کارگاه طراحی و توسعه محصول (Product Design and Developement)

شروع رویداد
دوشنبه ۱۷ اسفند ۹۴ ۱۵:۰۰
پایان رویداد
دوشنبه ۱۷ اسفند ۹۴ ۱۸:۰۰
مکان رویدادتهران
موضوع رویدادکارآفرینی / استارتاپی
اضافه به تقویم
کارگاه طراحی و توسعه محصول (Product Design and Developement)
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۲۱۶۶۱۶۶۲۰۷
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

یکی از الزامات اصلی فرآیند تجاری سازی فناوری، توجه به بازار و بازاریابی است. متاسفانه نگاه اکثر فناوران و فعالان این حوزه دارای اشکال جدی است و تجاری سازی را حلفه آخر فعالیت خود و معادل فروش محصولات خود می دانند و در بهترین حالت، واژه بازاریابی و فروش را معادل یکدیگر استفاده می کنند. اما واقعیت این است که این دو با هم متفاوت هستند. فروش نگاه از درون به بیرون دارد و بازاریابی نگاهی از بیرون به درون و قبل از اینکه محصولی تولید شود شروع می شود. در بازاریابی ابتدا به سراغ مشتری و بازار می رویم و با تحقیقات بازاریابی نیازها و خواسته های وی را کشف می کنیم و سپس محصولی را ارائه می دهیم که بهتر از محصولات موجود نیازها و خواسته های وی را برآورده سازد. بازاریابی، نوع محصول، قیمت گذاری، توزیع و نحوه تبلیغات و ترفیع را مشخص می کند.

شروع فرآیند تجاری سازی با بازاریابی و بازار آغاز می شود و صدالبته این فرآیند وقتی موفق تر است که از تحقیقات بازار برای ایده پردازی (تجاری سازی ایده) آغاز شده و با شناخت نیازهای مشتری و بازار، طراحی مفهومی محصول مورد نظر انجام گردیده و فاز توسعه مفهوم از فرآیند توسعه محصول تکمیل گردد.

?موفقیت اقتصادی شرکت های تولیدی بستگی به توانایی آن ها در شناسایی نیازهای مشتریان و ساختن محصولاتی دارد که در سریعترین زمان این نیازها را برطرف کنند و نیز توانایی تولید آن ها با هزینه پایین را داشته باشند.دستیابی به این اهداف به تنهایی خود یک مساله بازاریابی، یا یک مساله طراحی و یا یک مساله تولیدی نمی باشد. این مساله در واقع مساله توسعه?محصول است که شامل همه وظایف بازاریابی و طراحی و تولید می شود.

آدرس:تهران دانشگاه شریف - طبقه همکف مجتمع خدمات فناوری - اتاق 315