رویداد به پایان رسیده است!
گشت نجومی 9 و 10 آبان 1398 در تاریخ جمعه ۱۰ آبان به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۹ آبان ساعت ۱۳:۳۰

گشت نجومی 9 و 10 آبان 1398

  • رایگان
  • فراشبند
  • علوم پایه
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

جزئیات گشت


انجمن اخترشناسی شیراز در راستای آموزش نجوم به صورت عملی، گشت‌های نجومی درون استانی برگزار می‌کند. این گشت‌ها برای اعضای انجمن و میهمانان محترم انجمن اخترشناسی شیراز فرصت خوبی‌ست تا به دور از آلودگی‌های نوری و غباری، شبی را زیر آسمان زیبا و پُرستاره‌ی بهاری به تمرین رصد و عکاسی نجومی بپردازند. در این گشت صورت‌های فلکی زیبای تابستانی، شهاب‌های بیشمار، بازوی راه شیری و دیگر اجرام غیرستاره‌ای را رصد کنیم.

توجه: مطالعه‌ی کامل و دقیق این متن برای همه‌ی کسانی که در گشت نجومی انجمن اخترشناسی شیراز شرکت می‌کنند الزامی است. از همین رو انجام ثبت‌نام به معنی قبول کردن تمام موارد گفته شده در این متن است. در صورت رعایت نکردن موارد گفته شده در این متن یا بروز حوادثی که ناشی از مطالعه نکردن این متن باشد، تمام مسئولیت‌ها و عواقبت آن به عهده‌ی فرد ثبت‌نام کرده است و تمامی مسئولیت‌ها از عهده‌ی انجمن اخترشناسی شیراز ساقط است.

 

تاریخ برگزاری: از 9 الی 10 آبان 1398

مهلت ثبت‌نام فقط تا پایان روز سه‌شنبه 7 آبان 1398

 

هزینه: 800000 ریال (هشتاد هزار تومان)

برای اعضای انجمن اخترشناسی شیراز  700000 ریال (هفتاد هزار تومان)

اعضا در تماس با مسئول اداری و مالی انجمن کد تخفیف دریافت کنند.

 

حرکت از شیراز: ساعت 14:00 (بعد از ظهر) پنج شنبه 9 آبان 1398 از بلوار بهشت (ابتدای تاچارا-بلوار بهشت-روبروی مجتمع ارکیده)

توجه: حضور حداقل 30 دقیقه پیش از زمان حرکت الزامی است. زمان حرکت به هیچ عنوان به تعویق نخواهد افتاد.

 

بازگشت به شیراز: 12 ظهر جمعه 10 آبان 1398 به بلوار بهشت

 

مکانِ رصد: منطقه‌ی رصدی فراشبند

 

برنامه های تخصصی: رصد اجرام عُمقی آسمان، آموزش رصد با تلسکوپ، آموزش رصد صور فلکی، آموزش عکاسی نجومی، بحث های تخصصی نجومی، بحث های عمومی علمی، رصد خورشید

 

امکاناتِ عمومی: صبحانه بوفه با منوی آزاد، آب، ذغال، زیرانداز، بیمه‌ی حوادث، اتوبوس رویال کولردار مناسب، امکاناتِ پزشکی و کمک‌های اولیه (لطفا وعده شام را به همراه خود بیاورید)

امکاناتِ تخصصی: تلسکوپ 8 و 10 اینچ، دوربین دوچشمی

 

شماره تماس برای هماهنگی:

محمد جواد کاوه (مسئول برنامه): 09201506763

خانم اسلاملو  (مسئول ثبت نام): 09369462894

 

 

 


قوانین و نکات ضروری


ثبت‌نام:

- این گشت نجومی ممکن است به دلایلی از جمله ابری بودن، بدی آب و هوا، مسایل امنیتی و یا نرسیدن به حد نصاب لغو شود. در صورت لغو شدن حتماً به ثبت‌نام کنندگان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

- ثبت‌نام در این گشت نجومی فقط از طریق سایت ایوند انجام می‌گیرد.

- ثبت نام قطعی تنها در صورت  پرداخت هزینه‌ی گشت به صورت یکجا است.

