کارگاه ساخت قطعات رزین – چوب

شروع:
پنج‌شنبه ۲۸ آذر ۹۸ ۰۸:۰۰
پایان:
جمعه ۲۹ آذر ۹۸ ۱۸:۰۰
کارگاه ساخت قطعات رزین – چوب
برگزارکننده‌ی رویداد
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات

صفر تا صد کلاس
کارگاه آموزشی ساخت قطعات رزین- چوب بصورت ورکشاپ دو روزه با مدت زمان ۲۰ ساعت آموزشی بوده که در فضای کارگاهی جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار می­گردد. در ابتدای دوره، مباحث تئوری و مقدمات کار با رزین آموزش داده شده و در ادامه کلاس، ساخت میز و یکی از تکنیک ­های ساخت زیورآلات به صورت عملی اجرا می­ شود. هر فراگیر اقدام به ساخت قطعات کوچک به صورت انفرادی و ساخت میز به صورت گروهی می­ نماید.

شرکت کنندگان در کارگاه ساخت قطعات رزین-چوب
مخاطبین این دوره کلیه فعالان و علاقمندان به حوزه­ های هنری و دکوراسیون داخلی می باشند. آموزش این تکنیکها به پیش نیاز قبلی در این حوزه نیاز ندارد اما افرادی که سابقه کاری مرتبط داشته باشند می توانند در اجرای تکینک ها با دید بهتری عمل کنند.
**از طرفی، بدلیل شیمیایی بودن مواد اولیه مصرفی و بخارات آن، افرادی که سابقه انواع حساسیت را داشته و یا خانم­های باردار، در این کارگاه شرکت نکنند.**


بازار و کاربردها
از آموزش ­های این دوره می توان در ساخت و اجرای نمونه های زیر بهره برد:
ساخت انواع میزهای عسلی، جلو مبلی، ناهارخوری و ...
تابلوهای هنری و محصولات تزئینی
محصولات دکوراتیو کاربردی از قبیل ساعت، ظروف پذیرایی، زیورآلات و ...


 
استفاده از این تکنیک­ها محدودیتی نداشته و تا حد زیادی به سلیقه و ابتکار فراگیران مرتبط است.
برای مشاهده نمونه های بیشتر می توانید به صفحه اینستاگرام مراجعه نمائید.

 

مواد و متریال
متریال پرکاربرد این دوره آموزشی شامل چوب، رزین اپوکسی و هاردنر و نیز انواع رنگ­های مرتبط می­ شود و مابقی مواد و متریال در مقادیر کمتر مورد استفاده قرار میگیرند. هر آنچه جهت انجام کار مورد نیاز باشد در کارگاه معرفی شده و کانال های تهیه مواد نیز معرفی می گردد.


 
ابزار و تجهیزات
ابزار و تجهیزاتی که برای کار لازم است شامل این موارد می­ شود:
پیچ گوشتی، انبر دست، اره دیسکی، اوور فرز، سنباده زن برقی، ماشین پوست زنی، دریل، پیچ بند، پیچ دستی (گیره)، مشعل، گونیا، ورق سنباده

 
فضا و سرمایه مورد نیاز برای ادامه کار
با توجه به شیمیایی بودن رزین (قبل از پخت) و همچنین بوی حاصل از رنگ و رزین و براده ­های چوب، بهتر است فضایی نسبتا کارگاهی، با تهویه مناسب و دور از گرد و غبار برای این کار مهیا شود. با توجه به ابزار و تجهیزاتی که بالاتر معرفی گردید، می توان با استعلام قیمت این وسائل، هزینه اولیه تقریبی شروع به کار را برآورد نمود.


پشتیبانی بعد از دوره
با توجه به اینکه ممکن است فراگیران با سوالات و ابهاماتی در حین اجرا مواجه شوند، ارتباط فراگیران پس از گذراندن دوره آموزشی با اساتید حفظ خواهد شد. این کار از طریق شبکه های اجتماعی و تلفنی صورت می پذیرد.


 

شهریه کلاس مناسب است؟!
بخش عمده­ ای از شهریه دوره صرف مواد و متریال مورد استفاده فراگیران کلاس می­ شود که همگی در اختیارشان قرار خواهد گرفت. اجرای میز به صورت گروهی بوده اما اجرای زیورآلات به صورت انفرادی توسط هر فراگیر انجام می­ شود. همچنین تازه کار بودن فراگیران میزان مواد و متریال مورد استفاده را افزایش می دهد.
از طرف دیگر معمولا آموزش مهارت­های عملی نسبت به آموزش های تئوری از هزینه بیشتری برخوردار است.
با این حال مرکز آموزش مهارت های پیشرفته جهاد دانشگاهی صنعتی شریف در بازه های مختلف اقدام به ارائه طرح های تخفیفی می نماید که از طریق راه های ارتباطی اطلاع رسانی می گردد.

مدرسین دوره های کار با رزین جهاد شریف چه کسانی هستند؟
اساتید دوره­ های آموزشی همگی به صورت حرفه­ ای در صنعت رزین اشتغال داشته و از سطح تخصص و دانش بروز در این حوزه برخوردار هستند.

 

 

 

سر فصل دوره

آشنایی با انواع متریال مورد استفاده

نحوه ساخت رنگ ها و ترکیب های کلی

ساخت و پرداخت زیورآلات و میز

برای مشاهده ی کامل سرفصل ها بر روی  مهارت های پیشرفته کلیک کنید

 

برگزارکنندگان

جهاد دانشگاهی صنعتی شریف

جهاد دانشگاهی صنعتی شریف

سوالات متداول

مراحل ثبت نام در دوره های آموزشی چگونه است؟
برای ثبت نام در کارگاه ساخت قطعات رزین- چوب ثبت نام خود را بصورت تلفنی با شماره ۶۶۰۷۵۰۸۵ انجام دهید.
برای اطلاع یافتن از تاریخ، روز و ساعت برگزاری کلاسها چه اقداماتی لازم است؟
با توجه به مشغله فراگیران، دوره های آموزشی به گونه ای برنامه ریزی شده اند که ترجیحا بصورت فشرده (یک یا دو روز ) و در روزهای نزدیک به پایان هفته برگزار شوند. برای اطلاع یافتن از زمان دقیق برگزاری دوره­ ها می­توانید بصورت تلفنی با شماره ۶۶۰۷۵۰۸۵ تماس بگیرید.
گواهینامه آموزشی به چه صورت است؟
پس از گذراندن کارگاه آموزشی و طی شدن مراحل صدور گواهینامه، به فراگیران جهت دریافت مدارک، از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد. گواهینامه­ های ارائه شده با اخذ مجوز از جهاد دانشگاهی مرکزی بوده و قابلیت ترجمه جهت ارائه به کشورهای دیگر را دارا می­باشد.

آدرس:تهران تهران طرشت میدان تیموری بلوار صالحی نرسیده به بلوار اکبری مرکز مهارت های پیشرفته جهاد دانشگاه صنعتی شریف