رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه طراحی گرافیک حرفه‌ای برای شبکه‌های اجتماعی (تولید محتوای جذاب و موثر برای اینستاگرام و تلگرام) در تاریخپنج‌شنبه ۲ اسفندبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه طراحی گرافیک حرفه‌ای برای شبکه‌های اجتماعی (تولید محتوای جذاب و موثر برای اینستاگرام و تلگرام)

شروع:
پنج‌شنبه ۲ اسفند ۹۷ ۱۳:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۲ اسفند ۹۷ ۱۶:۰۰
کارگاه طراحی گرافیک حرفه‌ای برای شبکه‌های اجتماعی (تولید محتوای جذاب و موثر برای اینستاگرام و تلگرام)
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات

شبکه‌های اجتماعی که حاصل پیشرفت فنّاوری هستند، شیوه‌های مراودات و ارتباط انسان‌ها را در عصر جدید، به‌شدت تحت تأثیر قرار داده است. این رسانه‌ها روابط فردی و اجتماعی، دنیای کسب‌وکار و شاخه‌های گسترده دیگری را تحت شعاع قرار داده‌اند. اینستاگرام، تلگرام و فیس‌بوک شبکه‌های فعال و پربازدیدی در ایران هستند که روزانه میلیون‌ها کاربر در آن‌ها حضور دارند. همین عامل باعث شده است که تمامی افراد حقیقی و حقوقی، شرکت‌های بزرگ دنیا و بانیان مشاغل کوچک و بزرگ برای عقب نماندن از عرصه‌ی رسانه‌ای همچون اینستاگرام به فکر حضور مؤثر در آن باشند.

مهم‌ترین رکن در شبکه‌های اجتماعی «ارتباط» است! اگر صاحبان کسب‌وکار، مدیران شبکه‌های اجتماعی، مسئولین تبلیغات برندها نتوانند در این رسانه‌ها ارتباط مؤثری با مخاطبان خود برقرار کنند، حضورشان در این عرصه ناامیدکننده خواهد بود. یکی از عوامل بسیار مهم در ارتباط، تولید محتوای مناسب است، محتوایی که مخاطب را درگیر کند و برای او جذابیت داشته باشد.

 

کارگاه ایرانی

 

گرافیک هنری است که محتوا و پیام موردنظر را در قالب اثری جذاب به مخاطب ارائه می‌دهد. درواقع طراحی خوب، راه‌حلی مؤثر برای بیان و انتقال یک پیام به مخاطب است. در دوره‌ی «گرافیک برای شبکه‌های اجتماعی» با اصول و قواعد تولید محتوای مؤثر و جذاب برای رسانه‌ها آشنا خواهید شد. در این کارگاه، در کمترین زمان ممکن یک دوره‌ی فشرده‌ی گرافیک در جهت خلق محتوا برای شبکه‌های اجتماعی را خواهید گذراند. پس‌ازآن قادر خواهید بود که با آگاهی کامل و شناخت جامع پیام‌های موردنظرتان را قالب محتوایی استاندارد، زیبا و جذاب ارائه نمایید. سرفصل‌های دوره که در زیر آمده است، شمای کلی از آنچه در این دوره خواهید آموخت را نشان می‌دهد.

سرفصل‌های کلی

 • مقدمات، قواعد ارتباط مؤثر با مخاطب
 • اصول زیبایی‌شناسی و عناصر طراحی
 • رنگ، کارکرد رنگ، هارمونی رنگی
 • استانداردها، گرید، ابعاد و اندازه‌ها
 • نوشتار، تایپوگرافی، فونت‌های استاندارد
 • تصویر، فرمت‌ها، ویرایش و بهینه‌سازی
 • طراحی یونیفرم و شمای کلی مجموعه
 • ایجاد وحدت و هویت در ساختار
 • بایدها و نبایدهای طراحی گرافیک
 • معرفی نرم‌افزارها و ابزارهای کاربردی

خصوصیات | مخاطبان

خصوصیات دوره

 • این کارگاه به‌صورت نیمه‌خصوصی و با تعداد حداکثر 6 نفر برگزار خواهد شد.
 • تنها پیش‌نیاز این دوره، آشنایی با شبکه‌های اجتماعی (اینستاگرام و تلگرام) است.
 • در این کارگاه به آموزش نرم‌افزاری (photoshop, illustrator) پرداخته نمی‌شود.