- هیچ محدودیتی برای اعضا یا میهمانانِ گرامی وجود ندارد و صرفاً اولویت بندی بر اساسِ زمانِ ثبت نام است.

- امکان حضور در گشت با خودروی شخصی و یا خودرویی غیر از اتوبوس مخصوص به هیچ عنوان وجود نخواهد داشت (لازم به توضیح است که برای موارد اضطراری و فوریتی، خودروی سواری از جانب انجمن اخترشناسی شیراز در دسترس است).

- از حضور بدون ثبت نام افراد در برنامه  و اسکان ایشان در محوطه رصدی ممانعت خواهد شد.

- افرادِ زیر 18 سال باید حتماً رضایت نامه‌ی کتبی و یک شماره‌ی تماس از سرپرست قانونی (اولیاء) خود را به همراه داشته باشند. در این موردِ خاص؛ حتی اگر فردِ زیر ١٨ سال ثبت نام قطعی هم کرده باشد ولی رضایت نامه‌ی کتبی والدین را به همراه نداشته باشد، از همراهی ایشان معذوریم.

- حضور افراد زیر 15 سال در گشت نجومی انجمن اخترشناسی شیراز ممنوع است مگر اینکه اولیای وی در گشت حضور داشته باشد. برای این افراد در صورتی که همراه‌شان از اولیاء نباشند، به همراه داشتن رضایت‌نامه‌ی کتبی از سرپرست قانونی (اولیاء) الزامی است.

- کسانی که بیماری یا حساسیت دارند باید حتماً هنگام ثبت‌نام، مسئولان انجمن اخترشناسی شیراز را مطلع کنند. در صورت عدم اطلاع از سوی فرد ثبت‌نام کننده و بروز مشکلی در ارتباط با بیماری شخص مورد ذکر، هرگونه مسئولیتی از انجمن اخترشناسی شیراز ساقط است.

ثبت‌نام کردن به معنای پذیرش تمامی قوانین انجمن اخترشناسی شیراز در گشت‌های نجومی است و شخص ثبت‌نام کننده موظف به رعایت قوانین انجمن اخترشناسی شیراز است.

 

لغو ثبت‌نام:

- خواهشمندم هنگام ثبت نام دقت فرمایید به علت برنامه ریزی و هزینه های گروهی این برنامه،  در صورت انصراف از شرکت در گشت نجومی انجمن اخترشناسی شیراز پس از ثبت‌نام، مبلغ پرداختی به شخص ثبت‌نام کننده بازگردانده نخواهد شد.

- بدیهی است در صورت لغو گشت از طرف انجمن اختر شناسی شیراز کلیه مبالغ دریافتی از ثبت نام کنندگان به حساب ایشان بازگردانده خواهد شد.

هنگام حضور برای سوار شدن:

- به همراه داشتن مدارک شناسایی معتبر (کارت ملی، گواهینامه، شناسنامه، کارت پایان خدمت) الزامی‌ست. چنان‌چه مدارک ارائه شده هنگام سوار شدن با اطلاعات ارائه شده هنگام ثبت‌نام مغایرت داشته باشد، از شرکت دادن فرد حاضر شده در گشت نجومی انجمن اخترشناسی شیراز معذوریم.

- کسانی که داروی خاصی مصرف می‌کنند باید داروی مورد نظر را به همراه داشته باشند. چنان‌چه شخصی که داروی خاصی مصرف می‌کند و این موضوع را هنگام ثبت‌نام به اطلاع مسئولین نرسانده باشد، انجمن اخترشناسی شیراز مسئولیتی در قبال حوادث احتمالی ناشی از عدم مصرف دارو، نخواهد داشت.

 

در طول اقامت:

- در صورت بروز هرگونه مشکل برای خود یا دیگران ضمن حفظ آرامش، مسئولین را مطلع سازید. در مواقع اضطراری بهترین کمک کردن حفظ آرامش است.

- با توجه به  این‌که در فصل پاییز قرار داریم به دلیل حضور در منطقه‌ی برون شهری، با هوای بسیار سردی مواجه خواهیم بود. همراه داشتن لباسِ گرم کافی (حتا اضافی) مناسب برای اقامت در شرایط بسیار سرد بیابانی بسیار ضروری است.

