشی تصمیم گیری را در آخر هفته پیش رو برگزار کنیم. کارگاه یک فضای کاملا تعاملی است که در آن به تمرین هایی میپردازیم تا بواسطه آنها "مهارت" هایمان هم افزایش پیدا کند. تصمیم گیری مهارت است نه دانش. چرا که با تکرار تقویت میشود و هر کس به مدل خودش آن را یاد میگیرد. تعداد شرکت کننده ها در کارگاه کم است تا سهم هر شرکت کتننده از کلاس بیشتر باشد.

اما در این کارگاه قرار است چه مهارت هایی بدست بیاورید؟

 

ما همواره مجبوریم ازبین گزینه های موجود یک انتخاب داشته باشیم

چرا تصمیم گیری؟

♦ ما خیلی اوقات به دنبال راهکاری هایی هستیم تا عملگرایی خودمان را افزایش دهیم. بسیاری از ما از عمل نکردن به افکار و نقشه هایمان ناراضی هستیم. معمولا هزینه های زیادی که به ما تحمیل میشود یا قبلا شده است و نتیجه هایی که ممکن است در قبال آن تلاش نگیریم ما را از عمل کردن به خواسته هایمان می ترساند. تصمیم گیری شبیه اندازه گیری شیب یک زمین است که میخواهیم روی آن دیواری بسازیم. اگر به اندازه کافی مطمئن باشیم که دیوار به شکل قابل انتظار ساخته خواهد شد، بدون کوچکترین تعللی دست به اقدام خواهیم زد. در واقع تصمیم گیری کمک میکند صاف ترین قسمت ممکن را پیدا کنیم و روی آن دیوارمان را بسازیم.

 

♦ معمولا همه ما در زندگی شخصی مجبور هستیم بین اولویت های مختلف، انتخاب های نه چندان ایده آلی داشته باشیم.اولویت هایی که همه آنها مهم اما احتمالا متضاد یا غیر همسو هستند. انتخاب بین اختصاص درآمد به هزینه های خانوادگی یا پس انداز مالی ؛ اختصاص زمان به مشغله های کاری یا توقع های خانواده؛انتخاب بین خواسته های پدر و مادر یا همسر و فرزند و … . مهارت تصمیم گیری به ما کمک میکند تا اولویت ها را بهتر و منطقی تر انتخاب کنیم و در جای خود بخوبی تشخیص بدهیم که چه سهمی به وجوه مختلف زندگی بدهیم.

 

♦اگر چندین گزینه جذاب شغلی روبروی خودتان دارید و حذف کردن هر کدام برایتان دردناک است؛احتمالا مهارت هایی وجود دارند که به شما کمک می کنند که با شفاف کردن مسیر پیش رو ، با جسارت بیشتر گزینه هایی که شما را در وضعیت نامطلوب تان نگه میدارد حذف کنید.

 

♦اگر استارتاپ یا هر کسب و کار دیگری دارید، احتمالا با محدودیت منابع (از جمله زمان) روبرو هستید و یکی از الزامات کار شما تصمیم گیری فوری می باشد. در این مسیر بی شک چالش های فراوانی را پشت سر گذاشته اید یا خواهید گذاشت که در هر کدام از این چالش ها ممکن است بخش هایی از منابع خودتان را برای همیشه از دست بدهید که به همین دلیل یکی از واقعیت های کسب و کار، پا گذاشتن در راه های بدون بازگشت می باشد و اگر مدیر کسب و کارتان هستید، مسئولیت این تصمیم ها به عهده ی شماست.

 

------------------------کارگاه آموزشی اصول و فنون مذاکره به مربی گری محمد میلادی ؛ بهار 97 ------------------------

کارگاه اصول و فنون مذاکره بهار 97

قسمت شیرین برای عاشقان پادکست

قبل از شرکت در این رویداد ما دوست داریم یک پادکست و یک فایل PDF تقدیم شما کنیم تا هم بیشتر در فضای عمیق و حکیمانه تصمیم گیری قرار بگیرید و هم زمینه دقیق تری از  چالش ها و پیچیدگی های تصمیم گیری برای حضور در این کارگاه را بدست بیاورید. میتوانید از همینجا پادکست و فایل pdf را دانلود کنید و یا به سایت Miladi.org سربزنید و صفحه کارگاه را مطالعه کنید.

