رویداد به پایان رسیده است!
کلمه کلیدی | شناسایی و استخراج صحیح کلمات کلیدی | انتخاب و یافتن بهترین کلمه کلیدی در تاریخ چهارشنبه ۸ خرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
چهارشنبه ۸ خرداد ساعت ۱۵:۰۰

کلمه کلیدی | شناسایی و استخراج صحیح کلمات کلیدی | انتخاب و یافتن بهترین کلمه کلیدی

 • رایگان
 • تهران
 • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

انتخاب و یافتن صحیح کلمه کلیدی برای یک سایت


پیداکردن یا استخراج درست کلمات کلیدی و تهیه لیست کلمه کلیدی، بهترین قدرت برای جذب مخاطب هست.

 

گاهی وقتی برای پیدا کردن نیازهای روزانه یا کاریمان به دنبال یک موضوعی در گوگل یا هر موتور جستجویی با نوشتن کلمه کلیدی یا کلمات کلیدی به دنبال احتیامون می گردیم و نیازمان یا کارمان را برطرف میکنیم.

یکی از مهم ترین اصول سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو برای یک سایت، انتخاب کلمات کلیدی هدفمند است. این کلمات در واقع همان عبارت هایی هستند که منجر به جذب بازدید کننده از گوگل و دیده شدن در نتایج جست و جو خواهند شد. هر چقدر در انتخاب صحیح این کلمات و عبارت های کلیدی دقت بیشتری به خرج دهید، احتمال موفقیت تان نیز بیشتر خواهد شد.


کلمه کلیدی یکی از رایج‎ترین اصطلاحات دنیای سئو است و همان کلمه یا عبارتی است که کاربر آن را در قسمت جستجو وارد می‎کند. این کلمه کلیدی می‌تواند تنها یک کلمه واحد ترکیبی از چند کلمه باشد، الگوریتم موتور جستجو سعی می‎کند تا بهترین صفحات مرتبط با عبارت جستجو را بیابد و نتیجه را به شما نشان دهد. شما با انتخاب و استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با محتوای خود، شانس‌تان را برای نمایش وب‌سایت‌تان در موتورهای جستجو افزایش می‎دهید.


اولین سوالی که در سئو از خود میپرسیم آن است که، در چه عباراتی باید جایگاه کسب کنیم. در اولین قدم براساس تجربه و دانش خود لیستی از کلمات ارزشمند تهیه میکنیم ولی ممکن است انتخاب ما با فرهنگ عمومی کاربران متفاوت باشد.

 

شناسایی و استخراج صحیح کلمات کلیدی در گوگل


ابزارهای گوناگونی برای شناسایی و استخراج صحیح کلمه کلیدی و میزان جستجوی هریک از آنها وجود دارد و برای تهیه لیست کلمه کلیدی فرآیند کمی پیچیده و دشوار شده است.


در حال حاضر فرهنگ جستجو در گوگل تغییرات بسیاری نسبت به گذشته داشته و کاربران دریافته اند که جستجوی عبارات طولانی پاسخ بهتری از طرف گوگل دریافت میکند. این عادت به قدری همه گیر شده است که هم اکنون بیش از ۷۵ درصد جستجوهای کاربران را عبارات سه تا شش کلمه ای تشکیل میدهد.

 

استخراج کلمه کلیدی بهترین روش برای سئو


برای تعیین میزان رقابت روش های زیادی در دسترس نیست. شاید بهترین روش برای انجام این کار جستجوی عبارت مورد نظر در گوگل و بررسی نتایج پیشنهادی توسط گوگل است.


نکته‌ای که بنظر جالب می‌رسد این است که طبق گفته‎ی گوگل، حدود 20 الی 25% کلمات کلیدی جدید هستند و قبل از آن در گوگل جستجو نشده‌اند. این می‎تواند فرصتی عالی برای وب‎سایت‎ها باشد تا با انتخاب کلمات کلیدی جدید بازدیدکنندگان را به سمت وب‌سایت خود بکشانند.

 

شناسایی و استخراج صحیح کلمات کلیدی در گوگل

شناسایی کلمات کلیدی و تهیه لیست کلمه کلیدی خیلی مهمه...

