رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه ساخت‌و‌ساز کودک با تکیه بر مفاهیم معماری در تاریخپنج‌شنبه ۱۲ اردیبهشتبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه ساخت‌و‌ساز کودک با تکیه بر مفاهیم معماری

شروع:‌
در ۴ سانس
کارگاه ساخت‌و‌ساز کودک با تکیه بر مفاهیم معماری
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات

همه ما میخواهیم کودکانمان در آینده‌ای درخشان داشته باشن و بتوانند در این دنیای پرتکاپو به عبارتی گلیم خودشان را بیرون بکشند. بنظرشما چگونه این امر حاصل میشود؟ 

کودک من چه ویژگی داشته باشد میتواند توانمندانه و مسئولانه زندگی خود را مدیریت کند؟ 

با درسخواندن و نمرات عالی کسب کردن؟ 

با آموختن حرفه و تخصصی خاص؟ 

حال این سئوال پیش می‌آید که آیا همه افرادی که درس خواندن یا حرفه را بلدند در زندگی موفق هستند؟ 

اگر بخواهیم با خودمان صادق باشیم پاسخ منفی است، کودکان ما در کنار عوامل بالا نیاز دارند در فرایند زندگی ، خارج از کلاس درس و کتاب و دفترهای ریاضی و علوم و ...   از قدرت تفکر و تحلیل‌شان استفاده کنند و بسیاری از این مباحث را در زندگی خود مشاهده کنند و آنها را زندگی کنند.

کارگاه های ساخت و ساز تلاش میکند تا با ایجاد پرسش و درگیرکردن کودکان در بستر داستان و یا فعالیت کودکان را به خلق ابزار و ساخت‌و‌ساز تشویق میکند و در فرایند ساخت بطور غیرمستقیم و ناخودآگاه نیاز میابند تا مباحث دانشی،علوم تجربی و مهندسی را در بستر ساخت‌و‌‌سازشان زندگی کنند و بدین صورت تمام آموخته‌های خود را بخدمت گیرند و با زندگی کردن و لمس آنها مهارتهای خود را گسترش دهند.

این کارگاه ها در دو بازه سنی ۳ تا ۵ سال و ۶ تا ۸ سال برگزار میشود که در گروه سنی کوچک اولویت لمس کردن موضوع از دایره ادراک خود کودک است به گونه‌ای که تجربه‌ای خوشایند داشته باشد و احساس ارزشمندی را زندگی کند. رویارویی با این مفاهیم و زندگی آن در بستر فعالیت میتواند بیشترین و بهترین دستاورد باشد، لذا در طول فعالیت کمترین ورود از طرف مربی در کار کودک اتفاق می‌افتد ولی کودک در مواجه با کار همسالان و کار مربی در کلاس قرار میگیرد و آنچه را طالب باشد از محیط کسب میکند.

در گروه سنی دوم (۶ تا ۸سال)  در روند کارگاه کمی تفاوت ایجاد می‌شود و در پروسه ساخت و ساز مهارت حل مسئله آنها به چااش کشیده میشود و با طرح پرسش هایی به سمت یافتن راه حل متناسب خودشان هدایت میشوند و در ارائه کار نیز در برخی موارد تکنیک‌هایی را آموزش میبینند. 

برگزارکنندگان

ریحانه اکرامی

ریحانه اکرامی

تسهیلگر و مربی

آدرس:تهران خیابان شیراز شمالی.خ پردیس غربی