رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه سوم Big-Picture ایونت استورمینگ در تاریخ پنج‌شنبه ۲ امرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۲ مرداد ساعت ۱۶:۰۰

کارگاه سوم Big-Picture ایونت استورمینگ

  • ۱۵۰,۰۰۰ تومان
  • آنلاین
  • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


کارگاه Big-Picture ایونت‌استورمینگ

 

ایونت‌استورمینگ یک روش و تکنیک بر پایه مشارکت فعال اعضای شرکت کننده برای مدل کردن دامین و حل مسائل پیچیده دامین است. برنامه نویسان، طراحان و معماران نرم‌افزار، مالکین محصول، آنالیزورهای محصول و متخصصان دامنه در یک کارگاه دعوت شده و سعی می‌کنند با تعامل و مشارکت سازنده به موارد زیر دست پیدا کنند:

کشف و کنترل یک دامین بزرگ و پیچیده
به تصویر کشیدن مسئله جهت رسیدن به یک درک و همزبانی مشترک
استفاده از تصویر بزرگ بدست آمده جهت طراحی و تولید نرم‌افزاری که بهتر با فضای مسئله متناسب می‌باشد.
 

در این کارگاه 4 ساعته تلاش خواهیم کرد با مشارکت فعال و کسب تجربه با هم سراغ حل یک مسئله واقعی دست برویم. و در انتها قدرت این تکنیک را درک کنیم.

 

ابتدا فرا خواهیم گرفت که ایونت استورمینگ چیست؟

سپس ملزومات و روش برگزاری کارگاه Big-Picture ایونت‌استورمینگ معرفی خواهد شد.

پس از آن اقدام به برگزاری یک کارگاه واقعی خواهیم کرد و سعی می‌کنیم با رویدادنگاری فرآیندهای دامین مورد بحث را به تصویر بکشیم. با گذشت زمان و با اضافه شدن رویدادهای بیشتر و بیشتر با فرآیند و تکنیک‌ها و چالش‌های رویدادنگاری فرآیندهای پیچیده و غیر خطی و تکراری کسب‌و‌کار آشنا خواهیم شد.

در مرحله بعد تلاش خواهیم کرد با افزودن قوانین کسب‌و‌کار ، به مدلی غنی‌تر دست پیدا کنیم. مدلی که بهتر محدودیت‌ها و نقاط قوت فضای مسئله را به تصویر می‌کشد.

پس از این مراحل ما با یک فضای شلوغ از رویداهای نگاشته شده و قوانین کسب‌و‌کار مواجه خواهیم شد.

در این مرحله با تکنیک‌های مختلف جهت ساختار  دادن به این فضای شلوغ بدست آمده آشنا خواهیم شد و آنها را بکار خواهیم برد تا به یک ساختار مناسب دست پیدا کنیم. سرنخ‌های مختلف جهت شناسایی Bounded Context‌ها/مایکروسرویس‌ها در این مرحله معرفی خواهد شد.

با نقش تسهیل کننده(Facilitator) بیشتر آشنا خواهیم شد و فرا خواهیم گرفت که چگونه می‌توانیم به عنوان یک تسهیل کننده به برگزاری هرچه موثر این کارگاه کمک کنیم.

چالش‌های مختلفی که ممکن است هنگام برگزاری این کارگاه با آن مواجه شوید معرفی شده و راه‌کارهای مناسب برای هر مورد معرفی خواهد شد.

 

سخنرانان

مسعود بهرامی
مسعود بهرامی
توسعه‌دهنده نرم‌افزار

من مسعود بهرامی هستم.

به مباحث طراحی، مدلسازی، معماری و تست نرم‌افزار علاقمند هستم. از همین رو عمده فعالیت‌های من در سال‌های اخیر شامل طراحی و تولید نرم‌افزار، آموزش و مشاوره در زمینه طراحی، معماری و تست نرم‌افزار و بصورت کلی مباحث مربوط به حوزه‌ی استادکاری(Craftsmanship) بوده است.

برگزار‌کننده

آواتار

مکتب‌خانه DDD

رویداد های برگزارشده۲
رویداد های فعال۰