رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه کاربردی آردوینو Arduino در تاریخ چهارشنبه ۷ شهریور به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
چهارشنبه ۷ شهریور ساعت ۰۹:۰۰

کارگاه کاربردی آردوینو Arduino

  • از ۱۶۰,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • فنی، مهندسی و صنعت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر


 

تاریخ برگزاری: 7 شهریور 1397

مدت زمان کارگاه : 4 ساعت

مدرس: پریسا پوربلورچیان

ساعت برگزاری: 9 - 13

مکان برگزاری: تهران

ظرفیت: فقط 12 نفر

مخاطبان: دانشجویان، دانش آموزان و همه کسانی که به آردوینو و IoT علاقمندند

 

 

ثبت نام در کارگاه کاربردی آردوینو - دیجی اسپارک

ثبت نام

 

 

نرم افزار آردوینو Arduino IDE

برد آردوینو Arduino یک سخت افزار اوپن سورس است و علت محبوبیت آن بوت‌لودر بسیار پایدار و جامعه کاربری فعال آن است. برای اجرا پروژه‌های مختلف رباتیک و الکترونیک واینترنت اشیاء IOT کافیست از برد آردوینو Arduino استفاده کنید. با طراحی مدار از پایه و محاسبات پیچیده الکترونیکی کلا خداحافظی کنید. برای استفاده از این برد نیازمند آپلود برنامه روی برد می‌باشید. برای این منظور نرم افزار قدرتمند با رابط کاربری بسیار ساده Arduino IDE نیاز است. محیط نرم افزار آردوینو دارای منوهای مختلفی است. به ظاهر این نرم افزار ساده می‌باشد. عملکرد بسیار هوشمندی در کدنویسی دارد. طی این کارگاه کاملا با محیط نرم افزاری آردوینو Arduino IDE آشنا خواهید شد. از شیوه دانلود و نصب نرم افزار گرفته تا کد نویسی و آپلود بر روی انواع بردها را آموزش خواهیم داد.

 

برد آردوینو Arduino چیست؟

برد آردوینو Arduino میکروکنترلر امبدد اپن سورس مناسب برای نمونه سازی است. برد اردوینو دارای نرم افزار بسیار ساده و منعطف می‌باشد. به هنگامخرید اردوینو Arduino دقت کنید برد آردوینو Arduino Uno از پر مصرف‌ترین بردهای اردوینو است. آخرین نسخه نرم افزار آردوینو در اختیار کلیه شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت. علاوه بر برد، خرید کیت آردوینو Arduino Kit بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است. آردوینو Arduino دارای بوت لودر بسیار پایدار و ورودی و خروجی‌های آنالوگ و دیجیتال می‌باشد. میکروکنترل بکار رفته بر روی برد آردوینو Arduino بر اساس زبان برنامه‌نویسی آردوینو Arduino و محیط ویژه کدنویسی آن برنامه‌ریزی شده است و برای کدنویسی به هیچ نرم‌افزار جانبی و یا کامپایلر دیگری نیاز نیست. پروژهای آردوینو Arduino می‌توانند به صورت مستقل و یا مرتبط با سایر نرم‌افزارهای کامپیوتر شخصی باشد. برای مثال می‌توان فرمان‌ها را برای کنترل موتورها از طریق پورت یواس‌بی ارسال نموده و یا داده‌های سنسورها را نیز از همین پورت دریافت کرد.

 

 

چرا در کارگاه کاربردی آردوینو شرکت کنم؟

  • چون دانشجو کیت حمایت میکند.
  • چون سرفصل‌های مهم بین المللی آموزش داده می‌شود.
  • چون با افراد خلاق در حوزه الکترونیک و رباتیک آشنا می‌شوید.
  • چون شرکت در کار عملی و گروهی باعث می‌شود آموخته‌هایتان را هرگز فراموش نکنید.
  • چون پس از کارگاه‌های دانشجو کیت امکان استعدادیابی و رشد آن برای شما وجود خواهد داشت.