کلمات کلیدی را می توانیم به انواع مختلف دسته بندی کنیم، شما در ادامه می توانید این دسته بندی را مطالعه کنید:

 

 1. کلمات کلیدی با دنباله طولانی: کلمات کلیدی با سه یا بیش از سه عبارت، مانند فیلم های کلاسیک آکیرا کرواسی .
 2. کلمات کلیدی هدایتی: کلمات کلیدی مورد استفاده برای تعیین یک برند یا وب سایت. فیس بوک، یوتوب یا جی میل نمونه هایی از این کلماتند.
 3. کلمات کلیدی اطلاعاتی: کلمات کلیدی مورد استفاده برای یافتن یک موضوع خاص.این دسته، کلمات کلیدی ای را در بر می گیرند که با چگونه یا کدامیک بهترین هستند، آغاز می شوند.
 4. کلمات کلیدی تجاری: کلمات کلیدی وارد شده در گوگل توسط مشتریانی که خواهان کامل کردن یک فعالیت تجاری هستند، مانند خرید آنلاین ژاکت.

در بیشتر موارد انتخاب کلمات کلیدی اصلی یا هدایتی برای برندهای دیگر یک موضوع رقابتی محسوب می شود و ارزش صرف زمان و تلاش را ندارد.به طور کلی با وجود ترافیک بالا، وجود آنها منجر به فروش نخواهد شد.از سویی دیگر، برای بیشتر پروژه های سئو کلمات کلیدی با دنباله های طولانی اطلاعاتی و تجاری، کلمات کلیدی مناسب هستند.به طوریکه منجر به افزایش بازدید مشتریان می شوند.

 

شناسایی و استخراج صحیح کلمات کلیدی در گوگل

 

فرض کنید شما یک فروشنده کتاب های دست دوم هستید و هدف شما ( فروشگاه آنلاین کتاب ) است. بعید به نظر می رسد، بهتر از آمارون،بارونز و نوبل باشید.

با این حال احتمالا گوهر مخفی در فهرست شما وجود دارد، چیزی شبیه فروشگاه آنلاین کتاب قدیمی که تعداد بسیار کمی از افراد به دنبال آن هستند.

در صورتیکه رقبا در مورد کلمات کلیدی مورد هدف و انتخابی شما فکر نکرده باشند، از یک مزیت نسبی برخوردار می شوید. در نتیجه برای داشتن شانس قرار گرفتن در رتبه بندی بهتر نسبت به رقبا، باید سئوی بهتری برای سایت خود فراهم کنید.

پس نیاز است تا با استفاده از یک روش، این فهرست را مورد بازبینی قرار دهید، چنانچه از بین کلمات کلیدی ساده که هیچ کس به آن فمر نمی کند، به جداسازی کلمات کلیدی رقابتی و خنده دار بپردازید.

 

شناسایی و استخراج صحیح کلمات کلیدی در گوگل

 

تصورات بسیاری در مورد نحوه انجام این کار وجود دارد.در ادامه محبوب ترین شیوه های جستجوی رقابت پذیر و تصور خودم نسبت به هر کدام از آنها ارائه خواهد شد.

 1. این فهرست را به صورت دستی آزمون و رتبه بندی آن را مشاهده کنید، سپس ظاهر شدن صفحات با کیفیت پایین در نتایج بالای صفحه را مورد بررسی قرار دهید.

این روش مناسبی برای مرور سریع میزان رقابت پذیری یک بازار است.با این وجود به دلیل غیر قابل اعتناد بودن این روش، باید نتایج آن را با داده های واقعی، تکمیل کنید.

 1.  تعداد نتایج موتور جستجو برای کلمات کلیدی انتخابی در گوگل را بررسی کنید.
 2.  پس از شناسایی و استخراج صحیح کلمات کلیدی، تعداد نتایج جستجو برای این کلمه در زیر کادر جستجو نمایان می شود. این تاکتیک، روشی رایج اما غیر قابل اعتماد در دوره های آموزشی آنلاین و سطح پایین سئو است. به همین دلیل، این استراتژی از نظر من داری کمترین مطلوبیت است. به این علت که احتمالا برای یک کلمه کلیدی خاص، تعداد صفحات رقابتی بسیار کمی وجود دارد، این در حالی است که سایت های رتبه بندی شده در بالای نتایج می توانند بی نظیر باشند.
 3. استفاده از امتیاز رقابتی با ابزار جستجوی کلمات کلیدی ادوردز وسوسه نشوید، این ابزار یک ابزار معمولی است و در اینترنت به عنوان روشی ساده به منظور قضاوت در مورد رقابت پذیری سئو برای کلمات کلیدی پیشنهاد شده اما واعا این کار را انجام نمی دهد.
 4. استفاده از یک ابزار تحلیل رقابتی مانند ابزار دشواری کلمه کلیدی موز

