کارگاه طراحی و ساخت سریع نمونه محصول اینترنت اشیاء

شروع رویداد
شنبه ۳۰ دی ۹۶ ۱۶:۰۰
پایان رویداد
جمعه ۶ بهمن ۹۶ ۲۰:۰۰
مکان رویدادتهران
موضوع رویدادتکنولوژی / غیره
اضافه به تقویم
کارگاه طراحی و ساخت سریع نمونه محصول اینترنت اشیاء
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۲۱-۸۶۰۸۱۰۲۵
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

 مقدمه

 عبارت اینترنت اشیاء (Internet of Things)، برای نخستین بار در سال ۱۹۹۹ توسط کوین اشتون (Kevin Ashton) مورد استفاده قرار گرفت و جهانی را توصیف کرد که در آن هر چیزی برای خود هویت دیجیتال داشته باشند.

اینترنتِ اشیاء مفهوم مدرنی است که در آن برای هر موجودی (انسان، حیوان و یا اشیاء) قابلیت ارسال داده از طریق شبکه‌های ارتباطی، اعم از اینترنت یا اینترانت، فراهم می‌گردد. پیشبینی می شود که تا سال 2020 حدود 50 میلیارد شئ به اینترنت متصل خواهد شد.

یک محصول مبتنی بر اینترنت اشیاء شامل سه رکن اصلی است که عبارت اند از سیستم های نهفته، سرورپلتفورم و اپلیکیشن موبایل. سیستم نهفته نقطه ی تعامل اشیاء با محیط است. به کمک سیستم های نهفته داده ها از محیط جمع آوری می شود و امکان اتصال اشیاء به اینترنت فراهم می گردد. به کمک سرور پلتفورم داده های ارسالی از سیستم های نهفته بر روی بستر اینترنت دریافت و ذخیره سازی می شوند و امکان ارسال داده ها به اشیاء یا اپلیکیشن های موبایل را فراهم میکند. اپلیکیشن موبایل در بسیاری از محصولات مبتنی برا اینترنت اشیاء رابط کاربری استفاده کنندگان از این محصولات است. به کمک اپلیکیشن موبایل می توانید از طریق اینترنت اشیاء را هر جایی که هستید کنترل کنید یا اطلاعات آن ها را دریافت کنید.    

معرفی کارگاه

این کارگاه آموزشی تجمیع چهار گام از 5 گام پیشبینی شده توسط آکادمی اینترنت اشیاء برای یادگیری ساخت نمونه محصول مبتنی بر اینترنت اشیاء است:

در گام اول با صرف کمترین زمان آنچه برای ورود به این حوزه نیاز دارید را می آموزید و همه سوالات شما پاسخ داده خواهد شد. با سه رکن اصلی اینترنت اشیاء بیشتر آشنا می شوید و دانش هایی که برای فعالیت در هرکدام از این سه رکن نیاز دارید معرفی می شوند. این گام شروعی است برای قدم گذاشتن در دنیای اینترنت اشیاء و بیشتر آشنا شدن با این مفهوم تا بتوانید با دید بهتر و با قدرت به این حوزه ورود کنید.

در گام دوم با یکی از بردهای پردازشی متداول مورد استفاده در این حوزه به نام رزبری پای آشنا خواهید شد و به کمک آن یک سیستم نهفته طراحی و پیاده سازی خواهید کرد که قابلیت اتصال به اینترنت و ارسال داده های جمع آوری شده از محیط و دریافت فرمان از طریق اینترنت را خواهد داشت. در این گام  در یک محیط تعاملی و عملی سنسورهای مختلفی جهت دریافت اطلاعات محیط را راه اندازی خواهید کرد. در پایان شما قادر خواهید بود سیستم نهفته برپایه‌ی برد پردازشی رزبری پای طراحی و پیاده سازی کنید.

