رویداد به پایان رسیده است!
نقش کوچینگ در مدیریت منابع انسانی و توسعه مدیران در تاریخ یکشنبه ۱۲ اسفند به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
یک‌شنبه ۱۲ اسفند ساعت ۱۵:۰۰

نقش کوچینگ در مدیریت منابع انسانی و توسعه مدیران

  • رایگان
  • تهران
  • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

سخنرانان

تیمور میری
تیمور میری
کوچ حرفه ای، دارای مدرک MCC

رئیس هیئت مدیره چپتر ایران ICF

بهاره گوهرین آرنو
بهاره گوهرین آرنو
کوچ حرفه ای دارای مدرک PCC

نائب رئیس هیئت مدیره چپتر ایران ICF

حسن فرضی
حسن فرضی
دبیر هیئت مدیره چپتر ایرانICF

مدیر ارشد منابع انسانی داروسازی دکتر عبیدی

برگزارکنندگان

انجمن صنفی مدیران و کارشناسان منابع انسانی صنعت دارو
انجمن صنفی مدیران و کارشناسان منابع انسانی صنعت دارو
انجمن صنفی مدیران و مشاورین منابع انسانی
انجمن صنفی مدیران و مشاورین منابع انسانی
چپتر ایران فدراسیون بین المللی کوچینگ
چپتر ایران فدراسیون بین المللی کوچینگ

توضیحات


کوچینگ چیست؟

از دو دید متفاوت
یکی از سؤال‌هایی که زیاد می‌شنوم این است که کوچینگ چیست تجربه دور دنیا با این لغت و حرفه، نسبتاً کم است و حق‌دارند که این را بدانند. من این سؤال کوچینگ چیست را دو قسمت می‌کنم. قسمت اول از دنیای کوچ و قسمت دوم از دنیای کسی که نیاز دارد با کوچ مراجعه کار ‌کند.

کوچینگ، از دنیای کوچ
کوچ خواستار ایجاد یک ارتباط مؤثر با فردی است که می‌خواهد با او کار کند یعنی یک زیربنا یا یک پی بکشد که این پی بسیار محکم است. این شامل رازداری، امنیت، احساس اعتماد و اطمینان است و این عوامل سبب می‌شوند تا فرد بتواند به‌راحتی با کوچ خود ارتباط برقرار کند و تمام مشکلات و دغدغه‌اش را بدون هیچ واهمه‌ای بیان کند و به خودش اجازه دهد حرف‌هایی را بزند که با بقیه مطرح نمی‌کند. ایجاد این جو، خود یک مهارت است که این امنیت و اعتماد را به وجود میاورد. سؤالی مطرح می‌شود که کوچ‌های حرف‌هایی، طبق یک چهارچوب خاص و یک اصول اخلاقی مشخص، چه کسانی هستند؟ چگونه این اتفاقات را رقم می‌زنند؟ در اینجا اصول اخلاقی می‌گوید، کوچ مانند یک آیینه شفافی عمل می‌کند که اگر واقعیتی را می‌بیند، آن را جلوی شما می‌گذارد تا خودتان آن را ببینید. این آیینه هیچ‌گونه قضاوتی برای شما نمی‌کند اما اگر قضاوت کند، این آیینه چندان آیینه شفافی نیست. اگر شما این آیینه را قبول ندارید، ما شمارا قبول داریم و میگوییم شاید این آیینه درست نبوده برای همین یک آیینه دیگر مقابلتان قرار می‌دهیم؛

کوچ حرفه‌ای
یک کوچ حرفه‌ای یعنی رازداری و عدم قضاوت. یک کوچ، احترام مراجع کننده‌اش را حفظ می‌کند و شمارا باور دارد و شمارا حتی از خودتان بهتر می‌شناسد که شما می‌توانید. پس یک کوچ، یک فردی است که باورهای درونش بیرون می‌آید و خودش را نشان می‌دهد. درعین‌حال که قضاوت ندارد و در خدمت است؛ من یک بخش دیگر به این اضافه کردم که همان ۱۱ صلاحیت فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) است که می‌توانیم یاد بگیریم. در حقیقت این مهارت‌ها، همان جعبه‌ابزاری است که دور کمر من بسته‌شده. پس هنر من این است که چه زمانی از این استفاده بکنم که بتوانم یک اثری بگذارم. زمانی که لازم است، آیینه را بگذارم یا زمانی که لازم است یک نوری بیندازم و جایی که شما نمی‌بینید را بتوانید ببینید و وقتی آن را دیدید، می‌توانید بهترین تصمیم را برای خودتان بگیرید. وقتی این موارد را کنار هم قرار می‌دهیم، من کوچ در خدمتم و در این شراکت دارم قوی عمل می‌کنم.