به منظور درک مفهوم واقع بینانه از شانس شما در رتبه بندی بالا برای کلمه کلیدی خاص باید نسبت به نقاط قوت صفحات قرار گرفته در 10 رتبه برتر اطلاع پیدا کنید.ابزار دشواری کلمه کلیدی موز یک ابزار عالی برای این منظور است.با استفاده از آن می توانید به سادگی کلمات کلیدی را وارد ابزار خود کنید . در ادامه check difficulty  را انتخاب و سپس بر روی view serp analysys reports  کلیک کنید. در نتیجه این ابزار آمارهای مهم مربوط به صفحات ظاهر شده در 10 رتبه برتر نمایش می دهد. مهم ترین این آمارها مربوط به هشتک دامنه های اصلی لینک شده به صفحه و هشتک دامنه های اصلی لینک شده به دامنه اصلی است. این دو آمار اطلاعات مربوط به تعداد سایت های منحصر به فردی است که به رتبه بندی صفحع ای خاص اشاره می کند و تعداد سایت های منحصر به فرد لینک شده به هر قسمتی از سایت را در اختیار شما قرار می دهد.پس از آن در صورت وارد کردن وبسایت خود در ابزار اکسپلورر اوپن سایت موز می توانید آمارهای مشابه از سایت خود را در آن مشاهده و در نتیجه نسبت به تعداد لینک های مورد نیاز برای برتری نسبت به رقبا مطلع شوید.با داشتن این دانش میتوانید کلمات کلیدی ساده با رقابت پذیری ضعیف را جستجو و به منظور قرار گرفتن در فهرست برتر اهدافی را  برای تعداد لینک های مورد نیاز تنظیم نمایید.همچنین می توانید با ورود به نمونه آزمایشی رایگان و سی روزه ابزار دشواری موز از این ابزار استفاده کنید. با توجه به تجربه من تعداد گزینه های کمی در زمینه انتخاب ابزارهای کلمه کلیدی وجود دارد که از سطح دقت مطلوبی برخوردار باشند.با این وجود از نظر من market Samurai ابزار مفید دیگری است که گزارش هایی مشابه با گزارش های موز را ارائه می دهد.

 

شناسایی و استخراج صحیح کلمات کلیدی در گوگل

 

برچسب ها:


شناسایی و استخراج صحیح کلمات کلیدی در گوگل ، شناسایی کلمه کلیدی ، استخراج کلمات کلیدی ، انتخاب کلمات کلیدی هدفمند ، کلمه کلیدی چیست

یافتن بهترین کلمه کلیدی و استخراج کلمات کلیدی

آموزش یافتن کلمه کلیدی و تهیه لیست کلمات کلیدی

پیمان شمس
پیمان شمس
مدیر عامل هم سایت

ابزار شناسایی بهترین کلمه کلیدی و لیست کلمه کلیدی

انتخاب درست کلمه کلیدی | ابزار یافتن کلمات کلیدی
عنوانشروعپایان
کلمه کلیدی چیست و کاربرد کلمه کلیدی۱۵:۰۰۱۵:۳۰
آشنایی با ابزار استخراج کلمه کلیدی۱۵:۳۰۱۶:۰۰
تهیه لیست کلمه کلیدی مرجع و شناسایی صفحه های هدف۱۶:۰۰۱۶:۳۰

برگزار‌کننده

آواتار

هم سایت

  هم سایت با هدف خدمات رسانی و آموزش در توسعه و رشد کسب و کارهای اینترنتی و بهره گیری از کارشناسان مجرب در تمامی زمینه های وب توانسته خدمات فراوانی را به مشتریان و کاربران خود ارائه بدهد.  

رویداد های برگزارشده۸
 • شروع: چهارشنبه ۸ خرداد ساعت ۱۵:۰۰
 • پایان: چهارشنبه ۸ خرداد ساعت ۱۶:۳۰

آدرس: تهران شریعتی - نرسیده به همت - بن بست کاوه