دانلود فایل صوتی با لینک مستقیم

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

دانلود فایل PDF

دانلود مستقیم فایل PDF  کارگاه تصمیم گیری

 

مدرس

محمد میلادی

محمد میلادی

مشاور مدیریت منابع انسانی

• دانش آموخته کارشناسی ارشد MBA با گرایش منابع انسانی
• همکاری با چندین کسب و کار مختلف بعنوان مشاور
• 9 سال پژوهش در حوزه توسعه مهارت های فردی
• موسس گروه مشاوره ای-آموزشی پژواک
• منتور استارتاپ ویکند
• مدرس و مشاور مدیریت، اصول و فنون مذاکره، تفکر سیستمی، تصمیم گیری، فروش، رفتار سازمانی، توسعه فردی

سوالات متداول

پیش‌نیاز های شرکت در این رویداد چیست؟
این کارگاه یکی از مباحث پایه ای توسعه مهارت های فردی و همچنین مدیریت کسب و کار هست و پیش نیاز خاصی نداره و فقط کافیه که همین مطلب رو مطالعه کرده باشید و ترجیحا پادکست (فایل صوتی) معرفی کارگاه رو هم (از اینجا: Miladi.org) شنیده باشید.
شرکت در این کارگاه چه فایده هایی برای من داره؟
ما معتقدیم که اگر سوال های مهم زندگی خودمون رو پیدا نکرده باشیم، الزاما گرون ترین کتاب ها و گرون ترین کلاس های آموزشی جهان به سختی می تونن جواب سوال های ما رو بهمون نشون بدن. بنابراین یکی از مزیت های مهم این کارگاه، تعامل چند جانبه بین مربی، دانشجو و سایر دانشجویان هست که به وسیله ی طرح پرسش های مختلف و چالشی برای بیرون کشیدن مهم ترین سوال ها و تقویت روحیه جستجوگری در افراد هست.
چطور می تونم اثر این کارگاه رو بر روی مهارت تصمیم گیری خودم بسنجم؟
یک راه برای سنجش اثر این کارگاه بر مهارت تصمیم گیری ، مشاهده تعداد تصمیمات سرنوشت سازی هست که تا 3 ماه بعد از کارگاه خواهید گرفت. برای مثال: به یکی از تصمیماتی فکر کنید که مدت هاست در ذهن تون نگه داشتید و زمان اجرای اون رو هر چند وقت یک بار تمدید می کنید. یکی از دلایل این کندی در اجرا، نداشتن تصویر شفاف از جزئیات اون انتخاب هست که خیال شما رو برای اقدام راحت نمی کنه. اما اگر با جزئیات مسیر و هدف تون آشنایی بیشتری داشته باشید، یعنی شبیه خرید از سوپر مارکت که هدف ها،اولویت ها، محدودیت ها، جایگزین ها، معیارهای انتخاب و نتیجه هر انتخاب، به شفافیت و دقت زیادی مشخص هستند، می تونید تصمیم خودتون رو به اجرا بگذارید. برای همین، مهارت تصمیم گیری به شما کمک می کنه که جزئیات هر اقدام رو در سریع ترین زمان ممکن کشف کنید.
شرکت در این کارگاه به چه کسانی توصیه می شه؟
با توجه به تجربه های متعددی که خود من در کلاس های مختلف بعنوان شرکت کننده داشتم، بعد از گذراندن دوره هایی مثل هدف گذاری یا برنامه ریزی شخصی، متوجه شدم که به قدر کافی به اهدافی که برای خودم تعیین کردم، متعهد نماندم و در نیمه های راه مسیر را رها کردم و تا مدتی در درون با خودم می جنگیدم که چرا نمی تونم کاری رو شروع یا به سرانجام برسونم؟ و جالب اینکه این تجربه رو در خیلی از افراد دیگه هم مشاهده کردم.بنابراین این کارگاه رو به کسانی که بعد از گذروندن یک سری آموزش ها احساس نا کامی کردن توصیه می کنم.

زمان‌بندی

کارگاه یکروزه تصمیم گیری : 6 مهرماه 97
عنوانشروعپایان
4 ساعت کارگاه تعاملی و پرانرژی۱۰:۰۰۱۴:۰۰

آدرس:اهواز پادادشهر، خیابان 10 پاداد ، مجتع تجاری اداری هیراد ، طبقه دوم شرقی