 


آدرس:تهران بزرگراه شیخ فضل الله نوری، خروجی سازمان آب، خیابان پاک، نبش خیابان نگین


 

توجه: هزینه این کارگاه 350000 تومان می‌باشد. با توجه به شرایط اقتصادی موجود، جهت حمایت از کاربران علاقمند، هزینه‌ها را تا 50 درصد کاهش دادیم تا بتوانیم همچون گذشته در انتقال دانش روز دنیا به کاربران ایرانی، سهیم باشیم. ثبت نام و مشاهده قیمت نهایی

 

 

سوالات متداول کارگاه کاربردی آردوینو

 

 


سرفصل‌های کارگاه


1- معرفی کتابخانه

از مهم‌ترین قابلیت‌های آردوینو وجود کتابخانه‌ها می‌باشد. برای هر سنسور و ماژول و... کتابخانه منحصر به فردی وجود دارد. کتابخانه‌ها دستورات پیش پردازنده و ماکرویی را در داخل خود ذخیره می‌کنند. سپس در برنامه با توجه به نیاز برنامه نویس فراخوانی می‌شوند. در این سرفصل به تحلیل کتابخانه و توابع کتابخانه می‌پردازیم. شیوه یافتن کتابخانه و اصول نصب کتابخانه در نرم افزار آردوینو Arduino IDE آموزش داده می‌شوند.

2- دستورات پیش پردازنده

بدون شک کامپایر آردوینو یکی از قدرتمندترین و جذاب‌ترین کامپایلرهاست. پیش پردازنده دستورات را از زبان برنامه سازی گرفته و به دستورات خوانا و قابل فهم برای کامپایلر تبدیل می‌کند. در این مبحث با توابع ماکرویی و چگونگی استفاده از ماکروها را یاد می‌گیریم. همچنین نحوه فراخوانی کتابخانه و تحلیل آن را فراخواهیم گرفت. این قسمت از کارگاه بسیار حائز اهمیت است. پس از تجربه تعامل با کاربران بسیار زیاد این بخش را به کارگاه اضافه کردیم.

3- مبانی برنامه نویسی ++C

برنامه نویسی به زبان ++C نیازمند تحصیل و تجربه است. ولی اگر اصول اولیه و به اصطلاح چهارچوب کدنویسی را بدانید. می‌توانید به بی‌نهایت بروید. هر مداری که می‌خواهید با آردوینو پیاده سازی کنید. تمامی ایده‌هایتان را با آردوینو به سادگی چند خط کد نویسی پیاده خواهید کرد. در این مبحث ویژگی‌های مهم زبان برنامه نویسی ++C، انواع داده‌ها، تعریف متغیرها، توابع ثابت و نحوه ی فراخوانی آن ها در طول برنامه را یاد خواهیم گرفت.

4- توابع و ساختارهای کنترلی

بسیاری از کاربران در خصوص توابع آردوینو اطلاعی ندارند. به عبارتی در کنار کتابخانه و دستورات برنامه نویسی، دانستن توابع بسیار اهمیت دارد. در این قسمت از کارگاه می‌آموزید که مقادیر دریافتی از یک سنسورر را در کدهای آردوینو به مقادیر مورد نیاز تبدیل کنید. مثلا مقادیر دریافتی از سنسور گاز را با توابع مربوطه به PPM تبدیل می‌کنیم. آموزش استفاده از توابع و ساختارهای کنترلی تحت شرایط خاص در کد برنامه را فراخواهیم گرفت.

5- ساختار برنامه در آردوینو

بعد از آموختن توابع آردوینو، شیوه ادغام کردن توابع آردوینو را می‌آموزید. به عبارتی توابع تو در تو می‌نویسید. لازم است بدانید که زبان ++C از تعدادی کلاس و توابع تشکیل شده است که هر تابع برای قسمت خاصی در نظر گرفته شده است. در این مبحث نحوه ی فراخوانی توابع تو در تو را یاد خواهیم گرفت......