مخاطبان دوره

 • صاحبان کسب‌و‌کار‌های بزرگ و کوچک
 • مدیران شبکه‌های اجتماعی شرکت‌ها و ادارات
 • طراحان گرافیک و علاقه‌مندان به مدیریت محتوای شبکه‌های اجتماعی
 • افراد حقیقی و حقوقی که می‌خواهند حضور فعال و موثری در شبکه‌های اجتماعی داشته باشند. 

مزایای دوره

در این کارگاه که با ظرفیت محدود (حداکثر 6 نفر) تشکیل می‌شود، فضا و فرصت کافی هستن تا تعامل هنرجو و مدرس‌ به بهترین نحو ممکن به نتیجه‌ی مطلوب منجر شود. کارگاه به صورتی است که اصول طراحی گرافیک از پایه آموزش داده می‌شود تا تمامی کسانی که تجربه‌ و دانش قبلی در زمینه‌ی هنر گرافیک ندارند با مفاهیم آن آشنایی پیدا کنند. پرسش و پاسخ و چالش‌های در نظر گرفته شده برای هنرجویان، موجب خواهد شد تا در کمترین زمان ممکن اطلاعات درست و مطمینی را به دست بیاورند. اغلب کاربرانی که تحصیلات آکادمیکی در این زمینه ندارند،‌ با مشاهده‌ی آثار بازاری، صرفا تجربی و بدور از اصول هنرهای تجسمی دست به خلق آثاری مشابهی می‌زنند و روال نادرست گذشته را ادامه می‌دهند. در این دوره با اصول هنر گرافیک آشنا می‌شوید. اثر قوی و ضعیف را خواهید شناخت و قادر خواهید بود در کنار نقد آثار دیگران به خلق هنرمندانه، جذاب و موثر دست بزنید.

سوالات متداول

پیش‌نیازهای علمی شرکت در این رویداد چیست؟
آشنایی اولیه با شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام تنها پیش‌نیاز این دوره است.
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
دفترچه یادداشت و خودکار تنها نیازمندی‌های شرکت در این دوره است. مطالب به وسیله‌ی دیتاپروژکتور، سخنرانی و بحث و گفت‌و‌گوی مشارکتی مدرس با شرکت کنندگان صورت خواهد گرفت و هیچ نیازی به همراه ‌آوردن لپ‌تاپ نمی‌باشد.
آیا پس از کارگاه پشتیبانی وجود دارد؟
برای شرکت کنندگان هر دوره یک گروه تلگرامی‌جداگانه تشکیل می‌شود تا دانشجویان بتوانند به مدت یک‌ماه به پرسش و پاسخ پرداخته و با هم تبادل اطلاعات کنند و همچنین از راهنمایی‌های مدرس دوره استفاده کنند.
در پایان این کارگاه چه می آموزیم؟
با گذراندن این دوره شما نگاه تازه ای به طراحی خواهید داشت. استانداردها و اصول پایه‌ی هنر گرافیک را می‌آموزید. می آموزید چطور شمای کلی صفحات را برای اینستاگرام و تلگرام طراحی کنید تا ساختار کلی صفحه یا کانال شما دارای وحدت و یکپارچگی باشد. با فونت‌ها و نوشتار آشنا خواهید شد. اینکه کدام فونت‌ها و چه نحوه‌ی نوشتاری را انتخاب کنید. با تصاویر، اندازه ها، فرمت‌ها، و استاندارهای بکارگیری و خلق آنها آشنا می‌شوید. نهایتا اینکه با گذراندن این دوره پست‌هایی موثر را طراحی خواهید کرد تا با کاربرانتان بهترین تعامل را ایجاد کنید.

مدرس دوره

نیما محمودی

نیما محمودی

مدرس طراحی گرافیک

کارشناس ارشد هنر
مدرس دوره‌های گرافیک
مدیر هنری شبکه‌های اجتماعی
طراح واسط کاربری وب و اپلیکیشن
مدیر وب‌سایت ورکشاپ ایرانی

آدرس:تهران تهران، میدان هفت تیر، خیابان بهار شیراز، نرسیده به سهروردی، پلاک 125