- لباس‌ها باید از انواع مختلف (گرم‌کن، بافتنی، کاپشن، دست‌کِش، شال‌گردن، جوراب ضخیم) باشد و در طولِ شب همراه با سرد شدنِ هوا و از دست رفتنِ انرژی بدن، به تدریج و لایه لایه پوشیده شود.

- در طول اسکان در رصدگاه، هیچ‌کس نباید از منطقه‌ی تعیین شده دور شود. هر نیاز اضطراری برای دور شدن از محل کمپ حتماً می‌بایست با هماهنگی مسئولین باشد.

- آنتن‌دهی تلفن‌های همراه برای برخی از اوپراتورها ممکن است در منطقه‌ی رصد با مشکل مواجه باشد.

- به دلیل احتمال وجود جانوران خزنده و گزنده، توصیه می‌شود در طول اسکان در منطقه‌ی رصدگاه از نشستن روی زمین خودداری شود. بهترین کار نشستن بر روی صندلی‌های مسافرتی است.

- به دلیل حضور در منطقه‌ی خارج از شهر، احتمال گزش از سوی حشرات و کک زیاد است. استعمال و یا همراه داشتن مواد ضدگزش بسیار مفید است.

- کفشِ مناسبِ کوه نوردی راه رفتن و اقامت در مکان رصد را آسان تر می کند.

- زیراندازِ کوچک مفید خواهد بود.

- همراه داشتن چادر می‌تواند در شرایطِ خواب آلودگی یا سرمای بیش از حد، پناه‌گاهِ خوبی باشد.

- آب کافی برای همه مهیا می‌شود. به همراه داشتنِ خوراکی‌های مکمل (مانند خُرما، میوه، نوشیدنی‌های گرم، خُشکبار مقوی) می‌تواند در تنظیمِ انرژی بدن مؤثر باشد.

- چراغ قوه ابزارِ روشن‌گرِ خوبی‌ست اما به دلیلِ تاریکیِ زیاد در شب‌های بیرون از شهر، حتماً باید از تلق‌های قرمز رنگ برای کم‌کردن نورِ آن‌ها استفاده شود.

- حفظ شئوناتِ عرفی و اخلاقی موازین با قوانین و مقررات کشور الزامی است.

- به همراه آوردن و استفاده‌ی هرگونه مواد و وسایل آتش‌زا، دودزا، منفجر شونده و خطرآفرین، مشروبات الکلی، ساز و آلات موسیقی، وسایل بازی گروهی (مانند توپ، ملزومات بدمینتون، تخته‌نرد، ورق و ...)، مواد مخدر سنتی یا صنعتی؛ ولو به اندازه‌های کوچک، مطلقاً ممنوع بوده و در صورت مشاهده برخورد جدی و قانونی خواهد شد. از آن‌جایی که گشت‌های نجومی انجمن اخترشناسی شیراز صرفاً علمی بوده و اهداف تفریحی را دنبال نمی‌کنند، مسئولین انجمن درباره‌ی هرگونه بی‌نظمی هیچ گذشتی نخواهند کرد.

 

هیأت سرپرستی انجمن و گروه اجرایی این تور، شبی بسیار خوب و پُرستاره را برای اعضا و مهمانان خوب و بافرهنگ انجمن اخترشناسی شیراز آرزو می‌کند و تمام تلاش خود برای اجرای این تور به بهترین روش ممکن به کار می‌بندد.

برگزار‌کننده

آواتار

انجمن اخترشناسی شیراز

انجمن اخترشناسی شیراز در شهریور سال 1377 از به هم پیوستن دو گروه آماتوری عبدالرحمن صوفی رازی و پرن با هدف گسترش دانش نجوم و فعالیت نجوم آماتوری به وجود آمد و در سال 1378 با نام مؤسسه‌ی (علمی) سپهر اختر شیراز، به صورت رسمی در وزارت كشور به ثبت رسید. ا

رویداد های برگزارشده۱۶
  • شروع: پنج‌شنبه ۹ آبان ساعت ۱۳:۳۰
  • پایان: جمعه ۱۰ آبان ساعت ۱۲:۰۰

آدرس: فراشبند فراشبند