رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه طراحی و توسعه محصول (Product Design and Developement) در تاریخدوشنبه ۱۷ اسفندبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه طراحی و توسعه محصول (Product Design and Developement)

شروع:
دوشنبه ۱۷ اسفند ۹۴ ۱۵:۰۰
پایان:
دوشنبه ۱۷ اسفند ۹۴ ۱۸:۰۰
کارگاه طراحی و توسعه محصول (Product Design and Developement)
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

یکی از الزامات اصلی فرآیند تجاری سازی فناوری، توجه به بازار و بازاریابی است. متاسفانه نگاه اکثر فناوران و فعالان این حوزه دارای اشکال جدی است و تجاری سازی را حلفه آخر فعالیت خود و معادل فروش محصولات خود می دانند و در بهترین حالت، واژه بازاریابی و فروش را معادل یکدیگر استفاده می کنند. اما واقعیت این است که این دو با هم متفاوت هستند. فروش نگاه از درون به بیرون دارد و بازاریابی نگاهی از بیرون به درون و قبل از اینکه محصولی تولید شود شروع می شود. در بازاریابی ابتدا به سراغ مشتری و بازار می رویم و با تحقیقات بازاریابی نیازها و خواسته های وی را کشف می کنیم و سپس محصولی را ارائه می دهیم که بهتر از محصولات موجود نیازها و خواسته های وی را برآورده سازد. بازاریابی، نوع محصول، قیمت گذاری، توزیع و نحوه تبلیغات و ترفیع را مشخص می کند.

شروع فرآیند تجاری سازی با بازاریابی و بازار آغاز می شود و صدالبته این فرآیند وقتی موفق تر است که از تحقیقات بازار برای ایده پردازی (تجاری سازی ایده) آغاز شده و با شناخت نیازهای مشتری و بازار، طراحی مفهومی محصول مورد نظر انجام گردیده و فاز توسعه مفهوم از فرآیند توسعه محصول تکمیل گردد.

?موفقیت اقتصادی شرکت های تولیدی بستگی به توانایی آن ها در شناسایی نیازهای مشتریان و ساختن محصولاتی دارد که در سریعترین زمان این نیازها را برطرف کنند و نیز توانایی تولید آن ها با هزینه پایین را داشته باشند.دستیابی به این اهداف به تنهایی خود یک مساله بازاریابی، یا یک مساله طراحی و یا یک مساله تولیدی نمی باشد. این مساله در واقع مساله توسعه?محصول است که شامل همه وظایف بازاریابی و طراحی و تولید می شود.

آدرس:تهران دانشگاه شریف - طبقه همکف مجتمع خدمات فناوری - اتاق 315