رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه مشتری یابی بین المللی و بی تو بی، بر بستر شبکه لینکدین در تاریخ پنج‌شنبه ۲۳ امرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۲۳ مرداد ساعت ۰۹:۰۰

کارگاه مشتری یابی بین المللی و بی تو بی، بر بستر شبکه لینکدین

  • رایگان
  • آنلاین
  • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

چرا لینکدین ابزار مشتری یابی بین المللی و بی تو بی مناسبی است؟


نقش لینکدین در مشتری یابی بین المللی و بی تو بی

لینکدین یکی از پلتفرم های ارتباطی نسبتا تخصصی در بخش های مشخص از بازارهای بین المللی  و ایران میباشد. در حال حاضر حدود 670 میلیون نفر در این شبکه عضو هستند که حدود 2.8 میلیون هشتصد هزار نفر ایرانی شامل این ارقام میباشد.  دوره بازاریابی بین المللی و بی تو بی برای عزیزانی که به دنبال عمیق شدن در این بستر میباشند و میخواهند تجربه هایی در حوزه پیدا کردن مشتری بین المللی و یا مشتری در ایران بشنوند ، طراحی شده است.  لذا برای عزبزانی که تصمیم دارند بر قسمت های  بستر رایگان  لینکدین بازاریابی کنند، تمرین مناسبی خواهد بود. این کارگاه بدون هیچ گونه ارائه پاورپوینتی برگزار میشود و کل زمان کارگاه در قالب عملیات های طراحی شده مدرس و دانشجویان به شکل آنلاین روی وبسایت لینکیدن انجام میشود.

 


بازارهای هدف و کشورهای متنوع دارای عضو فعال در لینکدین را در تصویر زیر میبیند. بسیاری از این کشورهای میتوانند بازارهای هدف شما باشند ولی توجه نمایید بسیاری از کشورهای هم در این بستر حضور فعالی ندارند. توجه شود حضور 2.8 میلیون ایرانی در لینکدین هم برای بازاریابی بی توبی داخل ارزشمند است.

اگر با نگاه بی تو بی تمرکز کنیم میبینم در لینکدین آمار خوبی از شرکت ها حاضر هستند و ثبت شده اند که بانک بسیار ارزشمندی میباشد.

شاید مهمترین نکته در لینکدین سطح حضور افرادی کلیدی و تصمیم گذار میباشد. همانطور که در آمار زیر میبینید افراد تاثیرگذار حضور مناسبی در لینکدین دارند این درحالی است که در شبکه های تفریحی اجتماعی، نوجوان آنقدر فعال هستند که نرخ فعالیت و حجم فعالیت افراد تصمیم گذار کسب و کاری، بسیار کم میشود.

 


توضیحات سطح پیشرفته کارگاه


یکی از اهداف از برگزاری این کارگاه انتقال تجربیات واقعی بازاریابی بین المللی و بی تو بی در سطح پیشرفته میباشد ولی در نظرسنجی های برگزار شده ، تعدادی از دوستان علاقه مند به طی کرده دوره های متوسطه آشنایی با لینکدین نیز بودند. لذا کارگاه سه ساعتی برای معرفی قابلیت های لینکدین برای این عزیزان طراحی شده است. این کارگاه در ابتدا قابلیت های مختلف لینکدین را به افراد معرفی میکنند تا بدانند چگونه باید بین این قابلیت ها هم افزایی کنند. در ادامه روی تشکیل پروفایل حرفه ای متناسب با سلیقه بین المللی یا داخلی نکاتی بیان میشود و روی بحث شغل یابی بین المللی بر بستر لینکدین نیز توضیحاتی داده میشود . دسته ای از مقالات و آموزش های تکمیلی نیز به شکل لینک به دوستان عرضه میشود. و در آخر نحوه استفاده از تحلیل های لینکدین توضیح داده میود. برای دوستانی که در سطح پیشرفته شرکت میکنند لزوم آشنایی با این موارد مشخص میباشد و  لذا این مباحث در سطح پیشرفته بیان نمیشود.

برای آشنایی با توضیحات سطح پیشرفته و قدم ها و گام هایی که ذیل کارگاه سطح پیشرفته بیان میشود، دو ویدئو پادکست ذیل را ملاحظه فرمایید.