ادامه سرفصل ها....

 

 

ثبت نام در کارگاه کاربردی آردوینو - دیجی اسپارک

ثبت نام

 


 


شرکت در این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

اینترنت اشیاء دارای یک بازار بسیار پرپتانسیل و نابی است. این موضوع از هیچ کسی دریغ نمی‌باشد. ابزارها و نرم افزارهای مختلفی در این راستا وجود دارند. در کشور ما موضوع اینترنت اشیاء IoT بسیار جدی گرفته شده و گرفته خواهد شد. یکی از پایه‌ای ترین ابزاهای اینترنت اشیا، برد آردوینو Arduino می‌باشد. بعد از آن آشنایی با نوشتن برنامه برای برد آردوینو می‌باشد. بنابراین با دارا بودن دانش فنی، جایگاه خود را در این بازار پر رنگ و پر رونق کنید.

 

پیمانکاران هوشمند سازی: کلیه افراد و یا کسب و کارهایی که در این شاخه فعالیت می‌کنند، با شرکت در  کارگاه کاربردی آردوینو می‌توانند به صورت کامل به این عرصه ورود کرده و با بردهای امبدد فعالیت حرفه‌ای را آغاز کنند. ما فرصتی در اختیار شما قرار خواهیم داد که بتوانید دنیای وسیع امبدد سیستم‌ها را کامل و دقیق درک کنید.

 

علاقمندان به دانش روز دنیا: اگر فقط به این موضوع علاقمند هستید و ایده هم دارید. بازهم شرکت در این کارگاه باعث می‌شود که با علم روز و به صورت اصولی پیش بروید. ما هم میدانیم که دانش برنامه نویسی بسیار پیچیده و مهارت استفاده از آن بسیار پیچیده‌تر می‌باشد. ما هم به هنگام آموزش برنامه نویسی بسیار سختی کشیدیم و چالش داشتیم. ولی چه باید کرد علم روز به سمت استفاده از امبدد سیستم‌ها پیش می‌رود.

 

 


این دوره برای چه کسانی مناسب نیست؟

افرادی که برنامه نویس بوده‌اند و حاضر به آموختن روش‌های نوین نمی‌باشند.

افرادی که انگیزه کافی برای اجرای تکالیف و چالش‌های جدید ندارند.

افرادی که اصلا به حوزه امبدد سیستم‌ها علاقمند نمی‌باشند.

 

 

 


تصاویر دوره‌های گذشته کارگاه کاربردی آردوینو


کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ 20 تیر ماه - تهران کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ 20 تیر ماه - تهران

 

 

کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ 31 تیر ماه - تهران کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ 31 تیر ماه - تهران

 

 

 کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ 17 مرداد ماه - تهران کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ 17 مرداد ماه - تهران

 

 کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ 17 مرداد ماه - تهران کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ 17 مرداد ماه - تهران

 

 

به زودی تصویر شما هم در این قسمت قرار خواهد گرفت. فرصت و ظرفیت محدود است، همین حالا ثبت نام کنید. 

جهت ثبت نام کلیک کنید - دیجی اسپارک

ثبت نام

 


توضیحات تکمیلیآدرس

تهران تهران بزرگراه شیخ فضل الله نوری، خروجی سازمان آب، خیابان پاک، نبش خیابان نگین

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

دانشجو کیت

دانشجو کیت پایگاه تخصصی الکترونیک و رباتیک دانشجو كيت بر اساس هدفی شکل گرفته است. ایجاد بستری برای آموزش و توسعه دانش و خلاقیت نوجوان از اهداف بارز این مجموعه است. نه تنها یک فروشگاه، بلکه پایگاهی برای تعامل با کاربران از سراسر کشور ایران می‌باشد. ب

رویداد های برگزارشده۲۷
رویداد های فعال۰