در گام سوم برنامه نویسی اپلیکیشن اندروید را برای ساخت اپلیکیشن‌های موبایلی که در حوزه ی اینترنت اشیاء قابل استفاده هستند خواهید آموخت. در این گام در یک محیط کاملا تعاملی به صورت عملی ساخت یک اپلیکیشن موبایل که قابل استفاده در اینترنت اشیاء است آموزش داده شود و در پایان دوره یک اپلیکیشن موبایل ساخته اید که به کمک آن می توانید سیستم نهفته ی خود را کنترل کنید و داده های جمع آوری شده توسط سیستم های نهفته را از سرور پلتفورم دریافت کنید و نمایش دهید.

در گام چهارم با نیازمندی ها و اجزاء سرور پلتفرم اینترنت اشیاء آشنا می شوید، با زبان های برنامه نویسی سمت سرور آشنا می شوید و با سرور پلتفرم ThingTalk  به طور کامل و تخصصی کار خواهید کرد و قادر خواهید بود سیستم های نهفته و اپلیکیشن موبایل خود را به سرور پلتفرم متصل کنید. در واقع پس از گذراندن این دوره ابزاری خواهید داشت که بدون داشتن دغدغه ی پیاده‌سازی سرور پلتفرم می توانید محصولات خود را مبتنی بر اینترنت اشیاء توسعه دهید.

* زمان‌های اعلام شده حدودی است و کارگاه در صورت تکمیل ظرفیت برگزار می‌شود.

مخاطبان کارگاه

  • با اینترنت اشیاء آشنایی ندارید.
  • می خواهید بیشتر با اینترنت اشیاء آشنا شوید.
  • نمی دانید اینترنت اشیاء را از کجا شروع کنید.
  • می خواهید به صورت تخصصی و عملی به این حوزه ورود کنید.
  • می‌خواهید توانایی ساخت یک محصول مبتنی بر اینترنت اشیاء را کسب کنید

این کارگاه مناسب چه کسانی نیست

  • با اینترنت اشیاء و ارکان آن آشنایی کامل دارید. و در این حوزه نمونه محصول ساخته‌اید.

پیش نیاز شرکت در کارگاه

برای تمامی گام‌ها پیش مطالعه جهت آمادگی و یکسان‌سازی سطح شرکت‌کنندگان ارائه خواهد شد.

- آشنایی با مفاهیم برنامه‌نویسی

- آشنایی با حداقل یک زبان برنامه نویسی

- آشنایی با مفاهیم اولیه‌ی الکترونیک (مقاوت، برد بورد، خازن و ...)

مدت زمان دوره

  • 30 ساعت بدون سیستم نهفته پیشرفته
  • 38 همراه با سیستم نهفته پیشرفته

تخفیف ها

با توجه به اینکه این کارگاه تلفیقی از چندین گام آکادمی است. شرکت کنندگانی که در این کارگاه شرکت میکنند تخفیف ویژه دریافت میکنند. که این تخفیف در قیمت بلیت لحاظ شده است.

کد کارگاه

  • IoTA96FA-RP1001

در صورت داشتن هر گونه سوال می‌توانید از طریق ایمیل با ما در تماس باشید.

info@IoTAcademy.ir

سرفصل مطالب

* با مراجعه به سرفصل کارگاه‌ها در لینک زیر می‌توانید سرفصل هر گام از کارگاه‌ها را مشاهده کنید.

 

زمان برگزاری

* با ثبت نام در این کارگاه شما می‌توانید از میان زمان‌های مختلفی که کارگاه برگزار می‌شود زمان‌های مناسب خود را برای ۴ گام انتخاب کنید و از طریق ایمیل به ما اعلام کنید. 

** جهت مشاهده‌ی لیست تمامی کارگاه‌های آکادمی اینترنت اشیاء که در تهران برگزار میشود به آدرس زیر مراجعه فرمایید:

لیست کارگاه‌ها


آدرس:تهران تهران، خیابان امیرآباد شمالی، خیابان 20ام پلاک 119، طبقه دوم