توضیحات و سرفصلهای سطح متوسطه


یکی از اهداف از برگزاری این کارگاه انتقال تجربیات واقعی بازاریابی بین المللی و بی تو بی در سطح پیشرفته میباشد ولی در نظرسنجی های برگزار شده ، تعدادی از دوستان علاقه مند به طی کرده دوره های متوسطه آشنایی با لینکدین نیز بودند. لذا کارگاه سه ساعتی برای معرفی قابلیت های لینکدین برای این عزیزان طراحی شده است. این کارگاه در ابتدا قابلیت های مختلف لینکدین را به افراد معرفی میکنند تا بدانند چگونه باید بین این قابلیت ها هم افزایی کنند. در ادامه روی تشکیل پروفایل حرفه ای متناسب با سلیقه بین المللی یا داخلی نکاتی بیان میشود و روی بحث شغل یابی بین المللی بر بستر لینکدین نیز توضیحاتی داده میشود . دسته ای از مقالات و آموزش های تکمیلی نیز به شکل لینک به دوستان عرضه میشود. و در آخر نحوه استفاده از تحلیل های لینکدین توضیح داده میود. برای دوستانی که در سطح پیشرفته شرکت میکنند لزوم آشنایی با این موارد مشخص میباشد و  لذا این مباحث در سطح پیشرفته بیان نمیشود.


تفاوت های سطح متوسطه و پیشرفته بازاریابی بین المللی و بی تو بی بر بستر لینکدین


تفاوت های سطح متوسطه و پیشرفته بازاریابی بین المللی و بی تو بی بر بستر لینکدین

سوالی که به شکل عمومی پرسیده میشود این است که دوره متوسطه و پیشرفته چه تفاوت هایی دارند؟ خوب در سطح پیشرفته روی رسیدن به سرنخهای مذاکراتی تمرکز داریم و سعی میشود از روش های موجود و مهارت های مختلف به ارتباطات گسترده تر و دقیقتر برسیم. ارتباطات گسترده تر به معنای کمی شبکه ارتباطای حاصله در لینکدین میباشد و ارتباطات دقیقتر به معنای رسیدن به نفر اصلی و تصمیم گیر در خرید محصول ما یا تصمیم گیر در شراکت با ما میباشد. برای این که به این هدف کمپین های محتوایی طراحی میکنیم و پروفایلی مناسب تهیه میکنیم و به سمت ایجاد ارتباطات در گروه ها یا جستجوی پیشرفته میرویم. لذا زیرساخت انجام این اقدامات تجربه و شناخت کافی از پروفایل خوب یا بد است. اگر تشخیص این موضوع ناکافی باشد یا تجربه کافی در رویت و تشکیل پروفایل های مناسب وجود نداشته باشد، دانشی از مدرس به مخاطب انتقال نمی یابد. از طرف دیگر باید شناخت اولیه با جستجوی پیشرفته لینکدین یا منابع اطلاعاتی دیگر یا وضعیت تجارتی ایران با کشورهای دیگر وجود داشته باشد، که اگر این موارد موجود نباشد، رسیدن به نتیجه کم رنگ میشود. لذا مهارت های توسعه ارتباطات و فروش را در سطح پیشرفته مطرح میشود و سایر مباحث پایه مطابق فهرست دوره، در سطح متوسطه بیان میشود. حتما جزئیات سرفصل کارگاه ها را در صفحه ایوند مربوط به نشست یا پست های شبکه های اجتماعی مطالعه فرمایید. توضیحات در پادکست تصویری زیر دقیقتر این موضوع را بیان میکند.

 


تخفیف اختصاصی و محدود


همراهان قبلی آن گروه از عزیزانی هستند که در نشست های و وبینارهای قبلی حضور داشته اند و برای ارج دادن به عنایت آنها و همچنین تکمیل زنجیره دانشی کسب نموده آن عزیزان، تخفیفی برای آنها درنظر گرفته میشود. برای دریافت این کد تخفیف به شماره 09035413914 پیام در واتس آپ ارسال نمایید.

 

گرچه این نشست برای شرکت ها مناسب است، ولی عزیزانی که مشکل مالی دارند و به جمعبندی قطعی برای حضور در نشست رسیده اند، میتوانند از کد تخفیف مناسب خود استفاده کنند. با توجه به محدودیت صرفا به پنج نفر از عزیزان امکان اعطای کد تخفیف 100 درصدی میباشد.

با توجه به محدود بودن ظرفیت کدهای تخفیف، برای سایر عزیزان هم تخفیف ریفرال در نظر گرفته شده است تا بتوانند از این طریق موفق به ثبت نام در دوره پیشرفته شوند. لذا بربستر وبسایت ایوند این امکان وجود دارد که دوستان ابتدا با شماره 09035413914 ارتباط بگیرند و یک کد اختصاصی مربوط به خود را دریافت نمایند. در مرحله بعد با اطلاع رسانی نشست در شبکه های اجتماعی یا اطرافیان، هر کدام از عزیزان که با کد اختصاصی شما ثبت نام نماید، به شکل شفاف در همان لحظه ثبت نامه به شما اطلاع رسانی میشود و 30 درصد از هزینه پراختی ثبت نام به شما تعلق می یابد.کد اختصاصی متعلق به شما امکان تخفیف 5 درصد را به اطرافیان شما میدهد. 

