کارگاه خلاقیت

شروع رویداد
جمعه ۱۷ دی ۹۵ ۰۹:۰۰
پایان رویداد
جمعه ۱۷ دی ۹۵ ۰۶:۰۰
مکان رویدادتهران
اضافه به تقویم
کارگاه خلاقیت
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۹۳۶۴۹۴۰۱۹۸
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

کارگاه خلاقیت

فرصتی برای ارتقای خلاقیت فردی

مقدمه:

هستی به گونه ای مداوم و بی نهایت دست و دل بازانه برای بشر امروزی چالش،بحران و پیچیدگی می آفریند. با این روند او ظهور شیوه جدیدی از تفکر را از انسان طلب میکند و هرچند این تغییر شیوه تفکر در صنعت و تکنولوژی ظاهر شده و توفیقات بزرگ و وسیعی را هم رقم زده ، اما اساسی ترین آن معضلات و پیچیدگیها در حوزه هایی همچون امنیت اجتماعی،محیط زیست،آموزش،عدالت ،اخلاق و.... به گونه ای فزاینده در حال انباشت است. زیرا انسان تا کنون به تغییرات بنیادی در قالب های مستحکم و دیرپای فکری خویش تن نداده و مخربانه بر کاربرد شیوه های قدیمی تفکر پای می فشارد که حاصل آن یاس و انفعال مضاعف است.

تغییر قالب های فکری و حاصل شورآفرین آن یعنی خلاقیت نه یک علم که یک مهارت است و همچون دوچرخه سواری،رانندگی،شنا و.... به خردلی علم و خرمنی تلاش نیازمند است. طالب این مهارت تنها باید مقدمات مختصری را بیاموزد و آنگاه در بستر  زندگی روزمره و در مواجهه ای دائمی با مسائل خرد و کلان پیش رویش چالش وکاربرد آن مقدمات را تجربه کند.

دوره های کارگاهی خلاقیت فرصتی را فراهم خواهند آورد تا ضمن آشنایی بیشتر با مفهوم و الفبای خلاقیت، برای ارتقای این مهارت گرانبها به منظور رویارویی سرور آفرین با انواع مشکلات،از فنی گرفته تا تربیتی،ازمالی تا سازمانی و از شخصی تا جهانی با هم تلاش کنیم.

فضای حاکم بر جلسات:

فضای حاکم بر جلسات مبتنی بر مشارکت،همکاری،هم افزایی و فعالیت جمعی است که با فضای حاکم بر کنفرانس ها و یا کلاسهای تدریس موضوعی متفاوت است.

حجم کل دوره:

معادل 8 ساعت است که به شکل کمپین یک روزه برگزار می گردد

سرفصلهای موضوعی این دوره عبارتند از:

  • مبانی و مفاهیم خلاقیت
  • چالشها و موانع بروز خلاقیت
  • تکنیکهای آزاد سازی نیروی خلاقیت

آدرس:تهران میدان توحید-خیابان نصرت غربی پلاک 108- طبقه همکف-موسسه انتشارات ورجاوند