هدف مراجع
در بخش دوم سؤال کوچینگ چیست، قسمت مراجع که می‌خواهد وارد شود، به دنبال ایجاد یک تغییر است. او چیزی را می‌خواهد که الآن ندارد. معمولاً این را می‌خواهد و خودش به دنبال آن رفته اما یا سرعتش کم بوده یا ظاهراً نمی‌شود به آن رسید و یا هر دو. پس اینجا این شخص کمک لازم دارد و می‌خواهد این خلأ را پر کند. این دغدغه مراجع است اما دغدغه کوچ چیست دغدغه کوچ این است که مراجعش به چیزی که می‌خواهد، برسد و یکی از تفاوت‌های کوچ با حرفه‌های دیگر این است که کوچ باید بداند مراجعش در حال حاضر کجاست و به کجا می‌خواهد برسد و وقتی مراجع می‌داند الآن کجاست و آن شفافیت و وضوح پدیدار شود که کجا می‌خواهد باشد، اینجا دراین‌بین یک‌فاصله به وجود می‌آید و می‌تواند این را ببیند و اینجاست که کوچ با ابزارهایی که دارد و آن محیط و ارتباطی که ایجاد کرده، اقدام می‌کند و درواقع حرکت ایجاد می‌کند و قدم‌هایی برای مراجع ایجاد می‌کند که به سمتی که می‌خواهد برود. چنانچه این قدم‌ها با تشویق، ترغیب و قدردانی همراه باشد و تمام این مهارت‌ها کمک کند که این مراجع، قوت درون، استعدادها و توانمندی‌هایش را بیشتر بشناسد، اقدام و برنامه‌ریزی برای رسیدن به خواسته‌ی مراجع با تعهد، کامل می‌شود. همان کاری که مراجع مسئول آن است و برای انجام آن اقدام می‌کند و یک نفر را در کنارش دارد که می‌داند آن فرد در تمام طول مسیر همراه اوست و هر موقع بخواهد می‌تواند از او کمک بگیرد و مانند این نیست که من به‌عنوان یک مدرس یک‌چیزی یاد می‌دهم و شما پس از بیرون رفتن ازآنجا دوباره به عادت‌های قبلی‌تان بازمی‌گردید یا من روانشناس نیستم که شمارا به گذشته ببرم و بخواهم مشکلات گذشته را حل کنم. من درجایی شمارا می‌بینم که توانمند هستید؛ یعنی همین الآن و قصد دارید بیشتر توانمند شوید. همچنین یک Mentor هم نیستم که بخواهم تجربیاتم را در به شما بگوییم تا از آن‌ها استفاده کنید. مشاور هم نیستم چون قرار نیست به شما بگویم چه‌کار کنید. بلکه من به‌عنوان یک کوچ قرار است با کسی که هستم و با آن جعبه‌ابزارم و ارتباطی که ایجادشده، دنیای درونی شمارا با چراغ‌قوه یا آن آیینه نمایان کنم تا شما ببینید و بخواهید که برای هدفتان اقدام کنید.
 

برگزارکنندگان

انجمن صنفی مدیران و کارشناسان منابع انسانی صنعت دارو
انجمن صنفی مدیران و کارشناسان منابع انسانی صنعت دارو
انجمن صنفی مدیران و مشاورین
انجمن صنفی مدیران و مشاورین
چپتر ایران فدراسیون بین المللی کوچینگ
چپتر ایران فدراسیون بین المللی کوچینگ

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی

برگزارکنندگان

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
آشنایی با حوزه منابع انسانی
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر نیازی به پرینت کردن بلیط نمی باشد

آدرس

تهران شیخ بهایی جنوبی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی،خیابان نهم،ساختمان شماره دو سازمان مدیریت صنعتی

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

انجمن صنفی مدیران و کارشناسان منابع انسانی صنعت دارو

با همکاری فدراسیون بین المللی کوچینگ- شعبه ایران، انجمن صنفی مدیران  و مشاورین منابع انسانی  

رویداد های برگزارشده۱
رویداد های فعال۰