 


آشنایی با رویکرد و تجربیات مدرس


برای آَشنا شدن به رویکرد و محتوای ارائه، لطفا مطالب و یادداشتهای مدرس را مطالعه فرمایید. در ادامه صرفا مطالب مرتبط با حوزه صادرات از ایران بیان میشود:

سرفصل تدوین اکسپورت پلن:
چگونه اکسپورت پلن برای صادرات خدمات فنی و مهندسی بنویسیم؟

https://bit.ly/2Vwwuov

اکسپورت پلن چیست قسمت دوم- نمونه فرم ها

https://bit.ly/3ckVgP6

 


سرفصل تحقیقات بازار بین الملل:
مهمترین سرفصل ها در تحقیقات و بررسی بازارهای صادراتی

https://bit.ly/3erXpdy

دوازده منبع اطلاعاتی طلایی برای شناسایی بازارهای هدف صادراتی

https://bit.ly/34Ej3a9

چگونه اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد بازارهای بین المللی پیدا کنیم؟

https://bit.ly/2VvJb2F

 


سرفصل بازاریابی بین المللی:
چگونه شریک تجاری براي صادرات خدمات فنی و مهندسی یا کالا پیدا کنیم؟

https://bit.ly/2wHSoN0

صادرات با استفاده از ابزارهای بی تو سی در بازار هدف

https://bit.ly/2yWQw3F

بررسی موردی شرکت های حرفه ای در زمینه صادرات

https://bit.ly/2VvJb2F

 


به نظرم مطالب فوق برای شرکتهای در حال رشد، مفیدترین مطالب میباشد ولی سایر یادداشتها نیز در لینک زیر به شکل یکجا ارجاع داده شده اند. سایر مطالب در دو سرفصل "مدیریت سازمانی شرکت های صادراتی" و " تحلیل های بین المللی " دسته بندی شده اند.

 


مدیریت سازمانی شرکت های صادراتی:
پنج ماژول برای اتوماسیون فرایند صادرات

https://bit.ly/34CMQju

راهکارهایی برای افزایش توان شرکت های صادراتی

https://bit.ly/3beY2VQ

پنج ضعف ساختاری رایج در شرکتهای صادرات محور

https://bit.ly/34HaECP

مشکلات توان تجارت شرکت های ما قسمت اول

https://bit.ly/2KbjkaZ

چگونه نیروی متخصص صادراتی استخدام کنیم؟

https://bit.ly/2VvR7RD

 


تحلیل های بین المللی:
همین الان، زمان خیز و جهش صادراتی است

https://bit.ly/3bebb1p

آینده تجاری عراق چه میشود؟

https://bit.ly/3cnw4rk

هشت ايده کسب و کار صادراتی سودآور

https://bit.ly/3bgLBJ6

فرصت های صنعت پرداخت و بانکداری افغانستان و عراق برای شرکت های ایرانی

https://bit.ly/2xzsw6j

فرصت های بازارهای بین المللی پس از رکود کرونایی

https://bit.ly/3epvUBj

 


و غیره
تجربه تحقیقات بازار میدانی بنده در افغانستان

https://bit.ly/2VzY9Vg

راه كارهایی برای صادرات فناوری ها و محصولات صنعت پرداخت و بانکداری

https://bit.ly/3bfl4Mf

چگونه یک بیزینس پلن برای کسب و کاری بین المللی بنویسیم

https://bit.ly/2Ka8Etu

 

اطلاعات بیشتری در مورد مدرس:

 

علیرضا مسجدیان جزی بیش از یک دهه در حوزه توسعه کسب و کار و تجاری سازی فعالیت داشته است و تمرکز بیشتری روی توسعه بازار محصولات یا خدمات حوزه B2B بوده است. 
تجربیات تدوین برنامه صادراتی برای دو شرکت خوشنام و معظم حوزه فناوری اطلاعات در سالهای اخیر و مدیریت فعالیت های صادراتی آنها در راستای پیدا کردن شرکای بین المللی و بومی مکمل تجربیات قبلی شده است.مطالب و تجربیات ایشان در قالب بیش از 100 یادداشت منتشر شده است که روی شبکه های اجتماعی متعدد قابل مطالعه میباشد و توصیه میشود شرکت کنندگان قبل از ثبت نام و یا حضور در وبینار، حتما به مطالعه اجمالی به یادداشتها بپردازند.

برای آشنایی بیشتر با مدرس لینک های شبکه های اجتماعی زیر را بررسی کنید:

لینکدین:

https://www.linkedin.com/in/masjedian

اینستاگرام:

https://www.instagram.com/tajrobiatmoshahedegar/

 

 

سخنران

علیرضا مسجدیان جزی
علیرضا مسجدیان جزی
مدیر بازاریابی بین المللی

علیرضا مسجدیان جزی بیش از ده سال در حوزه توسعه بازار فعالیت دارد. تمرکز ایشان بیشتر در حوزه خدمات و محصولات مرتبط با بازارهای B2B میباشد.

ایشان در تجربیات مشاوره ای یا اجرایی خود بارها واحدهای بازاریابی شرکت ها را از صفر ایجاد نموده اند و برای محصولات، برنامه بازاریابی و کمپین های مربوطه را تدوین نموده است.

در سالهای اخیر با طراحی اکسپورت پلن های صادرات خدمات پرداخت و فناوری اطلاعات یک شرکت معظم بانکی در حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی فعال شده اند و با ادامه این الگو و تدوین برنامه بازاریابی برای یک شرکت معظم فناوری اطلاعات دیگر، در مسیر خدمت رسانی به صادرات خدمات فناوری اطلاعات پیش رفته اند.

زمان‌بندی

اطلاعات اولیه در گروه اختصاصی کارگاه
وبینار
عنوانشروعپایان
اطلاعات اولیه در گروه اختصاصی کارگاهپنج روز قبل از وبیناریک روز قبل از وبینار
عنوانشروعپایان
سطح متوسطهساعت ۹ صبح مورخ ۲۳ مرداد ماهساعت ۱۱صبح مورخ ۲۳ مرداد ماه
سطح پیشرفتهساعت ۱۶ مورخ ۲۳ مرداد ماهساعت ۱۹مورخ ۲۳ مرداد ماه

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
حتما پروفایل اولیه در لینکدین برای خود یا چهره ای که قصد بازاریابی با آن را دارید بسازید.
اطلاعات منتشر شده قبل از کارگاه چقدر مهم میباشد؟
بعد از ثبت نام به گروه اختصاصی ارجاع داده میشوید که ذیل آن محتواهایی در مورد بازاریابی در لینکدین تقدیمتان میشود تا دید اولیه مناسبی داشته باشید.
چه تخفیف هایی این کارگاه ها دارد؟
اگر در نشست و وبینارهای قبلی مدرس شرکت فرموده اید، میتوانید کد تخفیف 70 درصد بگیرید و اگر مشکل جدی مالی دارید، به پنج نفر کد تخفیف 100 درصد داده میشود. در صورت تمایل هم به شکل ریفرال برای معرفی دوره میتوانید همکاری کنید و به ازای هر ثبت نام از طریق ارتباطات شما، 30 درصد هزینه ثبت نام را کسب مینمایید.
در مورد محتوای ارائه ها چگونه اطلاع پیدا کنیم؟
اکثر تجربیات مدرس در قالب یادداشتهایی منتشر شده است. از طریق لینکدین مدرس تمام یادداشت ها را مطالعه فرمایید تا نسبت به محتوا ها مسلط شوید. https://bit.ly/36ZLK2u
فایل کاربرگ ها و ارائه ها قابل دریافت می باشد؟
این کارگاه کاملا مهارت محور هست و نود درصد آن هیچگونه پاورپوینتی ندارد و کاملا عملیاتی روی وبسایت لینکدین مهارتها آموزش داده میشود.
تخفیف ریفرال چیست؟
تخفیف های این کارگاه صرفا برای همراهان قبلی در نشست ها و تعدادی از دوستان دارای مشکل مالی میباشد، لذا سایر عزیزانی که هزینه ثبت نام برایشان ممکن است سخت باشد، میتوانند با شماره 09035413914 در واتس آپ تماس بگیرند و یک کد اختصاصی برای خودشان دریافت نمایند. بعد با معرفی دوره در شبکه های اجتماعی و بین دوستان آشنایان، هر عزیزی که با کد معرف شما ثبت نام نماید، مبلغ 30 درصد از هزینه ثبت به شما تعلق میگیرد و شما میتوانید از این طریق به عبارتی تخفیف را درآمد ریفرال داشته باشید.

برگزارکننده

مشاهده گر کسب و کار
مشاهده گر کسب و کار
تجربیات واقعی کسب و کار و توسعه بازار

مشاهده گر کسب و کار و بازاریابی در قالب شبکه های اجتماعی همواره به نشر تجربیات واقعی کسب و کار و بازاریابی پرداخته است.

برگزار‌کننده

آواتار

مشاهده گر کسب و کار و بازاریابی

مشاهده گر کسب و کار و بازاریابی سعی در نشر تجربیات واقعی در حوزه بازاریابی بین المللی و بازاریابی بی تو بی دارد و علاقه مندان از طریق کانال شبکه های اجتماعی، تجربیات موفقیت آمیز و یا پر شکست در حوزه بازاریابی بین المللی یا بازاریابی بی تو بی را میتوا

رویداد های برگزارشده۲
رویداد های فعال۰